صفحه 188 از 1201 نخستنخست ... 88 138 178 184 185 186 187 188 189 190 191 192 198 238 288 688 1188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,871 تا 1,880 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

چه نیازی به باتری اضافه هست علیرضا جان؟! اونهم در همین ابتدا؟
    پیشنهاد من 550 دی یا اگر میتونن صبر کنن 600 دی هست به علاوه 85-15
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد Frantic Tic Toc آواتار ها
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Asri نمایش پست ها
    دوست عزیز Frantic Tic Toc

برای شروع انتخاب خیلی خوبیه ولی مسلما در آینده هزینه مضاعفی برای هدفتون باید بپردازید . مضاف ر اینکه 18-200 به جز رینج خوب چندان چنگی به دل نمیزند و مسلما به درد مدلینگ هم در آینده نخواهد خورد . بودجه ای که برای خرید کنار گذاشته اید را بفرمایید تا پیشنهادات دوستان را ببینید .
    من چون معلوم نیست ادامه بدم یا نه نمی خوام زیاد خرج کنم
    1 - 1.5 اینا بیشتر نمی خوام بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    برای شروع خوب است.
    با دوربین کامپکت هم می شود عکس مدلینگ خوب گرفت.
    روی چیزهای دیگه تمرکز کنید.
    ولی کار حرفه ای، لوازم حرفه ای هم می خواهد.
    کامپکت ؟ چه جور دوربینیه ؟ قیمتش چنده ؟
    خب اون که مسلمه ! اما برای اول کار . زیاد فک نکنم باید دوربین حرفه ای باشه
    چون ممکنه اصلا ادامه ندم
    من خودمو می شناسم :دی

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

نقل قول نوشته اصلی توسط Frantic Tic Toc نمایش پست ها
    من چون معلوم نیست ادامه بدم یا نه نمی خوام زیاد خرج کنم
    1 - 1.5 اینا بیشتر نمی خوام بشه

خب اون که مسلمه ! اما برای اول کار . زیاد فک نکنم باید دوربین حرفه ای باشه
    چون ممکنه اصلا ادامه ندم
    من خودمو می شناسم :دی
    سلام
    کامپکت همان دوربینای هستند که ابعاد کوپک و معمولا مستطیل شکل دارند و جلوی اکثر مغازه ها هم است ( البته از لحاظ ظاهری عرض کردم )قیمتشونم از 100 تا حدودای 560 است و با توجه به نوع کار و علاقه می تونه جوابگوی بیشتر عکاسی های خانوادگی و تازه کارها باشه ( البته جسارت نباشه خدمت شما ) اما در همین کامپکتها دوربنهای با ارزش مثل G11 , G12 است که در نوع خود بی نظیرند.در ادامه عرض کنم اگر شما بر این عقیده هستید که با عکاسی مدت کوتاهی سر و کار دارید خوب چه کاری که می خواید اینقدر هزینه کنید شما می توانید همان G11 یا G12 را بگیرید و تا عمری باهاش عکاسی کنید و مطمئنا جوابگوی شما میشه با کلی امکانات که در این بدنه ها کار گذاشته شده است
    با تشکر
    Nikon D3100 kit 18-55

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

فعلا کامپکت به دوربینهایی اتلاق میشود که لنزشان قابل تعویض نیست و معمولا سنسوری با سایز کمتر از 3/2 اینچ دارند. بعضی هاشون - معدودی که slr like خوانده میشوند - از یک DSLR هم درشت ترند مثل رب النوع sony F828 که زمانی 1 میلیون قیمتش بود. تا چند وقت دیگر این تقسیم بندی ها با ورود mirrorless های کنکو و پنتاکس با سایز سنسور 2.3/1 باید بازبینی شود. در حال حاضر زیر 550 قیمت دارند و اگر قصد خریدشون رو کردید حتما یک مشورت مجدد از دوستان بگیرید.
    Saeid Arzani تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

من تازه شروع کردم به عکاسی
    می خواستم دوربین بخرم
    معلمم گفت دوربین EOS450D رو بگیرم
    با لنز 18-200
    می خواستم ببینم برای شروع خوبه ؟
    و همین که من بعدش می خوام عکاسی مدلینگ کار کنم . به درد این کار می خوره ؟
    اگه می شه زور جواب بدین من باید هفته دیگه دوربین داشته باشم . tnx ! :)
    سلام.
    به نظر من برای یاد گیری عکاسی اصلا به دوربین عکاسی کامپکت فکر نکنید.
    تعجب می کنم با کامپکت چطور میشه تکنیکهای مختلف رو (مثل پنینگ، فریز ، بلاب ، کتترل عمق میدان و ... ) رو مشق کرد ؟!
    با توجه به توضیحات بعدی شما ، یک SLR کارکرده تمیز 1000D یا 450 یا 500 همراه با 55-18 یا 135-18 از کنون و یا D60 و مشابه آن از نیکون می تونه برای شما مناسب باشه تا در صورت انصراف و فروش دوربین زیاد هم ضرر نکنید.

تشکر کرده
    4538

تعجب می کنم با کامپکت چطور میشه تکنیکهای مختلف رو (مثل پنینگ، فریز ، بلاب ، کتترل عمق میدان و ... ) رو مشق کرد ؟!
    با بعضی لایکها از جمله s100 بنده میشه همه مواردی که فرمودید رو یاد گرفت و در شرایط مناسب کارهای خوبی هم ثبت کرد اما همیشه نمیتوان روی آن حساب باز کرد.
    FD master

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    با بعضی لایکها از جمله s100 بنده میشه همه مواردی که فرمودید رو یاد گرفت و در شرایط مناسب کارهای خوبی هم ثبت کرد اما همیشه نمیتوان روی آن حساب باز کرد.
    دوست عزیز

درسته که در خیلی از جاهای دنیا به دوربینهای غیر از SLR کامپکت میگن ولی در اینجا منظور همان دوربینهای جیبی کوچک است.
    این دوربین شما که ماشالله از لحاظ وزن و قیمت از آنهایی که معرفی شد چیزی کم ندارد، فروختنش هم به سادگی آنها نیست.

اتفاقا دوربین شما با آن تقسیم بندی مورد نظرتان جزو معدود کامپکتهایی است که شباهت زیادی به slr دارد. ولی شما یا معنی عرایض من رو متوجه نشدین، یا دوربین خودتون رو هنوز نشناختین.
    اینکه روی این دوربین Aperture Priority وجود دارد، درست (به قول دوستای عزیز شیرازی: خیلی هم خوب) . ولی از لحظه چکاندن دکمه شاتر تا ثبت عکس (برای ثبت پنینگ یا فریز یک موقعیت) چقدر طول می کشد؟ سرعت فکوس چطور ؟ اصلا این دوربین Bulb دارد؟ ویوفایندر الکترونیک آن قابل مقایسه با شرایط دوربین SLR است؟ و ...
    حالا دیگه بحثی راجع به کیفیت نداریم و همان الفبای عکاسی مورد نظر است.
    اشتباه نشه، اتفاقا دوربین شما تقریبا دوربین مناسبی است ولی همانطور که خودتان هم فرمودید همیشه نمی توان روی آن حساب باز کرد و برای دوستمون انتخاب بهتری هم وجود دارد.

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    دوست عزیز

درسته که در خیلی از جاهای دنیا به دوربینهای غیر از SLR کامپکت میگن ولی در اینجا منظور همان دوربینهای جیبی کوچک است.
    این دوربین شما که ماشالله از لحاظ وزن و قیمت از آنهایی که معرفی شد چیزی کم ندارد، فروختنش هم به سادگی آنها نیست.

اتفاقا دوربین شما با آن تقسیم بندی مورد نظرتان جزو معدود کامپکتهایی است که شباهت زیادی به slr دارد. ولی شما یا معنی عرایض من رو متوجه نشدین، یا دوربین خودتون رو هنوز نشناختین.
    اینکه روی این دوربین Aperture Priority وجود دارد، درست (به قول دوستای عزیز شیرازی: خیلی هم خوب) . ولی از لحظه چکاندن دکمه شاتر تا ثبت عکس (برای ثبت پنینگ یا فریز یک موقعیت) چقدر طول می کشد؟ سرعت فکوس چطور ؟ اصلا این دوربین Bulb دارد؟ ویوفایندر الکترونیک آن قابل مقایسه با شرایط دوربین SLR است؟ و ...
    حالا دیگه بحثی راجع به کیفیت نداریم و همان الفبای عکاسی مورد نظر است.
    اشتباه نشه، اتفاقا دوربین شما تقریبا دوربین مناسبی است ولی همانطور که خودتان هم فرمودید همیشه نمی توان روی آن حساب باز کرد و برای دوستمون انتخاب بهتری هم وجود دارد.
    سوء تفاهم نشه. بنده اصلا قصد پیشنهاد دوربین بی زبون خودم رو به هیچ وجه نداشتم. تنها برای فرموده های شما ایراد دلیل شد. بحث بر سر " پنینگ، فریز ، bulb ، کنترل عمق میدان" بود که بنده به نمایندگی از کامپکتها عرض کردم همه آنها رو حداقل برای تمرین در اختیار دارم اما نه قابل اطمینان در همه وضعیتها. در موارد دیگه از جمله سرعت فوکوس و ویزور که عرضی نکردم. این مدل shutter lag بدی نداره اما سرعت فوکوس در 400 م.م افتضاح است ( زمان فوکوس مثلا روی پرنده ی در حال پرواز بیش از یک ثانیه ست و آخر سر 50% موارد هم اشتباه فوکوس میکند)
    FD master

كاربر جديد Frantic Tic Toc آواتار ها
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    سلام
    کامپکت همان دوربینای هستند که ابعاد کوپک و معمولا مستطیل شکل دارند و جلوی اکثر مغازه ها هم است ( البته از لحاظ ظاهری عرض کردم )قیمتشونم از 100 تا حدودای 560 است و با توجه به نوع کار و علاقه می تونه جوابگوی بیشتر عکاسی های خانوادگی و تازه کارها باشه ( البته جسارت نباشه خدمت شما ) اما در همین کامپکتها دوربنهای با ارزش مثل G11 , G12 است که در نوع خود بی نظیرند.در ادامه عرض کنم اگر شما بر این عقیده هستید که با عکاسی مدت کوتاهی سر و کار دارید خوب چه کاری که می خواید اینقدر هزینه کنید شما می توانید همان G11 یا G12 را بگیرید و تا عمری باهاش عکاسی کنید و مطمئنا جوابگوی شما میشه با کلی امکانات که در این بدنه ها کار گذاشته شده است
    با تشکر
    مرسی . من منظورم اینه که ممکنه تحصیلات دانشگاهی رو ادامه ندم . چون من دارم الان دیپلم عکاسی می گیرم
    و مگه دیونم دیپلموشو بدم کلی چیز یاد بگیرم بکنم تو مغز خنگم اونوخت استفاده نکنم ؟ :دی
    بعدشم می خوام یه زره خانواده رو تیغ بزنم . همون دوربین خوب در حد 1 - 1.5 خوبه !

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    فعلا کامپکت به دوربینهایی اتلاق میشود که لنزشان قابل تعویض نیست و معمولا سنسوری با سایز کمتر از 3/2 اینچ دارند. بعضی هاشون - معدودی که slr like خوانده میشوند - از یک DSLR هم درشت ترند مثل رب النوع sony F828 که زمانی 1 میلیون قیمتش بود. تا چند وقت دیگر این تقسیم بندی ها با ورود mirrorless های کنکو و پنتاکس با سایز سنسور 2.3/1 باید بازبینی شود. در حال حاضر زیر 550 قیمت دارند و اگر قصد خریدشون رو کردید حتما یک مشورت مجدد از دوستان بگیرید.
    اونجور که tati گفت چه جوریه .
    خب من نمی خوام که مصرف خونگی بکنم .
    من اگه بخوام چیزی رو بخرم خوبشو می خرم !
    چون ممکنه بعدم حال کردم تحصیلات دانشگاهی رو هم عکاسی انتخاب کردم
    من یه چیزی قیمتش تو مایه های 1- 1.5 باشه . که بعد هم بتونم باهاش غیر از عکس هایی که همه می گیرن طبیعت و اینا مدلینگ هم کار کنم
    کلا می خوام بیشتر مدلینگ کار کنم !

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    سلام.
    به نظر من برای یاد گیری عکاسی اصلا به دوربین عکاسی کامپکت فکر نکنید.
    با توجه به توضیحات بعدی شما ، یک SLR کارکرده تمیز 1000D یا 450 یا 500 همراه با 55-18 یا 135-18 از کنون و یا D60 و مشابه آن از نیکون می تونه برای شما مناسب باشه تا در صورت انصراف و فروش دوربین زیاد هم ضرر نکنید.
    مرسی . اونوخت قیمتش چنده ؟

تشکر کرده
    4538

برای کار طبیعت باید فوکال حداقل 18 م.م - و ترجیها 15- که معادلشون میشه 28 و 24 م.م رو داشته باشید . حالا اینکه در چه سطحی میخوای کار رو شروع کنید به خودتون مربوط میشود. بنده این انتخابها رو با بودجه 1.5 پیشنهاد میکنم:

550D با 55-18 و 250-55 تا اینجا شد 1.100 با کیفیت معمولی . بقیه هزینتون هم واسه تجهیزات نورپردازی
    550D با 85-15 پر طرفدار در این سایت که میشه 1.5 و خرید تجهیزات نورپردازی میره واسه بعد

اما اینکه برای مدلینگ، چه فوکال و دیافی مطلوب است رو باید آقایون دیگر نظر دهند..
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Tuesday 1 March 2011 در ساعت 16:13
    Frantic Tic Toc تشکر می‌کند.
    FD master