صفحه 9 از 1201 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 509 1009 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

پیش فرض پاسخ: 400دی+لنز یا 450 دی برای یك تازه كار

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

البته لنز 85-17 هم لنز چندان جالبي نيست! فكر ميكنم 450 دي را با لنز كيتش (55-18 آي.اس) اگر بگيريد بهتر باشد، اگر هم دامنه بيشتري ميخواهيد به لنزهاي ديگر فكر كنيد.
    سلام.

اما این لنز برای عکاسی از طبیعت طبق نظراتی که در انجمن مطرح شده گزینه ی مناسبی هست البته در مقایسه

با قیمت.شما برای طبیعت چه لنزی پیشنهاد میکنید؟؟؟نهایت 400 تومن.

(اکثر اساتید هم تاکید بر نگه داشتن لنز کیت دارند)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

علت اینکه روی 450دی فوکوس کرده ام! این است که احساس میکنم برای شروع یک دوربین entry level مناسب است,تا واقعا علاقه و مهارت

مشخص شود که ایا تداوم خواهد داشت یا خیر.(به شخصه 5dmarkII را میپسندم!)

ممنون
    ویرایش توسط i-love-nature : Friday 27 February 2009 در ساعت 14:52

كاربر جديد Iman-Ahanj آواتار ها
    تشکر کرده
    0

??آقا وحید !میشه علت جالب نبودن17-85 رو بیان كنید؟ چون من قصد خرید دارم!!
    ویرایش توسط Iman-Ahanj : Sunday 15 March 2009 در ساعت 19:36 دلیل: آقا وحید !میشه علت جالب نبودن17-85 رو بیان كنید؟ چون من قصد خرید دارم!!

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

85-17 لنز بدي نيست ولي با توجه به قيمت 55-18 نسخه ي جديد لنز بهتري است.به ريويوهاي زير مراجعه كنيد :

کد:
    http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_17-85_4-5p6_is_usm_c16/

http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_18-55_3p5-5p6_is_c16/
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

بنا بر گفته هاي دوستان و نتايج رويوها:
    CA بالا، ديستورشن زياد، شارپنس كم بخصوص در لبه ها و ويگنتينگ از مشكلات اين لنز است كه قيمت آن را كمي غير موجه مينمايد. دوستان كنني بهتر ميتوانند راهنمايي كنند.

canon IS 17-85 یا canon L 17-40

کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos/179-canon-ef-s-17-85mm-f4-56-usm-is-test-report--review
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/136/cat/11
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-S-17-85mm-f-4-5.6-IS-USM-Lens-Review.aspx
    در لينك زير هم ميتوانيد تصوير 85-17 را با 55-18 آي.اس در ديافراگمها و فواصل كانوني مختلف مقايسه كنيد و ببينيد كه در قبال اين همه مابه التفاوت چه چيزي بدست مي آوريد ( اگر چيزي باشد البته)
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0&Lens=251&Camera=396&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=455
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

میدانم که نخواهم توانست از این دوربین استفاده ی کامل را ببرم و شاید تنظیمات حرفه ای ان

خسته ام کند به جای انکه لذت بخش باشد.دوشنبه یکی از دوستانم 40دی را برای یک روز امانتم میدهد,شاید بهتر

بتوانم تصمیم بگیرم
    چه خبر؟ تونستسد با 40دی کارکنید؟
    ببین اس ال آر در هر صورت اس ال آره تنضیماتشون خیلی متفاوت نیست. فقط امکاناتشون بیشتر میشه شما اگر امکان خریدش رو داری همون 40 دی رو بگیری خیلی خیلی بهتره. بعید می بینیم از عکاسی پشیمون بشی. 450دی هم کم کم داره میره پایین جدول رده بندی تا شما بیای باهاش کار کنی و کهنش کنی بخوای ردش کنی دیگه ممکنه سخت باشه فروشش. بعدشم اون موقع آدم زورش میاد بابت تعویض بادی پول خرج کنه چون وسوسه داشتن لنز های خوب آدم رو ول نمی کنه. مگر اینکه خریدن 5dmarkII در آینده برایتان واقعا جدی باشد که چون گفتید حالا حالا ها قصد تعویض ندارید فکر نمی کنم اینطور باشد.

پ ن : پیشنهاد شخصی من رو که همه می دونن!
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد Iman-Ahanj آواتار ها
    تشکر کرده
    0

??: ببخسید!میشه لطف كنید بفرمایید چه لنزی در بازه 400 تومن بگیریم كه به عكاسی طبیعت+ورزش(به جز فوتبال)بخوره؟
    اخه من میخاستم یه فیلتر پولاریزه هم برای این لنز بگیرم!
    ویرایش توسط Iman-Ahanj : Monday 16 March 2009 در ساعت 10:02 دلیل: ببخسید!میشه لطف كنید بفرمایید چه لنزی در بازه 400 تومن بگیریم كه به درد عكاسی طبیعت+ورزش(به جز فوتبال)بخوره؟

كاربر آشنا FarshadPix آواتار ها
    تشکر کرده
    1936

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

البته لنز 85-17 هم لنز چندان جالبي نيست! فكر ميكنم 450 دي را با لنز كيتش (55-18 آي.اس) اگر بگيريد بهتر باشد، اگر هم دامنه بيشتري ميخواهيد به لنزهاي ديگر فكر كنيد.
    بعد از تست لنزهای فراوان روی 450دی و 30دی و 40دی ،
    100٪ با حرف تون موافقم! 18-55 آی.اس کنون، با توجه به قیمت، بهترین لنز برای شروع و استفاده روزمره است

به نظرم بیخود پول سیگما 17-70 داده ام! قیمت اش 3برابر است ولی کیفیت اش حتی 2برابر هم نیست!:(
    -در تمام شرایط نور کم و ماکرو و غیره هم تست کرده ام... ولی آی.اس 18-55 ارزون قیمت؛ فوق العاده است. حتی عکس های ماکرو خوبی هم میشه باهاش گرفت و گرفتم!!
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman-Ahanj نمایش پست ها
    ??: ببخسید!میشه لطف كنید بفرمایید چه لنزی در بازه 400 تومن بگیریم كه به عكاسی طبیعت+ورزش(به جز فوتبال)بخوره؟
    اخه من میخاستم یه فیلتر پولاریزه هم برای این لنز بگیرم!

من هم مثل شما تازه کارم و برای شروع همون 450d رو با یه لنز
    Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM که با گارانتی 470 تومان بود و فکر میکنم بدون گارانتی حدود 400
    و همچنین یه فیلتر Hoya 72'' cir pol که اونم حدود 70 تومان هستش.
    البته میتونید فیلتر رو بعدا بخرید اگه نمیخواید انقدر هزینه کنید
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

سلام خدمت دوستان عزیز.

امروز دیدم تاپیک اومده بالا,گفتم بیام نتیجه رو بگم تا برای ایندگانی که این تاپیک رو میبینند مفید باشه:cool:.

40دی بیشتر از نیازهای من بود,اما من 2 روز این دوربین رو تست کردم و متوجه شدم میتوانم در حد خودم

ازین دوربین بهره ببرم و اگر حرفه ای تر بشم این دوربین میتونه پاسخگوی نیازم باشه و بهتر ازش استفاده کنم.

و چون قصد تعویض بدنه رو ندارم,و میدونم عکاسی رو نمیخوام در حدی ادامه بدم که نیاز به 5dII داشته باشم,برا همین

این دوربین رو انتخاب کردم.

این دوربین رو به همراه لنز کیت 17-85 یک هفته پیش 1150 با گارانتی ایده ال و بیمه تهیه کردم.(هود و سایر متعلقات

هم نزدیک 100 شد)

از تمامی دوستانی که تو این مدت وقت گزاشتن و راهنمایی کردن کمال تشکر را دارم.امیدوارم این بحث

بتونه برای دیگران هم مفید باشه.

ارادتمند شما-سهیل
    vooroojak80 تشکر می‌کند.

كاربر جديد vooroojak80 آواتار ها
    تشکر کرده
    24

پیش فرض ورود به دنیای DSLR

با عرض سلام و تبریک سال نو

خوشحالم که با این فروم فاخر آشنا شدم و خسته نباشید می گم خدمت دوستان.

بنده می خوام یک دوربین DSLR بخرم. گرچه مطالب مشابه بود اما دقیقا تاپیکی راجع به خرید دوربین DSLR بدون پیش شرط هایی مثل حرفه معماری یا .. پیدا نکردم. باز اگر مدیران دیدند که تکراریه حذف بفرمایند.

عرض به حضورتون من مثل خیلی از دوستان آماتور که به عکاس علاقه مند هستند چند ساله با دوربین دیجیتال کار می کنم. (Canon powershot A95) و چندین کتاب و حتی جزوات دانشگاهی گرفتم و خوندم و تا جایی که می شده تمرین کردم مبانی رو با همون دوربین. خیلی وقت بود که می خواستم قدم بعدی رو بردارم و دوربین DSlr یا DSLR Like بگیرم و جدی تر دنبال کنم عکاسی رو، اما اینقدر پیشنهادات ضد و نقیض شنیدم و گیج شدم که هی طول کشید این داستان تا الان که دوربینم خراب شده و بهونه خوبی دارم برای خرید دوربین جدید فکر می کنم خیلی از کسایی که می خوان از رو علاقه برن به سمت عکاسی شرایط مشابه من رو دارند. یعنی رشته و حرفه شون این نیست، با یه دوربین کار کردن و علاقه مند شدن و حالا می خوان جهشی رو انجام بدن.

توضیحات فنی هست تو این فروم به اندازه کافی. ولی چیزی که فردی مثل من می خواد، یک توصیه از فردی با تجربه ست که فرای مسائل فنی ست. گرچه می شه با شرایط شخصی و توضیحات فروم به چند دوربین رسید اما باز انتخاب مشکل است.(مثلا توی کانن ها 450D, G10,40D, 1000D)

خواستم ببینم اساتید فن، برای من که رشته ام هوش مصنوعی ست و فقط برای علاقه خودم عکاسی را دوست دارم نه برای شغل یا رشته، چه دوربینی مناسب است. می دانم هزینه شرط مهمی ست. من چندان مشکل هزینه ندارم، اگرچه متمول نیستم اما اگر لازم باشد صبر می کنم تا بتوانم گزینه درست را خریداری کنم. ولی با توجه به مشاهدتم توی این فروم با مبلغی بین بازه بزرگ 300 تا نهایتا 1 ملیون برای افرادی مثل من پیشنهاداتی شده. من هم توی میانگین همین رنج می توانم هزینه کنم. حالا اساتید یا از همین گزینه ها که بهشان رسیده ام یا اگر پیشنهاد بهتری دارند. ببخشید زیاده گفتم. ممنون.

صفحه 9 از 1201 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 509 1009 ... آخرینآخرین