با سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز
من برای خرید دوربین فیلمبرداری بین 2مدل زیر مردد هستم.و به راهنمایی و مشاوره نیازمندم .لذااز همه ی دوستانی که در بحث دوربینهای فیلمبرداری میباشند تقاضای راهنمایی دارم.
1- دوربین SONY SR220 – باهارد 60 گیگ- ضبط صدای 5.1 کاناله دالبی دیجیتال بازوم – 4مگاپیکسل برای عکاسی – 2360 پیکسل موثرروی فیلمبرداری- تشخیص چهره روی فیلم وعکس- زوم 15 ایکس - قیمت حدود 685000 تومان به همراه یک مموری 2گیگ(هدیه نوروزی)
2- دوربین پاناسونیک مدل H280- با هارد 30گیگ- سیستم 3 ccd - ضبط صدای 2.1کاناله بازوم صدا- 3.1مگاپیکسل برای عکاسی – 2400 پیکسل موثربرای فیلمبرداری- زوم 10 ایکس- قیمت حدود 660000 تومان
من یکبارکه به قصد خرید رفته بودم فروشنده هردوی این دوربینها رو روشن کرد و روی تصویر 1نفرزوم کرد .اون تصویری که تو ال سی دی پاناسونیک بود خیلی خیلی سرتر از سونی بود .یعنی من خودم به عینه اینو دیدم ولی فروشنده نمیدونم چرا قبول نمیکردو میگفت تواشتباه میکنی نگاه کن سونی خیلی کیفیتش بالاتره!
انگار میخاست سونی رو یه جورایی به هم قالب کنه .این شد که من 2دل شدم ونخریدم.
البته برتری های که این مدل سونی داره مثل هارد 60- عکاسی 4 مگاپیکسل- تکنولوژی تشخیص چهره- تبدیل آنالوگ به دیجیتال- وجود کفشک هوشمند که میشه روش فلاش یا میکروفن خارجی نصب کرد و ... اصلآ قابل نکار نیست و این مدل سونی انصافآ خیلی خیلی دوربین با امکانات و خوبیه و برای مصرف خونگی بهترین انتخابه .
ولی این مدل پاناسونیک سه سی سی دی است و همه جا میگن که 3 ccd ها خیلی بهتر از تک ccd ها هستند. و حتی من یه نمونه ازفیلم ضبط شده از دوربینهای تک ccd پاناسونیک رو که 800 پیکسل موثر برای فیلمبرداری داشت رو که دیدم (البته در نور زیاد روز فیمبرداری شده بود) خیلی خیلی عالی بود . و الان به نظرمن کلآ دردوربینهای فیلمبرداری پاناسونیک حرف اول رو میزنه!؟
1- خوب حالا به نظرشما بهترین گزینه برای خرید کدام است ؟اگر کیفیت سونی همپا یا ضعف آن نسبت به پاناسونیک زیاد محسوس نیست و وجود سایر امکانات درسونی میتونه به درد بخور باشه که سونی رو بخرم.؟البته انتظار من ازیک دوربین فیلمبرداری خوب ارائه تصویرو صدای باکیفیت است و امکانات حاشیه ای در توقعات بعدی است.؟
2- اصلآ اینجوری که من مقایسه میکنم (با این عوامل و ملاکهایی که بالا نوشته ام بالایی) آیا اصلآ درسته یا باید معیارهای دیگه رو هم برسی کنم .(مثل سرعت شاتر و ... البته اینا توی این 2تا دوربین زیاد متفاوت نیست)
خلاصه آقا اگه شماجای من باشین چیکار میکنین ؟ چرا
اگه باامیل جواب بدین ممنون میشم. Saeidfm2005@yahoo.com