صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
Like Tree6تشکر

موضوع: ویروس ممكنه به دوربین آسیب بزنه؟

كاربر آشنا gioumtell آواتار ها
    تشکر کرده
    369

پیش فرض پاسخ : ویروس ممكنه به دوربین آسیب بزنه؟

با سلام
    ویروسی هست به اسم: Win32/VB.OYR trojan وWin32/Rootkit.Agent.NTK اولی در ویندوز قسمت tools-folder options را از بین میبره تا کاربر نتونه فایلهای مخفی رو به نمایش بزاره بعد فلودر نمایی به نام picture (که همین نام باعث در سر میشه) را در تمام درایوها کپی میکنه ولی نمیتونه به فایلها آسیبی بزنه اما دومی با فایلهاjpeg ادغام میشه و هنگامی که شما بر روی عکسی کلیک میکنید ویروس تکثیر میشه که متاسفانه موقع اسکن کردن با یک ویروس کش بروز هم اسیب جبران ناپذیری به عکس وارد میشه و ویروس کش عکس رو هم به همراه ویروس پاک میکنه تصور کنید عکسی که گرفته اید براتون خیلی ارزشمند باشه چی میشه ؟؟؟؟!!!
    kishlowski تشکر می‌کند.
    محمــــــــــــــدی

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض پاسخ : پاسخ: ویروس ممكنه به دوربین آسیب بزنه؟

این حرف و حدیث های همیشه و در هر لوازم دیجیتالی ترس و واهمه ای در دل کابران ایجاد کرده حالا این وسایل ممکنه (دوربین، تلفن همراه، GPS، ...) یا هر وسیله دیجیتالی دیگه باشه.
    گفتم یه نکته ای رو برای دوستان روشن کنم، همین طور که دوستمون فرمودند
    اصولا تا حال هیچ ویروسی برای دوربین ساخته نشده
    و ویروس هایی که که بعضی از دوستان معرفی کردن، در اینکه مخرب و ویرانگر هستن جای شکی نیست ولی این ویروس ها با زبان های برنامه نویسی نوشته شده اند که فقط قابلیت ایجاد اختلال در روند برنامه های سیستم عامل های ویندوز ... رو داره.
    100% هممون با ویروسی که فایل ها و پوشه ها رو مخفی می کنه آشنا هستیم، این ویروس ها فقط در محیط ویندوز هستن که می تونن جولان بدن، ولی در محیط دوربین های دیجیتال به علت نوع سیستم عاملی که دارند توانایی خاصی نمی تونن از خودشون نشون بدن، من این مسئله رو آزمایش کردم، خودم با دست خودم ویروس رو وارد دوربین کردم،
    سیستم عامل دوربین های دیجیتال وقتی می بینن کوچکترین تغییری در پوشه ی سیستمی مموری خارجی یا داخلی به وجود اومده دوباره یه پوشه ی سیستمی جدید واسه خودشون درست می کنن، یا اگر ویروسی پوشه ای رو در ویندوز مخفی کرده در محیط دوربین، سیستم عامل دوربین اصلا اون پوشه رو مخفی نمی بینه برای اینکه اون برنامه ای که برای مخفی کردن پوشه ی مورد نظر نوشته شده فقط در محیط ویندوز عمل می کنه.
    مخرب ترین ویروسی که می تونه کمی سیستم عامل دوربین رو قلقلک بده همون ویروسی هست که سکتور های اولیه مموری رو تغییر میده، ولی برای این مشکل هم برنامه نویسان سیستم عامل های دوربین فکری کردن تا آسیبی به دوربین نرسه، در این حالت سیستم عامل دوربین پیغام میده (مموری فرمت نشده و یا نیاز به فرمت مجدد داره) که خیلی راحت ویروس و آسیبی که وارد کرده از بین می ره. بار ها برام پیش اومده که مموریم آلوده شده ولی روی رایانه ام آنتی ویروس به روز نداشتم، و خیلی راحت با سیستم عامل دوربین یا تلفن همراه ویروس رو نابود کردم و مموریمو نجات دادم.
    یه حالت دیگه هم داره، زمانیه که برنامه نویسان سیستم عامل های دوربین، با نمایش پیغام (مموری قابل خواندن نیست) بازسازی مموری آلوده رو به عهده ی کاربر میذارن.
    و در نهایت من تاحالا ویروسی ندیدم که به دوربین آسیبی برسونه، چون هر ویروسی که میاد من روی دوربین نازنینم آزمایش می کنم !
    M.Kazemi و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2