صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 50
Like Tree88تشکر

موضوع: از بین رفتن عکس ها بدون کاهش حجم

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: از بین رفتن عکس ها بدون کاهش حجم

ياسر جان چجری ميشه از اين مسئله پيشگيری کرد؟من تمام ارشيو عکس هم روی هارد اکسترنال هست .ميشه چيزی مثله گارد درست کرد که خدا نکرده اين اتفاق نيفته؟
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر آشنا comando2705 آواتار ها
    تشکر کرده
    1090

سلام
    من یک تجربه در این زمینه دارم البته مربوط به عکس نمیشه ولی یکبار سیستم من ویروس افتاد ( خدا این روز برای هیچ کس نیاره ) و سورس برنامه هایی که روی هارد بود را پاک کرده بود ، فولدر برنامه بود ولی داخل فولدر هیچی نبود و تعدادی برنامه هم بود که توسط برنامه winrar زیپ شده بود و نکته جالب اینکه هیچ بلایی نتونسته بود سر فایلهای زیپ شده بیاره حالا من نمیدونم میشه مثلا فولدری که عکسهای شما در آن قرار داره را زیپ کرد و به نوعی گارد براش محسوب بشه یا نه ؟؟ دوستانی که اطلاعات فنی بیشتری دارن باید در این زمینه راهنمایی کنن
    mreza1001 و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    سيد علي باقرزاده

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

من هم سوال جناب ادریس برام پیش آمده!

و یک سوال مهم دیگر از دوستانی که متأسفانه تجربه چنین ویرانی در عکس‌ها و تصاویر خود را داشته‌اند و یا افرادی که در این موضوع اطلاعات دارند:

آیا خرابی فایل‌ها فقط در عکس‌های JPG بوده است؟

آیا فرمت‌های دیگر (Tiff، PSD و RAW ) که اغلب دارای اهمیت بیشتری هستند، ممکن است دچار چنین مشکلاتی شوند؟

سپاس
    .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

من چند مورد را رعایت میکنم و تا به الان هیچ مشکلی از بابت خرابی عکسها برایم پیش نیامده است.

هیچوقت هارد چه اکسترنال یا اینترنال را پارتیشن بندی نمیکنم

اتوسیو ریموو هیمشه برایم فعال است. البته بای دیفالت این گزینه روی سیستم عامل فعال خواهد بود

سعی میکنم حتی المقدور دیفرگمنت انجام ندهم یعنی به گونه ای با کامپیوتر کار میکنم که نیاز به دیفرگمنت کمتر احساس شود

احتیاط واجب! منبع برق دستگاه های مورد استفاده من همیشه از فیلترهای تعدیل ولتاژ و هرتز عبور میکند

هاردهای اکسترنال و هر مموری یک دوره کوتاه ( قبل از استفاده کامل ) تست خواهند شد و از مارک های معتبر استفاده میکنم.

پیش از استفاده از هارد یا هر مموری قبل از شروع این مجموعه ها فرمت میشوند

احتیاط واجب! قبل از خارج نمودن هارد از مدار یا خاموش کردن دستگاه اطمینان پیدا میکنم که سیستم در حال پردازش کاری نیست مخصوصا روی فایل مورد نظر با برنامه های مربوطه.

در نوع نگهداری سعی میکنم مجموعه دستگاهها در معرض کمترین ضربه ها باشد.

همیشه بک آپی هم در کار هست 2 الی 3

تا به الان هارد سوخته ای نداشته ام و عکسی هم دمیج نشده است هنوز هارد 20 گیگ لپ تاپی که سال 1378 خریدم ( که مدتهاست از روی آن لپ تاپ جدا شده ) در حال کارکردن است

این موارد یک تجربه شخصی است که تا به الان برای من مفید بوده...

موفق باشید
    nmroshan، comando2705، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

آریان عزیز , بله میشه گارد هم ایجاد کرد . اصلا همین روش دوستمان که اشاره به فشرده کردن فایل ها کرد ( در صورت رمز گذاری ) خودش یک گارد است. برخی برنامه ها قادرند کنترل بهتری روی محتوای یک پوشه داشته باشند و برای ورود به پوشه از شما تقاضای رمز کنند . ( حتی اگر آن برنامه دیگر روی سیستم نباشد ). میتوان روی این گارد بیشتر صحبت کرد ولی مشکل فقط ایجاد گارد نیست
    اگر روزی هارد اکسترنال شما از دست شما به زمین افتاد به نظر شما چه باید کرد؟

از نظر من یک پشتیبان ( روی هر مدیایی که باشد و خوب نگهداری شود ) کافی است
    اما برای بالا بردن ضریب اطمینان معمولا توصیه به این است که پشتیبان را روی حداقل دو مدیای متفاوت ذخیره کنید

از انجا که جنس دو مدیا با هم متفاوت است پس معمولا با هم و به یک طریق آسیب نمی بینند ( مگر اتفاقات غیر قابل پیش گیری )
    راستش را بخواهید اطمینان من به مدیاهایی که قابلیت Rewrite ندارند خیلی خیلی بیشتر است

آیا خرابی فایل‌ها فقط در عکس‌های JPG بوده است؟

آیا فرمت‌های دیگر (Tiff، PSD و RAW ) که اغلب دارای اهمیت بیشتری هستند، ممکن است دچار چنین مشکلاتی شوند؟

اتفاقا فایل های Jpeg به علت کم حجم تر بودن , رودتر بازیابی میشن . چه در مورد ویروس ها و چه هنگام پاک شدن اشتباهی
    با این وجود تعداد ویروس هایی که روی فایل های Jpeg اثر میکنند یا منتقل میشن , زیاد تره و این به خاطر فراگیر بودن این فرمته

ولی خب ویروس ها میتوانند به هر فایلی صدمه بزنند
    برخی از ویروس ها اصولا هر فایلی را که ببینند کد میکنند و به قسمت های مشخصی از فایل کدهایی را اضافه یا کم میکنند که فقط کسی که ویروس را نوشته قادر به رمز گشایی اون هست ( و یا کسی که در این زمینه دارای تبحر باشه )

من خودم بر اساس نیازم گاه تا 5 پشتیبان از فایل های کاری مهم خودم دارم
    NASSIRI4080، yasin-m، comando2705 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

يك بار هارد اكسترنال پاسپورتي كه حدود 200 -300 گيگ عكس توش بود بعد از انجام كار از كامپيوتر جدا نكردم و چون اينترنت هم هميشه وصل هست همينجور شب تا صبح به كامپيوتر وصل بود. صبح ديدم هارد باز نميشه.با كلي برنامه تست كردم تا اينكه 99 درصد عكس ها برگشت -همه خام بودند-ولي 20-30 تايي به شكل TIFF برگردونده شد ولي با حجم 3مگ.كه هر كاري كردم ديگه اون عكس ها قابل استفاده نشدند.اينه كه مثل جناب دلباز فكر مي كنم كه اطمینان به مدیاهایی که قابلیت Rewrite ندارند خیلی خیلی بیشتر است.
    Delbaz و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    راستش را بخواهید اطمینان من به مدیاهایی که قابلیت Rewrite ندارند خیلی خیلی بیشتر است
    ميشه بيشتر توضيح بديد منظورتون كدوم دسته از مدياها هستند : CD ، DVD ، يا . . .؟؟؟؟
    و اگر هم تبليغ نشه چند مارك معتبر را ذكر بفرمائيد
    ممنون

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    گرچه چیزی که من میگم ممکنه درست نباشه
    اما تا جایی که میدانم این نوع از بین رفتن اطلاعات , قابل برگشت نیست
    و جالب اینکه حتی در فلش درایو های گارانتی دار هم ذکر شده که شرکت هیچ مسئولیتی در قبال بازگرداندن اطلاعات از دست رفته بر عهده نخواهد گرفت[/COLOR]
    خیلی ممنونم یاسر جان؛ راستش کورسوی امیدی ته دلم روشن بود که کلا ً آب ریختی روش!

اتفاقا ً چون تعدادی از عکسهای یک عروسی در بین آن 16 عکس بود, خیلی دلم میخواست بتوانم آنها را برگردانم, الآن که در کاتالوگ لایت روم آنها را میبینم دلم بدجوری میسوزد , ولی درس عبرتی شد که دیگه چنین کاری نکنم. :(

فلش دیسک هم یک ترنسند 8 گیگ بود که آن موقع روزهای اولش بود, ولی بعد از چند ماه کلا ً خراب شد و با هزار بدبختی توانستم از گارانتی اش استفاده کنم و تعویضش کنم.

ممنون
    Delbaz تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

ميشه بيشتر توضيح بديد منظورتون كدوم دسته از مدياها هستند : CD ، DVD ، يا . . .؟؟؟؟
    مقصود من DVD است . که شاید به نوعی ارزان ترین رسانه ذخیره سازی است
    NASSIRI4080، FoadKhanlar و minaei تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط NASSIRI4080 نمایش پست ها
    و اگر هم تبليغ نشه چند مارك معتبر را ذكر بفرمائيد
    ممنون
    سلام

دوست عزیز تنها مارک معتبر کافی نیست! در بازار مارک‌های معتبر جعل شده بسیارند ...
    مهم‌تر از برند، اصالت مدیای مورد استفاده است.

بدست آوردن اطلاعات مربوط به برندهای مختلف و اصل بودنشان:
    اولین پست لینک زیر را به دقت بخوانید (برای دیدن تصاویر و لینک‌ها حتماً عضو شوید)
    کد:
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=210382
    پس از خواندن کامل پست اول، دو لینک زیر لازمتان می‌شود:

برای بدست آوردن اطلاعات اولیه دیسک مانند Media ID و ... :
    (این برنامه حتی به شما می‌گوید که مناسبترین سرعت رایت برای دیسک شما چیست)
    کد:
    http://dvd.identifier.cdfreaks.com/downloads/dvd_identifier_520.zip
    و پس از بدست آوردن Media ID دیسک خود برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به DVD، نظر دیگر کاربران، امتیاز دیگران به آن دیسک و... نسبت به آن به لینک زیر رجوع کنید:
    کد:
    http://www.videohelp.com/dvdmedia
    بهتر آن است چند نوع DVD مرغوب تهیه کنید، روی آن‌ها رایت کنید، با توجه به لینک‌های بالا، آن‌ها را بررسی کنید، اگر نتیجه رضایت‌بخش بود سپس اقدام به خرید تعداد مورد نیاز نمایید.

* اطمینان و استفاده از این روش کاملاً با مسئولیت خودتان است!
    nmroshan، NASSIRI4080 و Navid7h تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین