صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 49
Like Tree38تشکر

موضوع: Canon EF-S60mm f/2.8 Macro Lens USM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض efs-60macro

سلام
    ممكنه دوستان منو در مورد لنز مناسب برای ماكرو گرافی كمك كنند؟
    من اول میخواستم سیگما 50 رو بخرم ولی بعد فكر كردم اگر حدود 100 تومان روش بزارم شاید لنز خیلی بهتری گیرم بیاد یعنی 60 میلی متر كنون و یا 70 مم سیگما البته با قیمتی بالاتر
    نظر دوستان چیست (البته بهترین انتخاب بدون در نظر گرفتن قیمت احتمالا 70 سیگما ست چون هم حد اقل فاصله بیشتری داره و هم برای پرتره مناسب تره ولی به این اختلاف قیمت میارزد یا نه همچنین 60 سیگما هم انتخاب بین بین است چون بین اندواست )
    به هر حال برای كسی كه یك بار برای همیشه میخواد پول خرج كنه كدومیك مناسب تره نمیدانم!
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: efs-60macro

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-m نمایش پست ها
    سلام
    ممكنه دوستان منو در مورد لنز مناسب برای ماكرو گرافی كمك كنند؟
    من اول میخواستم سیگما 50 رو بخرم ولی بعد فكر كردم اگر حدود 100 تومان روش بزارم شاید لنز خیلی بهتری گیرم بیاد یعنی 60 میلی متر كنون و یا 70 مم سیگما البته با قیمتی بالاتر
    نظر دوستان چیست (البته بهترین انتخاب بدون در نظر گرفتن قیمت احتمالا 70 سیگما ست چون هم حد اقل فاصله بیشتری داره و هم برای پرتره مناسب تره ولی به این اختلاف قیمت میارزد یا نه همچنین 60 سیگما هم انتخاب بین بین است چون بین اندواست )
    به هر حال برای كسی كه یك بار برای همیشه میخواد پول خرج كنه كدومیك مناسب تره نمیدانم!
    والله بنده با Canon EF-S 60 mm F2.8 macro lens زیاد آشنا نیستم و تجربه ای با اون ندارم...!

اما به نظرم SIGMA 70mm F2.8 EX DG MACRO یكی از بهترین لنز های ماكرو...امسال هم جایزه ی TIPA 2007 رو گرفت...در كل لنز بسیار خوبی است.اما یك نقص آن نداشتن موتور داخلی است.كه به نظرم برای یك لنز ماكرو از واجبات است....

کد:
    http://www.popphoto.com/cameralenses/3407/test-sigma-70mm-f28-ex-dg-macro-af.html
    آیا رنج زیر 100 نیاز دارید ؟

SIGMA 150mm F2.8 EX DG HSM APO MACRO به نظرم یكی از بهترین ماكرو های موجود باشد.ایرادی نمیشه به این لنز گرفت...( البته از نظر قیمت یك مقداری با هم متفاوت هستند ) اما همیشه بهترین ها گران قیمت هستند.

دوستانی كه Canon EF-S 60 mm F2.8 macro lens رو دارند هم در موردش نظر خواهند داد....
    tanhatanha تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

برای كسی كه پول كافی نداره دیگر مسله رنج زیاد تاثیر گذار نیست چون من كه عكاس خیلی حرفه ای نیستم كه با فروش عكسهام پول تجهیزات رو در ارم برای همین مجبورم سطح توقعاتمو پایین بیارم وگر نه 150 سیگما آرزوی منه:biggrin:
    البته یك چیز دیگه هم هست و اون انیكه با 150 عملا نمیشه پرتره گرافی كار كرد و یك لنز كاملا تك كاربردی است
    به هر حال 60 كنون هنوز انتخاب اولمه ولی من هم مثل شما باش كار نكردم كه ببینم چطوره ولی به نظر میاد لنز خوبی باشه چون هم ریج خوبی داره و هم التراسونیكه
    راستی كسی قیمت دقیقشو میدونه؟
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست عزيز
    من هم زماني بدنبال يك لنز ماكرو بودم كه براي كار پرتره هم از لحاظ فاصله كانوني مناسب باشه.
    با مطالعات گسترده در سايتهاي مختلف و بررسي نمودارهاي مختلف كيفيت اپتيك و صد البته فاكتور قيمت، در نهايت به Canon 100 f/2.8 رسيدم و بدليل همون فاكتور قيمت، لنز Sigma 105 f/2.8 رو با مشخصات كيفي بسيار نزديك به لنز كنون و با قيمت نصف اون تهيه كردم.
    از لنز سيگما بيشتر در كار چهره استفاده كرده ام تا ماكرو كه بايد بگم در زمينه ماكرو واقعا رزولوشن بسيار خوبي داره و معايب اين لنز عبارتند از:
    1- افزايش طول قابل ملاحظه در بزرگنماييهاي ماكرو كه باعث افت نور در لنز و آسيب پذيرتر شدن در مقابل ضربه مي شه (لنز 100 ميليمتر كنون اين مشكل رو نداره)
    2- سرعت كم فوكوس در نور كم كه براي كار ماكرو تقريبا مهم نيست. چون در اكثر مواقع بايد از فوكوس دستي استفاده كنيد. گاهي خطاي فوكوس هم در اين لنز ديده مي شه.
    3- صداي زياد موتور اتوفوكوس
    در مجموع يك لنز براي استفاده حرفه اي نيست كه با توجه به قيمت 380 هزار توماني عجيب هم نيست.
    اما در زمينه چهره، من در تماسي كه با مهندس طراح همين لنز در شركت سيگماي ژاپن داشتم، ايشون گفتن كه بدليل كنتراست بالاي اين لنز، شايد تصاوير خلق شده در كار چهره، كمي زمخت بشن كه همين طور هم هست. ولي به نظر من آزار دهنده نيست و اون مشكل افت نور هم در بزرگنمائيهاي در حد كار چهره اصلا مطرح نميشه. به خصوص كه تناليته رنگ اين لنز در محدوده رنگ پوست، به نظر من خيلي زيباست.
    من در مجموع از اين لنز راضي هستم و كلا لنز Sigma 50 ماكرو رو براي كار ماكرو بهتون توصيه نمي كنم.
    فعلا...
    tanhatanha تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    14101

برای كسی كه پول كافی نداره دیگر مسله رنج زیاد تاثیر گذار نیست چون من كه عكاس خیلی حرفه ای نیستم كه با فروش عكسهام پول تجهیزات رو در ارم برای همین مجبورم سطح توقعاتمو پایین بیارم وگر نه 150 سیگما آرزوی منه:biggrin:
    البته یك چیز دیگه هم هست و اون انیكه با 150 عملا نمیشه پرتره گرافی كار كرد و یك لنز كاملا تك كاربردی است
    به هر حال 60 كنون هنوز انتخاب اولمه ولی من هم مثل شما باش كار نكردم كه ببینم چطوره ولی به نظر میاد لنز خوبی باشه چون هم ریج خوبی داره و هم التراسونیكه
    راستی كسی قیمت دقیقشو میدونه؟
    والله بنده به هیچ وجه 105 سیگما رو پیشنهاد نمیدهم.....گیج ترین فوكوس عالم رو مثل اینكه این لنز داره.بنده كه بشدت از این لنز عصبانی هستم....اما جنس تصاویر خوب است اگر به قدرت چشم خودتان اطمینان كنید و قید اتوفوكوس را بزنید...

با این قیمت به نظرم 70 بسیار بهتر باشد...

در مورد پرتره باید عرض كنم كه اكثر اساتید ( فروم ) بر این نظر هستند كه پرتره را باید بالای 70 یا 80 گرفت.باید دید چه نوع پرتره ای؟

به نظرم برای پرتره رنجی بین 100 تا 150 مناسب است....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    به نظرم برای پرتره رنجی بین 100 تا 150 مناسب است....
    منظور شما ار 100 تا 150 در 35 مم است یا در دوربینهای با كراپ 1.6؟
    از آن طرف من فكر میكنم بهترین ریج برای ماكرو 100 مم در 35 است كه با احتساب كراپ فاكتور مناسب ترین لنز ظاهرا 60مم است
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من با مكرو 150 سیگما كار نكردم ولی توی نمایشگاه كه دستم گرفتم به نظرم اومد برای پرتره زیادی بزرگ و سنگینه و به نظر من لنز مكرو باید قابلیت راحت روی دست پرتره گرفتن رو هم به آدم بده ( مگه اینكه هزینه مهم نباشه و برای پرتره از لنز دیگری استفاده بشه.)

من یه تجربه ی دوروزه با مكرو 100 كنن داشتم و به نظرم لنز مناسبی اومد. چون 100 كنن و 150 سیگما تقریبن هم قیمت هستند به نظرم انتخاب مشكلی خواهد بود.

اینم دوتا تست با این لنز كه البته چون من هم با دوربین هم لنز تازه كار بودم و عكسها هم ریسایز شده اند كیفیت نازلشونو به بزرگی خودتون ببخشید. البته من پرتره های بسیار زیبایی با این لنز گرفته ام كه به دلایل روشن نمی تونم اینجا بذارمشون.!

کد:
    http://gilmour.persiangig.com/image/macro-screw.jpg

http://gilmour.persiangig.com/image/canon-100.jpg
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 2 August 2007 در ساعت 18:52 دلیل: تبديل عكس ها به لينك !
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    14101

منظور در فرمت فول فریم است....100 تا 150 در فول فریم.......

یك لنز 50-150 سیگما دارد كه به نظرم برای پرتره بسیار جالب است.....

اما 70 و 150 سیگما برای ماكرو در برند سیگما پیشنهاد میشود.....

100 كنون هم به نظرم لنز بسیار خوبی است.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

از عكس های ارسالی تشكر میكنم ولی بحث رو زیاد گسترده نكنیم بهتره (با عرض پوزش البته)
    در رنج زیر 500 تومان گفتگو كنیم هم مفید تر خواهد بود هم تخصصی تر
    در این رنج به نظر من هنوز گزینه اول 60مم كنونه كه فك كنم 450 تومانه این لنز ظاهرا هم اپتیك خوبی داره و هم برای ماكرو مناسبه فقط برای پرتره های كلوزآپ كمی مشكل داره كه اون رو میشه با كراپ بعد از عكاسی حل كرد
    نظر شما چیه؟
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

از عكس های ارسالی تشكر میكنم ولی بحث رو زیاد گسترده نكنیم بهتره (با عرض پوزش البته)
    در رنج زیر 500 تومان گفتگو كنیم هم مفید تر خواهد بود هم تخصصی تر
    در این رنج به نظر من هنوز گزینه اول 60مم كنونه كه فك كنم 450 تومانه این لنز ظاهرا هم اپتیك خوبی داره و هم برای ماكرو مناسبه فقط برای پرتره های كلوزآپ كمی مشكل داره كه اون رو میشه با كراپ بعد از عكاسی حل كرد
    نظر شما چیه؟
    سلام

حامد جان این تصور بنیادن غلطه. وقتی گفته می شه كه حداقل فاصله ی كانونی (فول فریم) برای پرتره های نزدیك (كلوزآپ) 135 میلیمتره به خاطر این نیست كه حواشی كادر زیاد باشه و مجبور بشی عكس رو كراپ كنی. علتش اینه كه فواصل كانونی زیر اون اصولن اعوجاج و دستورشنی دارن كه مناسب پرتره گرافی نیست و صورت رو كج و كوله می كنه. درسته كه اگه از سوژه فاصله بگیری این دیستورشن تا حد زیادی بهتر می شه ولی در هر حال به نظر من مكرو 60 كنن لنز مناسبی برای پرتره نیست. اگه 450 باشه خوب با 100 تومن بیشتر می شه 100mm رو گرفت.
    فرهاد حسيني

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین