نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree4تشکر
  • 2 Post By ghanbar
  • 2 Post By Kaveh Ghobadi

موضوع: سوال درباره‌ی چاپ عکس بر روی پازل...

كاربر آشنا IYIostafa آواتار ها
    تشکر کرده
    171

پیش فرض سوال درباره‌ی چاپ عکس بر روی پازل...

چندی پیش به یک آتلیه عکاسی رفتم و عکسی که بصورت پازل در کنار هم چیده شده بود ، توجه من رو بخودش جلب کرد، حالا میخوام بدونم که روش چاپ عکس بر روی پازل چگونه است؟ و چقدر هزینه دارد؟

مقصود من اینست که آتلیه ها به کجا اینکارها را ارجاع می‌دهند، چون یک عکس بصورت پازل (بگفته همان آتلیه) "سی در چهل" مبلغ نود هزار تومان هزینه در بر دارد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: سوال درباره‌ی چاپ عکس بر روی پازل...

من دقيقاً نمي دونم براي چاپ چه بايد بكني اما يه اكشن فتوشاپ دارم كه عكس رو تبديل به پازل ميكنه و بهش فرم ميده اگر خواستيد براتون آپلود كنم.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

سلام

دوست من قبلا اين كار را انجام مي داد آتليه عكس داشتن ولي الان دو سالي است كه مهاجرت كرده است من روش كار را ديده بوم برايتان مي گويم ولي ايزار و فوت كوزه گري را نمي دانم چون فقط بيننده بودم .

در مرحله اول بر اساس سايز بندي هاي كه براي خودش از قبل آماده كرده بود قالب تيغ درست كرده بود . قالب تيغ را تمامي ليتوگرافي و كارت ويزيت چاپ كن ها داردند مي توانيد از اطراف ميدان و خيابان بهارستان بخريد بصورت آماده در چند سايز مشخص موجود است و البته فقط لبه ميباشد. شما مي توانيد براي كار خود سفارش دهيد . اين تيغ يك صفحه فلزي مي باشد با لبه تيز شوند مثلا فكر كنيد مثل درب جعبه شيريني

. مرحله بعدي خريد مقوا سفيد و چند لايه است كه بصورت ورق آماده با ضخامت و ابعاد گوناگون موجود است .
    حالا سخت ترين و دقيقترين مرحله اين است ابتدا عكس خود را بر اساس سايز كه مشتري سفارش داده بود و قالب تيغ را آماده كرده ايد چاپ مي كرد سپس توسط يك پرس دستي معمولي بدقت عكس را بر روي مقوا زيرين ميچسباند و سپس با استفاده از قالب برش (تيغ) و پرس دستي عكس را برش مي داد درست بر اساس قالب .

البته چند مدل قالب ساخته بود شترنجي و مربع و چند ضلعي و خلاصه اشكال گوناگون كه بسته به فراخور عكس از آنها استفاده مي كرد . پازل آماده و تحويل مشتري مي داد هزينه راه انداري اوليه تيغ و پرس و چسب و ... يادم هست كه مي گفت دو سال پيش زير 100 هزار تومان شده بود براي هرعكس عروس و داماد هم در آن زمان چون كار تازه و جالبي بود تا 120 هزار تومان پول ميگرفت بسته به نوع سفارش دهنده و خلاصه جيب عروس و داماد ها داشت و بدين سان خرج سفر و مهجرت فراهم شد.
    Simaei و Ravan تشکر می‌کنند.

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

نقل قول نوشته اصلی توسط babakwd نمایش پست ها
    من دقيقاً نمي دونم براي چاپ چه بايد بكني اما يه اكشن فتوشاپ دارم كه عكس رو تبديل به پازل ميكنه و بهش فرم ميده اگر خواستيد براتون آپلود كنم.
    سلام دوست عزیز اگه لطف کنید و برامون آپلودش کنی ممنون می شم
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

يكي دو مركز دي تهران اين كار را انجام مي دهند.براي اطلاع از آنها به مجله عكس مراجعه كنيد ( اغلب در آنجا آگهي دارند )يك فروشگاه اسباب بازي فروشي در تيراژه طبقه اول اين كار را قبول مي كند.
    yak4453 و light&shadow تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson