نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By farhad44

موضوع: انتخاب بین Canon 40d و Nikon D200

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Post انتخاب بین Canon 40d و Nikon D200

با توجه به بودجه ای که برای خرید دوربین در نظر گرفتم، مدت زیادیه که در این رابطه مشغول تحقیق و بررسی هستم. برای این منظور سایتهای معتبر خارجی و ایرانی و مقاله ها و مقایسه هایی که انجام داده بودن رو کم و بیش مطالعه کردم. و پس از گشت و گذارهای فراوان دو دوربین Canon 40d و Nikon D200 رو با توجه به بودجه ای که دارم مناسب دیدم.
    ظاهرا در ساخت Canon 40D از بدنه ای فلزی استفاده شده است و آگاه هستم که در ساخت اغلب دوربینهای Nikon از جمله دی 200 از بدنه های مقاومی استفاده شده است.
    به همون اندازه که کیفیت عکسی که دوربین می گیره برام مهمه، بدنه و کیفیت ساخت دوربین (از جمله کیفیت ساخت دکمه ها) هم برای من از اهمیت بالایی برخورداره. به این دلیل این موضوع رو عرض می کنم چون دوربینی که می خوام استفاده کنم، قرار نیست در جای ثابتی باقی بمونه و خیلی اوقات همراه من در گشتو گذارها، مسافرت ها و بخشی از فعالیت های روزانه در خارج از خونه همراه من خواهد بود.

من قراره با این دوربین از مناظر، پرندگان در حال حرکت، گهگداری پرتره، آبجکت و گاهی هم شب و ستارگان عکاسی کنم.

در ضمن، تردید من برای Nikon D200، بیشتر بخاطر قدیمی بودنش نسب به Canon 40D ست.
    شنیدم که Canon در عکاسی شب بهتر از Nikon عمل می کنه. واقیت داره؟

بودجه برای خرید بدنه، یه تومن در نظر گرفتم. اگر کمی بیشتر هم شد ایرادی نداره.

در پایان عذرخواهی می کنم بخاطر طولانی شدن متن.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین Canon 40d و Nikon D200

سلام رفيق
    در اين مقايسه، از لحاظ كيفيت تصوير خروجي، من 40d رو به شما توصيه مي كنم.
    مي تونيد ريويوي كامل سايت dpreview رو در مورد Canon 40D مطالعه كنيد كه در اين مقاله دقيقا اين دو دوربين با هم مقايسه شدن.
    فعلا...
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

دوست عزیز

خودتان بهتر از همه تحقیق کردید ولی با در نظر گرفتن خیلی چیزها و در نهایت نتیجه گیری بین این دو بدنه قطعا خرید بهتر گزینه کنون 40 دی خواهد بود . من نخواستم وارد جزئیات فنی و اختلافات و برتری ها ای این دو بدنه بشم چون فکر میکنم در انجمن بیش از ده ها هزار خط دوستان و اساتید در این مدت در باره این دو بدنه بحث کردند .
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

با توجه به بودجه اي كه براي بدنه در نظر گرفته ايد پيشنهاد من Canon 50D است كه با حدود 1.100.000 تومان مي توانيد بدنه ي آن را تهيه كنيد.

در مورد عكاسي در شب درست شنيده ايد. بدنه هاي قديمي Nikon مناسب نيستند. البته در مقام مقايسه و براي بدنه هايي با اين رنج قيمت ( با وجود استفاده از CMOS در دوربين هاي جديد نيكن) هنوز هم براي عكاسي شب Canon بيشتر توصيه مي شود.
    K_NMT تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني