صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 76 , از مجموع 76
Like Tree154تشکر

موضوع: کار نکردن دوربین با لنز NIKKOR AF 50mm f/1.8D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

راستش خودمم به لنز نگاه کردم، دیدم کانکتور به دوربین داره.مشکل از دوربین هم نیست چون بالنز 35 1.8g هم به راحتی تنظیمش کردم. راستش من شهرستانم و دسترسی به تعمیرگاه برام راحت نیس.
    به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه که محل فوکوس تغییر نمیکنه؟ یعنی برای این لنز نکته خاصی رو باید رعایت کنم؟
    در ضمن با فکوس دستی و عکاسی در لایو ویو هم مشکلی نیست.
    ممنون از همکاری شما

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط magnum نمایش پست ها
    راستش خودمم به لنز نگاه کردم، دیدم کانکتور به دوربین داره.مشکل از دوربین هم نیست چون بالنز 35 1.8g هم به راحتی تنظیمش کردم. راستش من شهرستانم و دسترسی به تعمیرگاه برام راحت نیس.
    به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه که محل فوکوس تغییر نمیکنه؟ یعنی برای این لنز نکته خاصی رو باید رعایت کنم؟
    در ضمن با فکوس دستی و عکاسی در لایو ویو هم مشکلی نیست.
    ممنون از همکاری شما
    درود بر شما
    از صفحه تنظیمات دوربین یک عکس ارسال کنید تا مد فوکوس مشخص بشه
    اهرم فوکوس کنار بادی باید روی حالت AF باشد
    حقیقتش الان دسترسی ندارم اما لنز های سری دی یه کلید قرمز رنگ در محدوده رینگ دیافراگم دارند که باید در حالت قفل باشه...یعنی اپرچر روی 22 و با زدن اون کلید بیضی به رنگ نارنجی یا قرمز در بیاد(این مورد مرتبط با اپرچر هستش که توسط بادی کنترل بشه) مطمئن نیستم مربوط به این موضوع میشه یا نه

موفق باشید
    magnum تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baruji نمایش پست ها
    درود بر شما
    از صفحه تنظیمات دوربین یک عکس ارسال کنید تا مد فوکوس مشخص بشه
    اهرم فوکوس کنار بادی باید روی حالت AF باشد
    حقیقتش الان دسترسی ندارم اما لنز های سری دی یه کلید قرمز رنگ در محدوده رینگ دیافراگم دارند که باید در حالت قفل باشه...یعنی اپرچر روی 22 و با زدن اون کلید بیضی به رنگ نارنجی یا قرمز در بیاد(این مورد مرتبط با اپرچر هستش که توسط بادی کنترل بشه) مطمئن نیستم مربوط به این موضوع میشه یا نه

موفق باشید
    ببخشید من چند روزی دسترسی به دوربین نداشتم
    تنظیمات همگی درست بود و ظاهرا محل فوکوس هم تغییر میکنه اما تغییراتش با تنظیمات برابر نسبت به لنز 35 خیلی کمه.
    الان یه مشکل دیگه دارم. اگه میشه راهنمایی کنید. وقتی با دیاف باز و فوکوس دستی عکس میگیرم عکس کاملا روی محل مورد نظر (چشم سوژه) فوکوسه (دایره فوکوس در ویزور دایره کامل است) ولی وقتی بدون تغییر تنظیمات روی مد فوکوس اتومات میرم و دکمه شاتر رو نصفه فشار میدم تا فوکوس کنه، محل فوکوس هیچ تغییری نمی کنه (منظور اینکه محل فوکوس تنظیمه و با حالت فوکوس دستی دیگه تغییر نمی کنه) ولی وقتی در این حالت (فوکوس اتومات) عکس میگیرم، عکس شارپ نیست و محل فوکوس هم دقیق نیست (مثل مد فوکوس دستی).
    با توجه به عدم محل فوکوس و چرخش رینگ مربوطه (از مد دستی به اتو) چرا عکس ها اینقدر متفاوتند؟

تشکر کرده
    2206

ببخشید من چند روزی دسترسی به دوربین نداشتم
    تنظیمات همگی درست بود و ظاهرا محل فوکوس هم تغییر میکنه اما تغییراتش با تنظیمات برابر نسبت به لنز 35 خیلی کمه.
    الان یه مشکل دیگه دارم. اگه میشه راهنمایی کنید. وقتی با دیاف باز و فوکوس دستی عکس میگیرم عکس کاملا روی محل مورد نظر (چشم سوژه) فوکوسه (دایره فوکوس در ویزور دایره کامل است) ولی وقتی بدون تغییر تنظیمات روی مد فوکوس اتومات میرم و دکمه شاتر رو نصفه فشار میدم تا فوکوس کنه، محل فوکوس هیچ تغییری نمی کنه (منظور اینکه محل فوکوس تنظیمه و با حالت فوکوس دستی دیگه تغییر نمی کنه) ولی وقتی در این حالت (فوکوس اتومات) عکس میگیرم، عکس شارپ نیست و محل فوکوس هم دقیق نیست (مثل مد فوکوس دستی).
    با توجه به عدم محل فوکوس و چرخش رینگ مربوطه (از مد دستی به اتو) چرا عکس ها اینقدر متفاوتند؟
    عمق میدان مسئله ای هستش که به مکانیک لنز بستگی داره و ربطی به مود و تنظیمات بجز تنظیمات اپرچر نداره
    مطمئنا در تست شما یک جای کار میلنگه
    لطفا نمونه عکس ارسال کنید و خود عکس به همراه تنظیمات دوربین رو برامون بصورت تصویری ارسال کنین
    در تمام مدت تست از سه پایه استفاده کنید و سوژه ثابت باشه

موفق باشید
    magnum تشکر می‌کند.
    Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

ممنون از راهنمایی شما
    ظاهرا مشکل از حرکت سوژه بوده؛ چون طبق فرمایش شما از سه پایه و سوژه ثابت (عروسک) استفاده کردم و نتیجه مد دستی و اتو دقیقا یکی شد (البته سری قبل هم از سه پایه استفاده کرده بودم ولی سوژه انسانی بود).
    الان عکس عروسک رو به همراه کراپ 100% اون قرار میدم. فوکوس هم روی چشم راست عروسکه.به نظر شما تنظیم فوکوسش خوبه الان؟ نیازی به عقب یا جلو بردنش نیست (الان روی +7 تنظیمش کردم)؟
    عکس با نور چراغ اتاق و فلاش دوربین -فاصله از سوژه هم تقریبا 90 سانتی متر ISO 1000 f2.8 1/200s

zxn2_dsc_0371-.jpg
    70x9_100-2.jpg
    hosseinf722 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2206

ممنون از راهنمایی شما
    ظاهرا مشکل از حرکت سوژه بوده؛ چون طبق فرمایش شما از سه پایه و سوژه ثابت (عروسک) استفاده کردم و نتیجه مد دستی و اتو دقیقا یکی شد (البته سری قبل هم از سه پایه استفاده کرده بودم ولی سوژه انسانی بود).
    الان عکس عروسک رو به همراه کراپ 100% اون قرار میدم. فوکوس هم روی چشم راست عروسکه.به نظر شما تنظیم فوکوسش خوبه الان؟ نیازی به عقب یا جلو بردنش نیست (الان روی +7 تنظیمش کردم)؟
    عکس با نور چراغ اتاق و فلاش دوربین -فاصله از سوژه هم تقریبا 90 سانتی متر ISO 1000 f2.8 1/200s

zxn2_dsc_0371-.jpg
    70x9_100-2.jpg
    طبق نوشته های شما فوکوس کاملا صحیح هستش در حال حاضر
    برای اطمینان از دقت فوکوس میتونین از اپرچر های بسته تر نیز استفاده کنید
    hosseinf722 و magnum تشکر می‌کنند.
    Instagram

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8