صفحه 11 از 24 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 232
Like Tree470تشکر

موضوع: انتخاب بین 70 - 200 ها

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

پیش فرض پاسخ : پاسخ: انتخاب بین 70 - 200 ها

تقریبا تو لنزهای موجود تو بازار کمتر لنزی با 4 استاپ موثر پیدا میشه.
    ضمنا ویگنتینگ ورژن آی اس دار از بدون آن کمی بهتره.
    7 سال از نظر معرفی در تکنولوژی جلوتره.
    بطور مثال و از نظر تئوری اگه شما در نسخه بدون آی اس به سرعت 1/200 در 200 میلیمتر برای عکسی متوسل بشید برای نسخه آی اس دار با سرعت 1/15 همون نتیجه رو میگیرید.
    yaghoobi، siavash_f و translator تشکر می‌کنند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین 70 - 200 ها

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    دوستان یک سوال هم من دارم
    جدیدا به فکر خریدن این لنز افتادم البته از گذشته دوست داشتم بخرم ولی یک کم از نظر مالی برام سخت بود ولی در حال یک سری از تجهیزات اضافی و لنز 55-250 رو فروختم تا بتونم به این آرزو نزدیک بشم و سوالم این هستش که 70-200 f/4 is رو بگیرم یا بدون is رو با وجود تفاوش قیمتی حدود 500 هزار تومن این رو میپرسم چون اگر بخوام بدون is رو بگیرم همین فردا میتونم برم سراقش ولی اگر بخوام با is بگیرم باید کمی صبر کنم ولی برام سخت نیست که کمی صبر کنم برام مهمه که چیزی که میگیرم بعدا پشیمون نشم از خریدش
    ممنونم از همه دوستان عزیزم
    دوست عزيز
    باتوجه به توصيه تعداد زيادي از دوستان، بنده ضمن احترام به نظر جناب saed_violin ، دربست نظرات ارائه شده دوستان درمورد برتري لنز 200-70 اف4 آي اس را تائيد ميكنم.
    نكاتي ر ا هم بنده اضافه مي كنم:
    من تجربه خريد و كار با هردو لنز را دارم.بعد ا ز مدتي كه لنز 200-70 بدون لرزشگير را داشتم آنرا فروختم و يك نسخه لرزشگيردار خريدم.
    هردو لنز را دست دوم خريدم.لنز اول لنز خوبي بود و كيفيت خوبي هم داشت ولي بامرور عكسهايم متوجه شدم هرجا كه نوركم بوده عكس فلو شده. شايد دست من لرزش زيادي داشته باشد.به قول دوستان با اين لنز نميتوانيد برروي دست باسرعت كمتر از 1/200 از كيفيت مطمئن باشيد.
    من بعد از اين تجربه از خريد اول پشيمان شده و خيلي راحت توانستم آنرا به همان قيمت خريد بفروشم و با افزودن 400 تومان يك نسخه لرزشگيردار سالم وتميز بخرم.شايد شما هم بتوانيد با قيمت حدود 1 ميليون تومان يك نمونه دست دوم تميز پيدا كنيد.
    تفاوتهاي فني دولنز در اينجا به صورت فهرست وار ارائه شده است.
    اما برتريهاي لنزكانن 200-70 اف4 IS بر نسخه بدون لرزشگيردار به وجود لرزشگير محدود نميشود.بلكه نسخه آي اس:
    1-شارپ تر است
    2-كنتراست رنگ بهتري دارد
    3-كيفيت ساخت بهتري دارد و تكنولوژي آن 7 سال جديدتر است.(2006 دربرابر 1999)
    4-نسخه لرزشگيردار ازنظر نفوذناپذيري دربرابر آب و گردوغبار (WEATHER SEALING) يك لنز ال تمام عيار است.حال آنكه نسخه بدون لرزشگير فاقد اين مشخصه است.
    5-تيغه هاي ديافراگم آن لبه گرد است و اين به معني كيفيت خيلي بهتر بوكه آن است(نسخه بدون لرزشگير فاقد اين ويژگي است) خودم هم مقايسه كردم.

به نظر بنده اگر ميتوانيد همان نسخه لرزشگيردار را بخريد كه پشيمان نخواهيد شد.
    اگر محدوديت بودجه داريد و چاره اي جز خريد يك نسخه بدون لرزشگير باقي نمانده، سعي كنيد دست دوم آنرا بخريد تا بعداً كه بودجه تامين شد بتوانيدبا ضرر كمتري آنرا بفروشيد و نسخه لرزشگيردار را بخريد.
    موفق باشيد
    Persian، yaghoobi، shabab و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    دوست عزيز
    باتوجه به توصيه تعداد زيادي از دوستان، بنده ضمن احترام به نظر جناب saed_violin ، دربست نظرات ارائه شده دوستان درمورد برتري لنز 200-70 اف4 آي اس را تائيد ميكنم.
    نكاتي ر ا هم بنده اضافه مي كنم:
    من تجربه خريد و كار با هردو لنز را دارم.بعد ا ز مدتي كه لنز 200-70 بدون لرزشگير را داشتم آنرا فروختم و يك نسخه لرزشگيردار خريدم.
    هردو لنز را دست دوم خريدم.لنز اول لنز خوبي بود و كيفيت خوبي هم داشت ولي بامرور عكسهايم متوجه شدم هرجا كه نوركم بوده عكس فلو شده. شايد دست من لرزش زيادي داشته باشد.به قول دوستان با اين لنز نميتوانيد برروي دست باسرعت كمتر از 1/200 از كيفيت مطمئن باشيد.
    من بعد از اين تجربه از خريد اول پشيمان شده و خيلي راحت توانستم آنرا به همان قيمت خريد بفروشم و با افزودن 400 تومان يك نسخه لرزشگيردار سالم وتميز بخرم.شايد شما هم بتوانيد با قيمت حدود 1 ميليون تومان يك نمونه دست دوم تميز پيدا كنيد.
    تفاوتهاي فني دولنز در اينجا به صورت فهرست وار ارائه شده است.
    اما برتريهاي لنزكانن 200-70 اف4 IS بر نسخه بدون لرزشگيردار به وجود لرزشگير محدود نميشود.بلكه نسخه آي اس:
    1-شارپ تر است
    2-كنتراست رنگ بهتري دارد
    3-كيفيت ساخت بهتري دارد و تكنولوژي آن 7 سال جديدتر است.(2006 دربرابر 1999)
    4-نسخه لرزشگيردار ازنظر نفوذناپذيري دربرابر آب و گردوغبار (WEATHER SEALING) يك لنز ال تمام عيار است.حال آنكه نسخه بدون لرزشگير فاقد اين مشخصه است.
    5-تيغه هاي ديافراگم آن لبه گرد است و اين به معني كيفيت خيلي بهتر بوكه آن است(نسخه بدون لرزشگير فاقد اين ويژگي است) خودم هم مقايسه كردم.

به نظر بنده اگر ميتوانيد همان نسخه لرزشگيردار را بخريد كه پشيمان نخواهيد شد.
    اگر محدوديت بودجه داريد و چاره اي جز خريد يك نسخه بدون لرزشگير باقي نمانده، سعي كنيد دست دوم آنرا بخريد تا بعداً كه بودجه تامين شد بتوانيدبا ضرر كمتري آنرا بفروشيد و نسخه لرزشگيردار را بخريد.
    موفق باشيد

با نظرات شما موافقم
    منتها صحبت از 400 هزار تومن هست انشاالله كه براي همه اين مبالغ چيزي نباشه
    من صد البته با سرعت 100 به راحتي و به بدون لرزش عكاسي ميكنم و موردي كه بود سري IS حدود 500 هزار تومن تفاوت داره و اين مبلغ حقيقتا يه مقداري براي من و امثال دوستان مثل من زياد است . صد البته منكر ويژگي اي اس نيستم .
    البته حرف بسيار خوبي زديد كه دست دوم خريداري بشه منتها من يه مورد هم تو اين مورد نديدم كه بخواد بفروشه دوستاني هم كه داشتن همه راضي بودن
    در كل راهنمايي هاي بسيار خوبي داشتيد و خوشحال هستم كه دوستاني همچون شما در اين فروم هستند

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

سلام دوستان
    من امروز برای خرید لنز رفتم ولی متاسفانه با یکی از دوستانم مواجه شدم که صحبتی کرد با من که بازم خرید من عقب افتاد
    ایشون گفتن که لنزهایی که IS دارن یک عدسی اضافه در داخل لنز هست که کمی از کیفیت عکس کم میکنه و با 2-4 استاپ اصلاح رنگ میکنه ولی لنزهایی که فاقد is هستن این عمل رو انجام نمیدن و این خودش باعث ثباط کیفیتی میشه واز طرفی گفتن که شما بیشتر از سه پایه و یا نور فلاش استفاده میکنی که این نیازت رو به سرعت های پایین کم میکنه باز به کمکتون نیاز دارم
    ممنونم/
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

سلام دوستان
    من امروز برای خرید لنز رفتم ولی متاسفانه با یکی از دوستانم مواجه شدم که صحبتی کرد با من که بازم خرید من عقب افتاد
    ایشون گفتن که لنزهایی که IS دارن یک عدسی اضافه در داخل لنز هست که کمی از کیفیت عکس کم میکنه و با 2-4 استاپ اصلاح رنگ میکنه ولی لنزهایی که فاقد is هستن این عمل رو انجام نمیدن و این خودش باعث ثباط کیفیتی میشه واز طرفی گفتن که شما بیشتر از سه پایه و یا نور فلاش استفاده میکنی که این نیازت رو به سرعت های پایین کم میکنه باز به کمکتون نیاز دارم
    ممنونم/
    دوست عزیز
    اگر منظوررتان انتخاب بین نسخه لرزشگیردار و غیر لرزشگیر کانن 200-70 است, هیچ تردیدی وجود ندارد که نسخه لرزشگیردار آن شارپتر است.
    اگر هم توضیح شمادرمورد لنز درست باشد ،نسخه لرزشگیردار کانن حدود 8 سال جدیدتر است و اپتیک بهتری درآن بکاررفته و درعمل شارپنس وکنتراست بهتری دارد.
    ولی اینکه غالبا با سه پایه عکاسی میکنید و نیازی به لرزشگیر ندارید یک بحث دیگر است.شاید نسخه بدون لرزشگیر برای شما دراین شرایط مناسبتر باشد.
    به هرحال 200-70 کانن حتی نسخه بدون لرزشگیر آن هم لنز بسیارخوب شارپ وباکنتراست بالایی است.
    اما اینکه نسخه لرزشگیردار به دلایلی که شما گفتید کیفیت تصویری پائینتری دارد، اشتباه به عرضتان رسانده اند، چنین نیست.
    موفق باشید
    Mehdi Rojaie، siavash_f و nadersharp تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگر منظوررتان انتخاب بین نسخه لرزشگیردار و غیر لرزشگیر کانن 200-70 است, هیچ تردیدی وجود ندارد که نسخه لرزشگیردار آن شارپتر است.
    اگر هم توضیح شمادرمورد لنز درست باشد ،نسخه لرزشگیردار کانن حدود 8 سال جدیدتر است و اپتیک بهتری درآن بکاررفته و درعمل شارپنس وکنتراست بهتری دارد.
    ولی اینکه غالبا با سه پایه عکاسی میکنید و نیازی به لرزشگیر ندارید یک بحث دیگر است.شاید نسخه بدون لرزشگیر برای شما دراین شرایط مناسبتر باشد.
    به هرحال 200-70 کانن حتی نسخه بدون لرزشگیر آن هم لنز بسیارخوب شارپ وباکنتراست بالایی است.
    اما اینکه نسخه لرزشگیردار به دلایلی که شما گفتید کیفیت تصویری پائینتری دارد، اشتباه به عرضتان رسانده اند، چنین نیست.
    موفق باشید
    نه اصلا این طور نیست که ورژن لرزشگیر دار خوب نیست نه فقط از نظر شارپی لنز منظورم بود که به استناد به گفته این دوستم تفاوت اپتیکی رو ایشون رد کرد و نسخه بدون لرزشگیر این لنز رو خوب دونست و تفاوت رو فقط منوط به لرزشگیر دار بودنش میدونست در واقع ایشون میگن وجود لرزشگیر باعث افت نسبی کیفیت میشه که این افت رو با 2-4 استپ اصلاح رنگ خود لنز به حد کمال میرسونه حالا صحت و سقم این گفته پایه خودشونه و من فقط خواستم بدونم که گفته ایشون تا چه اندازه صحیحه و یک موضوع رو هم گفته شد این بود که تفاوت اپتیکی این دو لنز فقط روی نموداره و توی عکس چندان محسوس نیست
    N_qaraei تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    لیست تجهیزات

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نه اصلا این طور نیست که ورژن لرزشگیر دار خوب نیست نه فقط از نظر شارپی لنز منظورم بود که به استناد به گفته این دوستم تفاوت اپتیکی رو ایشون رد کرد و نسخه بدون لرزشگیر این لنز رو خوب دونست و تفاوت رو فقط منوط به لرزشگیر دار بودنش میدونست در واقع ایشون میگن وجود لرزشگیر باعث افت نسبی کیفیت میشه که این افت رو با 2-4 استپ اصلاح رنگ خود لنز به حد کمال میرسونه حالا صحت و سقم این گفته پایه خودشونه و من فقط خواستم بدونم که گفته ایشون تا چه اندازه صحیحه و یک موضوع رو هم گفته شد این بود که تفاوت اپتیکی این دو لنز فقط روی نموداره و توی عکس چندان محسوس نیست
    سلام ...

در واقع ایشون میگن وجود لرزشگیر باعث افت نسبی کیفیت میشه که این افت رو با 2-4 استپ اصلاح رنگ خود لنز به حد کمال میرسونه
    2-4 استپ اصلاح رنگ یعنی چی؟؟

یکجایی یادم هست جناب قبادی توضیح کامل داده بودند راجع به 70-200 های کنون و به خصوص 70-200 با دیافراگم 4 با لررش گیر و تفاوت آن بدون لرزش گیر.

به نظرم 70-200 اف 4 نسخه لرزش گیر دار از نظر کیفیت تصویر و خروجی از نسخه بدون لرزش گیر آن بهتر است. واگر از نظر مالی امکان تهیه آن هست به خاطر تله بودن لنز وجود IS شدیدا توصیه می شود.
    Mehdi Rojaie و nadersharp تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

با سلام
    دوست عزیز نسخه بدون لرزشگیر چند سالی قدیمی تر بوده
    و کیفیت اپتیکی ان هم به پای 70-200 ای اس اف 4 نمی رسد
    این هم لینک مقایسه سایت دیجیتال پیکچر
    http://www.the-digital-picture.com/R...0&LensComp=104

در کرنر و کناره ها کاملا افت کیفیت تصویر مشخص است
    yaghoobi، siavash_f، translator و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

سياوش جان من نميدانم چرا اينقدر ترديد به خرج ميدهي.جناب جمس هر دو نسخه را داشته اند و براي من عجيبه كه با اين همه توصيه بچه هايي كه اين لنز را دارند واستفاده ميكنند با گفتم يك كلمه نظرت عوض ميشه.
    لنز با نسخه لرزشگير دار به مراتب قوي تر و كاربردي تره. هميشه امكان استفاده از پايه نيست و بالاخره اين لنز جنرال كاربرد زيادي داره كه بيرون خانه و در طبيعت هم كاربرد خوبي داره.
    اگر از كيفيت خروجي اين لنز نگراني اگه پشيمون شدي من در حضور تمام بچه هاي همين سايت اعلام ميكنم خودم ازت ميخرم.
    من از زماني كه از اين لنز استفاده ميكنم ميفهمم چرا به اين لنز ميگن باقلوا. بسيار كاربردي
    ببينيد بحث مالي اگر وجود ندارد بهتره همون لرزشگير دار رو بگيريد.
    yaghoobi، Vahid، Mehdi Rojaie و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    634

سلام دوباره به دوستان عزیز
    من با کمک دوستان ( جناب یوسف جمسی و نادر عزیز )انتخاب خودم رو برای خرید لنز کردم ولی دوست دارم همه دوستان گلم توی تحقیق آخرم شریک بشن جا داره قبل از هر چیز از دوست عزیزم میثم جهت به امانت دادن لنزش نهایت تشکر رو بکنم و بعدش آقا سعید عزیز که از وقتش برای این آزمایش کم نزاشت من این دو عکس رو در موقعیت یکسان بر روی سه پایه گرفتم
    canon 500D
    F/4
    iso-100
    exposur time 1/60
    Focal Length 165mm
    No Flash
    عگس اول با Canon 70-200mm f4L
    عکس دوم با Canon 70-200mm F4L IS
    هیچ کاری جز ریسایز انجام ندادم و اگر دوست داشتید فایل RAW رو هم میتونم توی راپید شیر کنم
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم/
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط siavash_f : Saturday 18 September 2010 در ساعت 19:54
    N_qaraei تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    لیست تجهیزات

صفحه 11 از 24 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین