صفحه 21 از 24 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 232
Like Tree470تشکر

موضوع: انتخاب بین 70 - 200 ها

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط shahede.dovom نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    در خصوص انتخاب بین 70 200 و اطلاعاتی که در این خصوص موجود هست بغیر از مساله دیاف باز 70 200 2.8 II آیا کیفیت 70 200 اف 4 آی اس از لحاظ شارپنس واقعا بالاتر هست ؟
    دوستانی که با هر دوی این لنزها کار کرده اند لطفا راهنمایی کنند
    با تشکر
    سلام
    در همين سايت بررسيهاي زيادي در مقوله مقايسه چهار نوع 70-200 شده .اما تجربه شخصي كه با هر دو داشتم عرض ميكنم :لنز تايپ دو بطور كل يه لنز ديگريست و فقط دامنه فوكال مشابه با سه نوع ديگر دارد.اف 4 لرزه گير دار لنز بسيار ارزشمندي است علي رغم اينكه تايپ دو لنز فوق العاده اي است اما به اندازه دو برابري كه هزينه ميكنيد كيفيت نصيب شما نخواهد شد .و همه اينها معطوف به مورد استفاده و كابرد شما است.اگر به دياف بازتر و كيفيت بالاتر و لرزهگير قويتر نياز داريد تايپ دو بهتر است اما فاكتور وزن سنگين اين لنز هم بسيار موضوع قابل تاملي است .بقول اساتيد اگر كار حرفه اي(كسب درآمد)با اين لنز داريد تايپ دو اما براي عكاسي آماتوري و يا محيط باز اف 4 آي اس بهترين گزينه است . شخصا علاقه زيادي به 200-70 ورژن دو دارم ام وزن زياد لنز واقعا در عكاسي طولاني مدت و يا در سفرهاي عكاسي نااميدكننده است!موفق باشيد
    ARASH II، yaghoobi، K_NMT و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد AXIOM آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام.دوستان کسی قیمت 70-200 f4 is L رو داره؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

نقل قول نوشته اصلی توسط AXIOM نمایش پست ها
    سلام.دوستان کسی قیمت 70-200 f4 is L رو داره؟

آخرین قیمت لنزها
    Navid7h و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه itsa_fineday آواتار ها
    تشکر کرده
    505

Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM Lens Image Quality

به این لینک یه سر بزن ، همه جور مقایسه رو تو هر شرایطی متونی انجام بدی .خودت شارپنس و در فاصله و اف مورد تطر بررسی کن ، امیدوارم جوابتونو بگیرین ،
    darkness_land و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

۲ تا سوال داشتم از دوستانی که تجربه کار با این لنزها رو داشتن
    بین ۲ مدل f4 IS و f2.8 IS II قصد خرید دارم

مورد استفاده هم استودیو هست و هم مراسمی مثل fashion show و همنیطور مراسمی مثل کنسرت یا ... هست . شاید عکسهای مدلینگ outdoor هم بهش اضافه بشه

۱. آیا این لنزها اصلا برای استفاده در استودیو مناسب هستن ؟ یا داشتن لنزی مثل 135mm f1.2 ارزش هزینش رو داره که به همراه یکی از اینا داشت ؟
    ۲. با توجه به موارد استفاده شما کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟ خودم تا حدودی معتقدم که f2.8 برای داشتن سرعت بیشتر کاربردی هست مخصوصا برای موارد استفاده من ولی از اونجایی که تا حالا فقط با 105-24 f4 تجربه این نوع عکاسیها رو داشتم شاید نتیجه گیری من اشتباه باشه
    darkness_land و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    ۲ تا سوال داشتم از دوستانی که تجربه کار با این لنزها رو داشتن
    بین ۲ مدل f4 IS و f2.8 IS II قصد خرید دارم

مورد استفاده هم استودیو هست و هم مراسمی مثل fashion show و همنیطور مراسمی مثل کنسرت یا ... هست . شاید عکسهای مدلینگ outdoor هم بهش اضافه بشه

۱. آیا این لنزها اصلا برای استفاده در استودیو مناسب هستن ؟ یا داشتن لنزی مثل 135mm f1.2 ارزش هزینش رو داره که به همراه یکی از اینا داشت ؟
    ۲. با توجه به موارد استفاده شما کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟ خودم تا حدودی معتقدم که f2.8 برای داشتن سرعت بیشتر کاربردی هست مخصوصا برای موارد استفاده من ولی از اونجایی که تا حالا فقط با 105-24 f4 تجربه این نوع عکاسیها رو داشتم شاید نتیجه گیری من اشتباه باشه
    هردوی f/4IS و f/2.8II جزء بهترینها هستند. هر دو بسیار باکیفیت و خروجی شارپی دارند.
    اما دو تفاوت با هم دارند. یکی وزن ! و دیگری قیمت ... (البته تفاوت یک استاپی در اپرچر هم هست)

من از f/2.8II در شرایط استودیوئی زیاد استفاده کرده ام و بسیار راضی بوده ام. دوستانی دارم که از f/4IS هم در شرایط مشابه استفاده کرده اند و همین حس را دارند و نتایج آندو نیز در شرایط استودیوئی (یعنی عدم استفاده از اپرچرهای کمتر از f/8 یا f/5.6) یکسان بوده است. همونطور که میدونید کمتر پیش میاد که در شرایط استودیوئی با فلاش،
    به f/2.8 یا f/4 نیاز بشه.

اما در مقابل، عکاسهای خانوم، در قبال وزن این دوربین در یک برنامه ی عکاسی مثلاً یکساعته شکایت میکنند. اما آقایون کمتر این مسئله را دارند.
    از طرف دیگه اگر بنا به مثلاً عکاسی از تئاتر و محیطهای کم نور باشه، مسلماً یک استاپ اپرچر بازتر، کاملاً خودش رو نشون میده.

تجربه ی 105-24 با تجربه ای که با 200-70 خواهید داشت، به احتمال زیاد قابل مقایسه نیست (طبق تجربه ی من با هر دوی آنها)

در نهایت 135f/2 (و نه f/1.2) در عین اینکه لنز بسیار خوب و محبوبی است، بنظر من در کنار مثلاً f/2.8II توجیهی ندارد. خروجی بسیار خوبی دارد، ولی فیکس بودنش برای من که II را دارم، عامل بازدارنده ای برای خریدش بوده است. (135f/2 و 85f/1.2 دو لنزی هستند که همیشه به خریدشان تحریک شده ام و تا الان با رسانیدن خودم به یک «نه ی منطقی» از خریدشان طفره رفته ام )

البته سلایق و نظرات با هم متفاوته ...

امیدوارم نوشته ها، گویا باشد.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    هردوی f/4IS و f/2.8II جزء بهترینها هستند. هر دو بسیار باکیفیت و خروجی شارپی دارند.
    اما دو تفاوت با هم دارند. یکی وزن ! و دیگری قیمت ... (البته تفاوت یک استاپی در اپرچر هم هست)

من از f/2.8II در شرایط استودیوئی زیاد استفاده کرده ام و بسیار راضی بوده ام. دوستانی دارم که از f/4IS هم در شرایط مشابه استفاده کرده اند و همین حس را دارند و نتایج آندو نیز در شرایط استودیوئی (یعنی عدم استفاده از اپرچرهای کمتر از f/8 یا f/5.6) یکسان بوده است. همونطور که میدونید کمتر پیش میاد که در شرایط استودیوئی با فلاش،

اما در مقابل، عکاسهای خانوم، در قبال وزن این دوربین در یک برنامه ی عکاسی مثلاً یکساعته شکایت میکنند. اما آقایون کمتر این مسئله را دارند.
    از طرف دیگه اگر بنا به مثلاً عکاسی از تئاتر و محیطهای کم نور باشه، مسلماً یک استاپ اپرچر بازتر، کاملاً خودش رو نشون میده.

تجربه ی 105-24 با تجربه ای که با 200-70 خواهید داشت، به احتمال زیاد قابل مقایسه نیست (طبق تجربه ی من با هر دوی آنها)

در نهایت 135f/2 (و نه f/1.2) در عین اینکه لنز بسیار خوب و محبوبی است، بنظر من در کنار مثلاً f/2.8II توجیهی ندارد. خروجی بسیار خوبی دارد، ولی فیکس بودنش برای من که II را دارم، عامل بازدارنده ای برای خریدش بوده است. (135f/2 و 85f/1.2 دو لنزی هستند که همیشه به خریدشان تحریک شده ام و تا الان با رسانیدن خودم به یک «نه ی منطقی» از خریدشان طفره رفته ام )

به فرمايشات شما، بنده سرعت و دقت فوكوس بي نظير تايپ 2 را هم اضافه ميكنم كه اين موضوع در اف 4 خيلي كمتره اما قابل قبوله.
    Ali Bayati، iman kh، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    به فرمايشات شما، بنده سرعت و دقت فوكوس بي نظير تايپ 2 را هم اضافه ميكنم كه اين موضوع در اف 4 خيلي كمتره اما قابل قبوله.
    ممنون از هردو شما
    بله در مورد 135 اشتباهی ۱.۲ نوشتم چون در یک لحظه هم 85mm تو ذهنم بود و هم 135mm
    کاملا گویا بود ممنون

در مورد قیمت دقیقا f2.8 دو برابر هست ولی خوشبختانه الان یک هفته تخفیفی هست که باعث میشه اختلافشون به 30% کاهش پیدا کنه و برای همین قصد دارم زودتر تصمیم بگیرم و فرصت تست و ... ندارم

با توجه به راهنمایی های شما و همینطور قیمت f2.8 رو انتخاب میکینم چون راستش من زیاد مشکلی با وزن ندارم و تحملش وقتی که ببینم اون 2stop کارایی داره برام آسون میشه دیگه‌

سپاس
    ویرایش توسط iman kh : Wednesday 22 May 2013 در ساعت 11:49
    obsidiyan، Dariush Chegini، 47amir و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

1-Canon EF 70-200mm f/2.8L USM
    2-Canon EF 70-200mm f/4L IS USM

یه کی منو از این دو راهی در بیاره.
    موارد استفاده : عکایس استدیویی و مدلینگ outdoor
    میدونم 2.8 شارپ تره ولی آیا نبود لرزشگیر اذیت نمیکنه؟
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    1-Canon EF 70-200mm f/2.8L USM
    2-Canon EF 70-200mm f/4L IS USM

یه کی منو از این دو راهی در بیاره.
    موارد استفاده : عکایس استدیویی و مدلینگ outdoor
    میدونم 2.8 شارپ تره ولی آیا نبود لرزشگیر اذیت نمیکنه؟
    نیست.
    اون ورژنی که شارپتره ورژن 2 لرزشگیر دار هست نه این مدلی که شما نوشتید.

اگر قصد استفاده در استودیو را دارید اف 4 رو بخرید ولی برای کارهای خبری یا پرتره های خارج از استودیو 2.8 بهتر هست.
    yaghoobi، Amir Tavakoli، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 21 از 24 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 آخرینآخرین