صفحه 2 از 77 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 761
Like Tree1422تشکر

موضوع: فلاش هاي Nissin

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ: فلاش هاي NISSIN

چنان که پيداست يکي از دارندگان اين فلاش که با اين فلاش کار کرده، تاکيد مي‌کند که در حالت Slave عملکرد TTL فعال نيست:

کد:
    http://www.clubsnap.com/forums/showpost.php?p=4735971&postcount=11
    در اين جا هم يک بار ديگر اين رو تاکيد کرده:

کد:
    http://www.clubsnap.com/forums/showpost.php?p=4736991&postcount=16
    العهدة علي الراوي ...
    Meisam، Mashhadi Vahid، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    91

نوع Firmware Update هم خيلي جالبه! بايد فلاش رو فرستاد Service Center شرکت در ژاپن! تا اونها آپديتش کنند :

rezafh و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

امروز فرصتی شد تا نگاه دقیقتری به مدل 622 در فروشگاهی داشته باشم (البته هدفم بیشتر بررسی حالت اسلیو آن بود)
    چون دوربین همراهم نبود،یک کنن پاورشات را برای فعال کردن آن استفاده کردم ، حساسیت سنسور و دامنه دریافت نور فلاش آن نسبت به SB-800 خیلی کمتر بود. شاید هم SB-800 بیش از حد حساس است ، ولی در یک محیط بسته کوچک و رو به دیوار که فلاش دوربین و فلاش Nissin Di622 نسبت به هم زاویه ای حدود 60 درجه داشتند،در اغلب مواقع نور منعکس شده از دیوار و سقف باعث فعال شدن فلاش نمیشد!

ولی در کل بد نبود.

قدرت فلاش نیز بسیار خوب و جالب توجه بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز هم مطمئن نيستم. چون اول نوشته دكمه را 3 ثانيه نگه داريد تا وارد حالت Slave شود. در اينجا نگفته TTL كار نمي كند. در مرحله ي بعدي گفته اگر به نگه داشتن دكمه ادامه دهيد به حالت منوال مي رود و مي توانيد قدرت را تنظيم كنيد.
    خب، اگر منظور از TTL همان Through The Lens باشد ؛ چون هیچ رابطه ای بین دوربین و فلاش برقرار نمیشود و فلاش فقط با دریافت نور یک فلاش دیگر فعال میشود، قطعا" نمیتواند اطلاعاتی را هم در مورد نور محیط از دوربین دریافت کند.

و باز هم در بروشور کلی فلاشهای Nissin در مورد این دو مدل بصورت مجزا نوشته شده:
    Di622

Di466

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    نه وحيد جان دليل نمي شود. هر مدل بروشور مستقل دارد و چون در يكي نوشته كار نمي كند معنيش اين نيست كه ديگري كار مي كند ! ضمنا تا جاييكه من فهميدم مدلهاي ديگري هم مي سازد.
    در مورد 622 که قبلا" گفتم، در عکس اول همین پست (خط اول) هم نوشته شده، اما در مورد 466( خط دوم) :

نقل قول نوشته اصلی توسط nioton نمایش پست ها
    :cool: وحيد جان شمادر مشهد هم اين فلاش ها رو جايي ديديد؟ بنظر ميرسه كه مورد جالبي باشه براي كار
    بله، خیابان دارایی؛ ولی قیمتهایشان مناسب نیست.
    http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157604104476981
    http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157611857673463

http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157615498872326
    http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157610133718550
    Meisam، farhad44، Sama01 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

خب، اگر منظور از TTL همان Through The Lens باشد ؛ چون هیچ رابطه ای بین دوربین و فلاش برقرار نمیشود و فلاش فقط با دریافت نور یک فلاش دیگر فعال میشود، قطعا" نمیتواند اطلاعاتی را هم در مورد نور محیط از دوربین دریافت کند.
    البته من مطمئن شدم كه در حالت Slave ديگر مود TTL كار نمي كند ولي ربطي به رابطه ي دوربين و فلاش ندارد. فلاش هاي Canon از طريق IR با هم ارتباط برقرار مي كنند كه ظاهرا من خيلي انتظارم از اين فلاش 125 هزار توماني بالا بود كه انتظار داشتم اين فلاش از طريق IR با 580 ارتباط برقرار كند نه تريگر نوري.
    Saeed.gh.sh، rezafh، M@hdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

سلام
    امروز یه مغازه بودم , 622 رو حدود 140 و 466 رو حدود 110 میداد , البته کاتالوگی هم پشت مغازه چسبانده بود که علاوه بر مشخصات ظاهری این نکته خوب رو هم داشت :

گویا نمایندگی اش در ایران این هست :

شرکت بازرگانی مایل افشار (فلاشهای nissin)
    تلفن: 9-88833167
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

سوال اینه که وقتی قیمت Sigma EF 500 DG ST هم خیلی فرقی نداره (140 هزار تومان) مزیت این فلاش چیه؟
    M. Beyrami و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    سوال اینه که وقتی قیمت Sigma EF 500 DG ST هم خیلی فرقی نداره (140 هزار تومان) مزیت این فلاش چیه؟
    اینجا یک مقایسه هایی بین این فلاش و مدل 530 سیگما شده

Sigma EF 530 DG ST vs. Nissin Speedlite Di622
    کد:
    http://digitalphotographer.com.ph/forum/showthread.php?t=13752
    Persian، LightBox، Saeed.gh.sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    سلام؛
    من ابتدا اين فلاش را به خاطر قابليت Slave شدن نسبت به سيگماهاي ST پسنديدم. اما اين Slave شدن هم داستاني دارد.

يك نفر از كاربران فلاش 622 در اين فروم:

کد:
    http://www.shutterasia.com/forum/showthread.php?t=24107

هر كاري كرده نتوانسته با هيچ راديوتريگري فلاش را تريگر كند. پس نامه اي براي شركت ارسال مي‌كند.

و جواب شركت:

this is the response from Nissin regarding their flashes.

--------------------------
    The slave system of Di622 is optical slave system and its sensor circuit
    is designed so that it responds to the pre-flash system flash unit.

As explained in its instruction manual, Di622 is triggered against the
    master flash, which must be Nissin Di622, Camera's built-in flash or
    camera manufacturers original flash at its TTL flash photography.

Di622 does not work for, manual flash system, camera's
    transmitter(commander), studio flash system and radio trigger system.

The slave system built-in Di466 works all optical flash trigger system,
    but not supports transmitter(commander) or radio trigger system.

Since the trigger system is electrically designed but not by program
    setting, it can not be improved by software.
    اما خوب در جاي ديگر ظاهرا توانسته اند با Ebay Trigger V2s (كه فكر مي‌كنم در اينجا يافت مي نشود) با مقداري خطا مشكل را برطرف كنند:

کد:
    http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157606452567039/

have the 400d & the nissin di622, it works fine with ebay triggers for me, some missfires but thats expected with ebay triggers sometimes

خوب پس مي‌بينيم كه محدوديتهاي زيادي وجود دارد كه براي من به عنوان فلاش دوم جذابيتي ندارد و Sigma DG 500 Super را ترجيح مي‌دهم.

ضمنا قيمت امروز Di466 در پايتخت-ميرداماد 105000 تومان بود.
    mehdiafshar، LightBox، Austin.A و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

سلام.

بعد از یک هفته در نهایت دیروز جهت خرید مدل Di622 برای دوستم میثم (Lumix) به همراه ایشان رفتیم فروشگاه کانون 1 در بلوار کشاورز. نتیجه همون شد که ازش میترسیدم. فلاش نخریدیم. چرا؟ عرض میکنم.
    این فلاش با توجه به قیمتش، کیفیت ساختش بد نیست، توان زیادی داره و روی دوربین Canon میثم و در حالت TTL در اون چند شاتی که برای تست زدیم مشکلی ندیدیم. ولی امان از وقتی که خواستیم به صورت Off Camera و در حالت Slave ازش استفاده کنیم (اصلا به همین منظور قرار بود بخریمش). تا اونجایی که من اطلاع دارم دوربین 350D فلاش سرخودش مد منوال نداره (اگر هم داشته باشه خیلی فرق نمی کرد). به همین علت از دوربین Nikon D200 به عنوان Master استفاده کردیم. فلاش دوربین رو در حالت Manual قرار دادم و با توان 1/64 شروع به تست کردیم. با کمال تعجب دیدیم که فلاش Nissin پاسخ نمیده. فکر کردم شاید سنسور Photo Cell فلاش خراب شده. سنسور Photo Cell خودم رو که اتفاقا از مارک Nissin هست و همراهم بود رو از طریق کفشک زیر فلاش به اون وصل کردم و باز هم مشکل حل نشد. با دوبین Canon میثم در حالی که فلاش سرخودش در مد TTL بود امتحان کردیم و اینبار من دیگه داشتم شاخ درمی آوردم، فلاش Nissin همزمان با دوربین آتیش میکرد یعنی Pre Flash دوربین رو نادیده میگرفت و هم زمان با فلاش اصلی پاسخ میداد درست مثل اینکه دارید از یه 580EX به عنوان Master و مثلا یه 430EX به عنوان Slave استفاده میکنید یا مثلا از سیستم CLS در Nikon کمک گرفتید. نکته عجیبتر این بود که اون فلاش حتی با دوربین Nikon من هم کار میکرد (فلاش دوربینم رو در مد TTL گذاشته بودم). ولی چه فایده، فلاش سرخود دوربینها در مد TTL دو یا در نهایت سه استاپ توانشون با استفاده از Flash Compensation کم میشه و هنگامی که میخواهیم فقط با یک فلاش دور از دوربین نورپردازی کنیم و نیازی نداشته باشیم که فلاش دوربین نورش در عکس دیده بشه به مشکل بر میخوریم. اگر Di622 با فلاش دوربین در مد Manual هم زمان میشد کافی بود توان فلاش دوربین را تا 1/128 کم کنیم تا تقریبا اثری از آن در عکس دیده نشود. البته شاید میشد با همون فرمول نگاتیو سوخته یا فیلم رادیوگرافی یه کارهایی کرد (با این فلاشی که من دیدم فقط شاید) ولی خوب به دردسرش نمیارزه.
    حالا سوال من اینه که آیا من در تستهام همه چیز را رعایت کردم و چیزی فراموش نشده و چرا حتی اون فلاش با Photo Cell من هم کار نکرد. البته یه چیزی همین الان به ذهنم رسید. نمیدونم آیا هنگامی که از Photo Cell من استفاده میکردیم فلاش Nissin در حالت Slave بود یا Manual. آخه کلا سه مد داشت : TTL, Manual, Slave. شاید اگر در مد Manual چک میکردیم جواب میداد. چون یادم نیست اینکار رو کردم یا نه بایست یکبار دیگه برم اونجا.
    یه نکته دیگه اینه که مدل ضعیفتر Di466 جدیدتره و مثل اینکه مشکل مدل Di622 را نداره. همونطوری که دوست خوبم وحید خان قبلا اشاره کرده بود این مدل دو حالت Slave داره که در یکی در مد TTL و در دیگری در مد Manual با فلاش مستر همزمان میشه ولی چون توانش برای کاری که ما نیاز داشتیم کم بود سراغش نرفتیم. فعلا تصمیم اینه که یه فلاش قدیمی که در مد Manual قابلیت تنظیم توان داشته باشه برای میثم خان بگیریم تا بعد ببینیم چی میشه.

خوب اطلاع رسانی به پایان رسید شما اگر چیزی به ذهنتون میرسه لطفا من رو هم در جریان قرار بدید من هم نتیجه تست دوباره رو اعلام میکنم.

با تشکر.
    Meisam، Mashhadi Vahid، farhad44 و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

سلام.
    جناب غفاری، گمان میکنم در مورد قیمت فلاش Sigma اشتباه میکنید. مدل EF-500 DG Super TTL for Nikon قیمتش حدود 240 تومن و مدل EF-530 DG Super TTL New حدود 260 تومن و مدل EF-500 DG ST TTL هم 180 تومن است.

باتشکر.
    ویرایش توسط LightBox : Tuesday 21 April 2009 در ساعت 18:12
    آرش سلطانی

صفحه 2 از 77 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین