صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 82 , از مجموع 82
Like Tree52تشکر

موضوع: خريد يا تعويض لنز ؟

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: خريد يا تعويض لنز ؟

28-135 مقایسه با 24-105

کد PHP:
    http://www.luminous-landscape.com/reviews/lenses/24vs28.shtml 
    M.Mobin تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض پاسخ: خريد يا تعويض لنز ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها
    سلام
    من یه لنز Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM دارم که حدود 6 ماه هست که خریدمش و برام با یه فیلتر پولاریزه و یه فیلتر UV و هودش 590 هزار تومان در اومده.

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-28-135mm-f-3.5-5.6-IS-USM-Lens-Review.aspx
    چند وقته که به فکر افتادم که این لنز رو 105-24 عوض کنم!
    البته من فقط برای خودم عکس میگیرم و عکاس حرفه ای نیستم(حتی عکاس غیر حرفه ای هم نیستم:biggrin:)

میخواستم بدونم تفاوت کیفیت این دو لنز اونقدر برای من محسوس هست که بخوام این لنز رو با فیلترها وهودش بفروشم و یه 105-24+حداقل یه فیلتر پولاریزه که فکر میکنم حدود 80 تومان باید باشه بخرم؟

اگه این کار رو بکنم مشکلی هم که برام پیش میاد که در اون صورت فاصله 105 تا 150(لنز 150-500) مم رو از دست میدم!(الان 135 تا 150 رو ندارم)

این لنز رو نگه دارم و یه لنز واید (کنون 10-22 یا سیگما 10-20 و یا یکی از لنزهای واید توکینا)رو بخرم (با توجه به اینکه الان لنز وایدم فقط لنز 55-18 is هستش) بهتره یا این لنز رو بفروشم و فکر میکنم حدود 650 تا 700 هزار تومان روش بذارم و 105-24 رو بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    آقای مبین سلام:

بخاطر اینکه از منظر کاربردی به قضیه نگاه کنیم .... شما در اصل فاصله 168 تا 240 رو از دست میدهید الان هم فوکال لنت 216 تا 240 رو ندارید.

حالا چرا تاکید روی این موضوع میکنم ؟ این فوکال لنت معادل یک فوکال لنتی خواهد بود که نیاز شما و نوع عکاسیتان لزوم استفاده از آنرا ایجاب میکند ..

بطور کل با دقت به کارهای دیگران دیده ام روی فوکال لنت معادل 200 و 180 ( در محدوده ای که شما ندارید )( اگر که انتخاب 105-24 باشد ) پرتره های خوبی میگیرند تمام قد نیم تنه و حتی چهره با کمترین پرسپکتیو ( ظاهری ) آنهم روی لنزهایی با دیافراگم های باز...

حالا این یک اشاره کلیست فقط برای آنکه کاربرد محدوده مورد اشاره شما کاملا مشخص باشد بحث تعویض لنز در محدوده های مورد نظر با دقت به نوع عکاسی شما و و و و و چیزهایست که شما میباید با دقت به آن در انتخابتان دخالت دهید.

از منظری دیگر شاید نیاز نباشد حتما همیشه یک عکاس به همه فوکال لنت ها دسترسی داشته باشد از معادل 16 میلیمتر تا 800 میلیمتر... با دقت به نوع استفاده میتوان قید محدوده ای از فوکال لنت ها را زد هیچ ایرادی هم نیست

اگرچه لنز 150-24 یک لنز دلنشینی است ولی ارنجمنت لنزهای شما بگونه ایست که 200-70 اف 4 لرزشگیر دار از دیده من خرید آن منطقی تر خواهد بود

در آنصورت شما از فوکال لنت معادل 28 تا 800 را دارید ( به استثنا 88 تا 112) و در رنج های بالایی هم اورلپ خواید داشت که ایرادی نیست. کیفیت این لنز بسیار عالیست که نیازی به تکرار مجدد نیست. منتها باز نوع عکاسی شما در این خصوص عامل تعیین کننده تری خواهد بود مواردی چون تعویض لنز در محدوده هایی ( که نوع عکاسی شما دیکته خواهد کرد ) و .......... هست که شما میباید مد نظر داشته باشید

موفق باشید

من هم چند روزی به تبدیل 28-135 به 24-105 فکر کردم ولی به این نتیجه رسیدم که اونقدری که قیمت این دو لنز فرق میکنه(24-105 بیش از دو برابر 28-135 قیمت داره) کیفیت اونها (حداقل برای منی که کار حرفه ای نمیکنم) تفاوت نداره!

من که با کمتر از هزینه ای که برای این تبدیل میخواستم بدم دارم یه لنز اولتر واید میخرم! و همونطور که افشین عزیز گفت 70-200 f4 is رو هم گذاشتم تو برنامه آینده!
    اگر دوست شما هم کار خیلی حرفه ای نمیکنه با اون مقدار هزینه میتونه یه لنز تقریبا خوب دیگه بگیره ورنج لنزهاش رو کاملتر کنه!
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9