صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 82
Like Tree52تشکر

موضوع: خريد يا تعويض لنز ؟

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض خريد يا تعويض لنز ؟

دوستان سلام ،
    من در حال حاضر 70-200 f4 l is دارم که تو ستديو ازش استفاده ميکنم .ولی شديدا نياز به يک لنز وايد دارم .حالا دچار برزخ فکری شدم که کدوم از اين کار هارو بکنم :

1-خريد 24-70 ؟ (با وجود داشتن ف 2.8 ميتونه مفيد باشه )
    2-خريد 24-105 ؟
    3-فروش 70-200 و خريد 24-105 ؟

راستش باز و بسته کردن لنز تو لوکيشن يک کم مشکل هست و خطر ناک .تصور کنيد يک لحظه دست بلرزه و لنز 70-200 با اون وزنش زمين بخوره وحشتناکه.راستش ترجيح ميدم لنز رو از رو دوربين بازو بسته نکنم .
    انصافا کار کردن با 70-200 لذت بخش ولی با توجه به نيا ز به رنج وايد بايد حرکتي کرد .
    دوستانی که 24-105 دارند چه توصيه اي ميکنند ؟ فکر ميکنيد درست 70-200 رو بفروشم و به جای اون 24-105 بگيرم ؟اين لنز ميتونيه جواب گوی داخل ستديو و عکس های برای عکس های کلوز اپ ،مديوم شات و فول شات باشه ؟شرپنس کامل رو داره ؟ دوستان لنز وايد ديگه اي رو پيشنهاد ميکنّند که شارپ نس خوبی داشته باشه ؟
    کسی کامنت خوبی داره ؟در ضمن دوربين من 5D هست .

ممنون
    ویرایش توسط Aryan : Friday 24 April 2009 در ساعت 10:53
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: خريد يا تعويض لنز ؟

سلام
    من اکثر اوقات نیم تنه عکس می گیرم و سعی می کنم در 80-85 میلیمتری عکاسی کنم و هر موقع هم به واید بیشتری نیاز داشتم چه لنز 18-135 و چه این لنز 18-105 برام کافی بوده .من از لنز های کانن زیاد سر در نمی اورم ولی با 24-105 یک روزی کار کردم به نظرم لنز بسیار خوبی است و رنج مناسبی داره .اگر روز ی کانن دار بشم :confused:حتما این لنز را خریداری خواهم کرد .
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

لنز 24-105 canon یکی از لنزهای با ارزش canon هست. ولی به نظر من شما 70-200 رو نگه دارین و کمی پولتون که بیشتر شد 24-105 رو تهیه کنین. فروختن 70-200 که اونم با ارزش هست کار درستی نیست چون در آینده به این لنز نیاز دارین. 24-70 هم گذینه خوبیه ولی f/2.8 این لنز فکر نمیکنم در آتلیه لازم بشه، ولی در محیط خارج از آتلیه واقعا برتر بودنشو نسبت به لنزهای دیگه نشون میده.

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

اگر فرض كنيم 85-135 محدوده مناسب براي عكاسي در پرتره باشد ( در ابتدا نوشتم 50-85 كه چون هميشه با سنسور 1.6 كار ميكنم از رو عادت نوشتم كه بدينوسيله اصلاح شد.). بهترين انتخاب ممكن همين 70-200 شماست . در اين محدوده و در اين دياف در دنيا همتا ندارد.
    اما:
    شما نفرموديد پرتره گفتيد استوديو اينجا من فكر ميكنم شايد شما اصلا به محدوده پرتره نياز نداريد. در اين حالت شايد فرمتهايي مثل فشن و صنعتي و غيره نياز داريد.
    خوب من فكر ميكنم كمي هم محدوديت مالي داريد.اگر محدوديت مالي داريد - به محدوده پرتره نياز نداريد ( واقعا كاربردتان را بايد مشخص كنيد.) فروش 70-200 و خريدلنز 24-105 عالي ترين انتخاب شماست( البته اين مطلب يادتان باشد اگر بر شرايط نوري كنترل داريد اين كار را بكنيد وگرنه 24-70 برايتان بهتر است زيرا در تاريكي عملكرد بهتري دارد هر چند بايد باز هم فكر كنيد چون ضد لرزش ندارد.)
    24-105 شارپنس خوبي دارد ضدلرزش عالي دارد و سرعت فوكوس خيلي مناسبي دارد.
    اما اگر كار موردي است و پرتره برايتان مهم است ولي يك وايد خوب هم ميخواهيد و كمي هم ميتوانيد هزينه كنيد. شرايط كمي فرق ميكند. لنز را نگه داريد و :
    24-70 سيگما خوب است (450 تومان) مشكل سرعت اتوفوكوس كمي دارد و قبل از خريد بايد تست كنيد تا نمونه بد نگيريد.( ضد لرزش ندارد ولي دياف 2.8 است)
    28-75 تامرون خوب است ( 450 تومان) مثل بالايي( از سيگما كيفيت اپتيكي بهتري دارد ولي وايد كمتري دارد)
    28-135 شارپنس كمي دارد در مقايسه با بقيه ولي با كمي بستن دياف خيلي بهتر ميشود البته در محدوده وايد كلا كمي بهتر استه ( تومان400 و شايد دست دوم تا 300 هم گير بياوريد.) ضد لرزش و سرعت فوكوس خوبي دارد.
    اگر وايد تر از اين حرفها ميخواهيد :
    17-40 ( 700 تومان خيلي مناسب است.)
    15-30 سيگما( با قيمت حدود 500 )
    20-40 سيگما كه دياف 2.8 است ( انتخاب جالبي است البته اگر گير بيايد با قيمت حدود 400 )
    در نهايت:
    ولي اگر باز هم شرايط مالي به شما فشار مي آورد كه از بين اينها نميتوانيد انتخاب كنيد يك 28-70 سيگما كه دياف 2.8 دارد ( و در 2.8 كلا كمي سافت است ولي از 4 خوب ميشود ) يكي از دوستان داشت كه حدود 250 شايد بتوانيد بخريد.) سرعت فوكوس همي كمي مشكل دارد( يعني مثل كنون نيست ولي بد نيست.)
    چيز ديگر مناسبي نميبينم
    موفق باشيد
    ویرایش توسط journalist : Friday 24 April 2009 در ساعت 14:00
    tanhatanha، amirnoori و ابراهيم تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوستان چرا توجه نمي كنند كه دوربين ايشان 5D است و لنزهايي را كه براي پرتره در دوربين هاي APS-C مناسب است پيشنهاد مي دهند.

لطفا توجه بفرماييد كه ايشان (جناب ادريس) عكاس آماتور نيستند و خودشان دقيقا مي دانند چه محدوده اي را نياز دارند ( 28 تا 135) و بيشتر سوالشان اين بود كه آيا اين لنز كنن لنز خوبي است يا نه و من عرض مي كنم كه نه لنز خيلي خوبي نيست ولي اگر هميشه نور كافي داريد و در استوديو كار مي كنيد و با توجه به مهارت شما شايد مناسب باشد. پيشنهاد مي كنم اول لنز را امانت بگيريد و تست كنيد بعد بخريد.

پي نوشت : ظاهرا متن اوليه كمي اديت شده. ادريس جان همانگونه كه خودتان بهتر مي دانيد روي فول فريم بهترين و ايده آل ترين فاصله ي كانوني براي پرتره چهره 135 است بنابر اين خريد 105-24 مشكل شما را حل نمي كند مگر اينكه در كنار 200-70 باشد. پيشنهاد من نگه داشتن 200-70 و به اضافه كردن 70-24 و يا 105-24 است.
    در صورت خريد 70-24 شارپنس و بوكه و كيفيت كمي بهتر خواهيد داشت (در كنار وزن وحشتناكش) ولي در صورت خريد 105-24 كمتر مجبور به تعويض لنز خواهيد شد و فقط براي پرتره هاي چهره بايد از 200-70 تان استفاده كنيد و براي بازه ي overlap از 70 تا 105 با خيال راحت مي توانيد از 105-24 استفاده كنيد.
    پيشنهاد آخر اين است كه اگر روي دست عكس مي گيريد ( نياز به زوم نداريد و مي توانيد در استوديو عقب و جلو برويد) از تركيب 105-24 و لنز جادويي Canon EF 135mm f/2.0 L USM استفاده كنيد.
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 24 April 2009 در ساعت 13:42
    A_Maddah، behnamarena، journalist و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوستان چرا توجه نمي كنند كه دوربين ايشان 5D است و لنزهايي را كه براي پرتره در دوربين هاي APS-C مناسب است پيشنهاد مي دهند.
    آقا فرهاد اگر منظورتان من بودم كه بايد عرض كنم حضورتان كه من اگر دقت كنيد تمامي پيشنهادهام فول فريم است و به هيچ عنوان قصد جسارت به جناب آريان نداشتم ( البته من اصلا ايشان را آماتور فرض نكردم)
    فقط در خط اول به جاي 85-130 ن.شتم 50-85 كه اصلاح كردم.

ولي خداييش هم دقت بالايي داريد هم سرعت عمل بالايي.
    ممنون
    farhad44 تشکر می‌کند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

لطفا توجه بفرماييد كه ايشان (جناب ادريس) عكاس آماتور نيستند و خودشان دقيقا مي دانند چه محدوده اي را نياز دارند ( 28 تا 135) و بيشتر سوالشان اين بود كه آيا اين لنز كنن لنز خوبي است يا نه و من عرض مي كنم كه نه لنز خيلي خوبي نيست ولي اگر هميشه نور كافي داريد و در استوديو كار مي كنيد و با توجه به مهارت شما شايد مناسب باشد. پيشنهاد مي كنم اول لنز را امانت بگيريد و تست كنيد بعد بخريد.

پي نوشت : ظاهرا متن اوليه كمي اديت شده. ادريس جان همانگونه كه خودتان بهتر مي دانيد روي فول فريم بهترين و ايده آل ترين فاصله ي كانوني براي پرتره چهره 135 است بنابر اين خريد 105-24 مشكل شما را حل نمي كند مگر اينكه در كنار 200-70 باشد. پيشنهاد من نگه داشتن 200-70 و به اضافه كردن 70-24 و يا 105-24 است.
    در صورت خريد 70-24 شارپنس و بوكه و كيفيت كمي بهتر خواهيد داشت (در كنار وزن وحشتناكش) ولي در صورت خريد 105-24 كمتر مجبور به تعويض لنز خواهيد شد و فقط براي پرتره هاي چهره بايد از 200-70 تان استفاده كنيد و براي بازه ي overlap از 70 تا 105 با خيال راحت مي توانيد از 105-24 استفاده كنيد.
    پيشنهاد آخر اين است كه اگر روي دست عكس مي گيريد ( نياز به زوم نداريد و مي توانيد در استوديو عقب و جلو برويد) از تركيب 105-24 و لنز جادويي Canon EF 135mm f/2.0 L USM استفاده كنيد.
    فرهاد جان ممنون ،
    بله من روی رنج لنز اگهی کامل دارم .تمام دقدقه من تعويض لنز هنگام عکس برداری هست .
    تصور بکنيد ميخواييد از يک مدل عکس بگيريد .خوب شما هم به medum shot هم fullshot و هم closeup احتياج داريد .ولی نميتونيد تفکيک کنيد که مثلاً در نيم ساعت فقط فول ميگيرم بعد مديوم و کلوز اپ .آرزو ميکردم اين کانون به جايی 70-200 يک لنز 24-200 با همين کيفيت داشت .ولی خوب فعلا که نداره.در کيفيت بالاي 70-200 هيچ شکی نيست و از کار کردن با اين لنز لذت ميبرم .ولی با توجه به فرا رسيدن تابستان و شروع عکس های out door شديداً نياز به وايد دارم .در ضمن من فقط عکاسی fashion ميکنم .پس لنز خيلی وايد به دردم نميخوره. رنج 24 مناسب هست .در ضمن الان يک 28-80 کانون دارم ولی تصور کنيد وقتی با 70-200 و اون شرپنس بالا کار ميکنيد هيچ وقت لنزی مثل 28-80 راضی تون نميکنه .
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ادریس عزیز اول اینکه اصولا از دست دادن 70-200 بسیار دردناک خواهد بود و به نظرم اصلا به فروش آن فکر نکن.

شخصا چون تجربه استفاده از 24-70 و 24-105 را در استودیو دارم ( نظر شخصی ) استفاده از 24-70 را دلنشین تر می بینم.

شاید سنگینی و نداشتن IS مشکل این لنز باشد اما کیفیت اش چیزی است که کسی در آن شکی ندارد.داشتن اف 2.8 هم برای شما بسیار واجب است.( چون کارهایت را می شناسم )

به نظرم به فکر خرید یک 24-70 نازنین باش( همین طور به فکر یک 5دی مارک 2 و این 24-70 نازنین را به آن ببند!

داشتن 2 بادی و دو لنز که مکمل یکدیگر هستند در یک استودیو خوب به همراه یک عکاس خلاق می تواند معجزه کند.

اصولا وقتی دو تا بادی داشته باشی دست ات برای هر کاری باز تر خواهد بود.

اما 105 م م بر روی دوربین فول فریم برای یک عکاس با ذوق به نظرم قدری کوتاه است.

همین طور مجبور به استاپ دون شدن به دیافراگم 7.1 به بالا هستی ( برای داشتن بیشتر شارپنس لنز ) اما با 24-70 بر روی 5.6 هم خروجی عالی است.

شخصا نظرم بر روی 24.70 است.70 مم هم که برای فول فریم کوتاه است.

یا باید زحمت تعویض لنز را به خودت بدهی و یا اینکه یکمی سر کیسه را شل کنی و یک مارک 2 نازنین هم بچسبانی به آن.

70-200 را اگر از دست دادی یقین دارم یکی دو ماه نگذشته یکی دیگر خواهی خرید.
    FARID تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    فرهاد جان ممنون ،
    بله من روی رنج لنز اگهی کامل دارم .تمام دقدقه من تعويض لنز هنگام عکس برداری هست .
    تصور بکنيد ميخواييد از يک مدل عکس بگيريد .خوب شما هم به medum shot هم fullshot و هم closeup احتياج داريد .ولی نميتونيد تفکيک کنيد که مثلاً در نيم ساعت فقط فول ميگيرم بعد مديوم و کلوز اپ .آرزو ميکردم اين کانون به جايی 70-200 يک لنز 24-200 با همين کيفيت داشت .ولی خوب فعلا که نداره.در کيفيت بالاي 70-200 هيچ شکی نيست و از کار کردن با اين لنز لذت ميبرم .ولی با توجه به فرا رسيدن تابستان و شروع عکس های out door شديداً نياز به وايد دارم .در ضمن من فقط عکاسی fashion ميکنم .پس لنز خيلی وايد به دردم نميخوره. رنج 24 مناسب هست .در ضمن الان يک 28-80 کانون دارم ولی تصور کنيد وقتی با 70-200 و اون شرپنس بالا کار ميکنيد هيچ وقت لنزی مثل 28-80 راضی تون نميکنه .
    همین دیگه!

خودت داری جواب رو می دی !

آقا به فکر 24-70 و 70-200 و یک مارک 2 باش!

اما یک چیز دیگر!!!

یک دوستی در تهران دارم که اتفاقا از عکاسان بسیار به نام و برجسته کشور است و یقینا می شناسی کار خبری هم زیاد انجام می دهد.مشکل تو را داشت و کلی باهاش سر و کله زدیم آخر سر به یک نتیجه جالب رسیدم به نام EF 28-300 f/3.5-5.6L IS USM lens که از زمانی که آن را خریده راضی است اما مجبور است دیافراگم را یکی دو استاپ ( در استودیو ) ببند.قدری هم لنز سنگینی است اما جذابیت های خاص خودش را دارد.اپتیک و بنده حرفه ای و پول پوش بودن هم از مزایا است.اما باز هم بنده ترکیب 24-70 و 70-200 را بیشتر می پسندم.اما این لنز هم بخصوص در out door خودش را بسیار بسیار خوب نشان می دهد.

http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    فرهاد جان ممنون ،
    سلام:

اگر به حفظ کیفیت و گریز از تعویض پیاپی لنز فکر میکنید داشتن دو بادی هم میتونه پیشنهاد خوبی باشه. برای یک کار حرفه ای ارزش خودش رو داره . میتونم حدس بزنم چقدر میتونه سخت باشه. زمانی که هم شما هم سوژه به حس مشترکی روی ثبت میرسید تعویض یک لنز توام با وقفه در کار به معنای از دست دادن حس در همان لحظه ثبت است . سوای مشکلات خاص خود. من با نگرش و نظر شخصی خودم اگر در شرایط شما بودم حتما از دو بادی استفاده میکردم حتی اگر فرضا دو بادی 5D بود یا یکی 5D دیگری 5DII

البته بحث نورپردازی های خاص و کاربرد دو بادی توام مبحث دیگریست که شما بهتر از من میدانید

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین