صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree9تشکر

موضوع: Sony Alpha 100 & Nikon D40X

كاربر جديد emad آواتار ها
    تشکر کرده
    4

پیش فرض Sony Alpha 100 & Nikon D40X

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    من چند تا سوال داشتم که هر کدومش به یه تاپیک میخورد از این جهت بهتر دیدم تو موضوعات عمومی دوربین دیجیتال مطرحشون کنم ((( پس لطفا نگید که این سوالت ماله اونجاست و این یکی مال اینجاست!!! )
    1- من در سایت های خارجی خوندم که این دو دوربین با لنز کیت عرضه میشن ( سونی با 18 - 70 خودش و نیکون با 18 - 55 خودش ) میخواستم بدونم که در ایران هم همینطوری عرضه میشن یا نه (لنزشونو بالا میکشن!!!؟ )
    2- شما بین این دو دوربین کدوم یکی رو توصیه میکنید؟ لطفا با ذکر دلیل بگید چون من هر چی فکر کردم دیدم نه در اندازه ی سنسور متفاوتن نه در تعداد پیکسل ها و این جور مسائل عمده، پس چه تفاوتی بینشونه که باعث تفاوت قیمت 150 تومنی شده (البته به نفع سونی )
    انشاالله بعد از لطفتون درباره ی این سوالات ، سوالات دیگرمم مطرح میکنم که هم من یه چیزایی یاد بگیرم و هم شما مروری بر اندوخته هاتون داشته باشید.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Sony Alpha 100 & Nikon D40X

نقل قول نوشته اصلی توسط emad نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    من چند تا سوال داشتم که هر کدومش به یه تاپیک میخورد از این جهت بهتر دیدم تو موضوعات عمومی دوربین دیجیتال مطرحشون کنم ((( پس لطفا نگید که این سوالت ماله اونجاست و این یکی مال اینجاست!!! )
    1- من در سایت های خارجی خوندم که این دو دوربین با لنز کیت عرضه میشن ( سونی با 18 - 70 خودش و نیکون با 18 - 55 خودش ) میخواستم بدونم که در ایران هم همینطوری عرضه میشن یا نه (لنزشونو بالا میکشن!!!؟ )
    2- شما بین این دو دوربین کدوم یکی رو توصیه میکنید؟ لطفا با ذکر دلیل بگید چون من هر چی فکر کردم دیدم نه در اندازه ی سنسور متفاوتن نه در تعداد پیکسل ها و این جور مسائل عمده، پس چه تفاوتی بینشونه که باعث تفاوت قیمت 150 تومنی شده (البته به نفع سونی )
    انشاالله بعد از لطفتون درباره ی این سوالات ، سوالات دیگرمم مطرح میکنم که هم من یه چیزایی یاد بگیرم و هم شما مروری بر اندوخته هاتون داشته باشید.
    سلام

در خارج سونی در 3 حالت بدنه بدون لنز, با لنز کیت 70-18 , با لنزهای 70-18 و 300-70 عرضه میشود, ولی در ایران آن نوع بدنه خالی عرضه نمیشود.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

در خارج از ایران سونی را با چند کیت عرضه میکنند...

Sony A100 W بدنه + لنز 18-70 + لنز 75-300

Sony A100 K بدنه + لنز 18-70

Sony A100 H بدنه + لنز 18-200

Sony A100 بدنه

برای اطلاع از کیت ها به این آدرس مراجعه کنید....

کد:
    http://www.sony.co.uk/view/ShowProductCategory.action?site=odw_en_GB&category=DSS+Digital+SLR
    مقایسه ای بین کیت های عرضه شده......

کد:
    http://www.sony.co.uk/product/CompareProducts.action?site=odw_en_GB&pcReturnUrl=%2Fproduct%2FProductComparisonWizard.action%3FdeepestLevelCategoryId%3D%252FDigital%2BPhotography%252FDPH%2BDigital%2BSLR%2B-%2BAlpha%2BSystem%252FDSS%2BDigital%2BSLR%26site%3Dodw_en_GB%26pcReturnUrl%3D%252Fview%252FView.action%253Fsection%253Den_GB_Products%2526productcategory%253D%25252FDigital%252BPhotography%25252FDPH%252BDigital%252BSLR%252B-%252BAlpha%252BSystem%25252FDSS%252BDigital%252BSLR%2526site%253Dodw_en_GB%2526page%253DProductSeriesHome%2526category%253DDSS%252BDigital%252BSLR%2526site%253Dodw_en_GB%2526category%253DDSS%252BDigital%252BSLR%26sectiontype%3DProduct&models=DSLR-A100&models=DSLR-A100K&models=DSLR-A100W&models=DSLR-A100H
    یک نکته که باعث خوشحالی ایرانی ها است ، این است که کیت های موجود در ایران بر حسب کیت های اروپا و علی الخصوص کیت های انگلیسی است و به قول معروف کیت های سفارش انگلستان است.....

اما در ایران تنها دو کیت عرضه میشود....

کیت های Sony A100 W و Sony A100 K

در مرود برتری یکی بر دیگری ، بنده نظر مطلقی ندارم...

فقط در جایی که سونی را با Nikon D80 و Canon 400D و Pentax K10 مقایسه میکنند ، قدری جفا در حق سونی است که با D40x مقایسه شود ، نه اینکه نمیشود این کار را کرد ، بلکه مقایسه ایست نابرابر و یقینا و قطعا برنده ی این میدان سونی خواهد بود و در حق D40x جفا میشود.

سونی برتری های غیر قابل انکاری دارد ، از جمله لرزه گیر این بدنه که در بسیاری از موارد باعث برتری بر دیگران است...

از نظر سنسور بنده بارها عرض کرده و دوباره عرض میکنم....

سنسور های Nikon D80 و Sony A100 یکی است..

سنسور D40x با سنسور های Nikon D80 و Sony A100 کاملا متفاوت است...

سنسور Nikon D200 هم با هر سه دوربین بالا متفاوت است......

در مورد سایر ویژگی ها هم به نظرم در فروم جستجو کنید...

اما :

اگر سونی دوربین خوبی است ، اما لوازم و لنز های آن کمی سخت گیر میاد...

لوازم و لنز های نیکون به وفور گیر میاید...

نکته :

تنها نمایندگی رسمی سونی درایران بازرگانی ایران است......!
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    4

درود
    خوشبختانه یا متاسفانه باید بگم بعد از کلی سبک و سنگین کردن به سمت نیکون رفتم ، و حالا مشکلم کیفیت لنزه کیتشه که اونو تو فروم اختصاصی این مدل نیکون مطرح کردم پس بهتره این تاپیک بسته بشه که باعث ترافیک بیخوده انجمن خوبمون نشه.:::big grin:::

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

کاوه جان، ‌اگر وسواس را براي خريد لنز نو کنار بگذاريم، با پول خريد يک لنز کانون و نيکون، ميتوان دو يا سه لنز عالي مينولتا براي سوني خريد! به نظر من اگر کسي واقعاً بخواهد عکاسي کند و در قيد شناخته شده بودن تجهيزاتش توسط ديگران نباشد،‌ بدنه سوني + لنزهاي مينولتا يک انتخاب عالي ميتواند باشد. لنزهاي خيلي ارزان + لرزه گير
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 17 July 2007 در ساعت 21:26
    nmroshan، Kaveh Ghobadi و farhad44 تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من پنتاکس را هم انتخاب خوبی میدونم که با پول کمتر نسبت به کنون و نیکون امکانات خوبی میدهد البته شاید در ایران مثل سونی و لنزهای کونیکا مینولتا دست خریدار باز نباشد. واقعا K10d دوربین قلقلک دهنده ای است که اگر من الان میخواستم دوربین بخرم و وسایلی هم از هیچ برندی نداشتم به سمت پنتاکس میرفتم. مسئله خوبی که در مورد سونی وجود دارد این است که سونی یک غول عظیم است و به طور قطع تجهیزات و لنزهای زیادی در اینده تولید خواهد کرد.
    Amir Mohebi، AliMohammadi و farhad44 تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    کاوه جان، ‌اگر وسواس را براي خريد لنز نو کنار بگذاريم، با پول خريد يک لنز کانون و نيکون، ميتوان دو يا سه لنز عالي مينولتا براي سوني خريد! به نظر من اگر کسي واقعاً بخواهد عکاسي کند و در قيد شناخته شده بودن تجهيزاتش توسط ديگران نباشد،‌ بدنه سوني + لنزهاي مينولتا يک انتخاب عالي ميتواند باشد. لنزهاي خيلي ارزان + لرزه گير (بدون امکان قمپز!)
    با شما موافقم جناب محبی....

والله من کل این تهران عزیز رو زیر و رو کردم و به چند لنز خوب بیشتر نرسیدم.....

مدتی است کارم شده است در هر جایی دنبال لنز های مینولتای عزیز بگردم ، در نت هم تست ها و رویویو های را نگاه گنم و نتیجه بگیرم.

والله چند لنز خوب هم پیدا کردم ، یک 50 با اف 1.8 که بسیار شارپ است و یک 28 ....

اکثر لنز ها 70-210 معروف در چند نسل مختلف است که متاسفانه بنده علاقه ای به این لنز ندارم ....

کلا به لنز های تله علاقمند نیستم.....

متاسفانه لنز های اتوفکوس واید این برند یا بسیار گران قیمت هستند و نایاب و یا همه اشکال دارند ( ضربه خورده اند و یا خراب هستند ) بارها لنز های شاهکاری دیده ام که مشکل داشته اند و مایوس شده ام....

اما در کل با فرمایش شما کاملا موافقم...

مثلا اون لنز 17-35 اف 2.8 مینولتا ، بشدت بدنبال اون هستم و شدیدا به اون علاقمند هستم ، به چند جا هم سپرده ام که اشالله پیدا شود....

اما لنز هایی که در بازار به وفور هستند ، 75-300 ، 70-210 ، 35 -70 ، 35-80، 50 فیکس

اما شاهکار ها کم یاب هستند...

100 ماکرو ، 17-35 اف 2.8 ، فیش آی 16 و این دست لنز های....حتی 300 فیکس هم یافت نمیشود....

اما ممنون از نظر همیشه جالب و عزیز شما.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط emad نمایش پست ها
    درود
    خوشبختانه یا متاسفانه باید بگم بعد از کلی سبک و سنگین کردن به سمت نیکون رفتم ، و حالا مشکلم کیفیت لنزه کیتشه که اونو تو فروم اختصاصی این مدل نیکون مطرح کردم پس بهتره این تاپیک بسته بشه که باعث ترافیک بیخوده انجمن خوبمون نشه.:::big grin:::
    پس دوست من بهتر نيست قبل از افتتاح تاپيك يك سر كوچك به چند تاپيك ديگر مي زديد؟ حالا كه خودتان ارزش تاپيك خود را نمي دانيد و هدف از وقتي را كه دوستان براي پاسخ به شما گذاشته اند متوجه نيستيد، چگونه در ابتداي تاپيك امر مي فرماييد كه كسي شما را به جاي ديگر حواله ندهد؟!

فروم يك مكان عمومي است كه آداب خود را مي طلبد. هر تاپيك هم به منزله پاسخ به قشر وسيع تري بيش از بازكننده آن عمل مي كند. پس حداقل حالا كه شما پاسخ مطلبتان را گرفته ايد، لطفاً اجازه دهيد اين تاپيك باز بماند كه شايد پاسخ فرد ديگري در آن يافت شود و هم اينكه ارزش كلنگ زني و افتتاحيه شما حفظ شود! (البته اگر ديگري براي همين سؤال تاپيك جديدي را كلنگ نزند! امان از اين همه كلنگ در اين مملكت!!!)
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها

كسي شما را به جاي ديگر حواله ندهد؟!

فروم يك مكان عمومي است كه آداب خود را مي طلبد. !!!)
    بهتر نبود شما که آداب عمومی فروم رو از بهر هستید بجای کلمه ی گنگ "حواله" از کلمه ی دلنشین "راهنمایی" استفاده می کردید؟
    ناسلامتی، روم به دیوار داری با یه "اشرف مخلوقات" حرف میزنیا، ای "اشرف مخلوقات"!!!!!

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    مدتی است کارم شده است در هر جایی دنبال لنز های مینولتای عزیز بگردم ، در نت هم تست ها و رویویو های را نگاه گنم و نتیجه بگیرم.

اما لنز هایی که در بازار به وفور هستند ، 75-300 ، 70-210 ، 35 -70 ، 35-80، 50 فیکس

اما شاهکار ها کم یاب هستند...

100 ماکرو ، 17-35 اف 2.8 ، فیش آی 16 و این دست لنز های....حتی 300 فیکس هم یافت نمیشود....
    کاوه جان! من اين راه‌حل را براي کسي ارائه دادم که قصد عکاسي با بهترين امکانات درمقابل ارزانترين راه‌حل را دارد و دنبال شاهکارها نيست و زياد در قيد ريويو و شارپنس و MTF نخواهد بود. البته چنين کاربرفرضي شايد بسيار کمياب باشد، اما براي او،‌اين فهرست که مرقوم کردي،‌ زياد هم هست!

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    اگر من الان میخواستم دوربین بخرم و وسایلی هم از هیچ برندی نداشتم به سمت پنتاکس میرفتم.
    شک نکن که در حال حاضر من هم اين کار را ميکردم.

وقتي دوربين خودم را گرفتم،‌ خيلي معطل کردم تا 7D وارد شود،‌ اما زيرپام علف سبز شد! و 7Dبا تاخير زيادي اومد.

حالا هم انتخابم پنتاکس يا اليمپوس (هرکدام سيگل برايش لنز وارد ميکرد، البته نه شاهکار، همون معمولي هم کفايت مي‌کرد)

.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi و AliMohammadi تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین