نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree8تشکر
  • 3 Post By nmroshan
  • 5 Post By farhad44

موضوع: یک سوال از دارندگان Nikon D60 و Canon 450D

كاربر آشنا _ARiO_ آواتار ها
    تشکر کرده
    85

پیش فرض یک سوال از دارندگان Nikon D60 و Canon 450D

با سلام خدمت تمامی دوستانم.

عزیزان من قصد خرید دروبین تا سقف 750.000 تومان دارم

خودم دوست داشتم از برند نیکون به علت شادابی رنگ خرید کنم که با توجه به بودجه ی من فقط D60 میتونست بهترین گزینه باشه اما در برند Canon , 450D رو دیدم که در سمپلها بسیار جالب توجه بود به طوربی که تصمیم گرفتم
    450ِِD رو خریداری کنم, برای اطمینان بیشتر به سایتimaging-resource رفتم تست های که در این سایت از این دو دوربین گرفته شده بود رو دیدم , در این تست ها Canon 450D موفق تر بود اما وقتی به قسمت Sample >> Gallery رفتم با کمال تعجب دیدم عکسهایی که با 450D گرفته شده از شفافیت و دقت پایین تری برخوردارند !!

شما دلیل رو در چی میدونین ؟

خواهش میکنم که بدون تعصب به نوع برند جواب سوال رو بدین .

با تشکر از تمامی بچه های این فاروم .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: یک سوال از دارندگان Nikon D60 و Canon 450D

شما دلیل رو در چی میدونین ؟
    دلیلش این است که اصولا نباید بر اساس این نمونه ها تصمیم بگیرید. چون علاوه بر اینکه این نمونه‌ها در شرایط ثابتی تهیه نشده‌اند، شما نیز احتمالا نمی‌توانید بر اساس چیزی که در صفحه مانیتور می‌بینید، دلیلی برای مزیت یکی از این دوربینها پیدا کنید.
    farhad44، ashkan 78 و _ARiO_ تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    دلیلش این است که اصولا نباید بر اساس این نمونه ها تصمیم بگیرید.
    ممنون از رسیدگی شما

دوست عزیزم میشه بگین بر چه اساسی باید تصمیم بگیرم ؟

خود شما D60 رو انتخاب می کنید یا 450D ؟ چرا ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز اين دو دوربين اصلا با هم قابل مقايسه نيستند. از نظر قيمتي نيز هم رده نيستند. 450D حدود 150.000 تومان گرونتره ( هردو با لنز كيت) كه توي اين قيمت مي شه بيش از 25 درصد ( يك چهارم) كه درصد كاملا قابل توجهيه.

D60 هرچند با 1000D هم خيلي قابل مقايسه نيست ولي تقريبا هم قيمت اونه. بارها و بارها از سوي دوستان دلايل اين اختلاف رنگها و ... حتا در همين روزها و حتا در پاسخ به سوالات و تاپيك هاي مكرر شما توضيح داده شده و همانطور كه جناب روشن فرمودند و بارها عرض كرده ايم خريد و انتخاب دوربين يا برند از روي نمونه عكس هاي اينترنتي كار درستي نيست.

يه مثال بزنم مثل اينه كه شما دو تا اتوموبيل مشابه رو به دو تا راننده ي مختلف بسپاريد براي مسابقه. قطعا در نهايت يكي برنده خواهد شد هر چند هر دو اتوموبيل يكسانند. اينجا مهارت رانندگان نقش اصلي را بازي مي كند و در عكاسي هم مهارت و از اون مهم تر هنر و سليقه ي هيچ دو عكاسي برابر نيست و بنابر اين از روي سمپل نمي توان به برتري يك دوربين حكم داد.

انتخاب يك برند يك قرارداد ( در بيشتر مواقع مادام العمر) است كه شما با يك برند مي بنديد و انتخاب برند با توجه به چنين موارد كم اهميتي اشتباه محض است و برعكس بايد بر اساس تجهيزات و امكاناتي كه در آينده در اختيارتون قرار مي دهند تصميم به انتخاب برند بزنيد. بر اساس نوع لنزهايي كه در آينده قصد خريد داريد، تجهيزات نورپردازي مثل فلاش و ....

اگر خيال داريد فقط يك دوربين با لنز كيت بخريد و تا آخر عمرتان تجهيزات ديگري اضافه نكنيد فرقي ندارد كه سمت چه برندي برويد ( كه البته در اين صورت توصيه مي كنم دور DSLR را خط بكشيد و سراغ يك SLR Like خوب برويد) ولي اگر خيال ادامه داريد و جدي هستيد بر اساس علايقتان بيشتر تحقيق كنيد.

اگر فقط دنبال يك جواب بله و نه هم هستيد قطعا برتري بي چون و چرا با 450D است.
    nmroshan، behnamarena، odesa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    85

پاسخ شما بسیار آموزنده بود خصوصا (( انتخاب برند با توجه به چنين موارد كم اهميتي اشتباه محض است )) و منو از سردرگمی درآورد .
    متشکر از شما و دوستانم

تشکر کرده
    85

بهنام جان Nikon D5000 قیمتش باید حدود 1.000.000 تومان باشه که به این بودجه نمیرسه.