نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree2تشکر
  • 1 Post By memar220
  • 1 Post By ragekhaab

موضوع: وجود غبار در ویزور Canon 40D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Post وجود غبار در ویزور Canon 40D

بعد از چند روز کار کردن با دوربین (Canon 40D) وقتی که در حال کادربندی از طریق منظره یاب بودم متوجه یه لکه خیلی ریز و محو مانندی شدم (ظاهرا غبار). از طریق Live View هیچگونه مسئله و مشکلی وجود نداره. همینطور خواستم از وجود غبار روی سنسور مطمئن بشم که برای این کار از یه صفحه کاملا سفید عکس گرفتم. اما ذره ای غبار و یا لک اضافی تو عکس نبود(پس مطمئنم که مشکل از غبار روی سنسور نیست و در کل مشکل خاصی نیست). اما به هر جهت موقع عکس گرفتن خوشم نمیاد لکه، غبار یا... اضافه ای توی قسمت منظره یاب دوربین مشخص باشه.
    حالا اگه دوستان راهنمایی کننو بگن اون غبار از چیه و کجای دوربین نشسته و همچنین روش برطرف کردنش رو بگن ممنون میشم.
    (توی تاپیکها که گشتم مشکلی که همانند من باشه رو پیدا نکرد. اگر قبلا همچین موضوعی بوده من رو به اونجا راهنمایی کنیدو این تاپیک رو بعد از چند روز حذف کنید).
    تشکر...

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: وجود غبار در ویزور Canon 40D

نقل قول نوشته اصلی توسط ragekhaab نمایش پست ها
    بعد از چند روز کار کردن با دوربین (Canon 40D) وقتی که در حال کادربندی از طریق منظره یاب بودم متوجه یه لکه خیلی ریز و محو مانندی شدم (ظاهرا غبار). از طریق Live View هیچگونه مسئله و مشکلی وجود نداره. همینطور خواستم از وجود غبار روی سنسور مطمئن بشم که برای این کار از یه صفحه کاملا سفید عکس گرفتم. اما ذره ای غبار و یا لک اضافی تو عکس نبود(پس مطمئنم که مشکل از غبار روی سنسور نیست و در کل مشکل خاصی نیست). اما به هر جهت موقع عکس گرفتن خوشم نمیاد لکه، غبار یا... اضافه ای توی قسمت منظره یاب دوربین مشخص باشه.
    حالا اگه دوستان راهنمایی کننو بگن اون غبار از چیه و کجای دوربین نشسته و همچنین روش برطرف کردنش رو بگن ممنون میشم.
    (توی تاپیکها که گشتم مشکلی که همانند من باشه رو پیدا نکرد. اگر قبلا همچین موضوعی بوده من رو به اونجا راهنمایی کنیدو این تاپیک رو بعد از چند روز حذف کنید).
    تشکر...
    به احتمال زیاد لکه بر روی Focusing Screen قرار دارد. نگران نباشید مشکلی ایجاد نمی کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

با سلام

می توانید.
    با جدا کردن لنز از بدنه- قسمت زیر منشور جلوی چشمی را در شرایط مناسب چک کنید.
    موفق باشید
    FarshadPix تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون...
    لنز رو برداشتمو با یه دمنده مشکل حل شد...
    FarshadPix تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام . آقا من این مشکل رو داشتم و با ندونم کاری با پارچه نرم یکمی رو این منشور کشیدم که یه خط الان روش به جا مونده و دخالتی نداره تو عکس اما حساس شدم روش. راه حلی هست که برطرفش کنم ؟؟؟ یا باید منشور عوض بشه ؟؟؟ جایی هست که عوض کنن؟؟؟ اصفهان هستم... ممنون میشم کمکم کنید

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط miladgh نمایش پست ها
    با سلام . آقا من این مشکل رو داشتم و با ندونم کاری با پارچه نرم یکمی رو این منشور کشیدم که یه خط الان روش به جا مونده و دخالتی نداره تو عکس اما حساس شدم روش. راه حلی هست که برطرفش کنم ؟؟؟ یا باید منشور عوض بشه ؟؟؟ جایی هست که عوض کنن؟؟؟ اصفهان هستم... ممنون میشم کمکم کنید
    منشور؟
    از بیرون ویزور یا از درون بادی و با برداشتن لنز ؟
    یعنی شما صفحه فوکوس رو برداشتید ؟ ( فکر نمیکنم )
    یحتمل شما صفحه فوکوس رو خش انداختید که اون هم با تعویض صفحه فوکوس برطرف خواهد شد.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام