صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 89
Like Tree190تشکر

موضوع: مدیریت رنگ - Color Management

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام

۲- اگر اختلاف نور روز و شب زیاد باشد، می‌توان دو بار ( در روز و شب) کالیبره کرد و پروفایلهای جداگانه را ذخیره کرد و در مواقع نیاز فراخوانی کرد. فراخوانی پروفایلها ساده است و در مک و ویندوز از طریق سیستم عامل براحتی انجام می‌شود.
    اما این را هم امتحان کنید : بدون نور ambient کالیبره کنید و فقط یک پروفایل را برای همه موارد استفاده کنید. در بسیاری از موارد همین کفایت می‌کند.

۳- AdobeRGB که نداریم و همان AdobeRGB 1998 است. بله در صورتی که بخواهید فضای کاری تان AdobeRGB باشد باید از همین پروفایل استفاده کنید.

۴- پروفایل چاپ در بسیاری از موارد بر اساس ترکیب کاغذ و جوهر است که در سایت سازنده پرینتر وجود دارد. آنها را باید دانلود کنید. موقع چاپ ابتدا مشخص کنید که مدیریت رنگ را فتوشاپ انجام می‌دهد یا درایور پرینتر. در هر مورد، پروفایل کاغذ/جوهر مورد نظر را انتخاب کنید و چاپ کنید.

سوال ۱ را نمی‌دانم چون با آن نرم‌افزار مانیتور کار نکرده ام.
    saeed2vfx و iman kh تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    سلام

۲- اگر اختلاف نور روز و شب زیاد باشد، می‌توان دو بار ( در روز و شب) کالیبره کرد و پروفایلهای جداگانه را ذخیره کرد و در مواقع نیاز فراخوانی کرد. فراخوانی پروفایلها ساده است و در مک و ویندوز از طریق سیستم عامل براحتی انجام می‌شود.
    اما این را هم امتحان کنید : بدون نور ambient کالیبره کنید و فقط یک پروفایل را برای همه موارد استفاده کنید. در بسیاری از موارد همین کفایت می‌کند.

۳- AdobeRGB که نداریم و همان AdobeRGB 1998 است. بله در صورتی که بخواهید فضای کاری تان AdobeRGB باشد باید از همین پروفایل استفاده کنید.

۴- پروفایل چاپ در بسیاری از موارد بر اساس ترکیب کاغذ و جوهر است که در سایت سازنده پرینتر وجود دارد. آنها را باید دانلود کنید. موقع چاپ ابتدا مشخص کنید که مدیریت رنگ را فتوشاپ انجام می‌دهد یا درایور پرینتر. در هر مورد، پروفایل کاغذ/جوهر مورد نظر را انتخاب کنید و چاپ کنید.

سوال ۱ را نمی‌دانم چون با آن نرم‌افزار مانیتور کار نکرده ام.
    بسیار ممنونم آقای روشن از توضیحاتتون
    و تشکر اصلی برای اینکه توضیحات و مطالب شما باعث شد من با این موضوع مهم آشنا بشم و سعی کنم در سیستم کاریم رعایت کنم
    nmroshan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    747

سلام

من به دنبال جستجو برای جواب سوالهام در زمینه مدیریت رنگ برای یک آتلیه عکاسی یعنی مراحل import , edit, print و حتی ارسال برای گجت های مختلف ، به این آموزش و راهنمای تصویری گام به گام رسیدم که فکر کنم برای کسایی که مثل من اطلاعات ابتدایی دارن مفید هست

در مورد کالیبراسیون مانیتور و عوض شدن نور محیط هم دقیقا توضیحات جناب روشن رو گفته
    بهتره که محیط کار تا جای ممکن ایزوله بشه تا نور بیرون تاثیری نداشته باشه
    حتی از لامپهای فلورسنت با دمای رنگ خاصی بهتره استفاده بشه

این راهنما رو میتونین مرحله به مرحله اجرا کنین و توضیحات هر مرحله رو ببینین

How to Color Match Your ColorEdge Monitor and Photo Prints | EIZO

پایین صفحه یک نمودار مسیر هست که روی هر مرحله کلیک کنین توضیحاتش رو میبینین
    ویرایش توسط iman kh : Friday 15 November 2013 در ساعت 02:04
    nmroshan، saeed2vfx، Hossein Arabi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

من در ویرایش عکس ها و تبدیل اونها به عکس های سیاه و سفید و همچنین چاپ سیاه و سفید عکس ها به یه مشکل بر خوردم و چون با جستجو در اینترنت نتونستم جوابی پیدا کنم سوالم رو اینجا مطرح می کنم شاید که این مشکل برطرف بشه.
    مشکلی که دارم به این شکل هست. وقتی عکسی رو در لایتروم و در ماجول develope و در قسمت تنظیمات B&W به یه عکس سیاه و سفید تبدیل می کنم, هیستوگرام همچنان کانالهای رنگی متفاوتی بهم نشون میده. یعنی کانالهای قرمز و آبی و سبز یکسان نیستند. و این یعنی اینکه عکس کاملا سیاه و سفید نیست و ته رنگ داره. این مطلب البته از روی مانیتور مشخص نیست و در روی مانیتور همه چیز طبیعی به نظر میرسه. مانیتور رو کالیبره سخت افزاری کردم و فکر نمی کنم مشکل از کالیبراسیون باشه. به هر حال حتی اگه مشکل از کالیبراسیون هم باشه باز هم این مساله که هیستوگرام کانالهای رنگی رو یکسان نشون نمیده دیگه ارتباطی با کالیبراسیون نداره.
    حالا همون عکس سیاه و سفید شده رو به فوتوشاپ منتقل می کنم و در اونجا فیلتر hue/saturation رو اعمال می کنم و مقدار سچوریشن رو تا پایین ترین حد ممکن میارم. خب اگه عکس واقعا سیاه و سفید می بود نباید تغییری در عکس مشاهده میشد اما بر خلاف انتظار, رنگ عکس تغییر می کنه و روی مانیتور به نظر قرمز رنگ میرسه ولی این بار دیگه هر سه کانال رنگی نمودار های یکسانی رو نشون میدن.

حتی اگر بپذیریم که مانیتور من کالیبره نیست باز جای این سوال باقیه که چرا وقتی عکس سیاه و سفید شده توسط لایتروم رو در فوتوشاپ باز می کنیم و desaturate میکنیم, عکس تغییر می کنه؟
    حدس خود من این بود که شاید اسپلیت تونینگ در لایتروم فعال بوده ولی چک کردم و مطمئن شدم که اسپلیت تونینگ غیر فعال بوده. کسی از دوستان به مشکل مشابهی بر نخورده یا در این مورد نظر خاصی نداره؟ و یه سوال مهم دیگه اینکه کدوم عکس سیاه و سفید هست و کدوم ته رنگ داره؟

در پایین اسکرین شات هایی از عکس در لایتروم و فوتوشاپ رو ضمیمه میکنم.
    1.jpg

2.jpg
    nicebluesky، viva_utopia و ahmad_sh تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مشکل از آنSoft Proof است .آن را خاموش کنید و سپس عکس سیاه و سفید درست کنید. مشکل حل می‌شود
    Amin Zarif، jebrahim، Madjidm و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    747

سلام
    من مانیتورم رو با کالیبراتور داخلی خودش کالیبره کردم
    در قسمت تنظیمات پرینت ، برای مدیریت رنگ ، فتوشاپ رو انتخاب کردم

انتخاب کاغذ و ... هم درست انجام دادم

اما پرینت ها با چیزی که در مانیتور میبینم تفاوت دارن و دارای رنگ قرمز بیشتری هستن

راه حل یکسان سازی مانیتور و پرینتر رو کسی اطلاع داره ؟

مانیتور : Eizo Cg246
    پرینتر : Epson Stylus 3880 pro
    کاغذ : Epson premium luster photo

جوهر ها هم EPSON هستن

ممنون

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    سلام
    من مانیتورم رو با کالیبراتور داخلی خودش کالیبره کردم
    در قسمت تنظیمات پرینت ، برای مدیریت رنگ ، فتوشاپ رو انتخاب کردم

انتخاب کاغذ و ... هم درست انجام دادم

اما پرینت ها با چیزی که در مانیتور میبینم تفاوت دارن و دارای رنگ قرمز بیشتری هستن

راه حل یکسان سازی مانیتور و پرینتر رو کسی اطلاع داره ؟

مانیتور : Eizo Cg246
    پرینتر : Epson Stylus 3880 pro
    کاغذ : Epson premium luster photo

جوهر ها هم EPSON هستن

ممنون

درود
    فضای رنگی داخل فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگری که استفاده میکنید را روی CMYK قرار بدید ، ببینید مشکلتون حل میشه.
    iman kh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    فضای رنگی داخل فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگری که استفاده میکنید را روی CMYK قرار بدید ، ببینید مشکلتون حل میشه.
    منظورتون فضای رنگی عکس هست ؟

اگر این هست که همچنان این مشکل رو دارم
    ویرایش توسط iman kh : Wednesday 8 January 2014 در ساعت 18:20

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    منظورتون فضای رنگی عکس هست ؟

اگر این هست که همچنان این مشکل رو دارم
    پروفایلی که توسط کالیبراتور تولید شده و در قسمت color managemet ویندوز ست شده همون پروفایل رو در قسمت color setting-RGB فتوشاپ ست کرده اید؟ اگر اینکار ها انجام شده و اختلاف شدید رنگی دارید
    پروفایل خود پرینتر را هم در قسمت color setting-CMYK ست کنید و رنگهای پرینت شده در این حالت نباید اختلاف زیادی با چیزی که روی مانیتور میبینید داشته باشند (منظور خود رنگ هستش و روشنایی صفحه نمایش همیشه از عکس پرینت شده بیشتر هست) البته باز هم اختلاف کمی هست چون هر کاغذی با کاغذ دیگر رنگها اختلاف دارند.
    iman kh تشکر می‌کند.

كاربر جديد soroushi آواتار ها
    تشکر کرده
    6

با سلام
    با مشکلی مواجه هستم که چند وقتیه باهاش دستو پنجه نرم میکنم و فکر میکنم خیلی هم مشکل خاصی حساب نشه و متاسفانه از حلش عاجزم. من وقتی عکس رو روی ویندوز میریزم و آیکونش رنگ هارو درست نشون میده ( عکس کوچک شده که به جای ایکون هست) ولی وقتی توسط windows photo viewer باز میکنم کلا رنگ ها بهم میریزه! بدتر از اون اینه که توی لایتروم و فتوشاپ هم همین وضیت هست و باز هرکدوم یه رنگ خاصی نشون میدن و اصطلاحا هرکدوم یه ساز میزنن!! حدسم این بود که فضاهایه رنگی تفاوت میکنه و فضایه لایترومم رو هم از منوی prefrence به Adobe RGB که فرمت خوددوربینم هست تغییر دادم ولی متاسفانه فرقی نکرد!

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین