صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 89
Like Tree190تشکر

موضوع: مدیریت رنگ - Color Management

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushi نمایش پست ها
    با سلام
    با مشکلی مواجه هستم که چند وقتیه باهاش دستو پنجه نرم میکنم و فکر میکنم خیلی هم مشکل خاصی حساب نشه و متاسفانه از حلش عاجزم. من وقتی عکس رو روی ویندوز میریزم و آیکونش رنگ هارو درست نشون میده ( عکس کوچک شده که به جای ایکون هست) ولی وقتی توسط windows photo viewer باز میکنم کلا رنگ ها بهم میریزه! بدتر از اون اینه که توی لایتروم و فتوشاپ هم همین وضیت هست و باز هرکدوم یه رنگ خاصی نشون میدن و اصطلاحا هرکدوم یه ساز میزنن!! حدسم این بود که فضاهایه رنگی تفاوت میکنه و فضایه لایترومم رو هم از منوی prefrence به Adobe RGB که فرمت خوددوربینم هست تغییر دادم ولی متاسفانه فرقی نکرد!
    سلام دوست عزیز
    میتونین فضای رنگ دوربینا به sRGB تغییر بدین فک کنم مشکل حل بشه البته اگه نیازی به ADOBE RGB ندارین.
    doki تشکر می‌کند.

كاربر جديد soroushi آواتار ها
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میتونین فضای رنگ دوربینا به sRGB تغییر بدین فک کنم مشکل حل بشه البته اگه نیازی به ADOBE RGB ندارین.
    ممنونم.... البته این کار بیشتر پاک کردن صورت مساله هست... :)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushi نمایش پست ها
    ممنونم.... البته این کار بیشتر پاک کردن صورت مساله هست... :)
    خوب دوست عزیز اگه مانیتور adobe rgb در اختیار نداشته باشیم عکس با فضای adobe rgb بدرد نمیخوره اگه نرم افزارها را هم تنطیم کنیم فقط فضای رنگ و تبدیل به srgb میکنن تا مناسب مانیتور srgbبشه به نظر من پس بهتره srgb استفاده بشه ] تا اینکه نرم افزارها فضای رنگ و تبدیل به srgb کنن چون به هر حال ما قابلیت دیدن اون طیف رنگی رو نداریم مگر اینکه مانیتور adobe rgb در اختیار داشته باشیم اونموقع بحث فرق میکنه.
    soroushi و doki تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

برای تغییر فضای رنگ در فتوشاپ باید به view -proof setup برین
    doki تشکر می‌کند.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

از اونجایی که در زمینه ی Color Space هنوز مبتدی هستم به مشکلی برخوردم که هر چقدر سعی کردم نتونستم بر طرفش کنم.

عکسی رو در لایتروم و سپس فتوشاپ ادیت کردم و بعد از سیو کردنش از فتوشاپ تصویری که توی Windows Photo Viewer و قسمت Edit نرمافزار ACDSee درست دیده میشه اما وقتی عکس رو در Quick View یا در اسمارتفون می بینم بسیار زیاد فرق داره که می دونم مشکل از فضای رنگی هست اما نمی دونم دقیقا از کجا.

اسکرین شات:

عليرضا تارا

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    از اونجایی که در زمینه ی Color Space هنوز مبتدی هستم به مشکلی برخوردم که هر چقدر سعی کردم نتونستم بر طرفش کنم.

عکسی رو در لایتروم و سپس فتوشاپ ادیت کردم و بعد از سیو کردنش از فتوشاپ تصویری که توی Windows Photo Viewer و قسمت Edit نرمافزار ACDSee درست دیده میشه اما وقتی عکس رو در Quick View یا در اسمارتفون می بینم بسیار زیاد فرق داره که می دونم مشکل از فضای رنگی هست اما نمی دونم دقیقا از کجا.

اسکرین شات:

مشکل شما از ادیت فضای رنگ فک نکنم باشه شما باید با SRGB ذخیره میکردن اگر درسته مشکل از نوع انتخابی فضای رنگ نمایشگر اسمارتفونتون هست یا اپلکیشنی که باهاش نگاه میکنید

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط ss_movies نمایش پست ها
    مشکل شما از ادیت فضای رنگ فک نکنم باشه شما باید با SRGB ذخیره میکردن اگر درسته مشکل از نوع انتخابی فضای رنگ نمایشگر اسمارتفونتون هست یا اپلکیشنی که باهاش نگاه میکنید
    از اونجایی که توی اکثر جا ها حالت اشتباهه (بی رنگ تر) چکار باید بکنم که همه جا یکسان باشه؟ تا حالا به این مشکل بر نخورده بودم. شاید خروجی ای که گرفتم اشتباهه چون اولین بار بود که از لایتروم مستقیم بردم تو فتوشاپ و به طور معمول باید برگردم توی لایتروم اکسپورت کنم اما توی فتوشاپ سیو کردم.
    عليرضا تارا

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

از اونجایی که توی اکثر جا ها حالت اشتباهه (بی رنگ تر) چکار باید بکنم که همه جا یکسان باشه؟ تا حالا به این مشکل بر نخورده بودم. شاید خروجی ای که گرفتم اشتباهه چون اولین بار بود که از لایتروم مستقیم بردم تو فتوشاپ و به طور معمول باید برگردم توی لایتروم اکسپورت کنم اما توی فتوشاپ سیو کردم.
    من هم این مشکل رو داشتم و همچنان دارم اما تو یه حالت تغییر ایجاد میشد و همون خروجی ای که حین کار با فوتوشاپ میدیدم رو بدست می آوردم اونم تفاوت بین خروجی JPEG می گرفتم از طریق save as... و save for web. تو حالت دوم رنگا تیره تر بود اما توی حالت اول همون رنگای فوتوشاپ خارج میشد.
    ولی قبل تر ها اصلاً چنین مشکلی نداشتم و کدوم تنظیمات بهم ریخته نمی دونم چون خیلی سعی کردم و سرچ کردم ولی نشد که نشد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

اگر اشتباهه ما الان از کجا میتوانیم متوجه بشویم که شما چه تنظیمی استفاده کردید؟
    تصاویر را کوچک کرده ارسال کنید
    نحوه صحیح مطرح کردن سوال نیمی از پاسخ است

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

دوستان دو سه روزه درگیر مشکل عجیبیم ، اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید
    عکسی رو فرستادم لابراتوار برای چاپ ، به شدت با تون سبز چاپ شده ، عکس اصلی با تون زرد خیلی خوبیه (‌عکس اول ) ، ولی وقتی proof setup رو تغییر میدم در مانیتور هم (‌macbook pro ) باز به همون رنگ سبزه که چاپ شدا میبینم !

چه تنظیمی باید انجام بدم که توو چاپ همین ریگ توو مانیتور در بیاد ؟

Screen Shot 2015-07-09 at 9.39.49 PM.jpg
    Screen Shot 2015-07-09 at 9.41.21 PM.jpg
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین