صفحه 2 از 51 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای راه اندازی آتلیه

كاملا!
    ابتدا اين كه بسياري از دوستان ما كه در اين فروم الان كار حرفه اي آتليه ميكنن اول با لامپ شروع كردن نه با فلاش!
    يعني يه چيزي تو مايه همون پروژكتورهايي كه شما داري....(كه حالا دقيقا نميدونم چند كيلويي هستن و ....)
    يعني اينكه اگر دوري در فروم بزني توضيحاتي حتي در اين مورد ميبيني....
    در دوبين ديجيتال به سادگي ميشه از لامپهاي تنگستن براي عكاسي استفاده كرد....
    حالا در مورد سوژه شما چون پرتره هست و سوژه زندست و به هرحال حركت داره.... نياز به سرعت حداقل جداقل 1/60 داريد و ايزوي پايين (همون 100 براي كيفيت بالا) بايد نور زيادي پرتاب كنيد كه كمترين مورد اون پختن سوژه خواهد بود.
    در موارد ديگر گمان ميكنم آقاي محبي توضيحات دقيق تري در اين فروم و كارگاهي كه تشكيل شده بود داده باشند.

پس در نهايت فلاش توصيه ميشه.

براي كار پرتره اصولا! حداقل به 3 شاخه فلاش نياز دارين. در مورد فلاشهاي آتليه دوستان توضيحات بسيار مفصلي در مورد خريدهاشون نوشتن كه ميتوانيد از اونها استفاده كنيد.
    تنوعي از فلاشهاي برانكالر و مولتيبليتز را در تجهيزات حرفه اي عكاسي، jtl و تابش و تابان و ... در ناصرخسرو و آرورا رو در عكاسي سامان در ملاصدرا ميتوانيد پيگيري و خريد كنيد.....

بطور مثال:
    گرانترين مدلي كه ميتوانيد خريد كنيد(*و به هيچ وجه به ژول بيشتر و يا اتصال به كامپيوتر نياز نداريد)* فلاشهاي برانكالر است سري سولو 800 كه خودم استفاده ميكنم....
    http://ppec.ir/products/?j=11
    الان ديدم گويا قيمتش 1.9 ميباشد.....
    اگر از سري ديگر فلاشها استفاده كنيد گمان ميكنم با نهايتا 1 ميليون تومان سر و ته فلاش هم ميايد.
    بك گراند و لوازم ديگر هم براي شروع خرج هنگفتي ندارد.
    دوربين و لنزتان هم بسيار خوب و كافي است.
    اما در مورد موفقيت در بخش تجاري نظر دادن بسيار مشكل است. چون بستگي به محل و ارتباطات و نحوه بازاربابي شما و خروجي كار شما دارد.
    كار بسيار پردرامدي ميتواند باشد اگر همه بخشهاي آن خوب انجام شود.
    M. Beyrami، shila، atashin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

امير جان همانطوري كه دوستان فرمودند انتخابهاي زيادي پيش روي شماست. البته آرش جان كامل توضيح دادند. من اگر جاي شما بودم اين مبلغ رو اول كار هزينه نمي كردم. ببين دوست عزيز بازار كار بسيار خوبي دارد بشرطي كه آنرا پيدا كني. اگر من 10 ميليون تومان هم هزينه كنم براي ايجاد يك آتليه مدرن ولي نتوانم باسرمايه ام درآمدزايي داشته باشم ضرر كرده ام. در صورتيكه شايد با آن سرمايه بتوانم كار ديگري كنم كه برگشت بهتري داشته باشد.خود من ابتدا با هزينه بسيار كمتر از سرمايه شما شروع كردم و اومدم عيب و ايرادهاي كارمو پيدا كنم در ضمن نيم نگاهي هم به بازار كارم داشتم. چند ماهي گذشته كه من كل مبلغ هزينه تجهيزاتمو از كارهايي كه انجام دادم برداشت كردم. و حالا به فكر اين افتادم كه محلي اجاره كنم و تجهيزاتمو يواش يواش افزايش بدم. صحبتم با شمااينه كه اگر مي خواهي استارت كار رو (چه از ديدگاه تجاري ويا تفنني در منزل) بزني نيازي نيست هزينه زيادي رو متحمل بشي. البته اين ديدگاه منه شايد يك كم محتاط بوده باشم.
    M. Beyrami، atashin و abdolhosein تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آرش جان خیلی ممنون از راهنمایی های کاملت و همین طور شما علی عزیز فقط. منم کاملا موافقم که اول کاری زیاد هزینه نکنم. چون قبلا این بلا سرم اومده(در مورد دفتر فیلمسازی) فقط می مونه یه سوال به نظر شما اول از کجا شروع کنم؟ علی جان شما تو خوونه کار میکردی؟ میشه در مورد بازاریاتی هم یه توضیحی بدین؟

تشکر کرده
    508

من آتليه ام هم در منزل بوده و هم بصورت سيار. يعني در استوديوهايي كه از قبل با آنهاهماهنگ مي شدم ، عكسبرداري مي كردم. در مورد بازاريابي هم تا به اين لحظه بصورت جدي وارد عمل نشدم چون محل ثابتي فعلا" ندارم كه تبليغاتم رو شروع كنم.ولي اينو بدون كار خوب ارائه بدهي مشتري خودش مياد.
    5D Mark II , 40D
    علی شاطریان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از لطفت ببخشید که انقد سوا می کنم شما فکر می کنی تو چه قسمتی میشه به درامد بیشتر فکر کرد؟(تبلیغاتی.پرتره...) شما خودت تو جه زمینهای راضیتر بودی؟

تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط amir57k نمایش پست ها
    ممنون از لطفت ببخشید که انقد سوال می کنم شما فکر می کنی تو چه قسمتی میشه به درامد بیشتر فکر کرد؟(تبلیغاتی.پرتره...) شما خودت تو جه زمینهای راضیتر بودی؟
    فرقي نمي كنه تو هر قسمتي كه احساس كني حجم كار زياد خسته ات نمي كنه. هر دو درآمد خوبي داره و من هر دو را تجربه كردم. ولي از اونجايي كه به پرتره علاقه دارم اين گرايش رو دنبال مي كنم. ببين دوست عزيز قبل از اينكه كار قابل قبولي رو ارائه بدهي بايد نمونه كارهاي ديگران رو تا مي تواني ببيني. يك عكس خوب و مشتري پسند پارامترهايي داره كه اگه به آنها توجهي نكني موفق نخواهي شد. تنظيم نور مناسب در آتليه ، بك متناسب با سوژه ، نوع پوز و كيفيت پروسس و در نهايت چاپ .

به نظر من ابتدا در قدم اول بيادر منزل از اقوام و دوستانت تعدادي كار آماده كن . اين كارها رو به ديگران نشون بده به افرادي كه صاحب نظر هستند.و نظرات ديگران رو جويا شو. مطمئن باش با هر با چكاندن شاتر در هر عكس تجربه جديد بدست مي آوري.
    m.salari تشکر می‌کند.
    5D Mark II , 40D
    علی شاطریان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از کمکهای همه اساتید حتما این کارو خواهم کرد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

salam
    man shadidan be donbale jaee hastam ke betonam fone haye digitali ro baraye akse arosi download konam shoma mitonin mano rahnamaee konin?
    mamnon misham

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

دوست عزیز در این فروم فارسی تایپ کنید ، تجربه نشان داده است به پست های فینگلیش پاسخی داده نمیشود.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

پیش فرض پاسخ: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كسي براي اينجا جوابي نداشته؟؟

من بعد از دو سال دوري از كار عكاسي دوباره تصميم گرفتم يه آتليه راه بندازم

خوشحال ميشم كسي باشه كمك كنه تو انتخاب لوازم

صفحه 2 از 51 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین