صفحه 48 از 51 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با سلام خدمت دوستان عزیز . مدتی هست تحقیق درمورد آتلیه شروع کردم . بودجه برای شروع کار محدود هست . از طرفی دلم نمیاد جنس بد بگیرم بنظرتون برای پرتره + عکس پرسنلی میشه از یک شاخه FOMEX HD400p استفاده کرد یا باید دنبال جنس چینی s&s برم و دو شاخه بگبرم ؟

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط armiiiiiin نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز . مدتی هست تحقیق درمورد آتلیه شروع کردم . بودجه برای شروع کار محدود هست . از طرفی دلم نمیاد جنس بد بگیرم بنظرتون برای پرتره + عکس پرسنلی میشه از یک شاخه FOMEX HD400p استفاده کرد یا باید دنبال جنس چینی s&s برم و دو شاخه بگبرم ؟
    برای عکس پرسنلی یه نور کافی نیست. فلاش s&s ائنجور جنس بدی نیست. یکم خاکستری نگاه کنید به قضیه
    armiiiiiin تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط azadehbeheshti نمایش پست ها
    سلام به همگی.من حدودا هشت ساله که توی یه آتلیه کار میکنم و کاملا با عکاسی و فوت و فن و نرم افزارها آشنایی دارم. الان میخوام با یکی از دوستام شریک بشیم ویه آتلیه عکاسی بزنیم.مشخصات دوربین و لنزمو مینویسم.دوستانی که میتونند لطفا راهنمایی کنند که از چه وسایل نورپردازی استفاده کنم بهتره.در ضمن حدود پنج شیش ملیون میخوام برای وسایل هزینه کنم
    دوربین canon eos 600 d . لنزم macro 045m/1.5 st , eff 18-135mm.
    ممنون
    فون و نور و.. رو میشه با 4تومن سر و ته ش رو هم اورد. دکور اینا اگه نخواید بگیرید میتونید مابقی رو روی بدنه یا لنز سرمایه گذاری کنید. البته با همینم کارتون راه میوفته
    armiiiiiin تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

lممنونم آقا وحید عزیز . پس میرم دنبال جنس چینی البته برای شروع کارم دوستان با تجربه از بین جنس های چینی زیر کدوم با کیفیت تره ؟ GODOX ، Visico ، Mettle ، s&s یا برندهای دیگه ؟
    vaid تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    223

lممنونم آقا وحید عزیز . پس میرم دنبال جنس چینی البته برای شروع کارم دوستان با تجربه از بین جنس های چینی زیر کدوم با کیفیت تره ؟ GODOX ، Visico ، Mettle ، s&s یا برندهای دیگه ؟
    بله واسه شروع همین منطقی تره.
    متل خب ازونای دیگه با کیفیت تره و یه مقدار گرونتره . ولی اونهای دیگه خیلی تفاوت اونچنانی ندارن ، حتی برید پاساژ جوانمرد یکسری برند هست مثل اسکوپ و.. که همونا هستن فقط اسم جدید روشون چسبوندن نمیدونم چرا.
    ولی سعی کنید ملاکهایی که قبلا جناب فرخ نسب تو این تاپیک یا تاپیک استودیو خانگی فرمودند (جنس گیره و فن و استاپ های فلاش و...) رو در نظر بگیرید..
    armiiiiiin تشکر می‌کند.

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

دوستان فلشهای چینی به فلشهای هات شو به صورت آف کمرا چه مزیتی دارن

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    دوستان فلشهای چینی به فلشهای هات شو به صورت آف کمرا چه مزیتی دارن
    قدرت بيشتر (به نظرم مهمترين مزيت است)
    قابليت نصب سافت باكس، اسنوت، بارن دور و .... (البته با تمهيداتي با فلاش هات شو هم امكان پذير است)
    داشتن لامپ مدلينگ
    قابليت كاركردن با برق و عدم نياز به باتري
    yaghoobi، K_NMT، nautilus_214 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

من الان 1 سال هست که یک اتلیه را راه اندازی کردم و دانشجو هستم
    بنظرم نکاتی رو تجربه کردم که به درد عزیزانی که تازه شروع کردن خیلی میخوره
    اول اینکه تو خرید عجله نکنین و ملزومات اولیه رو تهیه کنید و سعی کنید وسیله اجاره کنید تا کم کم بفهمین چی احتیاج دارین. هر اتلیه ای ملزوماتش متفاوته . تو لنز ها و بادی ها و فلاش ها و ... .

دوم از تجهیزات ارزان قیمت در ابتدای کار استفاده کنید چون این شغل برای تجربه بسیار گران هست. فلاش های درجه دو چینی مثل اس اند اس استفاده کنید و بعد از مدتی کسب تجربه فلاش های حرفه ای تر بخرین.

سوم یک عکاس یا فیلمبردار بسیار با اهمیت تر از تجهیزات حرفه ای هست و از اون مهمتر تدوینگر و ویراستار عکس از همه اینها مهمتره . پس اول پرسنل خوب با هزینه مناسب به کار بگیرین و بعد به فکر تجهیزات حرفه ای باشین.

چهارم در دنیای ما بر خلاف شغل های دیگه دست زیاده . بر خلاف بسیاری از همکاران که خوبن، عده ای همواره دنبال حاشیه و ایجاد سد در کار دیگران هستند . همیشه سعی کنید متعادل و کم توجه بر انگیز تر کار کنید تا همیشه راحت کار کنید !

پنجم یک دوربین عکاسی همانند 6d با یک لنز همه کاره 24-105 بخرین و دیگر هیچ دوربینی و لنزی تهیه نکیند و فقط اجاره کنید. در ابتدا شما هیچ نیازی به وسیله عکاسی متفاوت تری ندارید. هیچ عکاس حرفه ای لوازم کم استفاده را تهیه نمیکند . اجاره میکند و با پول ان دکور های شیک و به روز تهیه میکنند.
    مهمترین شاخصه یک عکاسی خوب پرسنل ان است و بعد از ان محیط اتلیه. همیشه بروز باشید . همیشه دکور های متنوع و شیک و بروز تهیه کنید. این سخترین پروسه عکاسی است اما لازم. یادتان باشد ده سال پیش هر عکاسی که میشناختیم دیگر کار نمیکنند و عکاسان بروزتر جایشان را گرفتند . انانی هم که ماندند تغیرات بسیار اساسی در کارشان انجام دادند و امروز میبینیم اکثر مدیران اتلیه جوان هستند . تغیرات در همه شغل ها باعث پیشرفت یا برشکستگی صنف میشود. پس به روز باشید !

و در اخر کسی در این کار پیشرفت میکند که تمام فکر به این کار متمرکز باشد و سلیقه خوبی داشته باشد . پس قبل از ایجاد یک اتلیه به جای نگاه کردن به مشتری های همکاران ، خودتان را بشناسید تا همانند عده ای زیاد از همکاران ما نشوید که در استانه جمع کردن این کار قرار دارند . تجربه در شغل ما بسیار پر هزینه است!
    ویرایش توسط ariafar : Tuesday 9 February 2016 در ساعت 18:05
    K_NMT، rainman1061، nautilus_214 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا 7Dmark II آواتار ها
    تشکر کرده
    37

سلام. من نه تو آتلیه کار میکنم نه تا حالا عروسی کار کردم و نه میخوام اینا رو کار کنم چونکه فقط علاقه مند به موزیک ویدئو ساختن هستم. تدوین و جلوه های ویژه هم عالی کار میکنم!
    الان یک 7d markII دارم کمی پشیمونم اونم به خاطر full frame نبودن. از اینها گذشته الان نیاز به ریل دارم ولی هیچ اطلاعی از ریل ها ندارم. میخوام بدونم
    1- خریدنش به صرفه هست؟
    2- چه ریلی بخرم؟ چندتا؟
    3- آیا میشه سه تا ریل رو به هم وصل کرد برای پیمایش مسیر طولانی تر؟
    4- اجاره چقدر میشه برای یک روز؟
    سپاس از راهنمایی شما دوستان عزیز. اهواز کسی نیاز داشت به من در خدمتم

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

دوست عزیز طبق تحقیقاتی که منم کردم چون منم مثل شما خرید دارم طبق تحقیقی که بیین سه برند معروف چین کردم

JINBEI - GODOX-NICE تو اینا گودوکس از همهش بهتره در درجه دوم جینبی هست البته جینبی و گودوکس هر دو عالین فقط تو مدل فلاش های جدید گودوکس امکاناتی داره که جینبی فقط تو مدل فلاش های پرتابلش اونو داره

شما با حدود 4.5 میتونید یه کیت کامل با لوازم اضافی تهیه کنید

پیشنهاد منم به شما دو مدل هست یکی مدل QS گودوکس که برای عکس پرتره عادی استفاده میشه و مدل QT که برای پرتره و کارای تبلیغاتی سرعتی استفاده میهش سوالی بود در خدمتم
    ata_m3 تشکر می‌کند.

صفحه 48 از 51 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 آخرینآخرین