صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23
Like Tree51تشکر

موضوع: AF VR-NIKKOR 80-400mm

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

پیش فرض پاسخ: AF VR-NIKKOR 80-400mm

با سلام
    با تشکر از شما جناب دکتر روشن
    راستش من بیشتر این لنز رو احتمالا در همان 400 میلیمتر استفاده میکنم چون خیلی به عکاسی حیات وحش و پرنده گرافی علاقه دارم البته زوم بودنش آنهم در این رنج عالی خیلی بدرد میخورد .
    بر روی D90 سرعت اتوفوکوسش چطوره ؟ و آیا اصلا برای حیات وحش مناسبه ؟
    والا من یه مدتیه دنبال 300MMF/4 نیکون میگردم و پیدا نکردم گفتم شاید با گرفتن این لنز از این بلاتکلیفی خلاص بشم البته آنهم با کیفیت خوب و صد البته که از گرفتن تله کانورتور هم خلاص میشم .:biggrin:
    اما آیا این دو لنز دارای کیفیت یکسانی هستند ؟ ویا شما پیشنهاد خاصی ندارید ؟
    من کیفیت تصاویر و شارپ بودن آنها از همه چیز برام مهمتره .
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

راستش من بیشتر این لنز رو احتمالا در همان 400 میلیمتر استفاده میکنم چون خیلی به عکاسی حیات وحش و پرنده گرافی علاقه دارم البته زوم بودنش آنهم در این رنج عالی خیلی بدرد میخورد .
    ببخشید دوست عزیز شما در مورد Sigma 150 -500 هم تحقیق کرده اید؟ بخصوص با توجه به اینکه می فرمایید کرانه بالایی لنز مد نظر شماست؟
    shenasi تشکر می‌کند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    3783

با سلام
    من در مورد ریویو و مزایا و معایب حدودا بیشتر این لنزها خیلی بررسی کردم البته ریویو ی 400-80 را بطور کامل هنوز پیدا نکرده ام و کمترین اطلاعات را در مورد این لنز دارم ولی تصمیم گرفتم که از برند نیکون لنز بگیرم (یا 400-80 یا 300f/4 +TC14 یا 200-70 + TC20 )البته لنزی را که شما فرمودید خوبست ولی در بین تمام لنزهای این رده سنگینترین است اما از آن بهتر و شارپتر و سبکتر لنز 500-50 است که البته لرزه گیر ندارد ولی رنج رویایی دارد اما لنزهای سیگما کجا و لنزهای نیکون کجا ... مخصوصا لنز پرایمی مثل 300F/4
    تنها استثنا لنز 300-100 سیگما ست که لنز بی نظیری است اما رنج محدودتری دارد و معایبی نیز در آن دیده شده است .
    خلاصه کلی کلافه شده ام و اگر این 400-80 خوب جواب بدهد بدون درنگ آنرا پس از تعطیلات میخرم
    امیدوارم دوستان و اساتید فروم بنده را یاری نمایند و یا اگر گزینه واقعا بهتری سراغ دارند لطفا معرفی بنمایند .
    باتشکر از محبت دوستان
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

برای عکاسی حیات وحش مناسب نیست. مگر اینکه بخواهید از فیل و کرگدن عکس بگیرید. سرعت فوکوس آن برای عکاسی از پرندگان مناسب نیست. البته ممکن است عکس‌هایی از پرندگان با لنزهای کندتر از این هم ببینید. اما چون هدف خرید بهینه است و از طرفی احتمال دارد در آینده نزدیک، نسخه بهتر این لنز عرضه شود، فعلا خرید آن بخصوص روی D90 منطقی نیست.
    A_Maddah، reza_Bahman، shenasi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    از آنجایی که این لنز را ندارم نمی خواستم در مورد این لنز هم نظر بدهم ولی تو نت چیزی های زیادی را در مورد این لنزدریافتم شاید بدرد شما بخورد.من قبل از خرید 150-500 در مورد لنز 80-400 کلی تحقیق کردم و نتایج خیلی خوبی از آن بدست نیاوردم. جناب شمسی فکوس این لنز کمی کند است و مسلما شما را در عکاسی حیات وحش که به سرعت نیاز دارید با مشکل مواجه می کند.بخصوص پرای شاتهایی مثل پرندگان سریع پرواز در حال پرواز .یا ثبت فعالیت حیوانات که نیاز به سرعت زیاد فکوس دارد.اما کسی را می شناسم که با این لنز عکس های خوبی با این لنز گرفته است اما نه با دی 90.
    دوست عزیز در سفری من مجبور شدم از 150-500 روی دی70 اس استفاده کنم.آنجا بود که پی بردم که بدنه چقدر روی کار تاثیر دارد.کلی از عکس ها را با دی 70 اس از دست دادم..جالب بود که یک سوژه 5 شات گرفتم که یکیش هم فکوس نبود و تازه چقدر لنز برای فکوس کردن گیچ می زد.اما همین لنز روی دی 300 خیلی خوب جواب می دهد.
    از طرفی از انجایی که دو سال است در سایت های حیات وحش فعالیت می کنم به ندرت کسی را دیده ام از این لنز برای حیات وحش استفاده کند.گر چه دوستی که از این لنز استفاده می کند عکس های بسیار خوبی گرفته است و شما می توانید در ادرس های زیر تعدادی از عکس های گرفته شده با این لنز را ببینید.البته ایشان عکس های بسیار بهتری را هم با این لنز گرفته اند ولی اینها دم دست بود و الان دوربین و لنزشان را عوض کرده اند.
    کد:
    http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php?p=448982#post448982
    http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php?p=449788#post449788
    http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php?p=450993#post450993
    http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php?p=452101#post452101
    http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php?p=448408#post448408
    http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php?p=476610#post476610
    http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php?p=452950#post452950
    پایدار باشید
    یا حق
    nmroshan، Kaveh Ghobadi، MZITech و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    3783

با سلام
    با تشکر فراوان از تمامی دوستان که بنده را یاری فرمودند
    جناب مداح عکسهایی که این دوستمان با این لنز گرفته خیلی زیبا هستند یعنی سرعت فوکوس این لنز اونهم با برند نیکون و این قیمت اینقدر پایینه
    پس نیکون با این تفاصیل تو این رده خیلی خرابکاری کرده .. و کلا پیش کنون کم آورده
    دوستان راهنمایی کاملی فرمودند ولی پیشنهاد خود را نفرمودند که اگر این کار را هم انجام دهند حجت را بر بنده تمام خواهند کرد :)
    ارادتمند همه شما دوستان گرامی و بزرگوار
    alireza99 تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    قبل از هر چیز عذر خواهی می کنم از جناب شناسی بخاطر اینکه در پست قبل من فامیلی ایشان را اشتباه نوشته بودم.
    جناب شناسی خیلی هامنتظر بهینه کردن این لنز در آینده ای نزدیک هستند. واین که کمی دیر شده هم شکی نیست .اما به نظر می رسد به همین زودیها خبری شود.(بازار شایعات داغ است ومالیاتی هم که بابت دورغ نمی گیرند).
    جناب شناسی شاحه عکاسی حیات وحش ,شاخه پر هزینه ای است.لذا اگر می خواهید جدی عکاسی حیات وخش را پی گیری کنید باید مبلغ زیادی بابت لنز بپردازید.اگر می خواهید تفریحی عکاسی حیات و حش کنید باید یا کمی صبر کنید تا 80-400 بهینه شود یا همان 300 اف 4 را خریداری کنید یا سراغ برندهای متفرقه مثل سیگما بروید.
    راه دیگر هم تغییر برند است وخرید لنز خوب 100-400 کانن بهمراه بدنه ای خوب مثل 7دی است.البته من همیشه معتقدم برای عکاسی حیات وحش 400م م کم است بخصوص در ایران.گرچه برای شاتهایی خاص هم این لنز مناسب است.
    100-400 به نظر من بدرد غیر ایران زیاد می خورد.برای مثال
    بعد از دوسال عکاسی حیات وحش امسال توانستم یک بار با استتار بودم و باکلان های بیچاره من را تشخیص ندادندو نزدیک من نشستند و من چند شاتی از آنها گرفتم و یک بار هم یک ماه پیش بود که با قایقم(منظورم همان تایتانیک است) در خور آذینی توانستم تا حدودی به این پرنده نزدیک شوم وعکس بگیرم.
    این خانم Fabs fornsاست دارد از باکلان پرتره می گیردمسلما 100-400 هم در چنین جاهایی که پرنده ها از انسانها نمی ترسند خوب جواب می دهد امادر ایران ..........

پایدار باشید
    یا حق
    Amir Mohebi، Persian، Kaveh Ghobadi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

البته این نکته را مورد توجه قرار دهید که 80-400 را بر روی چه بدنه ای استفاده می کنند.اکثر کسانی که عکس های جالبی با این لنز گرفته اند از یک بدنه از سری حرفه ای نیکون مثل D2x افسانه ای استفاده کرده اند.بدنه های مختلف نیکون دارای موتور فوکوس های متفاوت با سرعت و مشخصات متفاوت هستند.اما باز هم 80-400 لنز سریعی نیست.

مدتی است در برند کانن و نیکون منتظر یک لنز مثل 70-400 سونی هستند.یک لنز جدید با سرعت فوکوس عالی و مشخصات و قیمت خوب.از وقتی هم که بیگما ها ( 50-500 و 150-500 و .... ) وارد بازار شده اند هنوز نتوانسته اند به خوبی نیاز عکاسان را برطرف کنند.
    A_Maddah، millano، shenasi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    3783

با سلام
    جناب مداح و قبادی عزیز ممنون بابت راهنمایی ارزنده شما
    البته بنده عکاسی را فقط برای لذت بردن انجام میدهم و قصد چاپ و یا شرکت در مسابقات حرفه ای را ندارم البته آنقدر عاشق عکاسی و مخصوصا این نوع عکاسی هستم که گاه چندین ساعت در محلی به انتظار نشستن یک پرنده مینشینم بطوریکه همه دوستان و همراهانم در سفرها از این حرکات من خسته شده اند .:biggrin:
    با این وجود با برآوردی که کردم لنز 300 میلیمتر را برای خودم خیلی مناسب دیدم که با یه تله کانورتور TC14 به فوکال لنت خوبی دست پیدا میکرد فقط از زمانیکه این لنز 80-400 را دیدم رنج بسیار عالی آن ، زوم بودن و از آن جالب تر VR این لنز و ابعاد و وزن بسیار مناسب و الالخصوص نیکون بودن آن و صرفه جویی در هزینه یک تله کانورتور باعث شدخیلی نظرم را جلب کند.
    من در یک فروشگاه وقتی لنز 500-150 سیگما را دست گرفتم به علت وزن بسیار سنگین و بد دستی آن ، از عکاسی حیات وحش در این رنج پشیمان شدم و برای همین سعی کردم لنزهای خوش دست تری را پیدا کنم که سبکتر و خوش دست تر باشند که به نظر بنده 80-400 خوش دست ترین و سبکترین لنز در این رده لنزها بود اما متاسفانه با توجه به فرمایشات شما و سایر اساتید مبنی بر سرعت فوکوس پایین این لنز ، راهی جز پیدا کردن لنز 300F/4 نداشته باشم
    باز هم از شما و سایر دوستان هنرمند سپاسگذارم .
    ارادتمند شما-- شناسی
    Kaveh Ghobadi، A. Shahbazi و alireza99 تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

http://www.photozone.de/nikon_ff/552-nikkorafd80400vrff
    رویو جدید این لنز روی فول فریم nikon d3x
    نمیدونم نیکون کی میخواد این لنز رو اپدیت کنه؟ یا حداقل یه afs 400mm f/5.6 هم باشه ما راضی میشیم.
    NetNegar تشکر می‌کند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین