صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 308
Like Tree479تشکر

موضوع: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    جناب توسلی فکر میکنم خودتان هم عینکی باشید ، اگر به نور مستقیم خورشید نگاه کنید با عینک لازم نیست چشم هایتان را تنگ کنید ! حال فکر میکنم تاثیر فیلتر هم بر روی لنز و سنسور همینطور است و اسیب رو کمتر می کند !
    ببینید بسته شدن چشم موقع تماشای خورشید یک رفلکس به نور هست نه اشعه (این بار با UV filter این را امتحان کنید) . ضمنا وقتی با عینک هم به خورشید نگاه شود کوری موقت را تجربه خواهیم کرد که برگشت پذیر هست اما عواملی که باعث ایجاد رتینوپاتی می شود فقط اشعه یووی نیست و هر نور زیادی به مدت طولانی وارد چشم (یا سنسور) بشود همین عوارض را خواهد داشت. . ضمن اینکه فیلتر های یووی هم همه اشعه را جذب نمی کنند و مقدار آن را کاهش می دهند.

شما اگر ایزو را خیلی بالا ببرید و یک چراغ قوه را به مدت طولانی به سنسور بتابانید هم احتمال آسیب به سنسور بالا می رود.
    msh2200 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط 7Dmark II نمایش پست ها
    سلام من یک 7D mark II دارم با لنز 135-18 میخوام یک UV برای لنز بخرم چون تمام کارم زیر آفتاب هست. خواستم بدونم عکس و فیلمی که میگیرم در برابر خورشید، با این فیلتر UV دیگه خیالم راحت باشه که سنسور خراب نمیشه؟
    اساتید توضیح دادند کاملا اما یکی از دوستانم با یه 350D زمانی عکاسی رو به خورشید میکرد که دوربین به 5هزار شات نرسید و کلا عکسها رو دیگه بلور مینداخت.
    مخصوصا دوربین شما که واقعا حیفه.یه بادی ارزانتر تهیه کنید و باهاش در این مواقع عکاسی کنید خیلی بهتره.
    البته حرفم عکاسی رو به خورشید هست و نه عکاسی در خیابان و زیر نور خورشید.
    یا علی
    DELL تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام من یک 7D mark II دارم با لنز 135-18 میخوام یک UV برای لنز بخرم چون تمام کارم زیر آفتاب هست. خواستم بدونم عکس و فیلمی که میگیرم در برابر خورشید، با این فیلتر UV دیگه خیالم راحت باشه که سنسور خراب نمیشه؟
    درود
    علاوه بر مطالب دوستان،
    اینکه قصد داشته باشید از خورشید عکس بگیرید با اینکه در زیر نور خورشید تصویر بگیرید متفاوته.
    در شرایط کنونی که دوربین های دیجیتال در جلوی سنسور فیلترهایی دارند که یکی از آنها برای ما شناخته شده بود (Low Pass Filter) اما اگر قصد داشته باشید سنسور را تمیز کنید متوجه می شوید درعمل شما سنسور را تمیز نمی کنید بلکه یک فیلتر محافظ را تمیز می کنید که اجازه دسترسی به فیلتر را نمی دهد.
    این فیلتر تا حدود زیادی اشعه UV را کنترل و IR را کاهش می دهد. به همین دلیل برای عکاسی نجوی حرفه ای باید این فیلتر ها از سر راه سنسور برداشته شوند و با فیلتر مناسب جایگیزین شوند. (دوربین هایی که دارای استاندارد a در انتهای اسمشان هستند دقیقا به این شکل می باشند مانند، 20Da، 60Da، 70Da و دوربین نیکون که اگر اشتباه نکنم d800/810a باید باشند)

در شرایط مذکور که عکاسی شما صرفا در محیط دارای نور است و قراره با سرعت شاتر بالا عکاسی انجام شوند، حتی صحنه های غروب و طلوع که شدت نور کم بوده و با چشم قابل مشاهده است، به شرط استفاده از لنزهای واید می توان عکاسی کرد (البته با سرعت های 1/500 به بالا)
    اما اگر قصد دارید در نور طبیعی روز از خود خورشید چه با لنز واید و چه تله عکاسی کنید قضیه متفاوت خواهد بود.
    شدت نور زیاد همانطور که دوستان گفتند می تواند به دوربین آسیب وارد کند.
    اگر لنز تله استفاده کنید که اصلا ممکن است موجب آب شدن پرده شاتر، اتاق آینه و حتی سنسور شود. این اتفاق را در جریان عکاسی از هلال ماه چند سال پیش با کمک تلسکوپ 14 اینج به چشم خود دیدم!
    یک لحظه دوربین متصل به تلسکوپ (شاید در حد 1 ثانیه یا کمتر ) از جلوی خورشید عبور کرد و بعد دود از دوربین زد بیرون. بعد از باز کردن دوربین از پشت تلسکوپ دیدم آینه را سوراخ و پرده شاتر را آب کرده و کمی هم سوراخ کرده است. و در سال 86 نزدیک 250 هزار تومان خرج پشت دستمان گذاشت. (اما از سهل انگاری دوستان)
    با این اوصاف، برای عکاسی از خورشید در شرایطی که قصد دارید از لنز تله استفاده کنید
    1- حتما از فیلترهای ND غلظت بالا استفاده کنید. مثل ND1000 و حتی ND100.0000
    2- اگر براتون منظره مهم نیست می توانید از فیلترهای مایلار که مخصوص عکاسی از خورشید و خورشید گرفتگی است استفاده کنید که در دو مدل ورقی و شیشه ای قابل تهیه است.
    مدل ورقی مثل زر ورق های ساندویج فروش هاست ولی با این تفاوت که علاوه بر کاهش اشعه های خورشید، نور آن را برای عکاسی و مشاهده یکنواخت می کند.
    مدلهای شیشه ای هم همانند مدلهای ورقی عمل می کنند با این تفاوت که ماندگاری بسیار بالایی دارند و برخلاف مایلارهای ورقی به راحتی آسیب نمی بینند. تنها مشکل مدلهای شیشه ای ابعاد آنهاست که باتوجه به ساخته شدن برای تلسکوپ معمولا دهانه کوچک تر از 4.5 ندارند.
    از نظر قیمت ND1000 که قیمتش مشخصه، ND100.000 هم فقط توسط مارومی تولید می شود که باید قیمتش بین 700.000 تا 1.000.000 تومان باشد.
    مایلار ها هم در سری ورقی برای دهانه های متفاوت باید قیمت بگیرید ولی عموما حدود سال 89 یک کاغذ A4 آن حدود 100.000 تومان بود و مدل های شیشه ای 250.000 تومان.
    نکته آخر اینکه فیلترهای مایلار در هر شرایط نوردهی خورشید هم استفاده شوند اثری از منظره و بک گراند را ثبت نمی کنند چرا که صرفا برای عبور اشعه های خاص خورشید طراحی شده اند. در حالی که فیلترهای ND برخلاف این نوع فیلتر هستند.
    ارادتمند
    yaghoobi، ata_m3، AMinAM و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا 7Dmark II آواتار ها
    تشکر کرده
    37

من خیلی تازه کار تر و مبتدی تر از این حرفام که بفهمم که شما چی میگید! من فقط تو عکاسی سرعت شاتر - iso - میزان F و یکسری چیزای مبتدی رو بلدم. این دوربینو فقط حقیقتش برای کار خریدم چون میکس و مونتاژم خوب بود و شروع به فیلمبرداری هم کردم! آخرش بهم گفتن 7D بخر خوبه که منم یک mark II این مدل رو خریدم. حتی فیلمبرداری و عکسبرداری رو فقط با حالت اتوماتیک انجام میدم. من یک کاربر مبتدی خونگی هستم که تازه این کارو شروع کردم (فیلم و عکس) ولی از قبل حرفه ای تو تدوین و جلوه های ویژه بودم. حالا فقط میخوام بدونم برای این لنز 135-18 چه فیلتری بگیرم؟ برای خراب نشدن سنسور؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

من خیلی تازه کار تر و مبتدی تر از این حرفام که بفهمم که شما چی میگید! من فقط تو عکاسی سرعت شاتر - iso - میزان F و یکسری چیزای مبتدی رو بلدم. این دوربینو فقط حقیقتش برای کار خریدم چون میکس و مونتاژم خوب بود و شروع به فیلمبرداری هم کردم! آخرش بهم گفتن 7D بخر خوبه که منم یک mark II این مدل رو خریدم. حتی فیلمبرداری و عکسبرداری رو فقط با حالت اتوماتیک انجام میدم. من یک کاربر مبتدی خونگی هستم که تازه این کارو شروع کردم (فیلم و عکس) ولی از قبل حرفه ای تو تدوین و جلوه های ویژه بودم. حالا فقط میخوام بدونم برای این لنز 135-18 چه فیلتری بگیرم؟ برای خراب نشدن سنسور؟
    برای خراب نشدن سنسور نیازی به فیلتر ندارید . فقط باید اصولی عکاسی و فیلمبرداری کنید.

این تاپیک را مطالعه بفرمایید :

فیلتر ، بودن یا نبودن !
    msh2200، AMinAM و 7Dmark II تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

سلام
    برای لنز 18-140 اگر بخوام یه یو وی بگیرم تو سایت دیجی*کالا یکی هست به نام
    فیلتر لنز B+W مدل UV-HAZE 67mm.
    این فیلتر خوبه با قیمت 49 تومن؟؟؟؟ ارزش داره؟
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط alisub نمایش پست ها
    سلام
    با سلام.
    همینطور که جناب توسلی فرمودند اینجا فیلتر ، بودن یا نبودن ! بیشتر به این مورد میپردازه اما عزیز به شخصه چند تا فیلتر UV بالای 200 تمن دارم اما نمیدونم من فکری شدم یا اینکه واقعا تفاوت خیلی مشهوده و جز در صحرا سعی میکنم از UV استفاده نکنم.البته تا به حال صحرا نرفتم!!
    خیلی سلیقه ای هست.بعضیها مثل من ترجیح میدند که خروجی بهتر داشته باشند و دیگران محافظت از المان جلوی لنز رو ترجیح میدند.
    یا علی.
    DELL و Ali_Nouri تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام

درود
    قطعا تقلبیه!
    فیلترهای B+W در سایتهای معتبر جهانی قیمتی زیر 70 الی 100 دلار ندارند!
    چطور ممکنه به این قیمت فروخته شوند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    خیلی سلیقه ای هست.بعضیها مثل من ترجیح میدند که خروجی بهتر داشته باشند و دیگران محافظت از المان جلوی لنز رو ترجیح میدند.
    یا علی.

اتفاقا خیلی هم سلیقه ای نیست!
    بحث هزینه است!
    وقتی اپتیکی دارای قیمت بالای 2 الی 3 میلیون تومان هست، قطعا خرید یک فیلتر uv حتی تا 400 هزار تومان برای حفاظت از لنز صرفه اقتصادی داره!
    اما در مورد لنزی که قیمتش 2 برابر قیمت یک فیلتر هست و یا حتی برابره وضعیت متفاوته.
    مثلا فرد بجای خرید یک فیلتر برای لنز 55-18 استاندارد بادی ها که نهایتا 400 هزار تومانه مطمئنا صرفه اقتصادی نداره که بره یک فیلتر 300 هزار تومانی و یا گران تر خریداری کنه!
    ارادتمند
    Ali_Nouri و AMinAM تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    باید تقلبی باشد
    Ali_Nouri و AMinAM تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    187

سلام
    با سلام
    من هم به این قیمت شک دارم تا انجا که من میدونم قیمت این فیلتر ها (B+W) خیلی بیشتر از این حرف هاست؟؟؟!!!
    Ali_Nouri تشکر می‌کند.

صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 آخرینآخرین