صفحه 29 از 31 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 308
Like Tree479تشکر

موضوع: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraie نمایش پست ها
    بین رودن اشتوک و هویا اچ دی کدوم را ترجیح میدید؟ تشکر
    دوست عزیز رودن اشتاک بهتر هست ولی فیلترهای هویا سری HD اونقدر خوب هستند که به نظرم هزینه بالای فیلترهای رودن اشتوک توجیه ندارند و با فیلترهای HD هم کاملا به نتایج دلخواهتون میرسید.
    data و Ghahraie تشکر می‌کنند.

كاربر جديد مهرا آواتار ها
    تشکر کرده
    435

سلام دوستان هنرمند
    برای لنز 600-150 تامرون که کار پرنده گری میکنم نیاز به فیلتر uv با سایز 95mm دارم
    توی بازار فقط مارومی mc پیدا کردم / اگه تجربه استفاده از این برند رو دارید لطفا راهنمایی کنید
    البته ساخت ژاپن بر روی آن حک شده تا چه اندازه اصلی باشه الله و اعلم ولی حتما باید تهیه شود
    اگر برند دیگری سراغ دارید و بهتر است و جایی دیده اید لطفا معرفی کنید ... ممنون میشم
    data تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرا نمایش پست ها
    سلام دوستان هنرمند
    برای لنز 600-150 تامرون که کار پرنده گری میکنم نیاز به فیلتر uv با سایز 95mm دارم
    توی بازار فقط مارومی mc پیدا کردم / اگه تجربه استفاده از این برند رو دارید لطفا راهنمایی کنید
    البته ساخت ژاپن بر روی آن حک شده تا چه اندازه اصلی باشه الله و اعلم ولی حتما باید تهیه شود
    اگر برند دیگری سراغ دارید و بهتر است و جایی دیده اید لطفا معرفی کنید ... ممنون میشم
    درود
    اگر از تهران پاساژ جوانمرد قصد خرید دارید نمایندگیشه!
    قیمت هم که خودتون می دونید.
    در مورد اصالتش اگر از جایی که عرض کردم باشه مطمئنه!
    برند دیگه می توانید به سیگما فکر کنید که نمایندگی رسمی داره و تو ایران پگاه طبقه دوم هست
    ارادتمند
    data تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

با سلام

من برای یه دستگاه اسکنر سه بعدی که چهار تا لنز داره می خوام فیلتر فقط محافظ در مقابل گرد و خاک و ... بگبرم.
    دهانه لنزها 25 میلی متر هستش. رفتم توی سایت هویا چک کردم و فیلتر برای این سایز پیدا نکردم.
    HOYA | The Difference is Clear

کلا 4 تا فیلتر بیشتر نتونستم پیدا کنم.
    Digital Concepts
    TIFFEN
    Vision optics
    ProMaster

اولین سوالم اینه که بهترین مارکی که میشه پیدا کرد کدومه که کیفیت اپتیکی رو تغییر نده؟
    و اینکه چاره دیگه ای ندارم ؟ منظورم اینه که نمی تونم به طریقی مثلا از هویا HD Protector استفاده کنم ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    107

سلام دوستان
    برند معتبر و با کیفیت برای فیلتر لنز چیه؟ و چه برندی بگیرم که اتحال تقلبی بودنش نزدیک به صفر باشه ؟ :)
    برای انتخاب فیلتر UV چه فاکتورهایی رو باید مد نظر قرار داد؟
    لنز : 18-55
    16mm f/2.8D AF

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.k نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برند معتبر و با کیفیت برای فیلتر لنز چیه؟ و چه برندی بگیرم که اتحال تقلبی بودنش نزدیک به صفر باشه ؟ :)
    برای انتخاب فیلتر UV چه فاکتورهایی رو باید مد نظر قرار داد؟
    لنز : 18-55
    16mm f/2.8D AF
    هویا خوبه، کنکو هم خوبه

نظر شخصی من هم دقت در استفاده بجای هزینه برای فیلتر یو وی هست.
    msh2200 و saber.k تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    هویا خوبه، کنکو هم خوبه

نظر شخصی من هم دقت در استفاده بجای هزینه برای فیلتر یو وی هست.
    ممنون :)

اگه امکانش هست توضیح مختصری بدین درمورد اینکه گفتین "دقت در استفاده"
    یک سوال اساسی که برام ایجاد شده اینه که آیا واقعا فرابنفش باعث افت کیفیت لنز و دوربین به مرور زمان میشه یا نه؟؟

بنده تازه کارم و مشتاق به کسب اطلاعات جدید...اگه مقاله یا چیزی هست که مفید باشه در این مورد و معرفی کنید ممنون میشم
    باقی اساتید هم اگه کسی اطلاعات مفیدی داره لطف کنین اطلاعاتتون رو در اختیار ما قرار بدین خیلی خوشحال میشیم و استفاده میکنیم

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.k نمایش پست ها
    ممنون :)

اگه امکانش هست توضیح مختصری بدین درمورد اینکه گفتین "دقت در استفاده"
    یک سوال اساسی که برام ایجاد شده اینه که آیا واقعا فرابنفش باعث افت کیفیت لنز و دوربین به مرور زمان میشه یا نه؟؟

بنده تازه کارم و مشتاق به کسب اطلاعات جدید...اگه مقاله یا چیزی هست که مفید باشه در این مورد و معرفی کنید ممنون میشم
    باقی اساتید هم اگه کسی اطلاعات مفیدی داره لطف کنین اطلاعاتتون رو در اختیار ما قرار بدین خیلی خوشحال میشیم و استفاده میکنیم
    تا آقا امین آنلاین بشن، منظورشون اگر اشتباه نکنم عدم هزینه برای فیلتر UV و بجای اون دقت در نحوه نگهداری از لنز هست!
    شما الان می خواهید یک فیلتر برای لنز 55-18 بگیرید در حالی که این لنز قیمتش اختلاف کمی با یک فیلتر مرغوب داره و حتی ممکنه قیمت فیلتر گرانتر هم باشه.
    لنز 16 هم که اگر اشتباه نکنم از سر Fish eye هست و داستانش جداست. در واقع فیلتر روش بسته نمی شه و اگر بشه هم ممکنه مشکلاتی در زمینه ایجاد ویگنت داشته باشه.
    حالا اگر از UV صرفا برای محافظت از لنز می خواهید استفاده کنید که نظر امین آقا بسیار خوب بود.
    اگر هم برای کاهش اثر UV که دوربین های جدید با وجود لایه فیلترهایی متعدد در جلوی سنسور این قابلیت را تا حدودی پوشش می دهند.
    استفاده دیگر هم که بنده سراغ ندارم
    ارادتمند
    davoud maani، Amin.Zallaghi و saber.k تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

سلام دوستان
    دیروز توی یوتیوب یک کلیپی دیدم که نخوه تشخیص فیلتر یووی خوب از بد را توضیح داده بود لینک اش را می گذارم مفید واقع می شه از فیلتر های امروزی من اطلاع کاملی ندارم راجب اینکه تقلبیه یا اصلی اما من یک لنز پنتاکس برای ماکروگرافی با رینگ معکوس گرفتم که روش یک فیلتر کنکو ام سی قرار گرفته بود تمام اون مشخصاتی که یک فیلتر یو وی خوب باید داشته باشه را داشت مشخصاتی که این بابا توی ویدیو ذکر کرده بود عبارتند از 1. فیلتر باید کاملا شفاف باشه یعنی شما حس نکنی شیسه یا گلسی توی رینگ قرار گرفته 2. بازتاب نور را تا جای ممکن کم کنه منظورم اینکه فلر و گاست را کم کنه 3.باعث حذف نور زاید بشه اگر لامپ ال ای دی یا مهتابی یا لامپ معمولی تو خونه روشن باشه وقتی به فیلتر نگاه می کنید در انعکاس نور نور را تجزیه کرده باشه نه اینکه مثل شیشه همه نور را برگردانه حالا من نمی دونم این فیلتر تقلبیه یا اصلیه اما ظاهرا قدیمیه چون لنز و دوربین هم قدیمی بودند و بهگفته طرف از روز اول فیلتر روی لنز بوده من عکس فیلتر و او لینک یوتیوب را هم کی گذارم
    راستی یکی از دوستان گفته بود برای لنز 50 اس تی ام که لنز توی بدنه قرار داره فیلتر لازم نیست و صحبتشون هم درسته منتها نمی دونم چطوری لنز یکمی کثیف شده بود من با دستمال مخصوص به ارامی روی لنز را پاک کردم اما بخاطر تو رفتگی تمیز کردن اش یکم مشکله بنظرم اگر فیلتر داشته باشه دیگه مشکلات را نداره به هر حال من لینک می گذارم خودتون ببینید
    https://www.youtube.com/watch?v=l7_WJU8HlJI
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

امروز رفتم بازار این فیلتر های کنون را که توی جعبه کنون قرمز و سفید هستند از نزدیک دیدم افتضاح بودند شیشه عادی بهتر از این فیلتر هاست اگر کسی فقط بخواد از رینگ اش استفاده کنه می تونه اون را بخره بعد شیشه اش را در بیاره و از رینگ خالی اش استفاده کنه وگرنه پولتون را سطل در اشغال نی اندازید

صفحه 29 از 31 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 آخرینآخرین