نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree4تشکر
  • 2 Post By ajjadesa
  • 2 Post By a_pendar

موضوع: لطفا این اصطلاحات که در مورد پرینتر به کار می رود را توضیح دهید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض لطفا این اصطلاحات که در مورد پرینتر به کار می رود را توضیح دهید

سلام دوستان
    من می خوام یه پرینتر بخرم و متاسفانه هیچ سر رشته ای از نحوه ی خرید ندارم،در اینترنت که سرچ کردم به یک سری اصطلاحات و مسائلی برخورد کردم که گویا برای خرید پرینتر مهمتر هستند،لطفا دوستانی که در مورد هر یک از موارد زیر اطلاع دارند توضیح بدهند اینها دقیقا یعنی چی و کاربرد و مزایا و معایبشون چیه:

1-تانک یا مخزن
    2-شارژ پرینتر
    3-هد جدا یا هد متصل به مخزن
    4-1-کارتریج(لطفا در مورد اینکه می گن تقلبیش تو بازار فراوونه هم بگید)
    4-2-اگ یک پرینتر 4 کارتریجه بخریم،باید حتما تمام 4 رنگ رو خرید یا اگر فقط چاپ متن داریم میتوان فقط رنگ سیاه رو خرید.
    5-هرچی پرینتر جوهری ارزونتر باشه قیمت جوهر و کارتریجش میره بالاتر
    6-فرق جوهر ماديران با اپسون
    7-اگر پرینتر اپسون بخری و بعدش از جوهر های دیگه حتی جوهر اصل اپسون استفاده بشه گارانتی از بین میره ،و باید حتما از جوهر مادیران استفاده کنی.
    8-پرینتر کرک شده

با تشکر
    ویرایش توسط gholamghar : Sunday 17 May 2009 در ساعت 12:34

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

پیش فرض پاسخ: لطفا این اصطلاحات که در مورد پرینتر به کار می رود را توضیح دهید

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamghar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام یه پرینتر بخرم و متاسفانه هیچ سر رشته ای از نحوه ی خرید ندارم،در اینترنت که سرچ کردم به یک سری اصطلاحات و مسائلی برخورد کردم که گویا برای خرید پرینتر مهمتر هستند،لطفا دوستانی که در مورد هر یک از موارد زیر اطلاع دارند توضیح بدهند اینها دقیقا یعنی چی و کاربرد و مزایا و معایبشون چیه:

1-تانک یا مخزن
    2-شارژ پرینتر
    3-هد جدا یا هد متصل به مخزن
    4-کارتریج(لطفا در مورد اینکه می گن تقلبیش تو بازار فراوونه هم بگید)
    5-هرچی پرینتر جوهری ارزونتر باشه قیمت جوهر و کارتریجش میره بالاتر
    6-فرق جوهر ماديران با اپسون
    7-اگر پرینتر اپسون بخری و بعدش از جوهر های دیگه حتی جوهر اصل اپسون استفاده بشه گارانتی از بین میره ،و باید حتما از جوهر مادیران استفاده کنی.
    8-پرینتر کرک شده
    با تشکر
    همه سوالات اتون جواب داده شده قبلا
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3483&page=60
    Kaveh Ghobadi و gholamghar تشکر می‌کنند.
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

با سلام
    دوست عزيز نميدانم تاپيك هاي مربوط به پرينتر را چك كردهايد يا نه و يا آيا چواب اين سوال ها آنچا بوده يا نه.در واقع مرور اين تاپيكها علاوه بر بار آموزشي بسياري كه دارد به نوعي احترام به زحمات ديگر دوستان خواهد بود.اما در هر حال با اجازه اساتيد تا آنجايي كه اطلاعات ناچيزم اچازه ميدهد جواب شما را ميدهم:
    1- تانك يا مخزن همان كارتريج با منبع تامين جوهر يا تونر پرينتر است.البته به مخازن جدا و بزرگي كه توسط رابط هايي به پرينتر متصل ميشوند و حاوي مقدار بسيار زيادي از جوهر هستند هم تانك گفته ميشود كه براي مصرف خانگي توصيه نشده است.
    2- هنگامي كه جوهر پرينتر تمام ميشود شما يا بايد يك پك جديد جوهر بخريد يا اينكه دوباري همان مخزنهاي پك قبلي را پر كنيد.كه به اين كار اصطلاحا شارژ پرينتر ميگويند.
    3- جوهر براي رسيدن به كاغذ ( يا هر مدياي ديگري كه روي آن چاپ ميكنيد) و ترتيب درست نقطه گذاري بر اساس ماتريكسهاي تعيين شده بايد از هد عبور كند.در پرينتر هايي مثل مدلهاي اپسون اين هد به صورت جدا و مستقل در پرينتر تعبيه شده اما در مدلهايي مثل hp اين هد متصل به پك جوهر است.يعني با هر بار تعويض جوهر شما هد را هم تعويض ميكنيد.كه اين كار باعث بالا رفتن كيفيت و همچنين بالاتر بودن هزينه ميشود (يكي از دلايلي كه كاربران اين نوع چاپگرها كارتريج هاي خود را به جاي تعويض شارژ ميكنند همين بالا بودن قيمت است)البته در مقابل در پرينترهايي كه هد جدا دارند هم ميتوانيد هر موقع افت كيفيت احساس كرديد و اين افت مربوط به هد دستگاه بود آن را تعويض كنيد.
    4- حوب فكر كنم تا حالا متوجه شده ايد كه كارتريج همان مخرن جوهر است.كه هر پريتنري مدل مخصوص به خودش را دارد.در واقع شما هر موقع كه جوهر تمام كرديد بايد كارتريج ( كه حاوي جوهر هست ) را خريداري كنيد يا آن را شارپ كنيد
    5- همچين چيزي بعبد است.قيمت پرينتر بسته به خيلي فاكتورها دارد.در مورد هزينه هاي بعدي اين شنا هستيد كه تصميم ميگيريد كه ايا از جوهر هاي اصلي استفاده بكنيد يا انواع ارزان تر (كه البته ممكن است به هد دستگاه آسيب وارد كنند) و يا كارتريج خود را شارژ كنيد و يا ...
    6- گويا شزكت ماديران نمايندگي اپسون را در ايران دارد و جوهر هاي اپسون توليد ميكند.كه شامل گارانتي هستند.انصافا من كه تفاوتي نديدم (من خودم از پرينتر اپسون استفاده ميكنم ) و فكر ميكنم اكثريت كساني كه اپسون داردن هم از همين جوهرها استفاده ميكنند كه قيمت هاي بسيار پاييني هم دارد.و اين ميتواند يكي از آيتم هايي باشد كه شما از اپسون استفاده بكنيد در مقابل پرينتر هاي ديگر با قيمت بسيار بالاي كارتريج و با شارژ كارتريج با ج.هرهاي غير استاندارد.و همين طور اين قيمت پايين ميتواند توجيه هزينه آتي شما (بعد استفاده بسيار زياد شايد تا چند سال) براي تعويض هد باشد.
    7- چنين چيزي بعيد است .چون اصلا فكر نميكنم كه معلوم شود شما از چه ج.هري استفاده كرده ايد.اما به هر حال در حال حاظر فكر ميكنم بهترين انتخاب جوهر براي اپسون همان جوهر هاي ماديران باشد.چه از لحاظ قيمت و جه از نظر كيفيت.
    8-در اين مورد اطلاعي ندارم
    azarigh و gholamghar تشکر می‌کنند.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

ajjadesa عزیز،من اون تاپیک رو دیدم،ولی ندیدم جایی کسی بگه که پرینتر کرک شده یعنی چی،یا مثلا تانک خریدن برای کسایی هست که مصرفشون بالا است یا برای کارهای خانگی هم تانک میخرن،یا دلیل اینکه میگن هرچی پرینتر جوهری ارزونتر باشه قیمت جوهر و کارتریجش میره بالاتر چیه.به هر حال خیلی از سوالاتی که تو اون تاپیک به صورت پراکنده اومده اینجا جمع شده و اگر دوستان حداقل به بعضی از این سوال ها جواب بدن شاید نیازی نباشه که نفرات بعدی که این سوالات رو دارن حدود 60 صفحه رو دونه دونه و به صورت پراکنده بخونن،و این طوری شاید نتایج جمع و جورتر بشه.
    به هر حال از پاسختون ممنون.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

a_pendar،با تشکر از پاسخ جامعی که دادین،شما گفتین که از پرینتر اپسون استفاده میکنین،من تصمیم گرفته ام که یه Stylus C91 که قیمتش 60000 تومانه بگیرم،برای جوهر که سرچ می کردم دیدم برای هر پرینتری باید جوهر مخصوصشو گرفت مثلا برای C91 جوهر مخصوص این پرینتر موجوده،آیا این یعنی اینکه مثلا اگه 1 سال دیگه اپسون تولید این پرینتر رو متوقف بکنه کم کم جوهرش هم تولید نمیشه و 3 سال دیگه باید پرینتر رو عوض کرد؟یا اینکه تولید جوهر حالا حالا ها ادامه پیدا میکنه و میشه از همون پرینتر استفاده کرد؟

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

با سلام.
    فكر نميكنم مشكلي از اين لحاظ پيدا بكنيد.البته پيش بيني سياست هاي يك شركت شايد كار ساده اي نباشد.اما من شخصا از پرينتر stylus900 كه يكي از قديمي هاي اين مدل است استفاده ميكنم و تا به حال هم براي تهيه جوهر مشكلي نداشته ام.
    البته با توجه به قيمتهاي پايين رده هاي نيمه حرفه اي شايد خريد يك دستگاه جديد بعد از چند سال ايده بدي نباشد.تا هم امكان استفاده از هد نو را داشته باشيد و هم شايد از ايتم هاي جديدي بهره ببريد.و در مورد مدلهاي حرفه اي هم كه قيمت بالايي دارند با توجه به طيف كاربران اين مدلها بعيد است كه شركت ريسك كند و با توليد نكردن جوهر آنها را به فكر استفاده از برند ديگري بيندازد.
    در هر حال شما با تهيه تانك جوهر ميتوانيد از اين نگراني بيرون بياييد.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...