صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 84
Like Tree372تشکر

موضوع: انتخاب ابزار مناسب برای عکاسی حیات وحش

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 5D MK II

می توان گفت این تستها اولین و معتبرترین تستهایی است که در این زمینه منتشر شده است. همان تستهایی که با روش Underexpose + Expose Correction انجام شده است.

در آخر هم گفته است که :
    Differences are indeed subtle. If you disagree with my conclusion that they are real enough to further warrant shooting in 14-bit raw, I invite you to do your own testing

که من علاوه بر این روش تست، با روشهای دیگری هم نتوانستم به چنین نتایجی برسم. چیزی که برای رد کردن تست جانسون، کافی نیست.

پیشنهاد من این است که با توجه به ارزان شدن کارتهای حافظه، اگر دوربین 14 بیتی دارید، به صورت 14 بیتی عکس بگیرید.
    اما برای خرید دوربین؟ نمی‌توان براحتی گفت که 14 بیتی بودن، جزو معیارهای مهم در نظر گرفته شود.

اوایل که دوربین دی 300تازه خریده بودم من دوربین را روی راو تنظیم کرده بودم ولی متوجه نبودم که 12 بیت است برای همین هنگام پروسس خیلی عکس ها از نظر رنگی مشکل داشت رنگهای تیره حالت تقریبا ابرنگی داشت این مورد بخصوص زمانی که تصویر را در مانیتور خیلی بزرک می کردم به وضوح مشخص بود.بخصوص قسمتها رنگ های تیره .برایم تعجب اور بود من فکر می کردم که لنز دارد ضعیف عمل می کند .اما پس از چند روز که فرصت پیدا کردم توانستم در منوی دوربین بگردم متوجه قضیه شدم .از وقتی 14 بیت عکس می گیرم در پروسس عکسها دستم بسیار باز است و در پروسس با مشکل بر نمی خورم مگر عکسهایی که اکسپوژر ان خیلی مشکل داشته باشد که الحمدلله در دی 300 این موارد به ندرت بر خورده ام .
    این مساله را با یک عکس یکسان و اکسپوز یکسان مشاهده کردید؟
    A_Maddah، Minoosepehr، Kaveh Ghobadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام جناب روشن
    متاسفانه جوابم خیر است .چون من این مورد را روی یک سوژه با یک اکسپوژر تست نکردم و اصولا من تستهایی اینچنینی انجام نمی دهم چون می دانم در این حد نیستم ولی این مورد ی که گفتم جنبه احساسی دارد متاسفانه عکس هایی که چند روز اول گرفته بود راپاک کرده ام .اما همانطور که گفتم در هنگام پروسس متوجه این قضیه شدم شاید احساسم نادرست باشد خلاصه من دلیل علمی برای این قضیه ندارم .
    من یک کراپ یرای شما می گذارم که متاسفانه ان کراپ هم از یک عکس ادیت شده در لایت روم است و کراپ از فایل خام نیست .
    با عرض پوزش.

nmroshan تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام جناب روشن
    متاسفانه جوابم خیر است .چون من این مورد را روی یک سوژه با یک اکسپوژر تست نکردم و اصولا من تستهایی اینچنینی انجام نمی دهم چون می دانم در این حد نیستم ولی این مورد ی که گفتم جنبه احساسی دارد متاسفانه عکس هایی که چند روز اول گرفته بود راپاک کرده ام .اما همانطور که گفتم در هنگام پروسس متوجه این قضیه شدم شاید احساسم نادرست باشد خلاصه من دلیل علمی برای این قضیه ندارم .
    من یک کراپ یرای شما می گذارم که متاسفانه ان کراپ هم از یک عکس ادیت شده در لایت روم است و کراپ از فایل خام نیست .
    با عرض پوزش.
    اسد جان من هم با اين مسئله برخورد کردم منتها بيشتر تو ايزو هاي بالاتر از 1000 نه 400 ضمنا من از همون اول روي 14 بيت تنظيم کرده بودم دوربينم رو
    براي منم همين مسئله سئوال بود اما خودم فکر ميکنم مربوط به تاثير نويز ريداکشن باشه
    من چون زياد باهاش برخورد نکردم اهميتي ندادم که تو حالت خاموش هم تست کنم
    A_Maddah و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

حال یک سئوال از اهالی فن .می خواستم بدانم اگر یک سنسور کراپ1/6 را از سنسور فول فریم مثل 5 دی مارک دو کم کنیم چه مقدار پیکسل باقی خواهد ماند یا سئوال را اینطور بگویم شاید بهتر باشد .اگر از سنسور 5Dmll یک سنسور با کراپ 1/6 در بیارم (برش بزنیم ) این سنسور چند مگاپیکسل خواهد بود؟
    پایدار باشید
    یا حق
    8 مگاپیکسل
    A_Maddah، A. Mohammadi، raffi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

اگر از سنسور 5Dmll یک سنسور با کراپ 1/6 در بیارم (برش بزنیم ) این سنسور چند مگاپیکسل خواهد بود؟
    روی این مسئله یه مدت فکر کردم اینم نتیجه:
    مگاپیکسل مساحت هست ولی کراپ، نسبت طول هست. با 2 تا ضرب و تقسیم می فهمیم که نسبت مساحت کراپ 1.6 و 1، 40 درصد هست. یعنی میشه 8.4 مگاپیکسل... که عاقلانه هست، چون تو سایت های مختلف (مثل دی پی ریویو و the digital picture ) چگالی پیکسل 5دی II و 350D بسیار به هم نزدیک هستند (تقریبا برابر 2.4 مگاپیکسل در سانتیمتر مربع)
    (با جناب آقای ناظم رعایا همزمان جواب دادم (خط رو خط شدیم))
    ویرایش توسط AslanAslan : Monday 18 May 2009 در ساعت 16:23
    A_Maddah، A. Mohammadi و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

با سلام 2 سوال داشتم که ممنون میشم توضیح دهید: (بنا به گفته دوستان)

1-5DII سیلینگ آیده آلی ندارد

2-در برند كانن چند لنز معدود امكان ساپورت اين رزلوشن را دارند ( يكي هم لنز 24 مم اف 1.4 جديد )

بيشتر لنز هاي سري L هم قادر به شناسايي اين رزلوشن نيستند!حداقل اف 4 كه اين امكان را ندارند و لنز هايي با اف باز تر از 2.8 اكثرا مي توانند اين رزلوشن را ساپورت كنند

ممنون میشم در این زمینه کمی توضیح دهید...

با سپاس

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad22 نمایش پست ها
    با سلام 2 سوال داشتم که ممنون میشم توضیح دهید: (بنا به گفته دوستان)

1-5DII سیلینگ آیده آلی ندارد

2-در برند كانن چند لنز معدود امكان ساپورت اين رزلوشن را دارند ( يكي هم لنز 24 مم اف 1.4 جديد )

بيشتر لنز هاي سري L هم قادر به شناسايي اين رزلوشن نيستند!حداقل اف 4 كه اين امكان را ندارند و لنز هايي با اف باز تر از 2.8 اكثرا مي توانند اين رزلوشن را ساپورت كنند

ممنون میشم در این زمینه کمی توضیح دهید...

با سپاس

سلام
    ببخشید میشه شما بفرمایید دوستان کجا چنین حرفهایی رو زدند ؟

1- سیلینگ 5دی در حد خوب هست و برای کارهای عادی کاملا جوابگو هست (اما مثلا در حد دوربینی مثل دی700 نیکون نیست)

2- همه ی لنزهای فول فریم کانن (سری EF) هم میتونن برای 5دی استفاده بشن (البته برای رسیدن به حداکثر دتیل باید از لنزهای با کیفیت استفاده کرد که در کانن کم نیستند ، مثل لنزهای سری L )

Mehrdad Bagheri تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها

سلام
    ببخشید میشه شما بفرمایید دوستان کجا چنین حرفهایی رو زدند ؟

2- همه ی لنزهای فول فریم کانن (سری EF) هم میتونن برای 5دی استفاده بشن (البته برای رسیدن به حداکثر دتیل باید از لنزهای با کیفیت استفاده کرد که در کانن کم نیستند ، مثل لنزهای سری L )

سلام

فکر می‌کنم منظور این بوده که اگه می‌خواین از دونه به دونهٔ پیکسل‌های دوربین ۵DII استفاده کنین، لنز‌های کمی‌ هستن که این توانایی رو دارند. یعنی‌ رزلوشن دوربین از رزلوشن اغلب لنز‌ها بالاتره.

مثل این میمونه که بگیم شما هر چقدر کامپیوتر سریع و مودم خوبی‌ داشته باشین، باز هم اگه از دایال آپ استفاده کنین تاثیری واسه سرعت دانلود نخواهد داشت. وگرنه حرف شما درسته. لنز‌های سری EF Canon همه قابل استفاده هستند و کیفیت خیلی‌ خوبی‌ هم دارن.
    rezafh و Mehrdad Bagheri تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

.
    .
    .
    حال یک سئوال از اهالی فن .می خواستم بدانم اگر یک سنسور کراپ1/6 را از سنسور فول فریم مثل 5 دی مارک دو کم کنیم چه مقدار پیکسل باقی خواهد ماند یا سئوال را اینطور بگویم شاید بهتر باشد .اگر از سنسور 5Dmll یک سنسور با کراپ 1/6 در بیارم (برش بزنیم ) این سنسور چند مگاپیکسل خواهد بود؟
    پایدار باشید
    یا حق
    سلام آقای مداح
    یه سوال دارم.
    آگه از سنسور فول فریم کراپ 1.6 تهیه بشه ، آیا دیتیل عکس حاصله با دیتیل عکسی که توسط یک دوربین کراپ دار گرفته شده چقدر تفاوت میکنه؟
    مثلا شما با یک 5dm2 در فاصله کانونی 600 میلیمتر عکسی رو تهیه میکنید
    و سپس از همون صحنه با یک دوربین کراپ دار مثل 450d و با همون لنز و شرایط ، عکس دیگه ای رو تهیه میکنید.
    اگه تصویر حاصله از 5dm2 رو در قطع سنسور aps-c کراپ کنید ، اختلاف دیتیل تصویر بین این دو چقدر هست؟ و آیا این اختلاف دیتیل ارزش این کار رو داره؟
    اگه دوستان لینکی یا تجربه ای دارند لطفا راهنمایی کنن.
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض انتخاب ابزار مناسب برای عکاسی حیات وحش

ادامه بحث...

انتخاب لنز برای عکاسی حیات وحش یکی از سخت ترین کارهای ممکن است.

اما در هر برندی یک سری انتخاب خیلی خوب هم دیده می شود که گاهی همه را وسوه می کنند.

ایکاش کانن سیستم لنز های DO را گسترش می داد!اما اینکار فعلا انجام نشده اما هنوز هم 400 مم DO کانن جز لنز های خوب و انتخاب های عالی برای کسانی است که بدنبال یک لنز تله بلند اما با ابعاد و وزن مناسب هستند

http://www.luminous-landscape.com/re...s/400-do.shtml

http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Monday 18 May 2009 در ساعت 15:50
    ME، A_Maddah، Babak Borhani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین