صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 84
Like Tree372تشکر

موضوع: انتخاب ابزار مناسب برای عکاسی حیات وحش

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: انتخاب ابزار مناسب برای عکاسی حیات وحش

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام آقای مداح
    یه پیشنهاد
    چرا بجای فول فریم و کراپ کردن و ... ، از یک دوربین مثل دی 90 برای آتلیه استفاده نمیکنید؟
    و از دی 300 بهمراه لنز 500 اف 4 و کانورتر برای عکاسی پرندگان؟

نمونه های خوبی در pbase از این لنز و تله کانورتر های 2X و 1.7X وجود داره.
    عکسهای زیر همشون با دی 300 گرفته شدن با نیکون 500 اف 4 و کانورتر نیکون 2 یا 1.7
    فکر کنم در فاصله کانونی 1000 و 850 میلیمتر که با کراپ میشه 1500 و 1275 میلیمتر ، کیفیت عکسهای زیر خوب باشه.

[

بقیه عکسها:
    کد:
    http://www.pbase.com/ronnie_14187/telephoto_egret__herons&page=1
    سلام امیر جان
    اول عذر خواهی می کنم بابت دیر جواب دادن (علت خط های اینترنت درپیت که از دیشب تا حالا اعصاب برای من نگذاشته است)
    خوب امیر جان این پیشنهاد شما اخرین تصمیم من خواهد البته در خصوص خرید بدنه منظورم است .خرید لنز 500 نیکون بیشتر به یک شوخی شبیه است من بجای اینکه 8500000 تومن بدهم این لنز را بخرم خوب میرم 6000000تومن لنز 500 کانن رو همراه 50دی باضافه یک لنز 24-105 میخرم که روحم هم شاد بشه .امیر جان نیکون در لنز های تله نسبت به کانن اصلا رعایت حال مشتریهاشو نکرده .
    امیر جان اگر به نتیجه نرسم مطمئن باش دی نود رو می خرم وبا دی 300 و150-500 خودم ادامه خواهم داد.
    جناب ناظم رعایای عزیز شوخی با حالی بود کلی خندیدم من اگر بهترین لنزهای دنیا و بهترین بدنه های دنیا رو بهم بدهند بازم همینی که هستم ,هستم و بهتر هم نمی شم .هوش دارم ها ولی خوب استعدادندارم یکمی هم ذهنم کوره
    ویرایش توسط A_Maddah : Tuesday 19 May 2009 در ساعت 23:55
    yasin-m، Kaveh Ghobadi، Kholeno و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام امیر جان

خوب امیر جان این پیشنهاد شما اخرین تصمیم من خواهد البته در خصوص خرید بدنه منظورم است .خرید لنز 500 نیکون بیشتر به یک شوخی شبیه است من بجای اینکه 8500000 تومن بدهم این لنز را بخرم خوب میرم 6000000تومن لنز 500 کانن رو همراه 50دی باضافه یک لنز 24-105 میخرم که روحم هم شاد بشه .امیر جان نیکون در لنز های تله نسبت به کانن اصلا رعایت حال مشتریهاشو نکرده .
    جناب مداح عزیز،

من هر چی‌ سعی‌ کردم که چیزی نگم، نشد، یعنی‌ واقعا داغ دلم تازه شد و ناچار شدم که این مطلب رو پست کنم.

نیکون در کدوم رده لنز رعایت مشتری هاش رو کرده که در مورد لنز‌های تله کرده باشه؟ من مدت هاست حسرت یه ۲۴-۷۰ نیکون رو دلم مونده اما وقتی‌ فکر می‌کنم که لنزی بسیار شبیه به همین لنز، با همین فواصل کانونی، و f-number و کیفیتی بسیار نزدیک در برند کانون ، ۳۰% ارزون تره واقعا لجم میگیره که پول بی‌ زبون رو اینجوری خرج کنم. لنز‌های دیگه هم به همین نسبت.

با وجود تمام علاقه‌ای که به دوربین‌ها و لنز‌های نیکون دارم، اما اگه دوباره بخوام از اول عکاسی رو شروع کنم، کانون رو انتخاب می‌کنم.

حالا واسه اینکه خیلی‌ هم اف تاپیک نشده باشه، در مورد بحث حیات وحش من هم یه پیشنهاد بدم. خودم که خیلی‌ بهش فکر می‌کنم و اگر یه روزی پولدار شدم (البته نه اونقدر پولدار که بتونم ۶۰۰mm f/۴ VR بخرم) ۳۰۰-۸۰۰\mm سیگما هم میتونه از انتخاب هام باشه. البته درسته که لرزشگیر نداره، اما لنز‌های با این قد و قواره رو که نمیشه رو دست نگاه داشت، باید سه پایه استفاده کرد که در اون صورت یه دو ستاپ که ایزو رو ببرین بالا، مشکل لرزش هم نخواهید داشت.

و یه نکتهٔ دیگه، من شنیدم که ۲۰۰-۴۰۰ نیکون با TC ۲X هنوز فکوس اتوماتیک میده. قیمتش هم قابل تحمل. در ضمن زوم هم هست.

نظرتون چیه؟:cool:
    A_Maddah، A. Mohammadi، QashQai و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    .
    .
    نیکون در کدوم رده لنز رعایت مشتری هاش رو کرده که در مورد لنز‌های تله کرده باشه؟
    .
    .
    .
    در رده آماتوری!
    نیکون در رده آماتوری خیلی خیلی هوای مشتریان رو داشته.
    لنزهایی مثل 135-18 ، 105-18 ، 70-18 ، 85-16 که به نسبت قیمتشون کیفیت خوبی دارن. یا تله هایی مثل 200-55 و 300-70
    ولی در رده لنزهای اف 2.8 کاملا با صحبتتون موافقم!
    ببخشید بخاطر آف تاپیک
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    جناب مداح عزیز،

من هر چی‌ سعی‌ کردم که چیزی نگم، نشد، یعنی‌ واقعا داغ دلم تازه شد و ناچار شدم که این مطلب رو پست کنم.

نیکون در کدوم رده لنز رعایت مشتری هاش رو کرده که در مورد لنز‌های تله کرده باشه؟ من مدت هاست حسرت یه ۲۴-۷۰ نیکون رو دلم مونده اما وقتی‌ فکر می‌کنم که لنزی بسیار شبیه به همین لنز، با همین فواصل کانونی، و f-number و کیفیتی بسیار نزدیک در برند کانون ، ۳۰% ارزون تره واقعا لجم میگیره که پول بی‌ زبون رو اینجوری خرج کنم. لنز‌های دیگه هم به همین نسبت.

با وجود تمام علاقه‌ای که به دوربین‌ها و لنز‌های نیکون دارم، اما اگه دوباره بخوام از اول عکاسی رو شروع کنم، کانون رو انتخاب می‌کنم.

حالا واسه اینکه خیلی‌ هم اف تاپیک نشده باشه، در مورد بحث حیات وحش من هم یه پیشنهاد بدم. خودم که خیلی‌ بهش فکر می‌کنم و اگر یه روزی پولدار شدم (البته نه اونقدر پولدار که بتونم ۶۰۰mm f/۴ VR بخرم) ۳۰۰-۸۰۰\mm سیگما هم میتونه از انتخاب هام باشه. البته درسته که لرزشگیر نداره، اما لنز‌های با این قد و قواره رو که نمیشه رو دست نگاه داشت، باید سه پایه استفاده کرد که در اون صورت یه دو ستاپ که ایزو رو ببرین بالا، مشکل لرزش هم نخواهید داشت.

و یه نکتهٔ دیگه، من شنیدم که ۲۰۰-۴۰۰ نیکون با TC ۲X هنوز فکوس اتوماتیک میده. قیمتش هم قابل تحمل. در ضمن زوم هم هست.

نظرتون چیه؟:cool:
    سلام
    200-400 را را بدون تله کانورتور من خیلی قبولش دارم گرچه رنج ان بدرد من نمی خوره ولی با تله کانورتور ظاهرا خیلی هم نسبت به پولی که برایش می دهید نمی ارزد .حدود 6000000 میلیون ناقابل بابت نیکون 200-400بدهی که محدوده 600 م م تا 680مم را بگیرید که کیفیت خروجی ان نسبت با کانن 300 اف 2/8 با تله کانورتور 2 ایکس زیاد خوب نیست . شما با 4500000 تومان می توانید 300 اف 2/8 ای اس را خریداری کنید همراه یم تله کانورتور 2 ایکس .که در ان صورت شما یک 600 با اف 5/6 خواهید داشت که در اف 8 از 600 فیکس کانن هم کیفیت بهتری خواهد داشت .متاسفانه ادرس این تست را ندارم .تست بسیار خوبی بود که جوزا هم نوشته بود مدتهای زیادی بود که همچنین ریویوی به این خوبی ندیده بودم .

خوب نیکون تو رده لنز های ارزان قیمت و رنج متوسط نسبت به کانن بهتر عمل کرده است مثلا نیکون 18-70 و 18-105 روداره با قیمت مناسب, در رده رنج 18- 200 هم نیکون بهتر عمل کرده است .خب کانن 17-85 رو داره که فکر کنم دوستداران کانن دل خوشی از این لنز ندارند و خیلی از کانن داران به سوی 17-70 سیگما روی می اورند.تورده 70-300 هم نیکون بهتر عمل کرده .اما در رده 24-70 و 70-200 به نظر من کانن بهتر عمل کرده است . تور ده تله بخصوص فیکس و سوپر تله باز هم کانن عملکر خوبی است .به نظر من هم نیکون باید ترتیب اثری در قیمتها بدهد.
    پایدار باشید
    یا حق
    Amir Tavakoli، arash_a، A. Mohammadi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

در راستای وسوسه کردن اسد عزیز:

A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه FARIDSANI آواتار ها
    تشکر کرده
    45

پیش فرض معرفی ابزار شخصی من !

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    یک پستی زدم تاپیک را به بیراهه بردم .شرمنده .راستش می خواستم هم یک تاپیک جدید باز کنم ولی ...........
    من با توجه به نوع عکاسی که می کنم احساس می کنم 700 م م مرا قانع کند هر چه فاصله شما با سوژه بیشتر باشد سوژه احساس آرامش بیشتری خواهد کرد و رفتار های عادی خود را راحتر بروز می دهد و در نتیجه ثبت شما حس بهتری خواهد داشت و هر چه شما به سوژه نزدیکتر شوید سوژه بیشتر احساس خطر میکند و بیشترجهت فرار آماده خواهد شد .

یا حق
    جناب مداح
    اگر فاصله با سوژه مهمترین گزینه برای شما هست یک برسی هم روی بدنه های الیمپوس بکنید ( استغفرا.. رب العالمین خدایا منو ببخش ) بخاطر کراپ 1/2 روی سنسور این دوربین ها ،فوکال لنزهای آن در استاندارد 35 میلیمتری دو برابر خواهد شد . مثلا با لنز 300 الیمپوس شما فوکال 600 دارید درحالی که وزن این لنز کمتر از فوکالهای مشابه روی سایر دوربین ها هست و قابلیت حمل و عکاسی سریع و روی دست رو بشما میده و نیاز به استفاده از تکپایه و ... کمتر احساس میشه . ویا استفاده از لنز سیگما 500 که برای بدنه های الیمپوس هم ساخته شده به شما فوکال 1000 در استاندارد 35میلی رو میده !
    همین !

بدنه های قابل برسی:
    E3 ( ضد آب و ضد غبار و سرعت اما 10 مگاپیکسلی )
    E30 بدنه معمولی اما 12 مگاپیکسلی

لنز پیشنهادی :
    Olympus 50-200 SWD F2.8 = 100-400 in 35mm
    Olympus 300 fix=600 35mm
    Sigma 150-500 : 300-1000 in 35mm
    هردو دارای لرزه گیر قوی روی بدنه و تمیز کننده سنسور با رتبه مقایسه خیلی بالا و نمایشگر متحرک در حالت لایو ویو که بدرد لحظات مخفی شدن در مقابل سوژه می خوره .

البته مقایسه کیفی جزییات فنی از عهده من بر نمیاد و دوستان عزیز مثل آقای قشقایی مسلما موشکافانه و بدون تعصب برندی اطلاعات خوبی در اختیار همه می گذارند

خدایا بازهم مرا ببخش !

تشکر کرده
    8302

سلام
    فرید جان،در مورد دقت و سرعت فوکوس با اولمپوس هم میشود توضیح بدهی،بخصوص فوکوس روی سوژه های متحرک و ...

ممنون
    وحيد قديري راد

كاربر همراه FARIDSANI آواتار ها
    تشکر کرده
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    فرید جان،در مورد دقت و سرعت فوکوس با اولمپوس هم میشود توضیح بدهی،بخصوص فوکوس روی سوژه های متحرک و ...

ممنون
    راستش تا وقتی که با یک برند دیگه کار جدی و عملی رو تجربه نکنم نمیتونم با دقت نظر قابل مقایسه بدم . اما از وقتی که لنز جدید رو گرفتم ( olympus 50-200 swd f2.8) واقعا از سرعت اتوفوکوسش لذت می برم و احساس تفاوت خیلی زیادی با لنز قبلی خودم می کنم و تقریبا قدرتم روی تعقیب و شات زدن بموقع روی پرنده ها خیلی زیاد شده ( بخاطر موتور Ultra Sonic نصب شده روی لنز ) اما در مورد دقت فوکوس باید بگم من از یک بدنه قدیمی الیمپوس دارم استفاده می کنم که جزو رده های اولین دوربین های SLR الیمپوس بوده و توی فورومها خوندم که دقت اتوفوکوس رو باید با بدنه های جدید هم نسل این لنز تجربه کرد.

خدایا منو می بخشی ؟ ;)

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط FARIDSANI نمایش پست ها
    راستش تا وقتی که با یک برند دیگه کار جدی و عملی رو تجربه نکنم نمیتونم با دقت نظر قابل مقایسه بدم . اما از وقتی که لنز جدید رو گرفتم [ olympus 50-200 swd f 2.8] واقعا از سرعت اتوفوکوسش لذت می برم ...
    یادمه چند عکسی از شما دیدم که با 50D گرفته بودید .. یا اشتباه میکنم؟

این 200-50 که گفتید، اف 2.8 ثابت دارد؟ چون من فقط دو تا 200-50 از اولمپوس به چشمم خورده که یکی 50-200mm 1:2.8-3.5 SWD است حدود 1و200 تومان و دیگری 50-200mm 1:2.8-3.5 که 810 هزار تومان است.

این دو لنز هم خیلی جالبند؛ البته به جز قیمتهایشان:

ZUIKO DIGITAL ED 90-250mm 1:2.8

و

ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:2.8

که آخرین قیمتی هم که از این دو لنز دارم، به ترتیب 6400,000 و 7000,000 تومان است

قیمت لنزهای اولمپوس
    A_Maddah، A. Mohammadi، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

بطور کل بهترین دوربین ها با بهترین سیستم فکوس بالاترین بازدهی آنها روی بهترین لنزها خواهد بود و البته به کراپ و فول فریم هم میتواند ارتباط داشته باشد یا حتما ارتباط خواهد داشت.

تصویر بالا پراکندی نقاط فکوس روی 40D و 5DII را نشان میدهد مضاف بر نسبت کراپ 1.6 به فول فریم و آن خط قطری هم در اصل قطر دایره تصویر رد شده از لنز خواهد بود.. ( عذر خواهی اگر که تصویر خیلی دقیق نیست )

همانطور که دیده میشود تمامی نقاط همپوشانی دارند به جز دو نقطه کناری که به رنگ قرمز دیده میشود. این دو نقطه روی 5DII هستند و دو نقطه مجاور آن در اصل روی 40D قرار دارند ظاهرا تنها تفاوت روی همین دو نقطه کناریست

و این عکس :

اینکه چرا کارخانه ها پراکندی نقاط فکوس را فقط در محدوده ای در نظر میگیرند میتواند به محدودیت و کارایی لنز ها هم بستگی داشته باشد. بهترین رفتار لنزها روی مرکز است چه از بابت کنتراست چه از بابت رزولوشن و طبیعی است سازندگان بهینه سازی سیستم فکوس یا احیانا بالاترین بازدهی را روی مرکز انجام بدهند اینکه دوربینی مثل 40D روزی مرکز کراس تایپ است و لنزی چون 300 اف 2.8 روی مرکز بهترین رفتار را داشته باشد (( و البته رفتار لنزهای سوپر تله فیکس همگی با اندکی اینور آنور مثل هم هستند (و از مرکز تا گوشه ها رفتار اپتیکی خوبی دارند ) شاید تفاوت بیشتر روی قیمت ها باشد و نوع استفاده کنندگان )) اطمینان داشته باشید با کمترین خطای فکوس مواجه خواهید شد. ... این

و آنکه اگر بهترین سیستم فکوس روی دوربینی باشد اما لنزی از مرکز به سمت بیرون (حتا به همین مقدار کم ) شروع به افت در کنتراست و رزولوشن بکند ... از یک فکوس دقیق و بی خطا روی نقاطی بغیر از مرکز هیچ وقت نباید اطمینان داشته باشیم.

دوستانی که عکاسی حیات وحش را بطور دایم پیگیری میکنند میبایست نظر دهند که چند در صد از عکسهایشان از تمامی نقاط فکوس استفاده میکنند نهایت آنکه سیستم فکوس خوب برای بهترین بازدهی نیاز به بهترین لنزها خواهد داشت ( اکثر عکاس ها از نقطه مرکزی یا حتی فقط یک نقطه اختیاری برای فکوس استفاده میکنند حتی فیل اسکی هم نمونه عکسهایی که در سایت میگذارد از تک نقطه به عنوان فکوس استفاده میکند ( نقطه مرکزی ) بطور کل کمتر پیش می آید نیاز باشد که اختیار فکوس را به عهده دوربین گذاشت منتهی هستند کسانی که از این حالت استفاده خواهند کرد یا حتی آن پراکندی به هر شکل برایشان کاربردی خواهد داشت.

میتوان حدس زد دوربینی مثل 40D و لنز 300 اف 2.8 رفتار بهتری میتواند داشته باشد (روی فکوس ) نسبت به دوربینی چون 1DIII و لنزی چون 150-500 یا حتی D3 با لنزی مشابه...

و اینکه شاید با این دلایل بتوان نتیجه گرفت : چرا کارخانه های سازنده ممکن است ترکیب لنزهایی با ابتدای دیافراگم های بسته با کانورتر و دیافراگم بالای 5.6 را توصیه نکنند یا حتی در فریم ویر دوربین آنرا دیز ایبل کنند یا حتی بهترین دوربین های با بهترین سیستم فکوس فقط روی نقطه مرکزی بالای دیافراگم 5.6 ...... کارخانه توصیه میکند.

خلاصه کلام آنکه برای بدست آوردن بهترین نتیجه روی دوربین هایی با سیستم فکوس خوب نیاز به لنزهای با کیفیتی است که حداقل در محدوده نقاط فکوس بهترین کنتراست و رزولوشن را داشته باشند.

موفق باشید
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین