صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 84
Like Tree372تشکر

موضوع: انتخاب ابزار مناسب برای عکاسی حیات وحش

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: انتخاب ابزار مناسب برای عکاسی حیات وحش

افشین عزیز

تعداد و پراکندگی نقاط فوکوس فقط برای کمک به ترکیب بندی مناسب نیست. بلکه، هر چه تعداد و پراکندگی آنها بیشتر باشد و سیستم فوکوس سریعتری داشته باشیم، با استفاده از فوکوس تراکینگ، امکان تهیه عکس موفق از سوژه‌های متحرک، که در این نوع عکاسی کم هم نیستند، بیشتر خواهد بود.

در مورد سوژه های ثابت، مساله مهم، دقت فوکوس نقطه مرکزی در شرایط نامناسب نوری است. اگر فوکوس درستی نداشته باشید، بقیه مسائل دیگر اهمیتی نخواهند داشت.

من اگر بخواهم بدنه‌ای برای حیات وحش تهیه کنم، اولویت اول خود را دقت و سرعت فوکوس قرار می‌دهم.
    A_Maddah، yasin-m، A. Mohammadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    افشین عزیز

من اگر بخواهم بدنه‌ای برای حیات وحش تهیه کنم، اولویت اول خود را دقت و سرعت فوکوس قرار می‌دهم.
    با نظر آقای روشن کاملا موافقم و تجربه کم خودم هم دقیقا موید همین هست. البته باید تعداد فریم بر ثانیه رو هم اضافه کنم. معمولاً تو عکس‌هایی‌ که به صورت متوالی‌ از موضوع در حال حرکت گرفتم، عکس سوم به بعد فکوس بسیار بهتری دارند.

در صورت عکاسی‌ با تعداد فریم بر ثانیه بالا این شانس رو دارید که فریم سوم به بعدتون به فریم اولتون خیلی‌ نزدیک باشه و نه مشکل کادر داشت باشین نه وضوح تصویر.

البته یه سوال هم برای من به وجود اومده اونم اینکه در زمانی‌ که هم لنز موتور فکوس داره و هم بدنه، کدوم یکی‌ کار فکوس رو انجام میدان و مکانیزم فکوس در این شرایط به چه صورته. آیا کارشون تداخل پیدا نمی‌کنه؟

ممنون.

A. Mohammadi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    447

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    البته یه سوال هم برای من به وجود اومده اونم اینکه در زمانی‌ که هم لنز موتور فکوس داره و هم بدنه، کدوم یکی‌ کار فکوس رو انجام میدان و مکانیزم فکوس در این شرایط به چه صورته. آیا کارشون تداخل پیدا نمی‌کنه؟

ممنون.

ببخشید که وارد بحث می شم
    اما تا اونجا که من می دونم در بدنه های دیجیتال فقط سیستم فرمان قرار داره، و موتور لنز برای فوکوس از بدنه فرمان می گیره.
    در واقعه مکانیزم اتوفوکس در دوربینهای دیجیتال به این صورت هست که اول سطح ولتاژ یک سری پیکسل رو بر روی ردیف یا ستون خاصی ( یا ترکیبی از سطر و ستون ) محاسبه می کنه بعد بصورت تصادفی به مقدار بسیار کمی موتور رو حرکت می ده اگه اختلاف سطح بیشتر شده ، موتور در جهت درست حرکت کرده و به مسیر خودش ادامه می ده
    در غیر اینصورت جهت معکوس انتخاب می شه.

حالا یه سوال هم برای خودم پیش اومده که اتوفوکس در دوربین های فیلمی جطوره؟ ( ممکنه اونها هم سیستمی شبیه دیجیتال داشته باشند )

باز هم عذرخواهی بابت دخالت در بحث اساتید
    احسان

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_ro نمایش پست ها
    ببخشید که وارد بحث می شم
    اما تا اونجا که من می دونم در بدنه های دیجیتال فقط سیستم فرمان قرار داره، و موتور لنز برای فوکوس از بدنه فرمان می گیره.
    ...
    حالا یه سوال هم برای خودم پیش اومده که اتوفوکس در دوربین های فیلمی جطوره؟ ( ممکنه اونها هم سیستمی شبیه دیجیتال داشته باشند )
    سلام جناب روشنی.
    اگر این شکلی باشه که شما فرمودید پس با لنز هایی که موتور فکوس ندارن نباید فکوس اتوماتیک امکان داشته باشه. در حالی که چنین نیست.
    از مدیران محترم هم خواهش می کنم که کمک کنن که این سوال به بخش مناسب منتقل بشه. عذر می خوام که اینطوری شد.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_ro نمایش پست ها
    ببخشید که وارد بحث می شم
    سلام جناب روشنی.
    اگر این شکلی باشه که شما فرمودید پس با لنز هایی که موتور فکوس ندارن نباید فکوس اتوماتیک امکان داشته باشه. در حالی که چنین نیست.
    سلام

در چه برندی؟

در بعضی برندها موتور فوکوس فقط روی لنزها است (مثل کنن) ، در نیکون بعضی از بدنه ها موتور فوکوس دارند و تعدادی هم ندارند (از جمله D60,D40 و D5000 ) که در اینها فقط با لنزهایی که موتور فوکوس دارند (AF-S ها) امکان فوکوس خودکار خواهید داشت.
    jebrahim تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

در چه برندی؟

در بعضی برندها موتور فوکوس فقط روی لنزها است (مثل کنن) ، در نیکون بعضی از بدنه ها موتور فوکوس دارند و تعدادی هم ندارند (از جمله D60,D40 و D5000 ) که در اینها فقط با لنزهایی که موتور فوکوس دارند (AF-S ها) امکان فوکوس خودکار خواهید داشت.
    ممنون از جواب شما اما سوال چیز دیگه ای بود.
    سوال اینه که وقتی هم لنز موتور فوکوس داره هم دوربین, کدوم کار فکوس رو انجام می ده و مکانیزم فوکوس در این حالت به چه صورته؟
    وگرنه در این که بعضی از بدنه ها موتور فوکوس دارند و تعدادی هم ندارند که حرفی نیست.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

ممنون از جواب شما اما سوال چیز دیگه ای بود.
    سوال اینه که وقتی هم لنز موتور فوکوس داره هم دوربین, کدوم کار فکوس رو انجام می ده و مکانیزم فوکوس در این حالت به چه صورته؟
    وگرنه در این که بعضی از بدنه ها موتور فوکوس دارند و تعدادی هم ندارند که حرفی نیست.

در لنزهایی که AF-S هستند ، فوکوس توسط موتور داخلی لنز صورت میگیره و موتور فوکوس دوربین فعال نمیشه.
    اما در لنزهایی که موتور فوکوس ندارن ، در کنار مونت یک فرورفتگی وجود داره که داخلش چیزی شبیه یک پیچ تعبیه شده که با حرکتش سبب فوکوس لنز میشه:

در بدنه هایی که موتور فوکوس دارن ، در کنار مونت بدنه دوربین ، یک میله فلزی مانند آچار! وجود داره که وقتی لنز رو روی بدنه میبندید ، بداخل اون پیچ قفل میشه و قطعات مکانیکی فوکوس لنز رو به حرکت درمیاره.
    در عکس زیر ، تفاوت مونت بدنه با موتور و بدون موتور مشخص هست:

Persian، Delbaz، reza_Bahman و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    277

با سلام با توجه به اینکه آخرین پست مربوط به 2009 بود
    خواستم ببینم با توجه به شرایط فعلی با بودجه ای در حدود 5.5 الی 6 تومن
    دوستان چه دوربین و لنزی رو پیشنهاد میکنن بنده خیلی در گیر برند نیستم
    نیم نگاهی به **7دی کانن** و **دی7000 نیکون** داشتم ولی روی لنز های سریعی که واسه حیات وحش خوب باشه شناختی ندارم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
    Whatever you do in your life will be insignificant, but it's very important that you do it. Because nobody else will

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در تاپیک زیر مطالب مفیدی رو در این زمینه پیدا خواهید کرد :

راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

ضمن اینکه برای حیات وحش شما نیاز بیشتری به لنزهایی با تله بلند سریعی ، خواهید داشت که در هر دو برند نیکون و کنون ، لنزهای بسیار خوبی وجود دارند ، اما قیمت آنها کم نیست .

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfox نمایش پست ها
    با سلام با توجه به اینکه آخرین پست مربوط به 2009 بود
    خواستم ببینم با توجه به شرایط فعلی با بودجه ای در حدود 5.5 الی 6 تومن
    دوستان چه دوربین و لنزی رو پیشنهاد میکنن بنده خیلی در گیر برند نیستم
    نیم نگاهی به **7دی کانن** و **دی7000 نیکون** داشتم ولی روی لنز های سریعی که واسه حیات وحش خوب باشه شناختی ندارم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
    سلام؛
    قبلا چقدر تجربه در زمينه عكاسي حيات وحش داشته ايد و با چه تجهيزاتي؟

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین