صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
Like Tree103تشکر

موضوع: چرا RAW ؟

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

پیش فرض چرا RAW ؟

خيلي اين شوال رو دارند كه چرا بايد RAW عكس بگيرن. يكيشون منم. از نظر من دردسر هاي RAW مي تونه خوبي هاش رو خط بزنه. مثلا حجم بالا. نداشتن Thumbnail در كامپيوتر. اديت كردن سخت (مخصوصا براي من كه CPUم زغاليه و براي يك كراپ بايد 3 دقيقه صبر كنم). عكاسي پياپي كمتر . حالا مي خوام من رو قانع كنيد كه RAW عكس بگيرم.

اين رو هه خوندم ولي باز هم قانع نشدم:
    عليرضا تارا

كاربر آشنا Mehrdad Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    171

پیش فرض پاسخ: چرا RAW ؟

سلام
    یک نکته ای رو بگم که Thumbnail رو میشه با یه پچی که خود ماکروسافت داده اگه اشتباه نکنم به ویندوز اضافه کنید
    در ضمن نرم افزاریی مثل AC DC هم خیلی خوب قابلیت جستجو بین این عکس ها رو میدن . ولی بقیه مواردی که ذکر کردید از معایب raw والبته ضعیف بودن سیستم شماست
    artara74 تشکر می‌کند.
    مهرداد باقری

Canon EOS 400D / Efs 18-55 II/EF 100-300mm f/4.5-5.6 USM
    My Photo Gallery

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    خيلي اين شوال رو دارند كه چرا بايد RAW عكس بگيرن. يكيشون منم. از نظر من دردسر هاي RAW مي تونه خوبي هاش رو خط بزنه. مثلا حجم بالا. نداشتن Thumbnail در كامپيوتر. اديت كردن سخت (مخصوصا براي من كه CPUم زغاليه و براي يك كراپ بايد 3 دقيقه صبر كنم). عكاسي پياپي كمتر . حالا مي خوام من رو قانع كنيد كه RAW عكس بگيرم.

اين رو هه خوندم ولي باز هم قانع نشدم:
    دوست من
    با توجه به اينكه مقاله مربوطه رو مطالعه كردي و قانع نشدي...لازم نيست كسي حتما شما رو قانع كنه.
    شما بايد در نوع عكاسي و ميزان اهميتي كه خروجي كار براتون داره، به اين نتيجه برسيد...شايد هم JPEG با خروجيهاي خوبي كه دوربينهاي جديد دارن، براي شما كاملا كافي باشه.
    من شخصا، در مواردي كه خيلي قصد ويرايش جدي ندارم (مثل مهمانيهاي خانوادگي و ...) از RAW استفاده نمي كنم.
    اما در مواردي مثل عكاسي طبيعت و يا استوديو، كه خروجي كار و كيفيت اون، خيلي مهم هست، زحمت ويرايش RAW رو به خودم مي دم و اون رو به عهده ميكروچيپ داخلي دوربين نمي ذارم! و در نوع كار خودم، تفاوت رو حس كردم و حاضرم براش وقت بذارم.
    اما در مورد سختي ويرايش RAW...به نظر من با استفاده از نرم افزارهايي مانند ACR يا Lightroom ، نه تنها سخت نيست، بلكه لذت بخش هم هست...تازه شما در Lightroom قابليتهاي بانك اطلاعاتي و انواع جستجو و thumbnail هم داريد.
    به هر حال، موضوع باز هم به نوع كار شما بستگي داره.
    فعلا...
    Persian، A_Maddah، yaghoobi و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض RAW Image Thumbnailer

Microsoft RAW Image Thumbnailer and Viewer for Windows XP
    دوستان كسي براي ويندوز ويستا رو سراغ نداره؟
    Babak Borhani، Christ Melikian، vbigdeli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    خيلي اين شوال رو دارند كه چرا بايد RAW عكس بگيرن. يكيشون منم. از نظر من دردسر هاي RAW مي تونه خوبي هاش رو خط بزنه.
    1- مثلا حجم بالا.
    2- نداشتن Thumbnail در كامپيوتر.
    3- اديت كردن سخت (مخصوصا براي من كه CPUم زغاليه و براي يك كراپ بايد 3 دقيقه صبر كنم).
    4- عكاسي پياپي كمتر .
    5- حالا مي خوام من رو قانع كنيد كه RAW عكس بگيرم.
    سلام
    سوالهای شما رو شماره گذاری کردم که به ترتیب جواب بدم.
    جواب 1- شما که نیکون داری پدرجان. فایلهای raw نیکون با پسوند nef هستن و حجم زیادی به نسبت فایلهای CR2 دوربینهای کانن نمیگیرن. تمام عکسهای raw من بین 8 تا 10 مگابایت حجمشون هست. ولی عکسهای cr2 یک دوربین 12 مگاپیکسلی مثل 450دی معمولا 14-15 مگابایت فضا اشغال میکنه. بخاطر اختلاف 3-4 مگابایتی فایل jpg و raw حاضر نیستم از خیر raw بگذرم. مگه اینکه فضای خالی در مموری کارت کم داشته باشم.

جواب 2- شما کپچر ان ایکس که محصول نیکون هست رو نصب کن. بعدش تمام عکسهای raw دارای تامبنیل میشن!

جواب 3- من بخاطر ادیت کردن عکاسی میکنم!!!! اون وقت شما خودتو از این لذت محروم میکنی؟

جواب 4- چون من خودم شاید سالی یکبار هم از عکاسی پیاپی استفاده نمیکنم ، نمیدونم در این باره چی بگم! ولی اگه خبرنگار بودم و ثبت لحظه برام مهم بود ، احتمالا از خیر raw میگذشتم!

جواب 5- خود دانید
    rezakh، Persian، yaghoobi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

ما در مورد سختي ويرايش RAW...به نظر من با استفاده از نرم افزارهايي مانند ACR يا Lightroom ، نه تنها سخت نيست، بلكه لذت بخش هم هست...تازه شما در Lightroom قابليتهاي بانك اطلاعاتي و انواع جستجو و thumbnail هم داريد.
    ببخشین، شاید یه ذره آف باشه، ولی من Lightroom ندارم، و از Camera Raw 5 استفاده می کنم. فرق جدی دارن با هم؟ ارزش پیدا کردنش رو داره؟
    artara74 تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام
    سوالهای شما رو شماره گذاری کردم که به ترتیب جواب بدم.
    جواب 1- شما که نیکون داری پدرجان. فایلهای raw نیکون با پسوند nef هستن و حجم زیادی به نسبت فایلهای CR2 دوربینهای کانن نمیگیرن. تمام عکسهای raw من بین 8 تا 10 مگابایت حجمشون هست. ولی عکسهای cr2 یک دوربین 12 مگاپیکسلی مثل 450دی معمولا 14-15 مگابایت فضا اشغال میکنه. بخاطر اختلاف 3-4 مگابایتی فایل jpg و raw حاضر نیستم از خیر raw بگذرم. مگه اینکه فضای خالی در مموری کارت کم داشته باشم.

جواب 2- شما کپچر ان ایکس که محصول نیکون هست رو نصب کن. بعدش تمام عکسهای raw دارای تامبنیل میشن!

جواب 3- من بخاطر ادیت کردن عکاسی میکنم!!!! اون وقت شما خودتو از این لذت محروم میکنی؟

جواب 4- چون من خودم شاید سالی یکبار هم از عکاسی پیاپی استفاده نمیکنم ، نمیدونم در این باره چی بگم! ولی اگه خبرنگار بودم و ثبت لحظه برام مهم بود ، احتمالا از خیر raw میگذشتم!

جواب 5- خود دانید
    1-خوب من بخاطر نبود تامبنيل هميشه RAW + JPG مي گرفتم كه با پچي كه آقاي MOBINN لطف كردند گذاشتند OK شد. راستي ورژن ويستاش توي برنامه هاي خود نيكون بود.
    2-مرسي قانع كننده بود
    3-نه اينكه اديت نكنم. ي گم كه طول مي كشه.
    4-من تمام عكستم رو پياپي مي گيرم.

خبر خوش!!! من قانع شدم كه از اين به بعد RAW بگيرم. از همه تشكر مي كنم.
    yaghoobi و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

ببخشین، شاید یه ذره آف باشه، ولی من Lightroom ندارم، و از Camera Raw 5 استفاده می کنم. فرق جدی دارن با هم؟ ارزش پیدا کردنش رو داره؟
    احتمالاً مقالات این لینک را دیده اید با این حال مرور مجدد آنها سودمند خواهند بود:

http://www.akkasee.com/articles/category/153/
    artara74، AslanAslan، Mehrdad Bagheri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر آشنا Mehrdad Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    به نظرم Lightroom محیط بسیار دلنشین تر و راحتتری رو داره
    و یه سری امکانات بیشتر از جمله Local adjustment brush

به علاوه امکاناتorganization فوقالاده ای هم داره که برای وارد کردن عکس به کامپیوتر و دسته بندی کردن اون خیلی بدرد می خوره
    به نظر من ارزش استفاده کردن رو داره
    vbigdeli، artara74، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد باقری

Canon EOS 400D / Efs 18-55 II/EF 100-300mm f/4.5-5.6 USM
    My Photo Gallery

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

پیش فرض پاسخ: RAW Image Thumbnailer

یک سوال مبتدیانه : بین تعداد بیت پردازنده دوربین و 16 بیتی بودن RAW ارتباطی وجود داره؟

سرعت عکس برداری در حالت RAW پایینتره؟
    فکر کنم این عامل بیشتر به سرعت مموری ارتباط داشته باشه..
    artara74 تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین