صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41
Like Tree57تشکر

موضوع: تميز كردن آينه دوربين امكان پذير است؟

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض تميز كردن آينه دوربين امكان پذير است؟

سلام

من دو سه روزي بود كه متوجه يك لكه در هنگام ديد از ويزور دوربين بودن اول فكر كردم كه از لنز هست لنز و فيلتر را تميز كردم وي باز هم از بين نرفت . بعد رفتم ديدم چون در حالت لايو ويو اين مشكل نيست و همنطور روي هيچ يك از عكس ها هم كه انداختم چه صفحه سياه و چه سفيد هيچ اثري از لكه وجود ندارد . از سنسور هم مطمئن شدم كه سالم است دقت كردم ديدم روي آينه يك لكه مثل اينكه آب روي شيشه باشد و بعد از خشك شدن اثر آن بماند به آن صورت روي آينه وجود دارد . من با دستمال مجيك و لنز پاكن اين ويزيبل داست تميز كردم ولي لكه بزرگتر شد و تميز نشد . البته باز هم تاكيد ميكنم روي عكس هاي كه مي گيرم هيچ اثري ندارد فقط موقع ديدن از ويزور يك لكه سياه تار دارم .:(

آيا راهي براي تميز كردن آن وجود دارد كه خودم بتوانم انجام دهم يا اينكه خرابكاري كرده و بايد يك آينه عوض كنم . آيا دوستان راهكاري و يا تجربه اي دارند ؟
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: تميز كردن آينه دوربين امكان پذير است؟

من چند بار برام پيش اومده. من از الكل و پارچه مخملي مخصوص پاك كردن لنز استفاده كردم. شايد روش عاقلانه اي نباشه ولي خوب جواب ميده. حالا كه اين موضوع مطرح شد مي خواستم ببينم براي تميز كردن ويزور قسمتي كه رو به روي آينه هست بايد چي كار كنيم؟
    ghanbar تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

تشکر کرده
    1809

چه نوع الكلي سفيد (خوراكي) يا صنعتي ؟ چون در داروخانه ها و فروشگاهها به دو صورت است زرد و سفيد موجود است . البته در قسمت تجهيزات پزشكي هم الكل خالص براي مصارف دارويي است و دوبار تقتير است ؟

رو به روي آينه گويا منشور قرار داره مطئمئن نيستم البته مي دانم كه يك برچسب پلاستيكي مخصوصي هم است كه همان صفحه فوكوس است . من اينطور شنيده ام ولي جرات و سواد دست زدن به آنها را ندارم !!!!

" خيلي خطرناك حسن !! "

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

رو به روي آينه گويا منشور قرار داره مطمئن نيستم البته مي دانم كه يك برچسب پلاستيكي مخصوصي هم است كه همان صفحه فوكوس است . من اينطور شنيده ام ولي جرات و سواد دست زدن به آنها را ندارم !!!!
    الكل صنعتي و بي رنگ. بعد از خشك شدنش يه فوت حسابي هم كردمش تا ذراتي كه بهش چسبيده جدا بشه! (پرز هاي پارچه)
    بر چسب چيه ديگه؟! اول ويزور هست بعد منشور. اون نقاط فوكوس هم شكلشون اونجا حكاكي شده!
    مشكل من اينه كه هيچ چيزي نمي تونه كامل همه جاش رو لمس كنه (چون جاش نامناسبه... مثل آينه و اين جور چيز ها نيست)
    خلاصه فكر كنم گاو نر مي خواهد و مرد كهن! :biggrin:
    اينم عمق فاجعه (با موبايل انداختم... يكم زيادي كراپ شده... خلاصه عمق فاجعه اونقدر كه هست نشون داده نمي شه)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط AslanAslan : Wednesday 3 June 2009 در ساعت 12:41
    A. Mohammadi و ghanbar تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

سلام
    من هم همین مشکل رو داشتم (غبار روی صفحه فوکوس)

با برس موی شتر (یا هر برس خیلی نرم دیگر) می تونید ذرات را اگر چسبیده باشند تکانکی بدهید و با یک جاربروقی با احتیاط کامل رفع کنید. اگر محتاط هستید از پوار یا دمنده هم می تونید استفاده کنید.

یکی از اساتید مجرب می گفت که از هیچ مایعی برای تمیز کردن صفحه فوکوس استفاده نکنید .

البته ویزبیل داست محلولهایی برای تمیز کردن سنسور و لنز دارد که می توانید تهیه کنید.
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر آشنا hesamjm آواتار ها
    تشکر کرده
    261

سلام
    با براش نرم میشه غبار روبی کرد ولی لکه رو که نمیشه
    تمیز کردن لکه بنظرم خیلی سخته چون اگه خیلی در مورد از بین یرن یه لکه روی آینه یا ... سرسختی بخرج بدین ممکنه باعث خش افتادن روی آینه بشه و یا حداقل لکه بزرگتر میشه و شما دلگیر میشین...
    فکر میکنم نباید در این موارد زیاد سخت گیری کرد
    دوست دارم نظر بقیه رو در مورد تمیز کزدن چنین لکه های رو بدونم

تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    سلام
    من هم همین مشکل رو داشتم (غبار روی صفحه فوکوس)

با برس موی شتر (یا هر برس خیلی نرم دیگر) می تونید ذرات را اگر چسبیده باشند تکانکی بدهید و با یک جاربروقی با احتیاط کامل رفع کنید. اگر محتاط هستید از پوار یا دمنده هم می تونید استفاده کنید.

یکی از اساتید مجرب می گفت که از هیچ مایعی برای تمیز کردن صفحه فوکوس استفاده نکنید .

البته ویزبیل داست محلولهایی برای تمیز کردن سنسور و لنز دارد که می توانید تهیه کنید.
    مال من غبار نيست دقيقا" مانند لك آب روي شيشه بود كه حالا با ندانم كاري بيشترش كرده ام :(

بعد از صحبت دوستمان من چهار تا داروخانه رفتم دريغ از يك ذره الكل سفيد. همه زرد صنعتي دارند آخر سر نشاني دادند برم تزريقاني يك ته استكان بگيريم . يكي از دوستانم هم به شدت تاكيد كرد كه به صفحه فوكوس هيچ تميز كننده اي نبايد زده شود در صورت خراب شدن و 140 هزار آب مي خورد البته مي گفت چون در ثبت تصاوير تاثير گذار نيست كاري به كارش نداشته باش ولي من دل چرك هستم آخه مگر مي شود كه عكس را هنگام ديدن با يك لكه ببيني بعد تمركز داشته باشي و شاتر را بچاكاني ؟؟؟

به هر حال از دوستان در تعميرگاه مركزي سئوال كردم گفتند درصورت اينكه فقط آينه باشد و تعويض بخواهيم كنيك كه شامل گارانتي هم نيست 45 تا 55 آب مي خورد 40D. بعداز ظهر الكل پيدا كنم و پيشنها دوستمان را انجام دهم اگر نشد آينه رو عوض مي كنم چون شديدا" روي عصابم رفته . فكر كنم اين كار از پيدا كردن موي شتر راحت تر باشد

در ضمن تميز كننده هاي لنز و سنسور را به هيچ عنوان استفاده براي آينه نكنيد من كردم و نتيجه بسيار بدي داشت .
    A. Mohammadi و AslanAslan تشکر می‌کنند.

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

وجود لکه به روی آینه هیچ تاثیری بروی تصویر ندارد . هنگام ثبت عکس آینه کنار می رود . بنابراین نگران وجود گرد و غبار و لکه به روی آینه نباشید . مگر اینکه مقدارش به قدری زیاد باشد که دیدن سوژه از پشت ویزور مشکل گردد . در این هنگام نیز با پارچه ای تمیز و بدون پرز با کمی الکل(مثل دوستمان) می توانید آنرا تمیز کنید ، ولی اگر نشد اصرار نورزید چون ممکن است آینه شکسته و یا لق گردد. ادامه کار را به تعمیرکار بسپارید. (البته من تعجب می کنم که لکه ای اینچنین سمج روی آینه دوربین شما چکار میکند . تحت چه شرایطی لنز عوض میکنید ؟ بایستی هنگام تعویض لنز مراقب باشید . موفق باشید .
    A. Mohammadi و mehdika تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

روش پاک کردن آینه هم تا اندازه ای شبیه به تمیز کردن سنسور است و پیش از هر چیز باید دانست که نباید در مورد این پاکیزگی، زیاد دقیق شد و وسواس به خرج داد؛ مگر اینکه لکه و غبار روی عکس تأثیر چشمگیری داشته باشد که روی آینه چنین نیست.

اولاً نباید از پارچه استفاده کرد چون هم پرز ایجاد میکند و هر چقدر هم که نرم باشد امکان خراش وجود دارد. بجای پارچه باید از کاغذ مخصوص لنز استفاده کرد که بسیار نازک و لطیف است و پرز هم ندارد.

بجای الکل هم باید از متانول خالص استفاده کرد البته اگر لکه ای موجود باشد که روش خیس را اجتناب ناپذیر کند. به مقدار ناچیزی و فقط در حد مرطوب شدن کاغذ مخصوص لنز باید از متانول بهره برد!

بجای فوت کردن که احتمال پرتاب آب دهان و ایجاد لکه های دیگر را در پی دارد، بهتر است از وسیله ای به نام پوآر استفاده کرد که باد را با شدت میدمد و غبارها را کنار میزند.
    البته بعضیها یک مبدل به لوله جاروبرقی می بندند و با رعایت فاصله، گرد و غبار داخل سنسور را می گیرند.

صفحه فوکوس را هم هرگز نباید دستکاری کرد!

اما روش تخصصی تر و مطمئن تر، استفاده از کیتهای تمیزکننده است.
    ویرایش توسط Amateur : Wednesday 3 June 2009 در ساعت 14:42
    A. Mohammadi، AslanAslan و ghanbar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    مال من غبار نيست دقيقا" مانند لك آب روي شيشه بود كه حالا با ندانم كاري بيشترش كرده ام :(

در ضمن تميز كننده هاي لنز و سنسور را به هيچ عنوان استفاده براي آينه نكنيد من كردم و نتيجه بسيار بدي داشت .
    راستش من وقتی سنسور را با محلول ویزیبل داست تمیز می کنم ، آینه را هم تمیز می کنم چندین بار این کار را کرده ام و نتیجه بدی هم نداشته.

الکل سفید خالص را هم قبل از استفاده روی آینه روی شیشه معمولی یا عینک آزمایش کنید ببینید اتفاقی نمی افته. من جرات این کار رو ندارم.

پیشنهاد می کنم زیاد وسواس به خرج ندهید و نگران نباشید. دوربین را ببرید به آدرسی که می فرستم (پیام خصوصی). آنها شما را راهنمایی می کنند.
    ghanbar تشکر می‌کند.
    اصغـرمحمـدی

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین