نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By Vahid

موضوع: کنون 28-135 و مشکل فوکوس

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض کنون 28-135 و مشکل فوکوس

سلام

با لنز 28-135 توی 28م م مشکل فوکوس دارم.
    موقعی که عمل وضوح یابی انجام می شه و دوربین هم تأیید میکنه، بعد از عکاسی تصاویر گرفته شده اصلاً شارپ نیست!
    اما بعد از اتوفوکوس و قبل از چکاندن شاتر اگر حلقه فوکوس را کمی بچرخانم (حدود 1-2 میلی متر)
    عکس ثبت شده بسیار شارپ تر و قابل استفاده تر است!
    نکته اینجاست که در انتهای رنج زوم (135م م) عمل فوکوس بسیار دقیق انجام می شود، اما هرچه به سمت واید برود خطا پدیدار و بدتر می شود.

* در حالت ها و شیوه های مختلف هم تست کردم!

حالا سؤال من این است که آیا این مشکل قابل تعمیر است، یا اگر تعمیر شود عایق بندی و ... آسیب نمی بیند؟

و اینکه اگر تعمیر آن ممکن باشد بهترین مکان کجاست؟؟؟

پیشاپیش سپاس
    ویرایش توسط Vahid : Friday 5 June 2009 در ساعت 00:31 دلیل: مشکل تایپی
    .

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: کنون 28-135 و مشکل فوکوس

پس از جستجو جوابی که گرفتم را تو پست دیگری + که مرتبط با همین قضیه بود نوشتم؛ دوباره اینجا ذکرش می‌کنم، اگر کسی فردا روزی مشکل مشابه داشت و تاپیک را خواند، بداند چه کند.

نقل قول‌ها را تو فروم همسایه نوشته بودم:
    با پیگیری متوجه شدم که مشکل سخت افزاری نیست و بدنه و لنز باید با هم نرم افزاری Adjust بشه.
    راحل حلش نرم افزار Adjustment Software
    منتها فقط خود کنون و نمایندگی های سرویسش دارند.

برای EOS 300D سرس برنامه لو رفته، خیلی ها دارند؛ اما برای مدل های 350D ، 20D و کلاً مدل های بعد از اون کنون تمام تلاشش رو کرده که برنامه لو نره، به هر نحوی اگرهم لو بره پسورد می خواد، که باز اگر پسوردش گیر بیاد، قابل اجرا رو هر سیستمی نیست!!!
    ================================================== ===
    * اگر کسی سراغی از نرم‌افزار Adjustment Software داشت ما را بی‌صیب نگذارد لطفاً...
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

با لنز دیگری هم تست کرده اید؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

با لنز دیگری هم تست کرده اید؟
    سلام

منظورتان از لنز دیگر نمونه مشابه این لنز است یا لنزهای دیگری که دارم؟

اگر مورد اول را می‌فرمایید، چون از دوستان نزدیک کسی این لنز را نداشت، برایم مقدور نبود.

اگر مورد دوم است، با 50 F1.8 ـ 55-250 ـ و چند لنز دیگر دوستان تست کردم، مشکل خاصی دیده نشد؛ کلاً با لنزهای دیگر چنین مشکلی را ندارم.
    .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

اگر با لنزهای دیگر مشکلی ندارید قطعا ایراد از لنز 28-135 شماست

در اینصورت حتی اگر نرم افزار مورد نظر را پیداکردید تحت هیچ عنوان اقدام به تصحیح فکوس نکنید چون به احتمال بسیار زیاد دوربینتان فقط با این لنز کالیبره... و دیگر لنزهایتان دچار مشکلی اینچنین خواهند شد ( نرم افزار مورد نظر احتمالا در تورنت باشد )

کلا همانطور که مستحضرید لنزها بعضا دچار مشکل بک و فرانت فکوس هستند این یک صورت قضیه در حالتی دیگر این بادیست که میتواند دچار این مشکل باشد

خاطرم هست پیشنهاد برای کسانی که خطای فکوس بالایی در میکرو اجسمنت داشتند ارسال لنز به سرویس کانن جهت تصحیح فکوس بود که به احتمال زیاد تصحیح سخت افزاری خواهد بود تا نرم افزاری

پیشنهاد میدهم جهت صحت این موضوع لنزتان را روی یک بادی دیگر تست کنید اگر این مشکل بقوت خود باقی بود در آنصورت روی 5DII با میکرو اجسمنت تست کنید ببینید به چه میزان خطای فکوس خواهد داشت.

البته بهتر است از کالیبره بودن بادی های مورد استفاده اطمینان داشته باشید

اگر که با لنزهای دیگر مشکلی ندارید به احتمال بسیار زیاد ایراد از لنزتان است و بدنه از این بابت دچار ایراد نیست