صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 69
Like Tree87تشکر

موضوع: بهترين سيستم عامل براي عکاسی دیجیتال

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

پیش فرض بهترين سيستم عامل براي عکاسی دیجیتال

سلام دوستان
    در پي مشكلاتي كه براي سيستمم پيش اومد به اين فكر افتادم كه آيا سيستم عامل فعلي من يعني SP2 بهترين گزينه براي كارهاي گرافيكي ، به خصوص فتوشاپ هست يا نه؟
    پرس و جوي من نتيجه جالبي داد و اينكه نظرات بسيار متفاوتي رو شنيدم كه انواع و اقسام سيستم عامل ها رو بهترين گزينه مي دونستن از جمله:
    SP2
    SP3
    Vista
    7
    Leopard
    و ....:confused:
    البته من هنوز هم بين سيستم عامل هاي ويندوز همون SP2 رو ترجيح ميدم ولي دلم ميخواد كار با سيستم عامل هاي MAC رو هم تجربه كنم چون شنيدم براي كارهاي گرافيكي خيلي قدرتمندند.
    حالا دوستان لطف كنن و بگن نظر اونا در اين مورد چيه و بهترين:cool: سيستم عامل رو كدوم مي دونن !

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: بهترين سيستم عامل براي كارهاي گرافيكي

سیستم عامل مهم نیست .بلکه آرایش مینبرد و کارت گرافیکی همینطور رم مهم است .دوم اینکه بتونی با واسط های گرافیکی مثل PSکار کنی .محیط عامل کشکه کلا
    توصیه:هر محیط عاملی که اوژینال باشه (دزدی نباشه) خوبه
    درضمن تایگر و لپرد زیاد باهم فرق ندارند .

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

مسلما MAC بهترین سیستم برای کارهای گرافیکیه ولی به دلیل گرون بودن برای یک کاربر عادی نمیصرفه ...
    بهترین انتخاب برای شما که فعلا XP دارید ارتقا به نسخه ی SP3 ترجیحا دست نخورده میتونه باشه ...

هیچ فرقی به غیر از کرک شده بودن یک سیستم عامل کرک شده با نسخه ی خریداری اون نیست .

اگر مشکلی با سیستم دارید بهتره ارتقا بدید ...
    رم بیشتر ... سی پی یو قوی تر ... برای CS4 یک کارت گافیک قوی تر که بتونه از Hardware Accelator ورژن CS4 خوب کار بکشه ...
    A. Mohammadi و M.Meghdari تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

در پک هایی ( مثل SP2 یا SP3 و مواردی از این دست ) که ماکروسافت برای سیستم عامل هایش در نظر میگیرد بیشتر بحث امنیتی یا احیانا باگ و خطا هایی از این دست مطرح است و مواردی دیگر..... و کمکی به اهمیت سیستم ( عامل با توجه به این پک ها ) برای کارهای گرافیکی نمیکند .

منتهی در ( سیستم عامل های مایکروسافت ) بسیاری موارد اهمیت موضوع در تفاوت بین سیستم عامل های 32 و 64 ( با توجه به برنامه های مورد استفاده ) کاملا محسوس خواهد بود.

در تفاوت بین مک و مایکروسافت نظر خاصی ندارم

دوستانی که از هر دوی آنها استفاده کرده اند نظرشان ارجح خواهد بود

* یک تاپیک دیگری در این زمینه بود که مرور آن بد نیست البته بیشتر از منظر سخت افزاری به موضوع نگاه میکرد. و بحث هایی هم اگر خاطرم باشد در این زمینه شده بود که بی ارتباط به سوال شما نیست اگر فرصت کردید یک مروری روی آن داشته باشید
    Benygh تشکر می‌کند.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

با دوستاني كه ميگن قطعات مهمتره تا حدودي موافقم ولي وقتي در شرايط سخت افزاري يكسان سرعت ويندوز رو با مك مقايسه كنيد مطمئناً نخواهيد توانست بر عقيده خود پافشاري كنيد!
    سرعت مك در كار با نرم افزار هاي گرافيكي خيره كننده است(البته براي ما كه غارنشين ويندوز هستيم!)
    تصميم به مهاجرت به مك دارم ولي ترديدم در انبوه نرم افزارهاييه كه در ويندوز به اونها عادت كردم و نمي دونم توي مك كار خواهند كرد يا نه؟
    مثل
    PDF Creator
    Farsi nevis
    chalipa
    kelk
    asdcee
    و
    ....

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

نه نه ...
    بیشتر ادیتور ها و برنامه ها در مک با یک برنامه ی دیگه جایگزین میشند ... در ضمن با یک مشخصات ثابت اگر مک بخواهید بگیرید ممکنه دو و سه و یا شاید هم بیشتر برابر قیمت سیستم خود پول پرداخت کنید ...

از ویندوز های 64 بیتی استفاده کنید از نظر پردازش ها خیلی سریعتر از نسخه ی 32 بیتی هستند ...

مشخصات سیستمتون رو هم اعلام کنید لطفا ..

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

با درود

در خصوص اختلاف بین سیستم عامل ویندوز و مکینتاش برای کار با نرم افزارهای گرافیکی را نمیدانم.

اما در خصوص کار با نرم افزار های استودیویی(موسیقی) باور غلطی وجود دارد که میگوید مک برای کارهای حرفه ای بهتر است!

حتی یکی از دوستان میفرمودند که فایل خروجی صوتی در مک بسیار شارپتر از ویندوز است! این را در استودیو تست کردیم و بین سیستم تماما ارجینال ( نرم افزارهای خریداری شده) که هجده میلیون تومان آب خورده بود! بایک PC با سیستم عامل ویندوز و نرم افزار های کرک شده با قیمت نهایی دو میلیون تومان هیچ فرقی نبود. بعضی ایرانی ها وقتی میبینند خارج از ایران در جایی مک کار میکنند فکر میکنند حتما ما عقب افتاده هستیم که با ویندوز بیچاره کار میکنیم!

امیدوارم ربطی به سوال دوستمان داشته باشد

موفق باشید

انوش
    AslanAslan و Benygh تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا parsa_photo آواتار ها
    تشکر کرده
    148

به نام خدا
    به نظر من از آخرین نسخه های رابط های گرافیکی متن باز استفاده کنید.من Kubunutu رو به خاطر بسته ی نرم افزاری وسیع (KDE) پیشنهاد می کنم.همین الان من دارم با برادرش یعنی Ubunutu این مطلب رو می نویسم!
    نرم افزار های فراوان این دو رابط گرافیکی یا به اصطلاح سیستم های عامل،هیچ گاه شما رو از به دست اوردن نیازهای گرافیکی و... نا امید نمی کند.
    این سیستم های عامل Based Linux هستند.و هسته Kernel آنها لینوکس می باشد.که حتما می دانید کاملا رایگان هم هستند.(نه null و دزدیده شده هستند نه کرک لازم دارند و نه رمز فعال سازی و....)
    این سیستم عامل ها ویروس نمی گیرند،هنگ نمی کنند،از نظر امنیت بسیار بالاتر از رقیبان هستند و همین باعث می شه که همیشه از امنیت فایل ها به خصوص عکس ها مطمن باشیم.
    یک تصویر هم از محیط GIMP نرم افزاری که همتای فتوشاپ است و همراه این سیستم عامل نصب می شود، برای شما می گذارم.
    در کل به نظر من خیلی خیلی بهتر از ویندوز هستند.در مورد Mac نمی دانم.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    M.Meghdari و Benygh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

گاهی مطلق اندیشی ما ایرانی ها درد بی درمانی می شود.

هر سیستم عاملی مزایا و معایب خود را دارند.

نه سیستم ویندوز آشغال است و کند و بدون امنیت و کسل کننده و....

نه MacOS خیلی زیبا و امن و با راندمان و با کیفیت و ...

نه لینوکس هرگز ویروس نمی گیرد و ساده و زیبا است و ...

هیچ چیز اینقدر مطلق نیست و هر چیزی را نمی توان و نباید برای کسی بدون اطلاعات قبلی نسخه پیچی کرد.

اصولا شاید مشکل دوست عزیزمان نرم افزاری نباشد و سخت افزار ضعیف باعث شده که اینطور شود.

ویندوز مزایای بسیار بسیاری دارد.همین که با همه چیز سازگار است و هر چیزی را ساپورت می کند و در هر بقالی نرم افزارش یافت می شود و هر آپدیتی اول به ویندوز مربوط است و بعد به سیستم عامل های دیگر و هم اینکه برای هر چیزی میلیون ها نرم افزار وجود دارد خودش یک حسن است که نمی توان از ان به راحتی گذشت

مک هم همین طور کاربر پسند است و راندمان بالاتری دارد اما مشکلات خودش را دارد.دیر آپدیت می شود و همه چیز با آن سازگار نیست نیاز به سخت افزار پیچیده تر و گران تری دارد و اگر نخواهیم هک اش کنیم سخت افزارش بسیار گران خواهد بود.

لینوکس هم همین طور!وقتی فوتوشاپ و پلاگین هایش را بر رویش نداشته باشیم با دردسر فراوانی مواجه خواهیم بود اصولا برای یک عکاس زندگی بدون فوتوشاپ سخت است.اما امنیت اش مثال زدنی است ( نه اینکه اصلا مشکل نداشته باشد ) اما بهتر است چون کمتر ویروس نویسی حوصله دارد به سراغ 5% مصرف کنندگان این سیستم برود و راحت تر است که به سراغ آن 90% ویندوز سوار برود!به همین دلیل ( حتی با هسته قوی ) باز هم این سیستم عامل آسیب پذیر است.

در ثانی نمی توان چیزی را که نیاز های بنده را بر طرف کرده به بقیه توصیه کرد.

به عنوان کسی که هم از ویندوز و هم مک و هم اوبونتو استفاده می کنم به نظرم هر کدام مشکلاتی دارند برخی بیشتر و برخی کمتر و هیچ کدام کامل نیستند ( از این روز ها آندروید هم اضافه می شود و ان هم داستانی می شود ) هر کدام یک جایی دست شما را خواهند بست و برخی جاها خود را به رخ می کشند.

مک مشکلات زیادی دارد همان طور که ویندوز هر روز مشکل دارد و اوبنونتو هم که عدم پیشتیبانی از خیلی از نرم افزار ها را دارد.

لطفا بدون دخالت دادن نظر شخصی توصیه کنید و واقع بین باشید و یک سویه همه چیز را نبینید و سعی کنید دنیا را تجربه کنید و تک بعدی دنیای اطراف را نبینید ( همین چند وقت پیش عینا این جملات را در مورد زندگی با تک لنز 30 میلی متری هم گفتم ) سعی کنید تجربیات تازه ای داشته باشید.شخصا از مزایای هر یک استفاده می کنم و با کاستی هایش کنار می آیم.همان طور که هم از اینترنت اکسپلورر و هم فایر فاکس و هم اپر و هم کروم و هم سافاری استفاده می کنم و هر کدام یک جایی به کارم می آید.
    rezafh، AslanAslan، parsa_photo و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا parsa_photo آواتار ها
    تشکر کرده
    148

در مورد صحبت های آقای کاوه بزرگ اینجا باید عرض کنم:
    نمی خوام یک سویه یا به قولی با فیلتر تعصب نسبت به ابونوتو نگاه کنم.اما شما از جریانات اوبونتو با خبر هستید؟
    این سیستم عامل به سرعت آپدیت می شه.هر روز گسترش پیدا می کنه.در ضمن فکر می کنم شما با GIMP کار نکرده اید.این صفحه رو ببینید:
    آقای قبادی بنده شما رو دوست دارم!
    ولی جدا Gimp و نرم افزاهای دیگه در اوبونتو به شدت قوی هستند! شاید بهتر از برنامه چند صد هزار تومانی فتوشاپ نباشند،اما کمتر از اون نیستند.شما همین Blender رو ببین.چجوری جای خودش رو بین غولهایی مثل مایا و 3d max باز کرده.که حتی نسخه ی ویندوز اون هم مورد توجه قرار گرفته.
    راستی یک برنامه داریم به نام Wine که می تونه فایل های EXE که مخصوص ویندوز هستند رو در ابونوتو اجرا کنه!
    به هر حال.نظر بنده این بود.تصمیم گیری با تحلیل آقای Moonlight4u هستش.

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین