صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34
Like Tree43تشکر

موضوع: Sigma 150mm f2.8 APO Macro.....ا

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

پیش فرض پاسخ: Sigma 150mm f2.8 APO Macro.....ا

البته مسلما نداشتن لرزشگیر و سرعت کم اوتوفوکوس بهمراه تله کانورتور 1.4 و از دست رفتن اوتوفوکوس بهمراه تله کانورتور 2X + افت شدید کنتراست و افت نسبتا شدید شارپنس بهمراه این تله کانورتر هم دلایل مهم بعدی میتوانند باشند.
    ممنون جناب ناظم رعایا بابت تذکر، حرف شما کاملا درسته، حداقل واسه خود من 150 که هیچ 300 هم که در اختیار دارم کوتاه به نظر میرسه، درسته که در ابتدای جمله از لنز 150 نام بردم، اما هدفم اشاره به نقطه ضعف کلی ای که بر اکثر لنزهای ماکرو برای عکاسی حیات وحش حاکمه (چه بلند و چه کوتاه) بود و اونم نداشتن لرزش گیر و سرعت اتوفوکوس پایینه

بازم ممنون
    Behin Nazem تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

تشکر کرده
    2760

با سلام
    دیروز برای اولین بار تصمیم گرفتم این لنز رو بدون تله کانورتر برای مصارفی غیر از ماکرو امتحان کنم و الان که عکسها رو تو کامپیوتر دیدم باید بگم واقعا شارپ این لنز همونطور که در رویو ها بهش اشاره شده دیدنی و بالاست شاید تنها مشکلش دقت اتوفوکوسش باشه که گاهی اوقات با مشکل مواجه می کنه، که البته با توجه به مورد استفاده این لنز (ماکرو) ممکنه چندان مهم نباشه

این پست و عکسهای نمونه رو برای کسایی که ممکنه الان یا بعدها برای کسب اطلاعات بیشتر از این لنز به این تاپیک مراجعه کنن ارسال می کنم

عکس در دیاف 2.8 و با دوربین کنون 500D در ایزوی 400

فایل خام تبدیل شده مستقیما از raw به jpg

کراپ صد در صد از فایل خام

موفق باشید
    shabab، hamedch67، aidin594 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

سلام آقاى مطهرى

عكس جالبي بود دستتون درد نكنه
    من قصد خريد اين لنزو دارم
    ميتونيد يه توضيح مفصلي در مورد نقاط ضعف و قوت اين لنز بفرماييد
    قيمت الانش چقدر هست؟
    نبود لرزشگير احساس ميشه با توجه به دياف 2.8؟
    براي عكسهاي معمولي جواب ميده؟ عكساي پرتره؟

دوستاني كه ميتونن كمك كنن ممنون ميشم راهنمايي كنن
    maziyarsh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2760

سلام
    در مورد ماکرو و استفاده این لنز در این شاخه نمی تونم اشکالی ازش بگیرم با توجه به شارپ مناسبی که حتی در دیاف های باز داره (در ماکروگرافی هم عموما دیافهای بسته مورد استفاده قرار می گیره که خروجی این لنز رو شارپتر هم می کنه)

نقاط ضعفش برای استفاده غیر ماکرو نمود پیدا می کنه که فکر نمی کنم جنبه منفی داشته باشه براش (با توجه به مورد استفادش)!
    نقطه ضعف اصلیش، فوکوس کند و کم دقتشه که برای عکاسی ماکروی روی دست و یا غیر ماکرو می تونه کار رو کمی مشکل تر بکنه، اما گرفتن عکس خوب و شارپ ماکرو و غیر ماکرو در این حالت غیر ممکن نیست، تو این پست وبلاگم چند عکس ماکرو روی دست گذاشتم که با توجه به کراپهای صد در صدی که تو همین پست میذارم میبینید که فوکوس بخوبی انجام شده، فقط بایستی تعداد شاتهاتون از یک سوژه رو به اندازه کافی بالا ببرید تا خطاهای احتمالی پوشش داده بشه

به شخصه علاقه زیادی به پرتره گرافی با دیاف 2.8 این لنز دارم و هر موقع در سفرهای عکاسی بی کار میشم شروع می کنم به پرتره گرافی با این لنز :biggrin:و شما هم اگه لم لنز دستتون بیاد از نتایج راضی خواهید بود

در مورد عکاسی Indoor و در نور کم با وجود دیاف 2.8 و امکان استفاده از سرعتهای بالاتر بخاطر نداشتن لرزشگیر عموما نتایج برای من رضایت بخش نبوده ولی با افزایش دقتتون میشه بازهم عکس خوب گرفت (ولی کلا این لنز رو پیشنهاد می کنم برای عکاسی Indoor خیلی روش حساب نکنید:))

اینا هم همون کراپهای صد در صد که گفتم،( فایل های پردازش شده بدون افزایش شارپ)

کلا اگر محدودیت مالی برای خرید 180 سیگما و یا 180 کنون ندارید اونها رو (مخصوصا کنون) رو پیشنهاد میدم، در غیر اینصورت این لنز ار نظر من بهترین گزینه است

در مورد پست قبلم هم دیاف رو اشتباها 2.8 گفتم که 4 درسته
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    سلام

...

در مورد عکاسی Indoor و در نور کم با وجود دیاف 2.8 و امکان استفاده از سرعتهای بالاتر بخاطر نداشتن لرزشگیر عموما نتایج برای من رضایت بخش نبوده ولی با افزایش دقتتون میشه بازهم عکس خوب گرفت (ولی کلا این لنز رو پیشنهاد می کنم برای عکاسی Indoor خیلی روش حساب نکنید:))

...
    سلام:

بطور کل در عکاسی کلوزآپ و یا مکرو که بنوعی زیر مجموعه ای از این نوع عکاسی حساب خواهد شد. عکاسی بدون 3 پایه به هیچ عنوان توصیه پذیر نیست. حتما و حتما میباید برای رسیدن به بهترین نتایج از 3 پایه و فکوس دستی و حتی در ترکیبی با لایوویو استفاده شود. این صحبت کلیست...

حال یک سوال در مورد مطلب بالا اندکی توضیح میدهید؟ که منظور از سرعت های بالا چیست و در چه محدوده ای؟ و در عکاسی Indoor دقیقا چه مشکلی مانع از یک عکس مطلوب با این لنز و تجهیزات مربوطه بوده است در صورت امکان اگر برای شما مقدور است یک نمونه عکس از شرایط نوری مورد نظر با کراپی 100% از منطقه وضوح بگذارید. و اینکه چگونه در این حالت اقدام به فکوس میکنید و انتخاب نقاط فکوس شما چگونه است؟
    maziyarsh و hosseinhmj تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2760

بطور کل در عکاسی کلوزآپ و یا مکرو که بنوعی زیر مجموعه ای از این نوع عکاسی حساب خواهد شد. عکاسی بدون 3 پایه به هیچ عنوان توصیه پذیر نیست. حتما و حتما میباید برای رسیدن به بهترین نتایج از 3 پایه و فکوس دستی و حتی در ترکیبی با لایوویو استفاده شود. این صحبت کلیست...
    موافقم و بخاط همین گفتم که برای ماکرو (منظور ماکروی اصولی) نمیتونم از این لنز اشکالی بگیرم

حال یک سوال در مورد مطلب بالا اندکی توضیح میدهید؟ که منظور از سرعت های بالا چیست و در چه محدوده ای؟ و در عکاسی Indoor دقیقا چه مشکلی مانع از یک عکس مطلوب با این لنز و تجهیزات مربوطه بوده است در صورت امکان اگر برای شما مقدور است یک نمونه عکس از شرایط نوری مورد نظر با کراپی 100% از منطقه وضوح بگذارید. و اینکه چگونه در این حالت اقدام به فکوس میکنید و انتخاب نقاط فکوس شما چگونه است؟
    منظورم از سرعت بالا پاسخی بود به اون سوال دوستمون که گفتن
    نبود لرزشگير احساس ميشه با توجه به دياف 2.8؟
    که حدس من این بود که منظور دوستمون این باشه که با وجود دیاف 2.8 میشه سرعت شاتر اونقدر بالا داشت که با نبود لرزشگیر هم بشه ثبت شارپی داشت که جواب من هم این بود که سرعت شاتر اونقدری بالا نمیره که بشه بازم ثبت خوبی داشت اما غیر ممکن نیست

اما اینکه چه محدوده ای؟ (اگه منظور شما رو درست گرفته باشه:)) بصورت تجربه ای بخوام بگم زیر نور لامپ معمولی در شب با ایزوی 3200 محدوده شاتری دور و بره 1/60 و در بهترین حالت 1/100 یا 1/120، ولی خب شما هم می دونید که اینها نسبیست و بستگی مستقیم به نور محیط داره و باز هم خوب می دانیم که در فاصله کانونیه 150 بدون لرزشگیر ریسک Motion blur حتی در این سرعتها بالاست، البته در دستان من که اینگونه است شاید مهارت دوستان در کنترل لرزش دوربین بیشتر باشه ;)

در عکاسی Indoor دقیقا چه مشکلی مانع از یک عکس مطلوب با این لنز و تجهیزات مربوطه بوده است
    بطور خلاصه، نور نامناسب و فاصله کانونی نسبتا بلند (خصوصا در کراپدارها) که به دلیل نداشتن لرزشگیر کار رو خیلی سخت می کنه

در مورد نمونه عکس متاسفانه در حال حاضر فقط یه عکس دارم که مناسبه که اون رو قرار میدم، ولی با توجه به ایزوی بالا کراپ صد در صدش نمی دونم تا چه حد کمک کنندست :(

تو این عکس با اینکه سوژه و خودم کاملا ثابتیم از بین 4 شات یکیش وضوح مناسب تری داشت که اونم مطمئن نیستم کاملا بدون Motion Blur باشه، برای فوکوس از تک نقطه کراس استفاده کردم که(در حالت One Shot) روی چشمها فوکوس کردم، اندکی تغییر کادر و بعد فشردن شاتر

عکس بدون ویرایش و مستقیما از فایل خام به jpg تبدیل شده (نویز ریداکشن دوربین خاموش و بعدا هم نویزگیری نشده)
    f2.8 - 1/100 - iso 3200 (نور محیط هم با یه لامپ تنگستن و یک لامپ فلورسنت)

کراپ صد در صد از مناطق فوکوس شده

QashQai تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

میلاد جان صحبت در این خصوص بسیار است... منتها با همین دلایل شما (که با ماهیت کلی آن موافقم) توصیه این دو لنز به آن دوستمان

نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    سلام

کلا اگر محدودیت مالی برای خرید 180 سیگما و یا 180 کنون ندارید اونها رو (مخصوصا کنون) رو پیشنهاد میدم، در غیر اینصورت این لنز ار نظر من بهترین گزینه است

یک توصیه مطلوبی نیست و ممکن است شرایط را از شرایط لنز سیگما بدتر کند !

تشکر کرده
    2760

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    میلاد جان صحبت در این خصوص بسیار است... منتها با همین دلایل شما (که با ماهیت کلی آن موافقم) توصیه این دو لنز به آن دوستمان

یک توصیه مطلوبی نیست و ممکن است شرایط را از شرایط لنز سیگما بدتر کند !
    بلی افشین جان، ایشون هم بعدا در پیام خصوصی به من گفتن هدف اولشون از خرید این لنز چیزی غیر از ماکروگرافی بوده، در حالی که من فکر می کردم هدف اصلی ماکروگرافیست و ایشون می خوان کارکرد این لنز رو در سایر زمینه ها هم بدونن، اگه از همون اول هدف رو مشخص می کردن جواب من این بود که "قطعا نه این لنز و دو لنز 180 گزینه های مناسبی نیستن"

با احترام
    aaallliii تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

در حال حاضر این لنز تولید میشود یا خیر؟
    دست دوم این لنز (در حد تمیز و سالم بودن) با قیمت 500 هزار ارزش خرید را دارد یا خیر؟ در کل چگونه میبینید؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

دوستان ممنون میشم تا امشب منو راهنمایی بفرمایید .اگه ارزش خریدن داره فردا میخوام بگیرم. ممنون

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین