صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 150
Like Tree95تشکر

موضوع: Fuji S200EXR نسل جدید S100FS

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام
    آیا راهی هست که بتوان این دوربین را از راه دور کنترل کرد؟ مثلا با ریموت یا از طریق کامپیوتر، طوری که بشود برای حالتها و تنظیمات مختلف عکاسی، به دوربین دستورات را منتقل کرد؟
    آیا چنین چیزی برای این دوربین وجود دارد یا میشود برایش ساخت!؟
    سلام جناب نجاری عزیز
    من فقط برای فکوس و شاتر خودم ریموت درست کردم . اما برای کنترل دوربین به وسیله ریموت یا کامپیوتر(یعنی تغییرات سرعت و دیافراگم و .....) کلی گشتم و چیزی پیدا نکردم.
    در مورد ریموت هم اگه خواستید بفرمایید تا نقشش رو بهتون بدم .البته کمی سخته .
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    سلام جناب نجاری عزیز
    من فقط برای فکوس و شاتر خودم ریموت درست کردم . اما برای کنترل دوربین به وسیله ریموت یا کامپیوتر(یعنی تغییرات سرعت و دیافراگم و .....) کلی گشتم و چیزی پیدا نکردم.
    در مورد ریموت هم اگه خواستید بفرمایید تا نقشش رو بهتون بدم .البته کمی سخته .
    سلام آقا پیمان گل
    اول اینکه سلام مرا به امام رضا(ع) برسانید.
    با این حساب اصلا ریموتی برای این دوربین یافت نمیشود و باید خودمان دست به کار شویم.
    اگر لطف کرده و نقشه را برایم بفرستید ممنون میشوم.
    ahmad.najari@gmail.com
    راستی با توجه به اینکه دوربین جدید تهیه کردید قصد فروش سالار! را ندارید؟ برای آشنایان میخواهم. گویا از ابهت دوربینم خوششان آمده.
    برای کاهش خطر حذف شدن پست!:
    در حالت فکوس دستی نمیتوانم روی بینهایت فکوس کنم. یعنی هرچه رینگ را میچرخانم انگار باز هم تصویر بلار است و واضح نمیشود. مشکل از من است یا دوربین؟ باید چکار کنم تا فکوس دقیقی داشته باشم؟
    auditore تشکر می‌کند.

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام آقا پیمان گل
    اول اینکه سلام مرا به امام رضا(ع) برسانید.
    با این حساب اصلا ریموتی برای این دوربین یافت نمیشود و باید خودمان دست به کار شویم.
    اگر لطف کرده و نقشه را برایم بفرستید ممنون میشوم.
    ahmad.najari@gmail.com
    راستی با توجه به اینکه دوربین جدید تهیه کردید قصد فروش سالار! را ندارید؟ برای آشنایان میخواهم. گویا از ابهت دوربینم خوششان آمده.
    برای کاهش خطر حذف شدن پست!:
    در حالت فکوس دستی نمیتوانم روی بینهایت فکوس کنم. یعنی هرچه رینگ را میچرخانم انگار باز هم تصویر بلار است و واضح نمیشود. مشکل از من است یا دوربین؟ باید چکار کنم تا فکوس دقیقی داشته باشم؟
    ما همیشه دعا گوی شما هستیم .
    سالار رو که قبل از خریدن gx20 نامردی کردم و فروختم .
    ریموت هم هست اما خیلی گرونه پول ارث باباشون رو میگیرن . 45 دلار برای یک تکه سیم یک جعبه و دو تا کلید و مقاومت .
    این هم نقشه همون ریموت 45 دلاری
    Untitled.jpg
    اول از همه شما باید یک کانکتور mini usb بگیرید که یکم سخت پیدا میشه . در این ریموت از پین 4 و5 mini usb استفاده میشود که در همه کابل ها از پین 1 تا 4 استفاده شده و پین 5 به هیچ جا وصل نیست . بعد طبق نقشه پورت مینی usb که در زیر نقشه اصلی موجود است یک سیم به پین 5 و یکی به 4 وصل میکنید .دو تا سویچ مینیاتوری کوچیک به علاوه مقاومت ها 82 . 12 و 39 کیلو اهم تهیه میکنید و طبق نقشه سر هم میکنید .
    حالا وقتی کلید sw1 رو فشار بدید فکوس میکنه و با sw2 شات میزنه .
    در مورد فکوس هم که مشکلی نیست . من همیشه همین کاررو میکردم و مشکلی نبود .
    سوالی بود در خدمتم .
    Malekzadeh، shahbazi و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

تشکر کرده
    3582

سلام
    یک داستان نسبتا کوتاه!
    بنده اوایل که این دوربین را خریده بودم در فرمت jpeg عکس میگرفتم. چون اطلاع چندانی راجع به فرمت خام دوربینهای دیجیتال نداشتم. اما با مطالعه تاپیکهای مختلف به اهمیت فایل خام پی بردم و چند عکسی برای آزمایش، در فرمت خام و چند تا هم برای مقایسه jpeg+RAW گرفتم. اما پس از باز کردن همزمان فایل خام و jpeg در فتوشاپ منوجه نویز عجیبی (حتی در ایزو 100) در فایل خام شدم که در jpeg مشخص نبود. این مسأله را به پای نویزگیری عکس jpeg توسط خود دوربین گذاشتم. ولی با هر ابزاری (چه با فیلتر خود فتوشاپ و په با پلاگینهایی مثل Noisware) تلاش کردم نویز فابل خام را برطرف کنم یه نتیجه مطلوبی نرسیدم. بعد از اینکه نرم افزار مخصوص دوربین یعنی Finepix Viewer را نصب کردم و پس از باز کردن یک فایل خام در آن با کمال تعجب دیدم که خبری از آن نویزهای عجیب نیست و عکس مثل همان عکس jpeg است! اما دریغ که این نرم افزار فقط برای نمایش عکس بود و امکان تبدیل و ... نداشت. خلاصه برای مدتی کلا بیخیال عکسهای خام این دوربین شدم. حالا پس از 2-3 ماه از آن ماجرا اتفاقی در گردشی که در وبسایت شرکت فوجی داشتم آپدیتی برای نرم افزار فوق دیدم که کنارش ذکر شده بود مخصوص S200EXR. پس از دانلود و نصب آن نرم افزار Finepix Studio به نزم افزار قبلی اضافه شده و امکان تبدیل فایل خام دوربین به فرمت Tiff شانزده بیتی را برایم فراهم کرد!

نمونه عکس jpeg در کراپ 100%:
    1.jpg

نمونه عکس خام باز شذه توسط فتوشاپ در کراپ 100%:
    2.jpg

نمونه عکس خام تبدیل شده توسط Finepix Studio و سپس باز شده در فتوشاپ در کراپ 100%
    3.jpg

لازم به ذکر است نرم افزار مبدل فایل خام 12مگاپیکسلی(3000*4000) با حجم 24 مگابایت را به فایل tiffف24مگاپیکسلی!(5616*4216) با حجم 135مگابایت تبدیل کرد که دلیل این افزایش را نمیدانم! قطعا در کیفیت ظاهری که تغییری ایجاد نکرده است. دلیل تفاوت کادر عکس آخر با دو عکس قبلی همین است.
    حالا از شما دوستان و اساتید محترم خواهشمندم در صورت امکان توضیحی مختصر راجع به دلیل این افزایش ریزولوشن و حجم بیان کنید.
    با سپاس زیاد!

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

کار با فایلهای خام دوربین های فوجی موسوم به RAF ، با ACR همیشه مشکلاتی داشته .
    من نرم افزار ویژه خود فوجی Silkypix رو توصیه می کنم که CD آن معمولن همراه با دوربین ارائه میشه .
    اگر هم نه ، اون رو یا دانلود کنید و یا به هر طریقی تهیه کنید .
    کار کردن با این نرم افزار هم بسیار ساده تر است و هم بهترین بازده و کارایی رو با فایلهای خام دوربین های فوجی دارد .
    نام کامل این نرم افزار :
    RAW FILE CONVERTER EX powered by Silkypix
    است.
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    کار با فایلهای خام دوربین های فوجی موسوم به RAF ، با ACR همیشه مشکلاتی داشته .
    من نرم افزار ویژه خود فوجی Silkypix رو توصیه می کنم که CD آن معمولن همراه با دوربین ارائه میشه .
    اگر هم نه ، اون رو یا دانلود کنید و یا به هر طریقی تهیه کنید .
    کار کردن با این نرم افزار هم بسیار ساده تر است و هم بهترین بازده و کارایی رو با فایلهای خام دوربین های فوجی دارد .
    نام کامل این نرم افزار :
    RAW FILE CONVERTER EX powered by Silkypix
    است.
    از شما ممنونم بابت توضیحاتی که فرمودید.
    اما مسأله و سؤال اصلی بنده چرایی افزایش حجم و ابعاد پیکسلی تصویر است. مگر سنسور این دوربین 12 مگاپیکسل (3000*4000) نیست؟ پس چرا وقتی فایل خام را تبدیل میکنم تصویری تقریبا 24 مگاپیکسلی(5616*4216=23677056) با حجم 4-5 برابر تحویل میدهد؟ حتی قبل از تبدیل، وقتی در Finepix Studio روی یک فایل خام کلیک میکنم تا اطلاعاتش نمایان شود، ابعاد را همان 4216*5616 نشان میدهد در حالی که در فرمت jpeg اینچنین نیست! آیا ممکن است به خاطر سنسور EXR باشد؟ یا همه فایلهای خام دوربینهای مختلف به این صورتند؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    37

سلام
    منم یه دوربین S200 EXR دارم می خوام ببینم تو این دوربین هم میشه سرعت رو رو B قرار دارد و لنز رو هر چقدر که بخواییم باز نگه داریم یا نه اگه جواب مثبت بود روشش رو هم بهم بگید

تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezaomidfar نمایش پست ها
    سلام
    منم یه دوربین S200 EXR دارم می خوام ببینم تو این دوربین هم میشه سرعت رو رو B قرار دارد و لنز رو هر چقدر که بخواییم باز نگه داریم یا نه اگه جواب مثبت بود روشش رو هم بهم بگید
    سلام
    خیر این دوربین (و اکثر دوربینهای همرده مثل کامپکتها و سوپرزومها) قابلیت سرعت B را به خاطر سنسور کوچک و نویز وحشتناک، موجود ندارند. در این دوربین حتی همان سرعت 30 ثانیه هم فقط در حالت کاملا دستی (همان M) فعال میشود و در حالتهای s و a نهایتا تا 4 ثانیه شاتر باز میماند.
    mortezaomidfar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    دوستان زیر لنز دوربین من کمی گرد و غبار گرفته،خواستم بپرسم راهی واسه باز کردن و تمیز کردنش هست؟

تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط 00311 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان زیر لنز دوربین من کمی گرد و غبار گرفته،خواستم بپرسم راهی واسه باز کردن و تمیز کردنش هست؟
    سلام
    توصیه شده که حتی اگر روش کار را هم بلدید اینکار را شخصا انجام ندهید و به دست متخصصش بسپارید. زیرا مکانیزم دوربین و لنز ساختاری پیچیده و حساس دارد که با کوچکترین اشتباهی ممکن است بهم بریزد.
    پیشنهاد بنده مطرح کردن مشکلتان در تاپیک زیر است:

پاسخگویی بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15