صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 40
Like Tree91تشکر

موضوع: AF-S DX Nikkor 18-200mm F3.5-5.6G ED VR II

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

پیش فرض پاسخ: AF-S DX Nikkor 18-200mm F3.5-5.6G ED VR II

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaclimber نمایش پست ها
    سلام.
    آیا 18-200 جدید از نظر کیفیت اپتیکی با ورژن قبلی تفاوتی داره؟
    منم همین سوال رو داشتم ولی فکر نکنم تفاوتی داشته باشه ضمن اینکه کیفیت ساخت ضعیفی هم داره
    محمد سعدی

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

سلام
    امروز مجالی شد تا این لنز را روی دی300 اس تست کردم از کیفیت ساخت و بدنه خیلی خوشم نیامد ضمن اینکه اصلا به نظر نمیامد که لنز 900 هزار تومانی در دستت باشه.

كاربر آشنا mmazhar_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    133

با سلام

میخواستم بدونم کسی از دوستان هر دو لنز 200-18 نیکون رو تست کرده؟ وآیا تفاوتها مشهود است؟
    و اینکه در مورد انتخاب بین این لنز و270-18 تامرون یا 250-18 سیگما برای یک تازه کار با بادی D90 با توجه به رنج های بلند تر ایا تفاوت ها در همین محدوده 200-18 بین این سه لنز زیاد است؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

رویوی SLR Gear :

کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1281/cat/13
    به جز شارپنس که نسبت به نسخه قبلی بهبود یافته, در بقیه موارد تقریبا ً بدون تغییر مانده.

Alternatives
    Nikon 18-200mm ƒ/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX VR Nikkor ~$?
    Now discontinued, the original 18-200mm is still a capable lens, and perhaps one unintended advantage inherent in the release of version 2 is that used copies of version 1 will now hit the market, and dealers will be selling off copies of their old stock. While technically not as sharp as the newer version, the differences are minor, and in terms of performance in the categories of chromatic aberration, light falloff and distortion, the two lenses are virtually identical.

Conclusion
    Nikon hasn't re-invented the 18-200mm ƒ/3.5-5.6 VR2 (II), but they've made some useful tweaks, addressing some complaints that have dogged this lens since it was first introduced. For its size and price point, it makes an excellent all-in-one lens.
    Amin Zarif، Omid Sariri، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    من واسه D5000 یه لنز تو مایه های 600-700 تومن میخوام . ازش نمیخوام تخصصی استفاده کنم .مثل 18-200
    البته شارپنس واسم خیلی مهمه و در حال حاضر 18-55 از این نظر راضیم نمیکنه .
    به نظر شما با تعویض لنز این مشکل حل میشه ؟
    تو این مایه قیمت چه لنز دیگه ای توصیه می کنید ؟
    ممنون

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra.shariati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من واسه D5000 یه لنز تو مایه های 600-700 تومن میخوام . ازش نمیخوام تخصصی استفاده کنم .مثل 18-200
    البته شارپنس واسم خیلی مهمه و در حال حاضر 18-55 از این نظر راضیم نمیکنه .
    به نظر شما با تعویض لنز این مشکل حل میشه ؟
    تو این مایه قیمت چه لنز دیگه ای توصیه می کنید ؟
    ممنون
    درود

با توجه به قیمتی که گفتین دو گزینه خوب باقی میمونه Nikkor 18-105VR با قیمت 350 هزار تومان و لنز دیگری که قدری بهتر از 18-105 است Nikkor 16-85VR است با قیمت 650 هزار تومان.

اولا Nikkor 18-200VR یعنی ورژن قبلی که فرمودید 720 هزار تومان قیمت دارد و در مقایسه با دو لنز قبلی که گفتم کمی سافت تر است.و از قرار معلوم همین ورژن قدیمی آن در مقایسه با مشابه آن در برند کنون شاه است! از وضعیت ورژن اصلاح شدن آن ورژن II آن خبر ندارم اما میدانم قیمتش حدود 900 تومان است. حصن 18-200 وسعت رنج آن است. اگر این وسعت برایتان در مقایسه با شارپنس مهم نیست به آن دو گزینه که گفتم توجه کنید.( 18-105 و 16-85 )

ضمنا دلایل شارپ نشدن عکهسای شما میتواند به لرزش دستتان در حین عکاسی اشاره کرد از سه پایه استفاده کنید. و یا از سرعت بالای 200 برای عکاسی استفاده کنید. بخاطر داشته باشید در سرعت پایین حتی روی سه پایه کم ترین لرزش حتی لرزش در اثر فشردن دکمه شاتر باعث کاهش شارپنس میشود. میتوانید روی تایمر بگذارید با زمان 2 ثانیه. در روی سه پایه حتما لرزه گیر را خاموش کنید

و بعد اینکه ببینید بهترین شارپنس و رزولوشن لنز فعلی تان در چه دیافراگمی است از آن برای عکاسی استفاده کنید معمولا لنز ها در بازترین و بسته ترین حد دیافراگم بهترین کیفیت خود را ندارند.

آنالیز لنز شما . برای باز شدن این سایت از همان که میدانید استفاده کنید:
    کد:
    http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/234-nikkor-af-s-18-55mm-f35-56-g-ed-dx-ii-review--test-report?start=1
    طبق این بررسی بهترین رزولوشن لنز شما روی 24mm هست 35mm هم خوبه همینطور 18mm اما در 18mm به دلیل اعوجاج از هر سوژه ای نمیتوان عکاسی کرد.

باز هم طبق همین نتایج لنز 18-55 در جاهایی که بهترین رزولوشن را دارد Ca زیادی دارد و کمترین Ca را در 55mm و 35mm دارد .

نتیجه میگریم که اگر روی 24mm عکاسی کنید با f5.6 بهترین رزولوشن لنزتان را خواهید داشت و بعد از عکاسی با کمک نرم افزار میتوانید خطای ca را رفع کنید. با توجه به خطای ca بالای لنزتان این کار لازم است

اما اگر قرار نیست با نرم افزار ها کاری کنید! 35mm لنز شما در دیافراگم 5.6 از جمع جهات بهترین کیفیتش را ارائه میدهد.

و بعد از پلاگینهای شرکت Nik Software که میتوانید آنها را در فتوشاپ نصب کنید هم استفاده کنید . برای شارپ سازی Sharpener Pro 3 بهترین پلاگین شارپسازی است. که در سایت موجود هم هست.

با این تمهیدات از همان 18-55 لنز کیت فعلی خود نتایج بسیار جالبی در میآید.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 23 April 2010 در ساعت 15:39
    Christ Melikian، vbigdeli، E.Herischi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

انوش جان
    خیلی خیلی ممنون از جواب کاملت . :biggrin:
    پس به نظر شما 18-105 در کل شارپ تر از 18-200 هست ؟
    یه سوال دیگه ! قبلا شنیده بودم که خروجی D5000 یه مقدار سافت هست که با دستکاری تو منو هاش برطرف میشه !!میدونید قضیش چیه ؟
    در ضمن تعویض لنز میتونه تو بهبود جنس رنگهای عکس موثر باشه ؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra.shariati نمایش پست ها
    انوش جان
    خیلی خیلی ممنون از جواب کاملت . :biggrin:
    پس به نظر شما 18-105 در کل شارپ تر از 18-200 هست ؟
    یه سوال دیگه ! قبلا شنیده بودم که خروجی D5000 یه مقدار سافت هست که با دستکاری تو منو هاش برطرف میشه !!میدونید قضیش چیه ؟
    در ضمن تعویض لنز میتونه تو بهبود جنس رنگهای عکس موثر باشه ؟
    درود

18-105 بله اما مقدار شارپتر بودنش را دوستانی که هر دو را تجربه کرده اند میتوانند بگویند. خوب اینکه میگویند خروجی D5000 یکمقدار سافت هست! نمیتواند صحیح باشد سافت بودن و شارپ بودن اول تحت تاثیر لنز هست و بعد تنظیماتی که در دوربین های نیکون بنام Picture Control معروف هست در SHOOTING MENU وارد گزینه Set Picture Control شوید و با وارد شدن در هر کدام از حالتهای موجود مثل.... Standard ، Neutral ، Vivid میتوانید آیتم هایی را مثل Sharpening ، Contrast ، Brightness ، Saturation ، Hue کم و یا زیاد کنید فکر میکنم هم اکنون همگی روی صفر باشند. البته بهتر آنست که با عکاسی با فرمت Nef که فرمت Raw نیکون است عکاسی کنید و در کامپیوتر با نرم افزار خود نیکون که Capture NX 2 باشد امکان تغییر دوباره همه این ایتم ها هست.

پس با توجه به چنین امکانی اینکه بگوییم فلان دوربین خروجی سافتی داره کمی ناصحیح است. مگر آنکه خروجی با فرمت JPG باشد که دیگر در این موارد هیچ کاری با فایل آن نمیشود کرد در آن موقع تنظیمات درون Picture Control خود دوربین اهمیت پیدا میکند.

یک مورد دیگر هم که باز میتواند موجبات Soft شدن را فراهم کند تنظیمات نویز ریداکشن دوربین است که میتوانید انرا روی high یا نرمال اگر اشتباه نکرده باشم و LOW بگذارید و یا حالت Off کار این سیستم حذف کردن نویز هست اما اگر روی حداکثر باشد باعث کمی حالت سافت شدگی میشود. به نظرم یا کلا خاموشش کنید off یا حالت Low

خروجی هر دوربینی با توجه به تنظیمات هم میتواند شارپ باشد و هم سافت. اما در حالت عادی این فقط لنز است که باعث شارپنس بیشتر و یا کمتر میشود

موفق باشید

انوش
    vbigdeli، E.Herischi، SIAMAK™ و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

انوش جان خیلی ممنون از راهنماییتون . درود بر انسان دانا و مجرب ;)
    موفق باشید
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من این لنز 18-200 VR2 را به قیمت 740 هزار تومان با گارانتی از جمهوری خریدم. ولی توی پایتخت دیدم که 820 قیمت گزاشته بودن. لنز خوبیه در مقایسه با 18-105, من هر دوشون رو مدتی استفاده کردم. از نظر شارپنس یکمی بد تر از 18-105 هست مخصوصا در محدوده 135mm ضعف داره. ولی اگر می خواهید فقط با یک لنز این محدوده را پوشش بدین لنز خوبیه. وزن سنگینی داره و باطری دوربین رو سریع تموم می کنه. و ضمنا نسبت به مدل قبلی یعنی 18-200 VR یه قفل زوم هم اضافه شده. برای من که دوربین رو توی کوله می زارم خیلی خوبه.
    barca007 تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین