صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32
Like Tree85تشکر

موضوع: از 10 تا 200 با سه لنز؟

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

پیش فرض پاسخ: از 10 تا 200 با سه لنز؟

سلام. از نظر این حقیر اگه کنون این لنز 105-24 رو نداشت خدا وکیلی من یکی به این راحتی ها از خیر D300 دوست داشتنی نمیگذشتم
    (چه ربطی داشت؟) ولی واقعا داشتن این لنز (در حقیقت این رنج) نعمتیه.
    CanonEOS تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

نظر من : دو تا لنز خوب همیشه بهتر از سه تا لنز متوسط هست.

سلام.کسی منکر این امر نیست حتی من یک لنز خوب را هم به 4 لنز متوسط ترجیح میدهم!اما پیشنهاد من این است

که همین مجموعه باشد(10-22+24-105) به همراه یک تله ارزان چون گویا زیاد با تله سروکار ندارند از طرفی هم بودجه

نمیرسد.ایا کسی که نمیتواند 70-200 داشته باشد نمیتواند از تله لذت ببرد؟
    CanonEOS تشکر می‌کند.

كاربر آشنا CanonEOS آواتار ها
    تشکر کرده
    76

سلام خدمت همه ی عزیزان و سروران.

سلام دلم نیومد من هم نظر ندم بهترین نظر رو با توجه به همه جهات (( البته همه دوستان ارادت داریم شدید )) رو اقا فرهاد عزیز رو گفتن 10 .22 و 24 105 بهترین گزینه برای شما هستش .
    احوالی از لنزت نمیگیری اقا فرید؟!؟این اقا فرید گل یه زمانی یه 17-85 به ما فروختن,سر ماه نشده دوربین

و لنز رو با هم دزدیدن:(!اقا راضی نبودی میگفتی خب چرا نفرین میکنی حالا!

دوستان امروز زنگ زدم X گفتن اگه هر دو را با هم و نقد بخرید اینجوری محاسبه میشه:24-105=1040.000 و 10-22 =675.000
    با این حساب 300 برای تله دارم!که میشه 55-250 گرفت یا 70-300 سیگما یا اصلا هیچی نگرفت!من هم با اقای

بن عباس موافقم که لنز خوب باید گرفت,هم با I_LOVE_NATURE (که نمیدونم چی صداتون کنم!) که با این بودجه

هم میشه لنز گرفت و از همین کیفیت در مقابل قیمت بهره برد.خب این لنزها برای امثال من تولید میشن.
    ایا کسی که نمیتواند 70-200 داشته باشد نمیتواند از تله لذت ببرد؟
    تا اخر این هفته نتیجه رو میگم تا از دوستان هم تشکری کرده باشم.

موفق باشید

++++++++++++++++++++++++++

عزیزان به این نقل قول عنایت کنید:

احتمالا این خط قرمز مثل فیلم خط قرمزه یا شاید هم علامتی مثل نا مرغوب بودن و چمیدونم از این چیزا باشه.
    بالا خره وقتی مهندسای کانن شب میخوابن و صبح بلند میشن و یک ابداع جدید میکنن همین هم میشه!!!!!!

البته این بدان معنا نیست که این لنز خیلی بده .اتفاقا خیلی هم خوبه اما نه با سه برابر قیمت نسبت به 135-28 و یا لنز هایی در این سطح .
    به نظر من خرید این لنز و یا 70-24 کانن مساوی با پول دور ریختن است.
    البته در لینک آرش تفاوتی کم بین 135-28 و 105-24 است اما برای این تفاوت اندک باید پول 3 تا 135-28 پرداخت کرد.
    این سخن یکی از بزرگان این فروم است و همین طوری بیان نشده.شاید آن موقع هنوز این لنز از نزدیک تست نشده بود؟در حالی که همه این لنز را

می پرستند!چرا نظری نمیدهید؟اگر این غ باشد خب مدیران عزیز باید در تاپیک مهم لنزهای با ارزش ویرایشاتی انجام دهند.

با تشکر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

آن دوست دیگر در این فروم حضور ندارد تا از گفته‌هایش دفاع کند یا احیانا آنها را اصلاح کند. اما در حال حاضر همگان بر ارزشمند بودن لنز 24-105 حتی با همین قیمت متفق القول‌ هستند. بنابراین شما نیز با خیال راحت، لنز مورد نظر را تهیه کنید.
    rezakh، A_Maddah، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

تنها ايراد 105-24 اين است كه قابليت نصب Tele Converter را ندارد وگرنه با خريد آن و يك تله كانورتر 2X حدود 400 هزار توماني مي توانستيد به تله ي 210 هم دست بيابيد :(

در مورد آن اظهار نظر هم بايد بگويم كيفيت چيزي نيست كه بتوانيد با عنصر قيمت آن را متر كنيد. بله اگر صحبت يك فيش آي يا سوپر تله زوم براي كاربري كه سالي چند بار از آن لنزها بيشتر استفاده نمي كند بود شايد من هم موافق با هزينه ي زياد كردن نبودم ولي رنج 24 تا 105 رنج استفاده ي روزمره ي اكثر عكاسان است و هزينه كردن براي آن جاي دوري نمي رود.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

ببخشید وسط بحث کاننی میپرم.ولی مگر کدام لنزی که از 24 شروع شود تله کانورتر بهش وصل میشه ؟
    farhad44 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    ببخشید وسط بحث کاننی میپرم.ولی مگر کدام لنزی که از 24 شروع شود تله کانورتر بهش وصل میشه ؟
    هيچ كدام

كوتاهترين لنز زوم كنن كه مي توان تله كانورتر رويش بست 200-70 و كوتاهترين پرايم 135 است.

منظورم اين بود كه اگر مي شد چي مي شد :biggrin:
    rezakh و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

تنها ايراد 105-24 اين است كه قابليت نصب Tele Converter را ندارد وگرنه با خريد آن و يك تله كانورتر 2X حدود 400 هزار توماني مي توانستيد به تله ي 210 هم دست بيابيد :(

در مورد آن اظهار نظر هم بايد بگويم كيفيت چيزي نيست كه بتوانيد با عنصر قيمت آن را متر كنيد. بله اگر صحبت يك فيش آي يا سوپر تله زوم براي كاربري كه سالي چند بار از آن لنزها بيشتر استفاده نمي كند بود شايد من هم موافق با هزينه ي زياد كردن نبودم ولي رنج 24 تا 105 رنج استفاده ي روزمره ي اكثر عكاسان است و هزينه كردن براي آن جاي دوري نمي رود.
    سلام:

فرهاد خان بنظرم این جمله بطور مطلق برای فول فریم درست خواهد بود تا دوربینی با کراپ 1.6 که معادلی از 38.4 تا 168 خواهد بود

بدین منوال روی کراپ مشکلی اندک روی واید خواهد داشت. که البته با ترکیب مورد اشاره شما این نقیصه برطرف خواهد شد ( با در نظر گرفتن جنس عکاسی فرد مورد نظر... تا در این محدوده دایما در حال تعویض لنز نباشد )

در اصل استفاده کننده از این ترکیب میبایست به این نکته دقت داشته باشد که مجبور به تعویض پیاپی لنزها در این محدوده مورد نظر نگردد که آن هم به جنس عکاسی هر فرد مرتبط خواهد بود
    farhad44 و AslanAslan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

فرهاد خان بنظرم این جمله بطور مطلق برای فول فریم درست خواهد بود تا دوربینی با کراپ 1.6 که معادلی از 38.4 تا 168 خواهد بود

بدین منوال روی کراپ مشکلی اندک روی واید خواهد داشت. که البته با ترکیب مورد اشاره شما این نقیصه برطرف خواهد شد ( با در نظر گرفتن جنس عکاسی فرد مورد نظر... تا در این محدوده دایما در حال تعویض لنز نباشد )

در اصل استفاده کننده از این ترکیب میبایست به این نکته دقت داشته باشد که مجبور به تعویض پیاپی لنزها در این محدوده مورد نظر نگردد که آن هم به جنس عکاسی هر فرد مرتبط خواهد بود
    سلام

افشين جان جمله ي اولت را كه خواندم در ذهنم آمد كه بگويم بسته به جنس عكاسي آدم ها دارد كه ديدم خودت گفتي. براي من در 80% مواقع همين لنز حدود 170-38 كفايت مي كند.خيلي قديما كه كار آنالوگ مي كردم هم اكثرا يا 50 ميليمتر روي دوربينم بود يا 80-35 و اين اواخر كه اتوفوكوس شده بودم 105-28 . در هر صورت فكر مي كنم روي كراپ 1.6 هم 105-24 لنزي نباشه كه زياد بخواي بازش كني. مگر براي عكاسي در طبيعت.
    Persian، QashQai، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

سلام به همه دوستان
    من هم نکاتی که به ذهنم رسید را عرض می کنم

اول نظرم:
    Sigma 10-20
    Sigma 17-70
    Canon 70-200 f/4 IS
    (آنقدر که روی 10-20 و 70-200 تاکید دارم، روی سیگما 17-70 ندارم.)

در مورد سیگما 10-20 باید یاد آوری کنم که لنز بهتری نسبت به کانن 10-22 است
    (پارسال، همین موقعها، خریدنش را بعد از تحقیقات فراوان عملی کردم. اصلی ترین منبعم هم همین سایت بود. نتیجه هم برتری سیگما بود. چه کیفیت تصویر چه کیفیت ساخت)

در مورد رنج بعدی، نمی دانم چرا تا اینجا کسی 17-70 را پیشنهاد نداده. شاید جدیدا کیفیتش افت پیدا کرده یا مسئله دیگر که من در جریان نیستم. در هر صورت لنزی است که هم اف 2.8 دارد، هم قیمت مناسب و هم شارپنس بسیار خوبی دارد بطوری که از خیلی از لنزهای با فاصله کانونی مشابه شارپتر است.

قبل از تله (یا همان 70-200 اف4 آی اس) به موضوع بودجه اشاره می کنم
    برای خرید لنز بهتر است بودجه را قبل از خرید مشخص نکنید. فقط بطور تقریبی این کار رو انجام بدید...
    اگر الآن 2 میلیون تومان برای لنز کنار گذاشتید، پیشنهاد من این است که برای مثال لنز اولترا واید و نرمال را خریداری کنید و هر تعداد فیلتر می خواهید برای آنها بگیرد. احیانا اگر لازم است، برای تجهیزات کیف تهیه کنید، سپس تا آنجا که لازم است صبر کنید تا بودجه ای که برای تله کنار گذاشتید به مقدار کافی برسد و سپس...

مورد بعدی در باب کامل کردن تجهیزات... که اگر تجهیزاتتان را در چند نوبت کامل کنید، ضمن اینکه بعد از گذشت مدتی، از نظر فنی آماده استفاده از تجهیزات بیشتر می شوید، در چند نوبت لذت خرید لنز را تجربه می کنید که لذتی بس خوشایند است. و نتیجه ای که این کار در پی دارد این است که در نهایت وقی برای خرید لنز بعدی صبر می کنید، می توانید کم کم بودجه آن را افزایش دهید تا به 70-200 برسید.

آخرین توصیه من این است که با توجه به اینکه بودجه خوبی دارید، برای تله به کمتر از 70-200 اف4 آی اس بسنده نکنید.

موفق باشید
    rezafh، AslanAslan، tanhatanha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین