نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree20تشکر
  • 2 Post By yasin-m
  • 13 Post By farhad44
  • 2 Post By M.Mobin
  • 3 Post By M.Mobin

موضوع: شاتهای بربادرفته (تجریه تنظیمات نادرست حین عکاسی)

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض شاتهای بربادرفته (تجریه تنظیمات نادرست حین عکاسی)

با سلام.
    معمولا باتری ها را شارژ، مموری را آماده، لنز و فیلتر را تمیز و دوربین را آماده می کنیم.
    کیف دوربین را به دوش می گیریم و در طول مسیر مدام به سوژه های احتمالی و تکنیکهای مورد نظر فکر می کنیم.
    شرایط را در ذهنمان مرور کرده تا مبادا غفلت در تنظیمات مناسب و به موقع دوربین، فرصتهای طلایی رو به هدر بده.
    همه چیز به ظاهر خوب و موفقیت آمیز پیش میره. اما...
    موقع نمایش عکسها در مانیتور، تازه متوجه میشیم که چه اشتباهاتی در مد عکاسی (S,P,A,...) ، فرمت ، نورسنجی، ایزو ، وایت بالانس، مود اتوفوکوس (ناحیه فوکوس) یا ... داشتیم و حین عکاسی متوجه نشدیم. (گاهی خیلی از این نکات در ال سی دی دوربین هم به خوبی قابل تشخیص نیست)
    معمولا این اتفاق برای خیلی از عکاسان (حتی حرفه ای ها) پیش می آید، به طوری که اگر تنظیمات مناسب و به موقع انجام و دقت بیشتری به خرج داده میشد، ثبت زیبایی بوجود می آمد. ولی حیف ...:(
    و مجبور به پاک کردن کلی از عکسهایی می شویم که می توانستند آثار قابل توجهی باشند.
    در این تاپیک سعی می کنیم نمونه های برجسته ای از این تجربه ها را در اختیار همگان قرار بدهیم. تا دیگران هم از این اشتباهات کسب تجربه کنند. ;)
    ویرایش توسط Ali Talebi : Friday 9 October 2009 در ساعت 13:11

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

پیش فرض پاسخ: شاتهای بربادرفته (تجریه تنظیمات نادرست حین عکاسی)

درهمین زمینه:

http://www.akkasee.com/articles/12037/
    jebrahim و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

تشکر کرده
    2397

نمایشگاه رسانه های دیجیتال (16 مهر 88)

f/4.5 - 28mm - 1/30s - ISO800
    metering mode : spot
    AF area mode : single point

نقطه فوکوس روی سوژه قرار ندارد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جناب طالبي عزيز

فكر مي كنم اگر هر كاربري بخواهد بيايد و در اين تاپيك عكس بگذارد ( اون هم عكسهايي كه بنا بر تعريف تاپيك عكسهاي خراب و بر باد رفته هستند) جفا كردن به سرور سايت است.

اين تجربيات را دوستان همگي كمابيش داشته اند و مربوط به املاي عكاسي است. ما فرض بر اين داريم كه همه مان املاي عكاسي را فرا گرفته ايم و قرار است در اين فوروم در مورد انشاي عكاسي با هم بحث و تبادل نظر كنيم و از يكديگر چيز ياد بگيريم.

من به شخصه ( به عنوان عضوي از اعضاي فوروم و نه به عنوان مدير ) مشكلي نمي بينم كه دوستان تجربياتشان باارزششان را در اختيار يكديگر قرار دهند ولي با گذاشتن عكس در اين تاپيك خيلي موافق نيستم.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام

شاید اگر موضوعی بر عکس این برای یک تاپیک انتخاب بشه جالب باشه(البته اگر این تاپیک موجود نباشه)!
    منظورم عکسهایی هست که قرار بودن بر اثر اشتباهات ما خراب بشن ولی بر حسب اتفاق عکسهای جالبی شدن!
    دیشب با دوستان در همین مورد بحث میکردیم و امروز که عکسهای دیشب رو میدیدم دیدم همچین اتفاقی برای یکی از عکسهام افتاده!
    alonebaby و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    فكر مي كنم اگر هر كاربري بخواهد بيايد و در اين تاپيك عكس بگذارد ( اون هم عكسهايي كه بنا بر تعريف تاپيك عكسهاي خراب و بر باد رفته هستند) جفا كردن به سرور سايت است.
    ...
    من به شخصه ( به عنوان عضوي از اعضاي فوروم و نه به عنوان مدير ) مشكلي نمي بينم كه دوستان تجربياتشان باارزششان را در اختيار يكديگر قرار دهند ولي با گذاشتن عكس در اين تاپيك خيلي موافق نيستم.
    بله حق با شماست. از این جهت به قضیه نگاه نکردم. فکر ایجاد این تاپیک هم از همون عکسی که نمایش دادم به ذهنم رسید.( هرچند اگر تنظیمات هم درست بود، کار قشنگی نمیشد.:biggrin:)
    منظور من عکسهایی بود که واقعاً می توانست عکسهای خوبی باشد و اشتباهات آموزنده ای! در آنها وجود دارد و نمایش آنها مفید است. قصدم این نیست که تمام خرابکاری هایم را در این تاپیک قرار بدم.

... ما فرض بر اين داريم كه همه مان املاي عكاسي را فرا گرفته ايم و قرار است در اين فوروم در مورد انشاي عكاسي با هم بحث و تبادل نظر كنيم و از يكديگر چيز ياد بگيريم.
    دقیقا متوجه مفهوم املا و انشا نشدم. هرچند دوست دارم در هر هنری (نه فقط عکاسی) تا روز آخر املا کنم و سرگرم به انشای خودم نشوم. ولی خواهش من اینه که در کنار این دانشگاه بزرگ و وزین و باارزش، یک دبستان هم برای کسانی که مثل من هنوز نیاز به املا کردن دارند، قرار بدهید. به هر حال ریش و قیچی (با کمال میل) در دست شماست و هرچه تصمیم بگیرید ، به دیده منت.

شاید اگر موضوعی بر عکس این برای یک تاپیک انتخاب بشه جالب باشه(البته اگر این تاپیک موجود نباشه)!
    منظورم عکسهایی هست که قرار بودن بر اثر اشتباهات ما خراب بشن ولی بر حسب اتفاق عکسهای جالبی شدن!
    پیشنهاد جالبیه. موافقم.
    هرچند بیشتر عکسهای من همینطور بوده :biggrin:
    ولی به نظر میرسه مشکل اصلی یعنی افزایش حجم آپلود عکسها و محدودیتهای سرور سایت ، به قوت خودش باقی باشه.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

سلام
    خیلی از عکسهایی که ظاهر برباد رفته اند رو اگه فرمت DNG باشند قابل بازیافتند
    من به شخصه بجز عکس های با لرزش بالا یا اوت اف فکوس وحشتناک هیچ عکسی رو برباد رفته نمیدونم

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سلام

دیشب با دوستان در همین مورد بحث میکردیم و امروز که عکسهای دیشب رو میدیدم دیدم همچین اتفاقی برای یکی از عکسهام افتاده!
    ببخشید من اینرا چندبار خواندم ولی متوجه نشدم. مگه میشه که یک نفر بیاد و بخواهد از قصد عکسهای خراب بگیره ولی اتفاقی عکس خیلی درست و خوب از آب دربیاد؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط fartow نمایش پست ها
    ببخشید من اینرا چندبار خواندم ولی متوجه نشدم. مگه میشه که یک نفر بیاد و بخواهد از قصد عکسهای خراب بگیره ولی اتفاقی عکس خیلی درست و خوب از آب دربیاد؟
    چجوری و از کجای پست من این حرفها رو بداشت کردید قربان!؟

منظور من از قرار بودن این نبود که از قصد عکسی رو خراب کرد!منظور این بود که وقتی عکس رو میگیری متوجه اشتباهت در گرفتن عکس میشی!نه اینکه از قصد عکس خراب بگیری!

همینطور گفتم عکس جالبی میشه نتیجه کار و نه اینکه عکس خوب و درستی میشه!
    از نظر من معنی جالب با درست و بدون اشکال متفاوت هست!
    fartow، alonebaby و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram