صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: نقاشی - عکاسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Post نقاشی - عکاسی

آيا تا به حال به تصويري بر خورده ايد كه در نظر اول نقاشي به نظر مي رسيد و با كمي دقت دريافتيد كه نه ، با يك اثر عكاسي - نقاسي مواجه شده ايد.
    اصطلاح نقاشي- عكاسي نه به تازگي كه مدت بيست و اندي سال است كه در ادبيات دو هنر نقاشي و عكاسي راه يافته است. مانند خط - نقاشي .
    هنر گسترده و باز نقاشي محيطي را فراهم مي آورد تا هنرمندان ديگر در آن با امكاناتي كه دارند جولان دهند و آثاري زيبا و چشم نواز بيافرينند.
    خاستگاه هنر نقاشي- عكاسي را فرانسه مي دانند. شاخص هاي اين هنر ،گل به خصوص آفتابگردان ، مناظر بكر و دست نخورده روستايي . آسمان صاف و آبي و نور هستند .
    در چند سال گذشته اين هنر مورد توجه عكاسان ايراني نيزقرار گرفته است. از دوستاني كه در اين هنر فعاليت دارند و نمايشگاه هاي بسياري برپا كرده اند مي توان به سركار خانم نازي نيوندي و نوشفر واسعي اشاره كرد .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Post پاسخ: نقاشی - عکاسی( بخش دوم )

ابزار و وسايل مورد نياز
    • نقاشان :
    o ورق A4
    o مقواي مخصوص آبرنگ
    o مدادهاي ضدآب -0.1 و 0.3
    o مدادهاي HB و 2B + مداد پاك كن
    o قلم هاي هنري روترينگ با مغزي نازك و به رنگ مشكي
    o قلم موي پهن ½ “ شماره 12 ، 8 و 4 و قلم موي بادبزني و هر قلم مويي كه به آن نياز داشتيد.
    o رنگ هاي : لاجوردي و آبي دريايي ، قهوه اي مايل به زرد اعم از سوخته و كم رنگ ، زرد اخرايي ، قرمز لاكي ، زرد ليمويي و زرد كادميوم و سرخ تيره .
    o نوار ماسك
    o ظرف آب
    o سه پايه
    • عكاسان :
    o دوربين شانس شماست. دوربين شما قابليت هاي زيادي را در اختيار شما قرار مي دهد اما اين هنر شماست كه چگونه از آن استفاده كنيد .
     در هنر عكاسي – نقاشي ما به دوربينی نياز داريم كه بتوانند به صورت دستي تنظيم شوند .
     اگر شما يك دوربين SLR داريد يا لنزهايي كه بتوانند زومي معادل 28mm تا 200mm ايجاد كنند بيشتر در اين عرصه موفق خواهيد بود . زيرا اگر از لنزهاي wide بهره بگيريد تصوير شفاف تري به دست خواهيد آورد.
     كاربران داراي دوربين ديجيتال SLR بايد توجه داشته باشند فاصله كانوني دوربين شان 135 باشد .
     ( در اين بخش براي آنكه دخل و تصرفي در متن اصلي نكرده باشم و منظور را به خوبي برسانم عين متن انگليسي را ارائه خواهم كرد . )
    For Nikon DSLR users we have 10.5mm and 12-24mm DX Nikkor. An 80-400mm VR Nikkor is also available. DSLRs or 135 SLRs.. The 12-24mm is also usable on 135 format from 18mm
    A Nikon SB-800 i-TTL flashgun is also available.
     فيلترها اعم از پولاريزه ، رنگي و ....
     باطري هاي قابل شارژ
     چند حلقه فيلم براي دوربين هاي غير ديجيتالي
     و اگر كامپيوتر laptop داشته باشيد براي انتقال عكسها به كامپيوترخيلي عالي خواهد بود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: نقاشی - عکاسی

تصور کنید یک منظره در دید شما قرار دارد. به فرض شما از آسمان عکس می گیرید و از کوه و جنگل و هر چیزی که در منظر وجود دارد نقاشی می کنید. سپس با کمک نرم افزار ها و چاپگر آن را به یک عکس-نقاشی تبدیل می کنید.

كاربر آشنا Hali آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh
    تصور کنید یک منظره در دید شما قرار دارد. به فرض شما از آسمان عکس می گیرید و از کوه و جنگل و هر چیزی که در منظر وجود دارد نقاشی می کنید. سپس با کمک نرم افزار ها و چاپگر آن را به یک عکس-نقاشی تبدیل می کنید.
    من با این تکنیک نقاشی-عکاسی با توجه به توضیحات خانم فرشته موافق نیستم.

اما
    زمانی که می شه از آسمان،زمین،درخت و... هر چیز دیگر عکسی تهیه کرد.چرا باید آن را با نقاشی درآمیزیم؟!
    درسته که نوآوری در هر هنری و یا هر کاری جالب و خوبه اما من فکر می کنم دو هنری که خود به تنهایی گویایی کاملی داشته باشند نیازی به درآمیختن آنها نباشد.حداقل این گونه جدی نباشد.
    چرا که ارزش یکدیگر را پایین می آورند. به عنوان مثال یک عکس در کنار یک نقاشی طوری که ماهیت هر کدام با وجود دیگری مخفی نشود، کنار هم مطرح می شوند، و هر کدام جلوه ی خود را دارند.اما من با آمیختن به این فرم که گفتید موافق نیستم.
    اگر باز هم مسئله رو باز کنی شاید بد نباشه...
    و شاید خانم نافذ بتونن در ادامه راهنمایی هایی بکنند که بیشتر قضیه روشن بشه!!!
    ویرایش توسط Hali : Friday 10 March 2006 در ساعت 20:57
    هاله چینی کار

NikonD50
    canonEOS 3000v

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

هنر رو نمی شه محدود کرد هرچند خیلی از چیز ها رو ما دوست نداشته باشیم!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh
    برداشتی که از این توضیح شما میشود این است که یک نقاشی با یک عکس ترکیب شده و تصویر نهایی تلفیقی از عکس و نقاشی است که میتوان عکس را از نقاشی در اثر نهایی متمایز کرد.
    نمیدانم تکنیکی که من درباره آن اطلاع دارم ظاهرا با این فرق میکند. یکی از اساتیدی که من کارهایش را واقعا ستایش میکنم خانم هلن یانسی(Helen Yancy) امیدوارم اشتباه تلفظ نکرده باشم است.
    تکینک کار این استاد برجسته عکاسی به این صورت است معمولا کل یک عکس را در برنامه ای مانند Painter به یک نقاشی تبدیل میکنند و یا یک نقاشی مرتبط با آن عکس خلق کرده و سپس آنها را با هم ترکیب میکند. یعنی در واقع از آثار نقاشی دیگران برای کار خود استفاده نمیکنند و در پایان هم اثر نهایی کاملا مانند یک نقاشی است در صورتی که موضوع و نماد اثر یک عکس بوده است.
    قابل توجه دوستان این نوع کار بسیار طرفدار دارد ولی کسانی که این تکنیک را به نحو شایسته ای انجام میدهند انگشت شمارند. چون در واقع شما باید سه یا چهار استعداد با عیار بالا داشته باشید. عکاسی، نقاشی، خلق تکنیکهای خاص در نرم افزارهای طراحی و....
    من آرزوی شرکت در کلاسهای خانم هلن یانسی را که آموزش همین تکنیکها است را دارم هرچند که خیلی ها در این کلاسها شرکت میکنند ولی ..
    مجتبی ناظمی

pix
    pix آنلاین نیست
    كاربر آشنا pix آواتار ها
    تشکر کرده
    109

نمیدانم شاید چیزی شبیه این عکس منظور شما بوده؟
    http://www.foto.ir/Gallery/ShowImage.aspx?ID=14131

و اگر ممکنه نحوه تبدیل را مختصرا شرح دهید متشکرم.
    www.OldTribalRugs.com
    http://Piks.blogfa.com
    Afshin Memarian
    Nikon 4500---Canon eos20D---canon 28-105 f/3.5 4.5 USM II ---canon 75-300 USM III f/4 5.6

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با تشكر از خانم فرشته، اين بحث برايم بسيار جذاب بود.
    در صورت امكان توضيحات بيشتر و نمونه عكسهاي بيشتر معرفي كنيد.
    آقا مجتبي، در صورت امكان از اساتيد اين رشته بيشتر بگوييد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Cool پاسخ: نقاشی - عکاسی

برای خود من هم جالبه. من همین مطلب را در تالار فتو دات آی آر قرار دادم . کمتر کسی بود که ازم بپرسه اینا که الان گفتی یعنی چه؟
    چشم ...
    بیشتر توضیح می دم.
    آموزش نشان دادن امکان است . آموختن ، برای خویش ممکن ساختن است .
    راز هر پیروزی ، ساده ترین نکته جهان است ؛ بدانیم با آن چه می کنیم .
    همیشه بهترین راه برای پیمودن می بینیم ، اما فقط راهی را می پیماییم که به آن عادت کرده ایم .

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

آيا منظور شما اينه كه مثلا يك عكس رو ميبرن تو فتوشاپ و شبيه يك نقاشي رنگ روغن ميكننش يا نه چيز ديگري است ؟
    محمد امدادی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین