صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree10تشکر

موضوع: رفع اشکال

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

پیش فرض رفع اشکال

دوستان سلام.

این تاپیک رو ایجاد کردم تا محلی شود برای پرسشهای فنی و رفع اشکالات افراد تازه کاری مثل من و امیدوارم از پراکندگی تاپیکهای اینچنینی جلوگیری شود.
    البته من خودم سعی می کنم که سوالاتی رو که در جایی می شود پیدا کرد، اینجا نپرسم؛ اما خوب تازه کارم و توی کارهایی که انجام می دهم به مشکلاتی بر می خورم که برای بهتر شدن کار و رفع اشکالم خیلی ممنون می شوم دوستان بزرگوار اینجا مرا راهنمایی کنند.
    دوستان دیگر هم که می خواهند سوالی بپرسند، لطف کنند و اول یک جستجو انجام دهند و اگر به نتیجه ای نرسیدند یا سوالشان خاص بود، اینجا بپرسند.

از همه دوستان حرفه ای تر هم خواهش میکنم، در صورتیکه سوالات بنظرشان پیش پا افتاده آمد، باز هم لطف کنند و راهنمایی بفرمایند چون آنچه برای ایشان پیش پا افتاده محسوب می شود، برای افراد تازه کاری مثل من شاید خیلی پیچیده باشد.

پیشاپیش از همه دوستان تشکر می کنم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

پیش فرض پاسخ: رفع اشکال

اولین سوال را خودم می پرسم:

در عکاسی در نور اتاق من مشکل با زیاد شدن تون قرمز عکسها دارم.:
    عکس زیر را ببینید:
    [IMG][/IMG]

(البته این عکس به علت سرعت پایین شاتر تار شده، ولی مشکل من الان این نیست) وایت بالانس هم روی تنگستن تنظیم شده است.

البته عکسها را RAW نمی گیرم، آیا این امر مرتبط با پروسس خود دوریبن هست؟ و آیا اگر در نرم افزار تبدیل به Jpeg کنم، چنین مشکلی وجود نخواهد داشت؟
    در ضمن من با نرم افزار همراه خود دوربین Photo Studio 5.5 با این عکسها ور رفتم (بصورت کاملا آماتوری، چون اولین تجربه کارم با نرم افزارهای ادیت عکس بود)، سچوریشن را کم، کمی بالانس رنگها را کم و زیاد و روشنایی را زیاد کردم.
    اما خیلی از نتیجه راضی نبودم. نویز عکسها بخصوص در مرحله افزایش روشنایی عکس خیلی زیاد میشد.
    نمیدانم اگر از فتوشاپ استفاده کنم، این مشکل حل می شود؟ یعنی این امر بخاطر نرم افزار مورد استفاده من هست که خیلی حرفه ای نیست؟
    متاسفانه بدلیل سرعت پایین کامپیوترم، امکان نصب و امتحان فتوشاپ را ندارم.

شاید هم تنطمیات دیگری در دوربین را باید اعمال کنم.

با فلاش که عکاسی می کنم، باز از رنگهای عکس راضی نیستم. موضوعات پیش زمینه در نور فلاش، جذابیت رنگی خود را از دست می دهند و در فاصله دورتر تاریک می شوند. بنابراین سعی کردم از فلاش استفاده نکنم ولی نمیدانم چرا در نور اتاق عکسها اینطوری هستند.

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

دوست عزیز، مشکل شما تنظیم دقیق تراز سفیدی هست. اگر قصد دارید با فرمت Jpeg کار کنید، بهتر است تراز سفیدی را در دوربین دقیق تنظیم کنید. برای این کار می توانید از یک برگ کاغذ سفید (درستش کارت 18 درصد خاکستری کداک است، اما کاغذ معمولی هم کفایت می کند) استفاده کنید. نحوه انجام این کار در راهتمای دوربین و همینطور مقالات سایت آمده است.

افزایش اشباع رنگ ها هم مشکل ته رنگ های قرمز یا آبی را تشدید می کند. بنابراین سعی کنید در اولین مرحله پردازش عکس هایتان تراز سفیدی را اصلاح یا تنظیم کنید.

در مورد استفاده از فتو شاپ سعی کنید به هر قیمتی است ، آن را نصب کنید. توصیه می کنم مقالات مربوط به پردازش فایل های Raw را که در سایت قرار داده شده حتما مطالعه بفرمائید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

دوست عزیز، مشکل شما تنظیم دقیق تراز سفیدی هست. اگر قصد دارید با فرمت Jpeg کار کنید، بهتر است تراز سفیدی را در دوربین دقیق تنظیم کنید. برای این کار می توانید از یک برگ کاغذ سفید (درستش کارت 18 درصد خاکستری کداک است، اما کاغذ معمولی هم کفایت می کند) استفاده کنید. نحوه انجام این کار در راهتمای دوربین و همینطور مقالات سایت آمده است.
    ممنون جناب آقاجانی، در مورد وایت بالانس فکر میکردم که پیش فرضهای دوربین، مناسب باشند، پس حالا باید دستی تنظیم کنم و امتحان کنم. فرمودید کاغد سفید معمولی هم جواب میدهد، یعنی مثلا روی یک کاغذ A4 هم میتوان تنظیم کرد؟

در مورد استفاده از فتو شاپ سعی کنید به هر قیمتی است ، آن را نصب کنید. توصیه می کنم مقالات مربوط به پردازش فایل های Raw را که در سایت قرار داده شده حتما مطالعه بفرمائید.
    در مورد فتوشاپ هم چشم، حتما سعی میکنم در چند ماه آینده برم سراغ فتوشاپ. مدتها بوده که میخواستم سراغش برم و یاد بگیرم، حالا جزء برنامه امسال هست.
    باز هم ممنون از راهنماییتان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    تاپیک خیی خوبیه!(البته فکرکنم باید گفت ترید!!)
    سوال: برای عکسبرداری از رنگین کمان باید چه کار کرد؟ سال قبل با یه کمپکت فوجی از رنگین کمان توی یه دشت گرفتم. دشت افتاد ولی اثری از رنگین کمان در دشت نبود!!!
    یه نمونه از رنگین کمان رو هم گذاشتم. اسم عکاسشو نمیدونم ولی محلش باواریای آلمانه. عدم رعایت اصل یک سوم وحفظ زیبائی عکس جالبه!!
    فرزام

تشکر کرده
    1873

در مورد عکاسی از رنگین کمان فکر کنم باید از نور سنجی نقطه ای استفاده کنید. ساده و کمی غیر علمی بگویم، شدت نور تایشی رنگین کمان نسبت نور آسمان معمولا بسیار کمتر است و نورسنجی کل صحنه باعث می شود جزئیات رنگین کمان به طور کامل از بین بروند. استفاده از براکتینگ هم بسیار می تواند موثر باشد.

سایت زیر را هم حتما ببینید:
    http://www.weather-photography.com/t...age=rainbowfaq

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

دوستان میشه لطف کنید در مورد درست دست گرفتن دوربین و احیانا روشهایی (ورزشهایی!!) برای قدرتمند شدن دست برای گرفتن دوربین بطوریکه لرزش نداشته باشه (کمتر داشته باشه)، راهنمایی کنند.
    من یه وقتایی حتی توی سرعت شاتر 1/60 هم عکسهام تار میشه، خیلی بده. چیکار کنم؟
    Rofougaran تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_s نمایش پست ها
    دوستان میشه لطف کنید در مورد درست دست گرفتن دوربین و احیانا روشهایی (ورزشهایی!!) برای قدرتمند شدن دست برای گرفتن دوربین بطوریکه لرزش نداشته باشه (کمتر داشته باشه)، راهنمایی کنند.
    من یه وقتایی حتی توی سرعت شاتر 1/60 هم عکسهام تار میشه، خیلی بده. چیکار کنم؟
    در مورد نحوه در دست گرفتن دوربین:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/007267.php

اما ورزش: من توصیه می کنم دمبل بزنید. و سعی کنید وزنه ها را ثابت نگه دارید. در ابتدا ممکن است کمی سخت و خسته کننده باشد، اما کاملا تاثیر گذار است. اگر بتوانید تیر اندازی هم تمرین کنید که دیگر عالیست!!
    Rofougaran تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

من احساس میکنم، عکسهایی که از درختان میگیرم، در اونها شاخه های درختان از وضوح خوبی برخوردار نیستند. این عکس رو ببینید:

مشکل از نور است؟ من در نور بیشتر و با نورسنجی بیشتر هم این عکس رو گرفتم، ولی از این نظر فرقی نمیکنه.
    اطلاعات عکس هم اینهاست:
    شاتر: 1/60
    دیافراگم: 8
    ایزو: 100
    لنز : 55-18 و فاصله کانونی: 33

اگر منو راهنمایی کنید، خیل ممنون میشم.

كاربر جديد عهدبوق آواتار ها
    تشکر کرده
    0

باسلام
    پيشنهاد مي كنم اگر به عكاسي علاقه منديد جدي تر كار كنيد في المثل دريك كلاس قوي عكاسي شركت كنيد قبلا در خانه عكاسان كلاسهاي خوبي برگزار مي شد شايد الان هم برقرار باشه مي تونيد به اونجا مراجعه كنيد (ميدان فردوسي ، خيابان سميه )

موفق باشيد
    Malek
    Camera :Nikon FM2 ، Nikon FG ، Kodak d110 ، Olympus35RC
    Lenses: 50mm Nikkor 1:1.4/ 300mmNikkor/18~35Nikkor/100mNikkor
    Teleconverter TC-20 ، Bellows unit

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین