صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 105
Like Tree224تشکر

موضوع: اين عکس به چه صورت گرفته شده است؟

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    ربطش به نوع بدنه رو متوجه نشدم.
    فکر میکنم منظور جناب کمیلی رفتار نویزی این دوربین در ایزوهای بالا باشد که امکان بالا بردن ایزو را برای بالا رفتن سرعت شاتر، فراهم میکند. البته دوربینهای فول فریم امروزی (چه نیکون و چه کنون) رفتار نویزی خیلی خوبی دارند و باز به نظرم تأکید آقای کمیلی روی فول فریم بودن دوربین است.
    امیدوارم اشتباه برداشت نکرده باشم.
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام
    از اساتید و دوستانی که در زمینه عکاسی نجومی و ستارگان تجربه دارند خواهشمندم بفرمایید که عکس زیر به چه روش و با چه ابزاری امکان پذیر است؟ اصلا آیا با ابزار این کار صورت گرفته یا در نرم افزار و با ادیت به این عکس رسیده اند؟
    با تشکر

Camera
    NIKON D800E

Focal Length
    15mm

Aperture
    f/3.5

Exposure
    26s

ISO
    1000

Camera
    NIKON D800E
    کد:
    http://www.digitalcameraworld.com/2013/12/01/9-creative-photo-ideas-to-try-in-december-2013/
    میتونه تکنیک زوم بک باشه با توجه با زمان 26 ثانیه عملی هست
    Ahmad.Najari و amir.komeily تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

فکر میکنم منظور جناب کمیلی رفتار نویزی این دوربین در ایزوهای بالا باشد که امکان بالا بردن ایزو را برای بالا رفتن سرعت شاتر، فراهم میکند. البته دوربینهای فول فریم امروزی (چه نیکون و چه کنون) رفتار نویزی خیلی خوبی دارند و باز به نظرم تأکید آقای کمیلی روی فول فریم بودن دوربین است.
    قطعا با این تنظیمات نور سنجی نمیتوان این عکس را گرفت.یعنی فرض کرد در طول 26 ثانیه با ایزو 1000 و دیافراگم 3.5 زوم کرد و به این عکس رسید.شاید مثلا اگر با اف 1 و ایزو 102000 چنین ادعایی میشد قابل باورتر بود.
    امتحانش هم خیلی راحت است و لازم نیست خیلی دقیق هم باشد.حالا دی 800 هم نباشد مثلا نویزش بیشتر از یک دوربین کراپدار خواهد بود ولی در نورسنجی تفاوتی وجود نخواهد داشت.
    mh.noori، kiavash، Ahmad.Najari و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

قطعا با این تنظیمات نور سنجی نمیتوان این عکس را گرفت.یعنی فرض کرد در طول 26 ثانیه با ایزو 1000 و دیافراگم 3.5 زوم کرد و به این عکس رسید.شاید مثلا اگر با اف 1 و ایزو 102000 چنین ادعایی میشد قابل باورتر بود.
    امتحانش هم خیلی راحت است و لازم نیست خیلی دقیق هم باشد.حالا دی 800 هم نباشد مثلا نویزش بیشتر از یک دوربین کراپدار خواهد بود ولی در نورسنجی تفاوتی وجود نخواهد داشت.
    با توجه به توضیحی که خوده سایت داده و تجربه خودم فکر می کنم چند شات 30 ثانیه ای بوده. نه یک شات 26 ثانیه!!(خوده سایت گفته 4یا 5 شات و پس زمینه و پیش زمینه هم در شات جدا گانه هست.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

آیا این احتمال هست که 4 یا 5 شاتی که گفته شده برای تهیه این عکس گرفته شده است، به صورت همزمان و توسط چند دوربین گرفته شده باشد؟ مثلا 5 دوربین D800e همگی در کنار هم به نحوی قرار داده شده باشند که کادربندی تمامی آنها یکسان باشد. سپس فرضا اگر لنزی مانند 24-12 استفاده شده باشد، هر دوربین در یک بازه محدود زوم شده و نهایتا خروجی هر 5 دوربین با هم استک شده باشند. یک تصویر نیز بدون زوم تهیه شده باشد تا زمین، درختان دوردست و درخت خشکیده بدون حرکت ثبت شده باشند. آیا به این روش میتوان به خروجی فوق رسید؟

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

با این تنظیمات که قطعا خیر نمیشه به این عکس رسید. اما این اگزیف ممکنه برای عکس پیش زمینه باشه نه آسمان. من فکر می کنم با ایزو 6400 و یک لنز سریع میشه به این عکس رسید
    iman kh و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

به نظر من این عکس کاملا ساختگی هست.
    یا در طول 26 ثانیه به این حرکت رسیده که قطعا با این تنظیمات نور سنجی این عکس را نمیشود گرفت.
    یا اینکه قسمت آسمان از ترکیب 5 6 شات طولانی مثلا 30 ثانیه ای ساخته شده که در آن صورت حدودا در 180 ثانیه باید اثری از چرخش ستاره ها در عکس مشخص میشد که هیچ اثری از آن در عکس دیده نمیشود.

همچنین به نظر میرسد اثر این زوم کردن روی همه ستاره ها وجود ندارد.خصوصا در کناره های کادر.
    mh.noori، Ahmad.Najari و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

ربطش به نوع بدنه رو متوجه نشدم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    با این تنظیمات که قطعا خیر نمیشه به این عکس رسید. اما این اگزیف ممکنه برای عکس پیش زمینه باشه نه آسمان. من فکر می کنم با ایزو 6400 و یک لنز سریع میشه به این عکس رسید
    به نظر من این عکس کاملا ساختگی هست.
    یا در طول 26 ثانیه به این حرکت رسیده که قطعا با این تنظیمات نور سنجی این عکس را نمیشود گرفت.
    یا اینکه قسمت آسمان از ترکیب 5 6 شات طولانی مثلا 30 ثانیه ای ساخته شده که در آن صورت حدودا در 180 ثانیه باید اثری از چرخش ستاره ها در عکس مشخص میشد که هیچ اثری از آن در عکس دیده نمیشود.

همچنین به نظر میرسد اثر این زوم کردن روی همه ستاره ها وجود ندارد.خصوصا در کناره های کادر.
    سپاس از تمامی دوستان. بله جناب مبین علی من منظورم رفتار نویزی این دوربین بود. حالا من یک ایمیل به عکاس این اثر دادم دفعه قبل تقریبا یک هفته ای بود جواب دادند. امیدوارم در مورد این عکس هم جواب بدن و بی خبر نمیذارم شما و بقیه دوستان رو.
    سپاس از مطالب مفیدی که رد و بدل شده
    یا حق
    Ahmad.Najari و xiao تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

نيازي به ايميل نيست درقسمت پايين عكس توضيحات لازم رو داده .

با استفاده از زوم كردن در دو عكس گرفته شده

فكركنم اول Back focus مرحله به مرحله در هر5 ثانيه كمي زوم كرده .

بعد عكسها رو برروي هم قرارداده و پايين كادر رو در اولين عكس به صورت ماسك ثابت كرده .

حالا من انگليسم زياد خوب نيست

ترجمه گوگل با كمي دستكاري بنده .

فتوشاپ برای قرار دادن این تصویر با هم مورد استفاده قرار گرفت
    آسمان از چهار یا پنج عکس بزرگنمایی شده
    مسیرهای پیاده روی از يك شات تنها ساخته شده است
    من سرعت شاتر را 30 ثانیه تنظیم كردم
    بعد از حدود پنج ثانیه ، من شروع به چرخاندن حلقه زوم كردم ( زوم کردن )
    معمولا این روند تکرار حدود 50 بار برای گرفتن چهار یا پنج عکس های موفق است.
    حالت نوردهی دستی را انتخاب کنید و تنظیم سرعت شاتر تا 30 ثانیه صورت گرفت. تنظیم ISO و دیافراگم برای نتایج روشن تر یا تیره تر است.
    Nikon D600

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام
    از اساتید و دوستانی که در زمینه عکاسی نجومی و ستارگان تجربه دارند خواهشمندم بفرمایید که عکس زیر به چه روش و با چه ابزاری امکان پذیر است؟ اصلا آیا با ابزار این کار صورت گرفته یا در نرم افزار و با ادیت به این عکس رسیده اند؟
    با تشکر

Camera
    NIKON D800E

Focal Length
    15mm

Aperture
    f/3.5

Exposure
    26s

ISO
    1000

Camera
    NIKON D800E
    کد:
    http://www.digitalcameraworld.com/2013/12/01/9-creative-photo-ideas-to-try-in-december-2013/
    سلام
    یه نظر آماتوری میپرسم امیدوارم دوستان منو نزنن :)
    چرا ستاره ها رنگهاشون با هم فرق داره؟
    تا اونجایی که من اطلاع دارم ستاره ها رنگهاشون با هم فرق داره اما باید بزرگنمایی فوق العاده زیادی انجام بشه تا بشه رنگهاشونو تشخیص بدیم
    این احتمال وجود نداره که یه جور فشفشه ای یا یکی از وسایل آشت بازی باشه ؟
    واقعا بابت سوال آماتوریم عذرخواهی میکنم
    دیروزم این تایپیکو دیدم این سوال و نظریه اومد به ذهنم و گفتم شاید زیاد ضایع باشه و نپرسیدم

موفق و پایدار باشید

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین