صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: Panasonic FZ5

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

مطمئن باشيد مشكل از دوست عكاس يا دارنده دوربين ما بوده است، دوربين هاي جديد در اين حد خيلي كه با هم اختلاف كيفيت داشته باشند 5 درصد است كه آن هم جز با وارسي با سايز پيكسلي قابل تشخيص نيست. مطمئن باشيد. منتهي تنظيمات پيش فرض هر دوربيني فرق ميكند. مثلا بعضي دوربين ها بايد براي انوردهي صحيح در اغلب موارد يك جبران نوردهي دائمي 0.7 Ev روشون انجام بدي تا عكسهاش شبيه دوربين هاي ديگه بشه و از همين موارد. شك نكنيد!
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من پیشنهاد می کنم برای اطمینان دوستتان به ایشان سایت PBase را معرفی کنید تا بروند و نمونه عکسهای دوربین را ببینند. با هزاران عکس این دوربین که تعدادی زیادی از آنها از لحاظ رنگ و نور عکسهای خوبی هستند دوستتان مطمئن خواهند شد که باید برای گرفتن عکسهای خوب با دوربین بیشتر دوست شوند.
    هر دوربینی مشخصات خاص خودش را دارد.مثلا طیف رنگها در دوربینهای پاناسونیک به گونه ای خاص است که بعد از مدتی کاملا قابل شناسایی است. مثلا آبی آسمان را کمی فیروزه ای در می آورد . با کمی تغییر تنظیمات پیش فرض می توان به نوع رنگ و نور دلخواه خود رسید.
    ضمنا نوع نگرش و انتظار از دوربین را هم باید مد نظر داشت. عکس این دوربین را نمی توان با عکس یک دوربین حرفه ای نگاتیو مقایسه کرد.و کسی که می خواهد دیجیتال بخرد باید از ابتدا بداند چه انتظاری باید داشته باشد . ولی اگر در حد خود دوربین و باتوجه به دوربین های همرده این دوربین را نگاه کنیم، یکی از بهترین تولیدات امروزی بازار دیجیتال است.
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Saturday 1 October 2005 در ساعت 08:46

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض Panasonic FZ5

من یه مشکل در مورد درج ساعت و تاریخ روی عکسهای ثبت شده توسط fz5 دارم
    آیا پاناسونیک این امکان رو از دوربینهای خودش دریغ کرده؟ در صورتی که اکثر دوربینها و حتی مارک های نامعتبر تر مثل benq این امکان ساده رو دارن.... بعید میدونم که دوربینی با این مشخصات چنین option ساده ای رو نداشته باشه... شاید هم من نتونستم پیداش کنم
    لطفا کسانی که با این دوربین آشنایی دارن راهنمایی بفرمایند... تشکر

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اين امكاني كه ازش حرف ميزنيد، خيلي امكان مضر، بچه گانه و چيپي يه كه فقط هنرش خراب كردن اسنپ شات هاي زيبايي است كه گاها با دوربين هاي پوينت اند شوت گرفته ميشن. براي دانستن تاريخ و ساعت عكس، اطلاعات metadata مربوط به EXIF فايلهاي Jpeg به آن چسبيده، كافيه روي يك عكس Jpeg توي يك بروزر قوي مثل ACDSEE رايت كليك كنيد، Property , وبعد metadata رو انتخاب كنيد، نه تنها تاريخ و ساعت، جزئيات ارزنده تري مثل سرعت و ديافراگم و چندين آيتم ديگر رو نيز خواهي يافت.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a
    آیا پاناسونیک این امکان رو از دوربینهای خودش دریغ کرده؟شاید هم من نتونستم پیداش کنم
    با سلام، البته من با FZ5 كار نكرده و از وجود اين امكان در آن مطمئن نيستم و در اين خصوص دوستان آگاه راهنمايي خواهند كرد. اما عجالتاً و تا آن زمان، بد نيست امتحاني بكنيد : بعضي دوربينها در صورت تنظيم لازم، تاريخ و ساعت را به عنوان يك بخش دايمي و غير قابل تفكيك از عكس (جز به كمك نرم‌افزارهاي ويرايش عكس) بر روي آن درج (Imprint) مي‌كنند. اما اكثر دوربينها قادرند در هنگام ارسال به چاپگر، دستور درج تاريخ را (فقط در چاپ) صادر نمايند. بنابراين اگر دوربين شما اين امكان را داشته‌باشد، قاعدتاً بايد در مود Play آن و در بخش Print پيدايش كنيد.
    ویرایش توسط yousefmon : Sunday 16 October 2005 در ساعت 21:10

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

تمام كوشش سازندگان دوربين و نرم افزارهاي ويرايش معتبر آن است كه عكسي كه ميگيريد، بدون و كم و كاست و بدون از دست دادن حتي يك بايت به دست شما برسد، و شما تصميم بگيريد كه همراه با حفظ فايل اصلي آن، هر كاري كه خواستيد با آن عكس بكنيد.
    پس اين يك مزيت است نه يك عيب.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a
    آیا پاناسونیک این امکان رو از دوربینهای خودش دریغ کرده؟ در صورتی که اکثر دوربینها و حتی مارک های نامعتبر تر مثل benq این امکان ساده رو دارن.... بعید میدونم که دوربینی با این مشخصات چنین option ساده ای رو نداشته باشه... شاید هم من نتونستم پیداش کنم
    تو دفترچه دوربین (صفحه 86) نوشته که با استفاده از نرم افزار “SD Viewer for DSC” که روی CD همراه دوربین هست میتوانید تاریخ را همراه عکس پرینت کنید. بهتر دفترچه مربوط به نرم افزارها را مطالعه کنید. من خودم در این مورد کار نکردم.

alireza86
    Guest

دوست من Fz5 اين امكان رو نداره و داخل منوها دنبالش نگرد . البته همانطور كه دوستان گفتند اصلاً نيازي نيست .

تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط Injaneb
    تو دفترچه دوربین (صفحه 86) نوشته که با استفاده از نرم افزار “SD Viewer for DSC” که روی CD همراه دوربین هست میتوانید تاریخ را همراه عکس پرینت کنید. بهتر دفترچه مربوط به نرم افزارها را مطالعه کنید. من خودم در این مورد کار نکردم.
    من دفترچه راهنما رو خوندم این مطلبی رو هم که شما فرمودین رو مطالعه کردم اما من میخواستم رو عکس پرینت نشده درج بشه.... البته نه برای همه عکسها.... همونطوریکه دوستان اشاره کردن درج تاریخ روی عکس کار زیاد جالبی نیست اما از اونجایی که حرفه من معماریه برای بعضی از عکسها که ارزش هنری ندارن و جنبه مطالعات سایت رو دارن این option لازم بود ...... ممنون از توضیحات تمام دوستان

تشکر کرده
    23

پیش فرض Panasonic FZ5

فکر کردم شاید بد نباشه که یه تاپیکی هم واسه دوربین Panasonic fz5 باز کنم که مسائل راجع به این دوربین همینجا مطرح بشه (البته ایده این تاپیک رو از جناب dracula گرفتم که ایده خیلی خوبیه)
    من خودم حدود 3 ماهه که fz5 خریدم (365000 تومن) و تا اینجاش که خیلی راضی بودم البته هنوز بطور کامل به امکاناتش مسلط نشدم ولی فکر میکنم که به نسبت قیمتش دوربین فوق العاده ای هست
    امیدوارم که با حمایت دوستان این تاپیک هم جون بگیره و بتونیم چیزای بیشتری یاد بگیریم (مخصوصا عزیزانی که قصد خرید دوربین دارند)
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین