نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نقد کامل وسوال وجواب در مورد Lumix FZ50

رأی دهندگان
11. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • توضیح کامل در مورد panasonic,fz50

4 36.36%
  • در مورد لوازم جانبی و لنز های تبدیلی اضافه

2 18.18%
  • در مورد مشکلات استفاده وایرادات فنی

8 72.73%
  • به نظر شما در کلاس slr-like در چه رده ای قرار دارد و چرا با دلیل

7 63.64%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65
Like Tree28تشکر

موضوع: Panasonic FZ50

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

پیش فرض پاسخ: Panasonic FZ50

در مورد مشکلات استفاده وایرادات فنی
    دو عکس زیر نشون میدن فرمت raw جزئیاترو خیلی بهتر از حالت jpeg حفظ میکنه ازمایش کننده در این ازمایش کامل نشون داده بیشتر ایراد از فریموره که باگهای زیادی داره و کامل نمیتونه پردازنده ونوس 3 رو کنترل کنه یعنی اثر نویز گیر دو مرحله ای ونوس 3 برای کنترل نویز ملایم نیست و از جز ئیات حتی در حالت LOW NR هم کم میکنه .در هر دو عکس از نرم افزار ویرایش و کاهش نویز استفاده شده.عکس شماره1 RAW و شماره 2 JPEG LOW NR
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (127.2 کیلو بایت, 62 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (126.0 کیلو بایت, 63 بازدید)

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

به نظر میرسه مشکل لوازم جانبی پاناسونیک هم داره رفع میشه امروز توی فروشگاه نماینده تبریز تله کنورتور 2x اونو برای 36 و 38 م.م دیدم. یه زمانی خیلی دنبالش بودم
    قیمت کردم دهنه 38 م.م رو 65 تومن گفت، به نظر من قیمت مناسبیه.
    Mashhadi Vahid و بهرنگ تشکر می‌کنند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    606

Thumbs up پاسخ: Panasonic FZ50

قابل توجه علی عزیز امیدوارم بدرد بخوره .
    البته به موضوع بی ربط هم نیست
    کلیه دوربینهای لومیکس رو با مودهاشون با تذکر در مورد دوربینهای متفاوت هم توضیح کامل داده
    بنظر من از دفترچه فارسی خودش هم کاملتره
    سایزشون وحجمشون کم شده ولی امتحان کردم تقریبا 100% میشه متن ها رو خوند والبته رنگی.:)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Ali Shadi تشکر می‌کند.

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

بهرنگ عزیز خیلی ممنون ، واقعا لطف کردی
    بهرنگ تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر همراه mse1445 آواتار ها
    تشکر کرده
    149

یه سوالی من بتازگی به جمع Fz50 هایی ها پیوستم میخواستم ببینم شما از محافط لنز یو وی هم استفاده میکنید نیاز هست ؟ چه سایز و مدلی باید بگیرم ؟

تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط mse1445 نمایش پست ها
    یه سوالی من بتازگی به جمع Fz50 هایی ها پیوستم میخواستم ببینم شما از محافط لنز یو وی هم استفاده میکنید نیاز هست ؟ چه سایز و مدلی باید بگیرم ؟
    با سلام دوست عزیز من تنها fz50 هی فرومم وکسی رو تا الان ندیدم.خوشحالم که از تنهایی در اومدم ولی نباید اقای وحید واقا علی رو نیز فراموش کرد کمک زیادی به من کردن واز خوانواده لومیکس میباشند .البته اقا وحید کانون استفاده میکنن.ولی از دوستدارن لومیکس به حساب میاند.
    در مورد فیلتر به عرضتون برسونم بله حتما لازمه خصوصا در مورد لنز با ارزش لایکا که روشه.
    55mm روی 35mm .یعنی روی فیلتر باید 55 نوشته باشه.و کلا هرکنورتری روی fz50 باید یا 55 باشه یا مبدل 55 داشته باشه.
    در مورد نوع کنورتر اصلی رو نمیارن با کد dmw-lmc55 یا محافظ mc ولی بانیان الکترونیک لوازم جانبی از این قبیل ساپورت نمی کنه .وگرونتر هم هستند.
    خیلی مهمه .می تونی تو بازار uv های پاناسونیک هست روشون هم 55mm نوشته شده تهیه کنی من در تاریخ خرید دوربین حدود 10000 تومن خریدم فکر کنم ارزون تر باشه. اصل نیست ولی از نداشتنش خیلی بهتره.البته کلا اشاره شده در عکاسی شب ممکنه تاثیر منفی بزاره .ولی به در اوردنش نمی ارزه .با دقت یکبارتمیزش کن و بعد اروم تا حدی که بعدا بتونی بازش کنی وصلش کن مواظب باش گردو خاک واثر انگشت بینشون نمونه.
    یه محافظ 2 اینچی lcd هم حتما تهیه کن.
    توجه! حتما از اول این تایپیک رو بخون اطلا عات خوب ومفیدی از fz 50 می تونی بدست بیاری.:biggrin:
    امیدوارم عکسهای خوبی باهاش بگیری وموفق باشی:)
    ویرایش توسط بهرنگ : Tuesday 1 January 2008 در ساعت 13:12
    mse1445 تشکر می‌کند.

بهرنگ پاشایی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

اینم از تجهیزات عكاسی در آب برای دوربین پاناسونیك FZ50
    در متن اصلی نوشته شده كه تا عمق 60 متری كار میكنه!!! :confused:

Ali Shadi و بهرنگ تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

بهرنگ جان!!!
    به قول دوستان اين تاپيك شما ستودنيه! كلشو خوندم. ممنون آقا!
    اما من يه جورايي از شما شاكيم! خيليم زياد! :::big grin:::
    چون منه مشكل پسند رو به دردسر مضاعف انداختين واسه خريدم!! :::big grin:::
    ميشه حالا كه lumix رو به انتخابهاي من اضافه كردين زحمت بكشين به اين چند تا سوالم جواب بدين؟
    اول اينو بگم كه من تا حالا فقط با zenitو دروبين موبايل عكس گرفتم! چون كار گرافيكي انجام ميدم عاشق عكسهاي خلاقانه هستم. اينو گفتم كه راهنماييتون در سطح من باشه.
    1. fz18 با fz50براي من چه فرقي ميتونه داشته باشه؟ اختلاف قيمت 150 تومني!!! واسه سايز سنسور؟؟؟
    2.بيشتر از زوم تله عاشق زوم وايد هستم. 28 و 35 برا من توفيري داره مگه؟ تا حالا حساس بودم اما گمونم برا من بيمورد باشه؟ نه؟
    3. گفتيد تو عكاسي شب ايده آل نيست... يعني با فلاش خارجي هم اينطوره؟ ميخوام با هزينه اي كه ميدم شرمندم نكنه تو عكاسي تو مراسماي خانوادگي! گرچه لذت عكاسي رو تو عكاسي از طبيعت جستجو ميكنم...
    4. يه سوال كلي! اين دوربيناي ديجيتال دكلانشور هم دارن؟؟؟
    5. اين raw ميتونه مشغله فكري نويز و hue شدن تصوير رو كه بخاطرش اينهمه sampleديدم رو رفع كنه؟ كه وقتي كيفيت فوق العاده بخوام ازش استفاده كنم؟ تو كار با نرم افزار همواسه edit فوق العاده ام! مشكلي ندارم!
    (در ضمن من يكماه بعد ميخوام خريد كنم. بعد نوروز... به نظر شما به مدلهاي 2008 فكر كنم يا نه؟)
    پيشاپيش ممنون...
    اميدوارم سوالاي lumixiي من در مورد خريد تاپيك رو به "چه دوربيني بخرم" تبديل نكرده باشه. خودم از اين اختلاطها تو فروم بدم مياد!
    بهرنگ تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    بهرنگ جان!!!
    به قول دوستان اين تاپيك شما ستودنيه! كلشو خوندم. ممنون آقا!
    اما من يه جورايي از شما شاكيم! خيليم زياد! :::big grin:::
    چون منه مشكل پسند رو به دردسر مضاعف انداختين واسه خريدم!! :::big grin:::
    ميشه حالا كه lumix رو به انتخابهاي من اضافه كردين زحمت بكشين به اين چند تا سوالم جواب بدين؟
    اول اينو بگم كه من تا حالا فقط با zenitو دروبين موبايل عكس گرفتم! چون كار گرافيكي انجام ميدم عاشق عكسهاي خلاقانه هستم. اينو گفتم كه راهنماييتون در سطح من باشه.
    1. fz18 با fz50براي من چه فرقي ميتونه داشته باشه؟ اختلاف قيمت 150 تومني!!! واسه سايز سنسور؟؟؟
    2.بيشتر از زوم تله عاشق زوم وايد هستم. 28 و 35 برا من توفيري داره مگه؟ تا حالا حساس بودم اما گمونم برا من بيمورد باشه؟ نه؟
    3. گفتيد تو عكاسي شب ايده آل نيست... يعني با فلاش خارجي هم اينطوره؟ ميخوام با هزينه اي كه ميدم شرمندم نكنه تو عكاسي تو مراسماي خانوادگي! گرچه لذت عكاسي رو تو عكاسي از طبيعت جستجو ميكنم...
    4. يه سوال كلي! اين دوربيناي ديجيتال دكلانشور هم دارن؟؟؟
    5. اين raw ميتونه مشغله فكري نويز و hue شدن تصوير رو كه بخاطرش اينهمه sampleديدم رو رفع كنه؟ كه وقتي كيفيت فوق العاده بخوام ازش استفاده كنم؟ تو كار با نرم افزار همواسه edit فوق العاده ام! مشكلي ندارم!
    (در ضمن من يكماه بعد ميخوام خريد كنم. بعد نوروز... به نظر شما به مدلهاي 2008 فكر كنم يا نه؟)
    پيشاپيش ممنون...
    اميدوارم سوالاي lumixiي من در مورد خريد تاپيك رو به "چه دوربيني بخرم" تبديل نكرده باشه. خودم از اين اختلاطها تو فروم بدم مياد!
    دوست عزیز در مورد سوال اول تون.

1. سنسور 10.1 مگا پیسل بزرگتر و قابلیت عالی سوپر زوم تا 21.4X در 3 مگا پیکسل
    2. محدوده دیافراگم کاملتر از رقبا2.8 تا 11 در واید 3.8 تا 11 در تله .
    3. لنز با کیفیتر
    4. فلاش TTL
    5. بدنه خوشدستر و حرفه ای تر وجدی
    6. رینگ فوکوس عالی
    7. رینگ زوم بدرد بخورتر
    8. Viewfinder 230000 پیکسل
    9. LCD چرخان بدرد بخور
    10.زوم در حین فیلم برداری واید با فوکوسی سریع وکم نظیر اتوماتیک
    11.نسب راحت کنورترها

FZ18
    1. محدوده وایدوتله خوب بدون نیاز به کنورتر 28 واید زوم18X
    2.قابلیت تشخیص چهره و اضافه شدن چند مود دیگر برای استفاده اماتوری کم دردسرتر
    3. 4 مرحله ای شدن عملکرد ونوس3
    4. قیمت خوب
    5. ایزوی 6400
    6. ماکروی 1 سانتیمتری
    7. جویستیک برای فوکوس دستی . باز هم همان نظر قبلیم دوربینو در دست عین کامپکت نشون میده
    خوب مقایسه رو براحتی میشه انجام داد.و اختلاف قیمت رو.
    در مورد عکاسی شب هم مشکل نویز هست.ولی با فلاش خیلی کمتر میشه.
    در مورد RAW خیلی عالی تر میشه.خصوصا با نرم افزارهای زد نویز کار کنید.neat image 5.8pro
    در مورد دوربینهای جدید در کلاس بالاتر slr بله منتظر باشید .من المپیوس رو اگه در ایران هم قیمتش پایین اومده باشه موافقم .مثلا e510
    Olympus has announced that they are dropping the price of both their E410 and E510 D-SLR range.

The E410 body is now reduced to £319.99, a drop of £20. The E410 Single Lens kit, Double Zoom and Travel Kits all experience a £50 price reduction, now at £349.99, £449.99 and £399.99 respectively.

The E510 DSLR's have also experienced fantastic price reductions, up to as much as £150 on the range. Prices are £339.99 for the E510 body, £449.99 for the Single lens Kit, £549.99 for the Double Zoom kit and £499.99 for the Travel Kit.
    ولی در مورد نوع علاقتون من خودم مثل نوشته ای که در امضام می بینید یک اماتورم.وزیاد نمیتونم راهنمایی تون کنم .ولی در بین دو دوربین اگه بودجه براتون در اولویت دومه بدون تردید fz50 رو انتخاب کنید.
    nautilus_214 تشکر می‌کند.

بهرنگ پاشایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

سلام
    دوست عزیز
    من هم قصد خرید fz50 را كرده ام. اما وسوسه s5is به سراغم میاد .شما میتونی كمكم كنی ؟ باید بگم قبلا H1 داشتم و قصدم از خرید جدید استفاده از تکنولوژی روز وکیفیت بیشتره. در ضمن نیازم هست که بعضی وقتها از مجالس هم عکس بگیرم . متشکرم .

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین