صفحه 15 از 27 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 265
Like Tree443تشکر

موضوع: Panasonic Lumix DMC-FZ35 (FZ38)

كاربر جديد riofarina آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: Panasonic Lumix DMC-FZ35 (FZ38)

دوباره سلام یادم رفت بگم دلیل انتخابم چی بود.من به خاطر امتیاز و چیزایی که تو سایت زیر نوشته بود خریدمشش.واقعا" یه سر گردن از دوربینهای حتی گرونتر از خودش بالاتره.

کد:
    http://www.testfreaks.com/digitalcameras
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 26 April 2010 در ساعت 14:59
    omid705، Anoosh-Em و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

هرچند شما يكي از بهترين دوربين هاي بازار رو خريده ايد ولي خيلي هم به اين امتياز بندي ها دل نبنديد. من خودم زماني معتاد اين سايت بودم وخيلي ريويو ها و امتيازاتش رو قبول داشتم ولي يك بار (سر لوازم صوتي تصويري) چيزهاي عجيب و غريبي توش ديدم كه خودم تستشون كرده بودم و باعث شد زياد ديگه اون بهاي سابقو بهش ندم.

يك نمونه ي جالب رو اينجا ببينيد:

کد:
    http://www.testfreaks.com/digitalcameras/compare/nikon-d90,canon-eos-7d/
    همانطور كه مي بينيد به D90 بالاترين امتياز رو داده (يعني 10) ولي اگر به ريز امتيازات نگاه بكنيد حتا يك امتياز 10 هم ندارد و با هيچ فرمول رياضي اي نمي توان از اين امتيازات detail به اون امتياز 10 نهايي رسيد. بر عكس به 7D داده 9.6 و اين در حاليست كه مجموع امتيازات detail اين دوربين 76.2 در برابر مجموع 67.7 دوربين اوليست و باز هم هر جوري حساب كنيم (ضريب برخي را بيشتر از بقيه بگيريم) توجيه پذير نيست.
    omid705 و riofarina تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

هرچند شما يكي از بهترين دوربين هاي بازار رو خريده ايد ولي خيلي هم به اين امتياز بندي ها دل نبنديد. من خودم زماني معتاد اين سايت بودم وخيلي ريويو ها و امتيازاتش رو قبول داشتم ولي يك بار (سر لوازم صوتي تصويري) چيزهاي عجيب و غريبي توش ديدم كه خودم تستشون كرده بودم و باعث شد زياد ديگه اون بهاي سابقو بهش ندم.

يك نمونه ي جالب رو اينجا ببينيد:

کد:
    http://www.testfreaks.com/digitalcameras/compare/nikon-d90,canon-eos-7d/
    همانطور كه مي بينيد به D90 بالاترين امتياز رو داده (يعني 10) ولي اگر به ريز امتيازات نگاه بكنيد حتا يك امتياز 10 هم ندارد و با هيچ فرمول رياضي اي نمي توان از اين امتيازات detail به اون امتياز 10 نهايي رسيد. بر عكس به 7D داده 9.6 و اين در حاليست كه مجموع امتيازات detail اين دوربين 76.2 در برابر مجموع 67.7 دوربين اوليست و باز هم هر جوري حساب كنيم (ضريب برخي را بيشتر از بقيه بگيريم) توجيه پذير نيست.
    البت کارشون اینفدرا هم بی حساب کتاب نیست

اگه تو یک سری از محصولات امتیاز زیادی داده بشه، به بیشترین امتیاز نمره 10 میدن
    تو امتیاز دادن ها هم امتیاز های مختلف اولویت های مختلفی دارن بستگی داره چه کسی امتیاز داده باشه. مثلا ممکنه اولویت 9.9 یک نفر حرفه ای از امتیاز 8 یه عده دیگه بیشتر باشه و امتیاز کا رو بیشتر از میانگین کنه
    در ضمن ، اگه عده کمی امتیاز داده باشن، خودشون یه امتیازی نزدیک به امتیاز میانگین میزارن

توضیحات کامل تر :

http://www.testfreaks.com/info/freakscore

در ضمن ، من هیچ وابسشتگی به این سایت ندارم

موفق باشید
    omid705 و farhad44 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1

سلام
    البته من منظورم بیشتر User Reviews این سایت بود که بیشتر از 90 درصد رای مثبت داده بودن.
    چند تا سایت بررسی تخصصی خارجی هم رفتم که در مقایسه با نیکون p90 یا p100 , کانن sx1 یا 20 , سونی hx1 که همگی رقبای اصلی و قدر این دوربین تو بازار هستن رای خوبی بهش دادن و در کل با این قیمت میشه گفت فعلا" فوق العادس.
    البته من آماتورم و نظر استید رو قبول دارم این فقط نظر شخصی من بود.
    من خودم قبل این میخواستم نیکون coolpix l110 بخرم که بعد از خوندن این سایتا منصرف شدم.:)
    D.Daneshmand تشکر می‌کند.

كاربر آشنا C@non آواتار ها
    تشکر کرده
    88

سلام چند تا سوال داشتم در مورد این دوربین :
    1- با مود اتوماتیک این دوربین میشه عکسهای خوبی گرفت یا حتما برای گرفتن عکسها حتما باید تنظیمات دستی رو اعمال کرد ؟
    2- موقع فیلمبرداری زوم اپتیکال داره یا خیر ؟
    3- من قبلا H50 سونی داشتم اما اصلا از کیفیت رنگها راضی نبودم یعنی رنگ قرمزی که میخواستم از یک سوژه بگیرم وقتی تو کامپیوتر نگاه میکردم به صورتی و یا نارنجی بیشتر میخورد آیا این دوربین رنگها رو بصورت طبیعی ثبت میکنه ؟
    4-
    نقل قول نوشته اصلی توسط alfredooo نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ
    خیر منظورم لنز فلیر نیست
    مخصوصا موقع فیلم برداری یک خط صاف بر روی لامپ از بالا به پایین تصویر میفته، و در این عکسی که فرستادم به لامپ هایی که در دوردست هست نگاه کنید، انگار نور از آنها سر ریز شده است
    با هود امتحان کردم تاثیری نداشت
    همین عکس با کراپ 100
    نقل قول نوشته اصلی توسط alfredooo نمایش پست ها
    این مشکل چیه که هر لامپی روشنه ، نور در این دوربین به سمت پایین میریزه ؟
    نمونه :
    این دو موردی که دوستان گفتند یه مقدار منو نگران کرده آیا این دوربین مشکل داره یا تنظیمات به درستی انجام نشده ؟

5- صدای لنز هنگام جلو و عقب بردن لنز (اپتیکال) آیا صدای زیادی داره ؟ مخصوصا تو فیلمبرداری تو یه محیط آروم صدای لنز ضبط میشه ؟
    6- من راستش میخواستم تو رده کامپکت SX210 رو بگیرم اما این تاپیک و مطالبی که تو نت خوندم توجه منو به این دوربین جلب کرده آیا با انتخاب این دوربین از عکاسی میتونم لذت ببرم و آیا دوستانی که الآن این دوربین رو دارن و بخوان دوباره یه دوربین دیگه رو انتخاب کنن بازم FZ35 رو انتخاب میکنن یا خیر ؟ (این سوال خیلی مهمه)

ببخشید زیاد شد / ممنون
    omid705 و amiroooo تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط C@non نمایش پست ها
    سلام چند تا سوال داشتم در مورد این دوربین :
    1- با مود اتوماتیک این دوربین میشه عکسهای خوبی گرفت یا حتما برای گرفتن عکسها حتما باید تنظیمات دستی رو اعمال کرد ؟
    2- موقع فیلمبرداری زوم اپتیکال داره یا خیر ؟
    3- من قبلا H50 سونی داشتم اما اصلا از کیفیت رنگها راضی نبودم یعنی رنگ قرمزی که میخواستم از یک سوژه بگیرم وقتی تو کامپیوتر نگاه میکردم به صورتی و یا نارنجی بیشتر میخورد آیا این دوربین رنگها رو بصورت طبیعی ثبت میکنه ؟
    4-

این دو موردی که دوستان گفتند یه مقدار منو نگران کرده آیا این دوربین مشکل داره یا تنظیمات به درستی انجام نشده ؟

5- صدای لنز هنگام جلو و عقب بردن لنز (اپتیکال) آیا صدای زیادی داره ؟ مخصوصا تو فیلمبرداری تو یه محیط آروم صدای لنز ضبط میشه ؟
    6- من راستش میخواستم تو رده کامپکت SX210 رو بگیرم اما این تاپیک و مطالبی که تو نت خوندم توجه منو به این دوربین جلب کرده آیا با انتخاب این دوربین از عکاسی میتونم لذت ببرم و آیا دوستانی که الآن این دوربین رو دارن و بخوان دوباره یه دوربین دیگه رو انتخاب کنن بازم FZ35 رو انتخاب میکنن یا خیر ؟ (این سوال خیلی مهمه)

ببخشید زیاد شد / ممنون
    سلام دوست عزیز
    1. این دوربین مود اتوماتیک هوشمند داره که به تناسب شرایط خودش یکی از مودهای عکاسی رو انتخاب میکنه،و این کار رو خیلی خوب امجام میده.
    من از مود اتوماتیکش فعلا راضیم گرچه زمان زیادی نیست خریدمش اما تا حالا 400 شات باهاش عکس گرفتم و نا امیدم نکرده!

2. بله داره اما فقط با سرعت کند یعنی مثل عکاسیش نیست که اهرم زوم رو هرچی بیشتر بچرخونید سریعتر زوم کنه،در حالت فیلمبرداری فقط یک حالت زوم با سرعت آروم داره که البته باعث میشه فیلم های زیبایی بگیرید.

3. اتفاقا من همین مورد پرتقال رو دیشب تست کردم،همینطوری هست که میفرمایید سونی بود!
    خیلی نارنجی نشون میده که طبیعی نیست.
    در کل منم خیلی رنگاش رو طبیعی ندیدم البته داخل نور اتاق،عکاسی از طبیعتش فوق العادست!!!

4. این موارد رو من هنوز فرصت نکردم با تنظیمات درست که فرهاد عزیز فرمودند تست کنم،آخه من هنوز تو عکاسی خیلی آماتورم.
    اگر سایر دوستان تست کردند اطلاع خواهند داد.

5. نه اتفاقا بی صدا زوم میکنه.
    من تا حالا تو محیط خیلی ساکت فیلم نگرفتم ببینم ضبط میشه صدای زوم یا نه اما تصور نمیکنم اینطور باشه.

6. SX210 رو که نمیشه با این مقایسه کرد،اما خوب نسبت به SX20 یه مزایایی داره که من به شخصه دلایل انتخابم اینا بوده:
    اول این که قابلیت عکاسی RAW داره.
    ثانیا 60 ثانیه نوردهی میکنه که خیلیییی واسه من مهمه و به دردم میخوره،اگر بودجم اجازه میداد حتما SLR میخریدم که Bulb داشته باشه!
    سرعت فوکوسش بسیار بهتر و بالاتر از کنون هستش.
    رفتار نویزی خیلی خوبی خصوصا در نور مصنوعی اتاق ایزوهای 100 تا 400 داره که کاملا در عکساش محسوسه.
    در کل من ازش راضیم،به نسبت یک لایک خیلی عکسای خوبی میگیره.
    بله،من اگر باز هم میخواستم دوربین بخرم FZ35 رو میخریدم.
    موفق باشید.

پ.ن. مطالب بالا صرفا نظر شخصی اینجانب بوده و ارزش دیگری ندارند!:biggrin:
    ویرایش توسط omid705 : Wednesday 28 April 2010 در ساعت 00:50
    C@non، ali_ab و rsecretp تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1

سلام canon جان من هم تازه خریدمش ولی کاملا" حرفای omid705 رو تایید میکنم.من از هرکسی پرسیدم بغیر از فروشندهایی که این مدل رو نداشتن این دوربین رو تایید کردن که طبیعی هم هست اونا تایید نکنن:biggrin: راستی وقتی هودشو نصب میکنی چه با ابهت میشه راستی من الان چهار پنج روزی میشه باهاش ور میرم ولی اصلا" باطریش حتی یه خطم کم نشده این خودش یه مزیت بزرگه

تشکر کرده
    380

برای مشکل ریزش عکس ها این مقاله رو بخونید :

http://www.akkasee.com/articles/7066

فکر می کنم بی ربط نباشه البته این عکس ها رو با دوربین های حرفه ای گرفتند ، لطفا با FZ35 مقایسه نکنید !!!
    omid705، C@non و amiroooo تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamiani نمایش پست ها
    سلام دوست من :)

ولی در مورد رنگ تا وقتی رنگ سفید رو توی این محیط به دوربین نشون ندین، هیچ دوربینی نمی تونه رنگ ها رو درست نشون بده !!! برای همین تو نور لامپ اگه White Balance رو دزست نکنید همه چی زرد میشه !!!

امیدوارم موفق باشید دوست من
    درود بر شما.
    جناب رستمیانی من از اون قسمتش که سفید رو بهش میشناسونی استفاده نکردم اما وایت بالانس رو دقیقا تنظیم کردم!
    حتی روی مودهای مختلف از جمله آتو هم امتحان کردم،بازم رنگاش مثل کنون طبیعی نشد!
    البته شاید من تنظیماتش رو بلد نیستم.
    بازم سعی میکنم یاد بگیرم.
    از توضیحاتتون ممنون.
    amiroooo تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط omid705 نمایش پست ها
    درود بر شما.
    جناب رستمیانی من از اون قسمتش که سفید رو بهش میشناسونی استفاده نکردم اما وایت بالانس رو دقیقا تنظیم کردم!
    حتی روی مودهای مختلف از جمله آتو هم امتحان کردم،بازم رنگاش مثل کنون طبیعی نشد!
    البته شاید من تنظیماتش رو بلد نیستم.
    بازم سعی میکنم یاد بگیرم.
    از توضیحاتتون ممنون.
    خب طبیعی هست !
    وقتی خودش خودکار رنگ رو تنظیم می کنه فقط حدس می زنه رنگ درست کدومه ! ولی دوربین های مختلف اینجا تصمیم های مختلفی می گیرن. بعضیا ممکنه عکس ها رو سرد تر و بعضی گرم تر ثبت کنن
    شما White Balance رو مثلا با یک دیوار گچی یا یک کاغذ A4 هم اونم می تونی تنظیم کنی ... ولی معمولا بهتره عکس رو با یک نرم افزار هم ویرایش کنی تا علاوه بر White Balance مقدار Level و Sharpness و ... رو هم تغییر بدی تا به بهترین نتیجه برسی

البته اگه White Balance هم تنظیم باشه بازم همه دوربین ها کیفیت رنگ مشابه ندارند، ولی فقط در اون صورت میشه اونا رو با هم مقایسه کرد

امیدوارم موفق باشید دوست من

صفحه 15 از 27 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین