نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: نظر فني در مورد C8080

aj
    aj آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نظر فني در مورد C8080

سلام به همه دوستان
    چند روز پيش در مورد G5 از دوستان اطلاعاتي خواستم كه در نتيجه كار به C8080 كشيد.
    تشكر ويژه از آقا امير :wink:
    حالا براي تكميل بيشتر اطلاعات از كساني كه خبرهاي دقيق تري از اين دوربين دارند خواهش ميكنم كه در اختيارم بگذارند. اگر عملا با اون كار ميكنند كه چه بهتر ولي اگر چيزي هم شنيدن
    نوشتنش ضرري نداره.
    آقاي شهبازي عزيز گله مند بودن كه كسي سري به انجمن نميزنه !!! ولي سوال من اينه ما هم كه سر ميزنيم و سوال مي پرسيم چرا كسي حداقل يك جواب خشك و خالي نميده؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ببخشيد كه جواب شما دير شد. اينجا ميتونيد مزايا و معايب تموم دوربين‌هاي 8 مگا پيكسل را ببينيد. يه خورده از 8080 بد گفته به خاطر طراحي ارگونوميكش. اما به نظر من اصلا مهم نيست چون كيفيت ساخت٬ لنز و عكسهاش عاليه.

http://www.luminous-landscape.com/re...oosing-8.shtml

اينجا هم ميتونيد كامل تر راجع به 8080 اطلاعات كسب كنيد:

http://www.dpreview.com/reviews/olympusc8080wz

البته توي همين سايت هم مطلب داريم كه حتما آقاي شهبازي قبول زحمت ميكنند و جور ما تنبل ها را ميكشند و به شما لينك ميدهند.

يه خبر ديگه ٬ با خبر شدم كه مينولتاي A2 رو ميشه با 870 تومان خريد. اگه درست باشه خيلي مفته (اگه شك داريد يه زنگ به عكسباران بزنيد) و تقريبا بهترين دوربين 8 مگا پيكسلي جديده٬ به چند علت : سيستم لرزش گير موثر٬ منظره ياب حدود يك مگاپيكسلي! و امكانات بسيار كاملي كه داره. روي اين هم فكر كنيد. با اين يكي خودم كار كردم ٬ سرعت اتو فوكوس و كيفيت ساختش با نسل قديم دوربين ها زمين تا آسمون فرق ميكنه البته احتمالا رقباي اين دوربين هم همينطور هستند.
    اما راجع به خريدش ٬ از من نخواهيد كه شماره يه دلال رو بهتون بدم ٬ چون اگه مشكلي براتون پيش بياد خودم رو نميبخشم. گرچه٬ بعضي شركت‌هاي درگير كار دوربين ازدلال هم بدترند٬ يعني همون واسطه‌اند٬ منتهي تحت ويندوز!

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

البته گله بنده از ننوشتن نظر در بخش نظرخواهي مقالات بود. در اين انجمن هم كادري براي پاسخگويي به سوالات وجود ندارد. كواب سوالات را ساير دوستاني كه مانند شما عضو هستند مي دهند و ممكن است به علت دير يا زود سر زدن به فروم جواب به سوالات كمي دير يا زود شود و يا ممكن است جواب سوالات را خيلي ها ندانند كه بايد منتظر بمانيد تا يك نفر مطلع كه حال و حوصله پاسخ دادن داشته باشد به اينجا سر بزند. ولي در بيشتر اوقات بقول قديميها دير و زود دارد ولي....

در مورد هست مگا پيكسلي ها نعما مقاله جالبي داده يود كه خواندنش مفيد است:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000755.php
    همچنين معرفي c8080:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000583.php
    و نیز G5:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000658.php

aj
    aj آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام بر تمام سروران و اساتيدي كه بي مزد ومنت باري از دوش خلايق برداشته و دستي رو از راه دور ميگيرند.

همچنين عرض ادب دارم خدمت آقاي امير عزيز و نيز جناب شهبازي.

راستش قصدم آتيش بپا كردن نبود و هدفم فقط زنده و گرم نگه داشتن اين انجمن تخصصي و دوستانه است كه جز اخلاص و خير و بركت چيزي در اون نيست.

اميدوارم روزي برسه كه علاقمندان به عكس و عكاسي در ساعت فراغت يك سري به اين سايت بزنن و با برداشتن يك نت از هر مقاله دوربين و سه پايه رو بردارن و برن طرف نزديكترين پارك و شروع به تمرين درسها كنند.
    بهر حال به نظر من نتيجه زحمات مديران و همكاران زحمت كش اين سايت بايستي در انجمن سايت ظهور پيدا كنه. انجام عملي كار با دوربين بر طبق اصول و قاعده وبر حسب مشخصات هر دوربين وويرايشهاي حرفه اي نتيجه كار با نرم افزارهاي مربوطه ودر آخر به اشتراك گذاشتن اين تجربيات ضمن افزايش كيفي اطلاعات دوستان علاقمند به اين هنر حتما در ازياد ورود علاقمندان مبتدي مثل حقير در اين وادي نيز موثر خواهد بود.
    خدا را چه ديديد شايد اين تبادلات اطلاعاتي اثري نيز بر بازار بلبشو و بندازو دررو نمايندگي ها و ديگر مراكز معروف و مخوف داشت. الخير و في ماالوقع.

از دوستان بابت آدرس هايي كه دادند ممنونم. در طي چند روز گذشته هم اونها و هم سايت سازنده ها و هم سايت مقايسه كننده ها وهمچنين تعداد زيادي نظرات افراد خارجي رو كه با اين دوربين كار كردند ديدم.

فكر ميكردم با توجه به اينكه دو سه سالي از ورود اينگونه دوربين ها به ايران ميگذره و حنما تعداد زياديش هم تو ايران بفروش رفته افراد زيادي بتونن اطلاعات بدند. احتمالا خريدارهاي دوربين ديجيتالي كامپيوتر ندارن كه از وب استفاده كنند ويا اگر دارند حتما فونت فارسي ندارن و يا اگردارند ديگه حتما آدرس اينجا خيلي پيچ در پيچه :roll: ديگه آخرش اگه هيچكدوم از اينا نباشه
    يا حال ندارن :) و يا از شركت هاي سازنده دوربين حق السكوت ميگيرند. ::

خب واما دوربين
    C8080 امروز در جمهوري 820.000تومن قيمت داده شد ودر نمايندگي شهرآرا توسط آقاي افروزه با موشكافي پاره اي از مشكلات نمايندگي ها و ذكر دلايل گراني در نمايندگي ها با آنكه دوربين ها از يك جا پخش ميشود 840.000 تومن.
    F828 در جمهوري با گارانتي 902.000تومن و بدون گارانتي 890.000تومن.

آقا اميرعزيز من هم در مورد مينولتا موافقم اگر اختلاف قيمت اينقدر كم باشه واقعا جاي بررسي و تجديد نظر هست.

بهر حال بايستي تا اوايل هفته آينده تصميم نهايي را بگيرم.