نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree5تشکر
  • 4 Post By mreza1001
  • 1 Post By mreza1001

موضوع: تعمیر نورسنج پنتاکس ام اکس pentax MX

كاربر جديد black_demented آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض تعمیر نورسنج پنتاکس ام اکس pentax MX

با سلام
    من 1 دوربین پنتاکس ام اکس به دستم رسیده که خیلی دلم میخواد باهاش عکس بگیرم، ولی متاسفانه به علت ضربه ای که خورده نورسنج اش کار نمیکنه، میخواستم بدونم میشه تعمیرش کرد یا نه؟ اگه آره آدرس یه تعمیرگاه که این کار رو انجام میده رو بگید - ممنون

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: تعمیر نورسنج پنتاکس ام اکس pentax MX

Pentax MX متولد سال 1976 است و تا 1985 تولید میشده . برخی معتقدند که شاترش در دراز مدت می چسبه اما این احتمالا مربوط به یک سری تولید خاص بوده. اگر دوربین شما شاترش سالمه احتمال درست شدن نورسنجش زیاده سیستم نورسنجیش اگر اشتباه نکم شبیه Canon AE1 است که شاید خیلی ها تو درست کردنش مهارت داشته باشند. فقط اینکه کجا ببریدش نمی دونم. دو سه جا سراغ دارم اما آنقدر اطمینان به کارشان ندارم که معرفی کنم. به نظرم با آقا قاسمی مشورت کنید بالاخره ایشون پیشکسوت این کارند. حتماً از همکاران قدیمشان کسی هست.

راستی بدنه شما مشکیه یا نقره ای؟

بین کلکسیون دار ها طرفدار زیاد دارد البته اگر سالم باشد. چون اغلب دست عکاسانی (بیشتر طبیعت) بوده که پدر دوربین رو در آورده اند.

این دوربین خواهر دوقولوی Pentax ME محسوب می شود. و فقط نورسنجش از باتری استفاده می کند. شاترش هم عمودی کنار می رود.

یک لینک هم می گذارم که فقط ببنید مبادا هوس کنید و به جان دوربین بیفتید ها! به هر حال ممکن است بدردتان بخورد:

کد HTML:
    http://www.mypentax.com/PentaxMX.html
    به قطعات نور سنج دقت کنید ! اگر کلا نورسنج کار نمی کند احتماً یک چیزیش قطع شده.

و این هم لینک معرفی در ویکی پدیا :

کد HTML:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pentax_MX
    این جمله از کسی است که 20 سال از این دوربین استفاده کرده :

All I can say that this camera is IMHO one of the top ten SLRs ever made

It has been used in temperatures from –40 F to +90 F with no problems

قابل توجه دوستان کوهنورد! 40- فارنهایت میشه 34.4- سانتیگراد .درسته؟

والبته نورسجی نقطه ای ندارد ( کنون 1000دی هم ندارد!) سرعت سینک فلاشش هم 60/1 ثانیه است.

کد HTML:
    http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-manual-focus-film-slr-reviews/61218-pentax-mx.html
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 30 January 2010 در ساعت 23:59 دلیل: ایراد تایپی
    Kourosh Kahal، black_demented، xman_a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد black_demented آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    Pentax MX متولد سال 1976 است و تا 1985 تولید میشده . برخی معتقدند که شاترش در دراز مدت می چسبه اما این احتمالا مربوط به یک سری تولید خاص بوده. اگر دوربین شما شاترش سالمه احتمال درست شدن نورسنجش زیاده سیستم نورسنجیش اگر اشتباه نکم شبیه Canon AE1 است که شاید خیلی ها تو درست کردنش مهارت داشته باشند. فقط اینکه کجا ببریدش نمی دونم. دو سه جا سراغ دارم اما آنقدر اطمینان به کارشان ندارم که معرفی کنم. به نظرم با آقا قاسمی مشورت کنید بالاخره ایشون پیشکسوت این کارند. حتماً از همکاران قدیمشان کسی هست.

راستی بدنه شما مشکیه یا نقره ای؟
    نقره ای - مثل عکس بالایی ویکی پدیا - حالا کدومش بهتره؟
    در ضمن شاترش هم تست کردم و کاملان درست کار میکنه

خیلی ممنونم از توضیحات کامل و جامع تون - لینک ویکی پدیا رو قبلا دیده بودم ولی اون یکی لینک خیلی خوب بود

اگه امکانش هست در مورد فیلمش هم یه توضیحی بدید ممنون میشم، یعنی اینکه چه فیلمی بگیرم (سیاه و سفید) که کنتراست خوبی داشته باشه؟

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام

والا در مورد نوع فیلم و .... قبلا تو فروم بحث شده و دوستان صاحبنظر بسیارند : بنده خیلی صلاحیت این اظهار نظر رو ندارم.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9770

به نظر من کداک (دقت کنید که تاریخش نگذشته باشه که اگر گذشته باشه هم ظاهر میشه ولی کیفیت کمی تغییر خواهد کرد) برای رنگی هم بازم کداک و بعدش کونیکا بعدش فوجی (برای فضای سبز و طبیعت فوجی!) البته من خودم هر وقت می خوام فیلم بگیرم مزاحم آقای مرادی می شوم که بپرسم کدام بهتره!

دوربین فوق هم نقره ایش کمتره اما کیفیت یکسانه.
    black_demented تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی