صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 121
Like Tree434تشکر

موضوع: Pentax K-5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    خسته نباشی
    به نظرم عکسای اس200 حدوذ 2 استاپ نویزی تر هستند.
    من نمیدونم "استاپ" توی نویز چجوری اندازه گیری میشه. ولی فکر میکنم ایزو 3200 فوجی با ایزو 25600 مشابهند (این الان یعنی 3 استاپ اختلاف؟).

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    اگه میشه کراپ 100 درصد فایل خام رو برای ایزو 800 تا 3200 هم بذاری بهتر معلوم میشه(چون تو jpeg تنظیمات دوربین بیشتر تاثیر میذاره)
    تو کراپ 100 درصد از متن برای دوربین k-5 کمی تار هست و اس 200 بهتره.
    احسان جان فکر کردی من Scott Kelbyام؟ (این تنها عکاس معروفی بود که اسمشو بلدم - اونم به خاطر ویدئوهای آموزشیشه. اگه اشتباهه که دیگه خیلی ضایعس). اصولا عکس RAWی وجود نداره. چون من نه بلدم و نه فرصتش رو دارم که روشون کار کنم و نه هاردشو دارم که نگهشون دارم. همین که JPEGهامو کراپ کنم خیلیه و کلی هم از برنامه عقبم.
    ولی اگه خیلی لازم داری setting هائی که میخوای عکس خامش رو ببینی رو بگو من امشب عکس میگیرم و آپلود میکنم (دکور هنوز سر جاشه).
    yaghoobi و ehsan+ تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    من نمیدونم "استاپ" توی نویز چجوری اندازه گیری میشه. ولی فکر میکنم ایزو 3200 فوجی با ایزو 25600 مشابهند (این الان یعنی 3 استاپ اختلاف؟).

آره همون 3 استاپ میشه.

شرمنده خیلی زحمت کشیدی آخه اونایی که این دوربین رو دارن رو نمیشناسم برای همین زحمتت میدم.
    اگه وقت کردی با فرمت خام با همین تنظیمات از سوژه عکس بگیر بدون پروسس فقط تو نرم افزار بازش کن و بعد ازش کراپ بگیر با ایزو 1600 اگه تونستی 3200 هم بذار.
    اگه نمونه های هردو دوربین پشت سرهم باشه بهتره یعنی کراپ 100 ازشون تو یه پست پیش هم بذار.
    yaghoobi و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

سهیل جان تشکر
    واقعا زحمت کشیدی عکس گرفتن کراپ کردن ریساز کردن و اپلود کردن در دو سایت وقت گیر هستش ولی یه معیار دست کسانی میاد که بخوان k-5 بخرن یا نه
    منم تصمیم دارم در آینده یک DSLR تهیه کنم این دوربینی که دارم با راهنمایی های احسان جان و پسر پارسی تهیه کردم که راضی هستم و باعث شده مشتاق عکاسی شوم و اخبار محصولات برندهای مختلف را دنبال میکنم. اخیرا دوربین رو گذاشتم رو مد RAW و فقط و فقط RAW عکس میگرم واقعا لذت بخش هست.

موفق و سلامت باشی
    yaghoobi، ehsan+ و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    سهیل جان تشکر
    واقعا زحمت کشیدی عکس گرفتن کراپ کردن ریساز کردن و اپلود کردن در دو سایت وقت گیر هستش ولی یه معیار دست کسانی میاد که بخوان k-5 بخرن یا نه
    منم تصمیم دارم در آینده یک DSLR تهیه کنم این دوربینی که دارم با راهنمایی های احسان جان و پسر پارسی تهیه کردم که راضی هستم و باعث شده مشتاق عکاسی شوم و اخبار محصولات برندهای مختلف را دنبال میکنم. اخیرا دوربین رو گذاشتم رو مد RAW و فقط و فقط RAW عکس میگرم واقعا لذت بخش هست.

موفق و سلامت باشی
    خواهش میکنم. ایشالا مفید باشه. البته بیشتر روی DP تمرکز کنید. راستی باید یه بررسی انجام شه رابطه بین فوجی (به ویژه HS20) با پنتکس (به ویژه K-5) پیدا بشه. آخه الان هر دو نفری که تا حدی به این دوربین علاقه دارن HS20 دارن. منم که خودم قبلش S200 داشتم. عجیبه ... باید دید آقای میلانی اوایل عکاسیشون احتمالا فوجی نداشته؟
    در مورد RAW هم، منم یه مدت با S200 عکس خام مینداختم. اتفاقا عکسهای خام حدود 24 مگاپیکسل بودند که جالب بود (البته ظاهرا یه پروسه نرم افزاری بود) ولی کم کم دیدم اصلا وقت نمیشه ادیت کنمشون، برگشتم به همون JPEG.
    yaghoobi، ehsan+ و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    خواهش میکنم. ایشالا مفید باشه. البته بیشتر روی DP تمرکز کنید. راستی باید یه بررسی انجام شه رابطه بین فوجی (به ویژه HS20) با پنتکس (به ویژه K-5) پیدا بشه. آخه الان هر دو نفری که تا حدی به این دوربین علاقه دارن HS20 دارن. منم که خودم قبلش S200 داشتم. عجیبه ... باید دید آقای میلانی اوایل عکاسیشون احتمالا فوجی نداشته؟
    در مورد RAW هم، منم یه مدت با S200 عکس خام مینداختم. اتفاقا عکسهای خام حدود 24 مگاپیکسل بودند که جالب بود (البته ظاهرا یه پروسه نرم افزاری بود) ولی کم کم دیدم اصلا وقت نمیشه ادیت کنمشون، برگشتم به همون JPEG.
    عجب چیزهایی پیدا می کنید

برای تبدیل عکس خام به jpeg با نرم افزار acr (روی فتوشاپ) هر عکس 5 دقیقه وقت می گیره البته فقط تنظیم نوردهی و کارهی اولیه.
    اگه از کیفیت jpeg راضی هستی خب خوبه اما اگه عکس خام بگیری بعدا هم که تو پروسس ماهر شدی میتونی روی نمونه های قبلی کار کنی و عکس بهتر بدست بیاری.(کاری که من الان به توصیه دوستان انجام میدم چون خودم هم هنوز وارد نیستم)
    yaghoobi، hkhaghani و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

آقا من این عکسهارو گرفتم و توی همون پوشه های قبلی آپلود کردم. فکر کنم استاد عزیزم امروز از روی پیشرفت کار متوجه شده بود که من به جای کار روی لبه های دانش دارم روی لبه های کادر کراپ صددرصد کار میکنم. لذا کلی کار سرکاری داده به من. فرصت کنم عکس ها رو کراپ میکنم میذارم ممکنه طول بکشه. البته الان بیشتر خسته ام تا مشغول انجام کارهای استاد. با توجه به تبحر من در پردازش عکس خام توصیه میکنم خودتون دست به کار شید.
    راستی جالبه عکسهای خام فوجی تقریبا هم حجم K-5 هستند.
    عکسهای K-5: تو دو تا اکسپوژر (صفر و یک) هر کدوم با سه تا ایزو (1600، 3200 و 6400)
    عکسهای S200: تو دو تا اکسپوژر (صفر و 0.67) هر کدوم با سه تا ایزو (800، 1600 و 3200)
    ehsan+ و hkhaghani تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3838

نمونه فایل RAW دوربین K-5 و S200 در ایزو 1600 : بدون ادیت از فایل های نمونه سهیل عزیز
    IMGP4493_2.JPGDSCF6045.JPG
    yaghoobi، ehsan+ و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

مقایسه نویز K-5 و A77 سونی در نور کم

ISO Torture Test: Sony A77 vs Pentax K-5

iso12800.jpg
    yaghoobi، mreza1001، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3838

سلام
    لنز معادل EF-S 15-85 در پنتاکس چیست ؟ به لحاظ اپتیکی و رنج و کیفیت عرض میکنم.
    حدود قیمت آن را هم اگر بنویسید ممنون میشم.
    ویرایش توسط hkhaghani : Thursday 7 June 2012 در ساعت 01:07 دلیل: اصلاح املائ لغت
    soheil1986 تشکر می‌کند.
    حمید رضا خاقانی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دسته بندی لنز های زوم پنتاکس از نظر فوکال به این صورت است : از 10 تا 17 مم - از 16 یا 17 تا 45 الی 50 مم - از 50 55 یا 60 تا تله های مختلف . (باضافه یک 24-12)

به لحاظ رنج می تونیم 70-17 اف4 رو تقریباً هم رنج با 85-15 کنون بدونیم. البته با رنج محدود تر . از نظر واید 17 روی پنتاکس با کراپ 1.5 معادل 25.5 ف ف و 15 کنون با کراپ 1.6 معادل 24 ف ف است.

اما به لحاظ اپتیک بعید می دانم در پنتاکس لنزی با کیفیت 85-15 کنون پیدا بشود.

17-70 پنتاکس شارپتر (مخصوصاً در گوشه ها) با CA و ویگنت کمتر است. خروجی رنگ این لنز (از نظر من) طبیعی تر از 85-15 است . (البته به پروفایل دوربین و خروجی سنسور ها هم وابسته است و نمی توان نظر قطعی داد). به موارد فوق اف ثابت 4 رو هم اضافه کنید. قیمت ایران رو مدتی است خبر ندارم.

می تونید 45-16 اف 4 بدون موتور فوکوس و با رنج محدود تر رو هم بررسی کنید.

مقایسه دم دستی زیر رو ببینید :

کد HTML:
    [url=http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1036&message=35044519]FOV of 15-85 v. 17-70: Pentax SLR Talk Forum: Digital Photography Review[/url]
    yaghoobi، ehsan+، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین