صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
Like Tree68تشکر

موضوع: Sony 500mm f/4 - SAL500F40G

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarmaee نمایش پست ها
    قربان اتفاقن سرعت عکاسی پیاپی SLT های سونی که نیاز به تاکید ندارد.
    سیستم فکوس این دوربینهای با SLR های دیگر متفاوت است(دلیل بالا بودن سرعت عکاسی آنها هم همین است)
    M. Beyrami و lamagra تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

و دیگه اینکه سرعت عکاسی پی در پی چیزی رو ثابت نمیکنه! نکس5 ان من هم 10 فریم بر ثانیه اس! حالا 7دی بهتره یا نکس5 ان؟!...
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

هدف سونی نشر و استفاده بیشتر از دوربین های SLT است.

در حال حاضر این دوربین ها هم از نظر سرعت فوکوس و هم از نظر سرعت عکاسی پیاپی و هم از نظر نقاط فوکوس در رتبه خوبی هستند اما احتمالا به زودی باید منتظر جانشین الفا 700 و همین طور یک SLT در رده های 7 یا 9 باشیم که یقینا حرف های زیادی دارند برای گفتن.
    Sarmaee، abidar، OptiX و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Sarmaee آواتار ها
    تشکر کرده
    65

من هنوز جواب پرسشم را درباره این نوشته جناب مبین علی نگرفتم:
    "کسی که این لنز را میخرد قرار است از آن را کدام بدنه سونی استفاده کند؟تا آنجا که من میدانم حداقل هنوز بدنه ای در رده 1D و 1DX در کنون یا D4 و D3s در نیکون در سونی ساخته نشده است."

چه ایرادی بر استفاده ازین لنز + مثلن آلفا ۷۷ وارد است؟ چرا به صرف استناد به این لنز جدید از سونی انتظار بدنه خاصی دارید؟ باز هم می پرسم تا به حال مگر شده بدنه ای را برای استفاده از لنز خاصی بسازند؟

تشکر کرده
    13645

من نگفتم کسی نباید از این لنز روی بدنه A77 استفاده کند.
    ولی به نظر شما چرا معقول نیست کسی لنز 500 مم کنون رو روی بدنه 60دی استقاده کند؟60 دی بدنه خوبی هست.مشکلی خاصی هم ندارد ولی قطعا کسی که انتظارش انقدر بالا هست که برای رسیدن به حداکثر کیفیت و دقت و در عکاسی لنز مانند Canon 500 mm F/4 IS II را که با نرخ دلار امروز در بازار حدود 20 ملیون تومان قیمت خواهد داشت روی این بدنه ببندد؟

قطعا کسی هم که حاضر است این لنز را با قیمتی حدود 35 ملیون تومان خریداری کند با بدنه ای در بالاترین سطح نیاز خواهد داشت.
    M. Beyrami، lamagra و Madjidm تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    65

شاید بنده اشتباه برداشت کردم٬ لیکن نوشته های شما را دوباره نقل قول می کنم:
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    ...
    کسی که این لنز را میخرد قرار است از آن را کدام بدنه سونی استفاده کند؟تا آنجا که من میدانم حداقل هنوز بدنه ای در رده 1D و 1DX در کنون یا D4 و D3s در نیکون در سونی ساخته نشده است.
    ...
    ...
    این لنز برای عکاسی حیات وحش،ورزشی و خبری استفاده می شود که نیاز به سیستم فکوس پیشرفته و سرعت عکاسی بالا دارد.یعنی بدنه هایی مانند آنچه که در کنون و نیکون مثال زدم.
    شاید از نظر فنی امکان این باشد که حتی این لنز را روی نکس 5 بست ولی قطعا این رده از لنزها نیازمند بدنه هایی در بالاترین رده هستند تا بتوانند حداکثر کارایی خود را به نمایش بگذارند.
    خب برای من این پرسش پیش می آید که وقتی SLT های جدید سونی از سرعت عکاسی پیاپی مثال زدنی و - به قول جناب قبادی - سیستم فوکوس خوبی برخوردارند پس چه قابلیت یا خصوصیت خاصی را از این لنز نمی توانند به کار برند؟

من نگفتم کسی نباید از این لنز روی بدنه A77 استفاده کند.
    ولی به نظر شما چرا معقول نیست کسی لنز 500 مم کنون رو روی بدنه 60دی استقاده کند؟60 دی بدنه خوبی هست.مشکلی خاصی هم ندارد ولی قطعا کسی که انتظارش انقدر بالا هست که برای رسیدن به حداکثر کیفیت و دقت و در عکاسی لنز مانند Canon 500 mm F/4 IS II را که با نرخ دلار امروز در بازار حدود 20 ملیون تومان قیمت خواهد داشت روی این بدنه ببندد؟

قطعا کسی هم که حاضر است این لنز را با قیمتی حدود 35 ملیون تومان خریداری کند با بدنه ای در بالاترین سطح نیاز خواهد داشت.
    ببینید مسلم است که کنون بدنه هایی بهتر از مثال شما دارد٬ اما بحث بر سر بدنه های موجود است. اگر هم منظور اختلاف قیمت بدنه با لنز است که می پرسم آیا اگر آلفا ۷۷ با همین مشخصات هشت هزار دلار قیمت داشته باشد استفاده ی این لنز بر روی آن توجیه پذیرتر می شود؟

سوال اصلی بنده که چندبار هم نوشته ام این بود که کاستی بدنه های فعلی برای استفاده از این لنز خاص چیست؟ این سوال به هیچ وجه بدین معنی نیست که سونی نیاز به ارتقاء بدنه هایش ندارد. به این معنی ست که به نظر من نیازهایی که منجر به تولید یک بدنه جدید می شوند چیزهایی به جز "قابلیت استفاده از حداکثر کارایی فلان لنز" هستند -چیزی که برداشت من از اولین نوشته نقل قول شده شماست. در مورد مثالی هم که زدید اجازه دهید این گونه پاسخ دهم که به نظر من اگر کسی با بودجه ای که داشته یک آلفا ۷۷ خریده و الآن ارثی برده که با توجه به علاقه اش به عکاسی حیات وحش یا ورزشی خرید چنین لنزی فشار اقتصادی بر او وارد نمی سازد٬ خیر غیر معقول نیست که آن را بخرد.
    شاید نوشته های من و شما فقط سوء تفاهم باشد ولی بنده منظورم این نبوده که سونی اگر بدنه بهتری بسازد نمی توان عکس بهتری با ترکیب آن + این لنز نسبت به بدنه های موجود گرفت؛ بلکه آن فاکتورهایی که باعث اختلاف کیفیت این دو عکس فرضی می شوند مربوط به قابلیت خود بدنه ها هستند نه نوع لنز. بدنه فرضی جدید با دیگر لنزهای موجود سونی و قدیمی تر مینولتا هم عکس های بهتری خواهد گرفت.
    aidin594 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13645

خوب فکر نمیکنم تعداد کسانی که از بدنه ها و لنزهای کنون و نیکون بدشان بیاید و الفا 77 داشته و یک ارث کلان بهشان رسیده باشد و خرید این لنز را در الویت بگذارند زیاد باشد.احتمالا اگر چنین شخصی وجود داشته باشد اگر با آلفا 77 هم کنار بیاید دوست خواهد داشت از این لنز روی بدنه های بهتری استفاده کند.
    اصولا صحبت بر سر موارد خاص نیست و به صورت عمومی باید به این مورد نگاه کرد.

فرضا شما آلفا 77 هم داشته باشید و یک ارث کلان به شما برسد با پول این لنز در کنون میتوانید یک 500 مم جدید و یک 1دی ایکس بخرید و آلفا 77 را هم نگه دارید.
    شما کدام ترکیب را انتخاب میکنید؟(هر دو یک هزینه برای شما دارند)
    A77+1DX+Canon 500mm f/4 II
    A77+Sony 500 mm F/4

خوب بودن سیستم فکوس این دوربینها هم بیشتر از اینکه به معنی قابلیت رقابت با بدنه های یک رقمی کنون و نیکون باشد به این معنی است که مشکل خاصی ندارد.
    lamagra و Madjidm تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    65

با کمال احترام٬
    جناب مبین علی٬ شما هربار قسمتی از نوشته بنده را پاسخ می دهید - که آن هم مثالی در مقابل مثال جنابعالی بود و جواب متقابل من٬ تاپیک مربوط به لنز ذکر شده سونی را بیشتر به بیراهه خواهد برد - اما به سوال اصلی بنده که بارها تکرار شده عنایت ندارید.

...
    اصولا صحبت بر سر موارد خاص نیست و به صورت عمومی باید به این مورد نگاه کرد.
    ...
    دقیقن درست است. اینجا صحبت از این لنز است و نه مقایسه بدنه های سونی و نیکون و کنون.
    شما در ابتدا می فرمایید که سونی که بدنه هایی در رده بدنه های نام برده شده کنون و نیکون ندارد چرا این لنز را ساخته (آیا مفهوم دیگری از آن نوشته چندبار نقل قول شده مدنظرتان بوده؟) من هم می گویم مگر چه اشکالی دارد چنین انتخابی را به دارندگان بدنه هایش بدهد؟ یا اصولن به صرف این که چنین لنزی ساخته باید بدنه جدیدی برای آن بسازد؟
    پس مطابق آن نوشته شما٬ سال ۱۹۸۸ کنون لنز EF 600mm f4 L USM را برای چه بدنه ای ساخت؟ یا کونیکا مینولتا در سال ۱۹۸۶ لنز Minolta AF 600 F4 APO ؟ نسخه دو سال بعد آن٬ دست دومش قریب ده هزار دلار قیمت دارد و بر روی بدنه های فعلی سونی لنز محشری ست.
    اگر بحث بر سر قیمت است بنده هیچ گاه نگفتم قیمتش خوب است. [البته فکر می کنم که در آمریکا بیش از ۱۳-۱۲ هزار دلار قیمت گذاری نخواهد شد و اصولن هدف سونی هم تولید و فروش انبوه این لنز نبوده. معرفی آن بیشتر جنبه قدرت نمایی در بازار عکاسان حرفه ای و توجه دادن آنها به قابلیت های پروفشنال صنعت عکاسی دیجیتال سونی دارد. در واقع در همان راستای معرفی سری های موفق NEX و SLT برای جلب توجه عکاسان به برند سونی در این یکی دو سال است. سونی در ساخت لنز و فلاش و سایر ملزومات عکاسی که چیزی از کیفیت کنون و نیکون مورد علاقه شما کم ندارد و در مورد کیفیت خود بدنه و سنسورهایش هم همین طور. (قبول دارم که از نظر الگوریتم و سیستم پردازش کاستی هایی دارد.) ]
    باز هم عرض می کنم بحث "چه دوربینی بخرم" نیست. صحبت بنده این ست که اینکه
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin
    ...کسی که این لنز را میخرد قرار است از آن را کدام بدنه سونی استفاده کند؟...
    برای من سوال نامفهومی ست.
    aidin594 و Miladend تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13645

دوست عزیز من اگر میخواستم بپرسم "سونی که بدنه هایی در رده بدنه های نام برده شده کنون و نیکون ندارد چرا این لنز را ساخته" همین سوال را میپرسیدم و نه سوالی را که پرسیدم!

برای من سوال نامفهومی ست.
    فکر میکنم این بحث از ابتدا توضیح مواردی بود که نیاز به توضیح ندارند.سوال من وقتی برای شما می توانست نا مفهوم باشد که انتظار داشته باشید که من اطلاع نداشته باشم سونی بدنه دوربین هم تولید میکند.فکر نمیکنم شما چنین فکری در مورد من کرده باشید.
    با فرض این که شما شک ندارید که من میدانم سونی بدنه دوربین هم تولید میکند،وقتی من میپرسم که خریدار این لنز قرار است آن را بر روی کدام بدنه استفاده کند به معنای آن است که به نظر من بدنه های موجود سونی در سطح عمومی انتظار برای چنین لنزهایی نیستند.
    lamagra تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

آقای مبین!
    با احترام به نظرات شما:

چرا فکر می کنید آلفاهای پیشین مانند 900, 850, 700, و بقیه آلفا های در حال تولید لایق همچین لنزی نیستند؟
    شما با چه بدنه های سونی به صورت مداوم کار کرده اید؟

اتفاقا اکثر کسانی که تجربه کار با بدنه های سونی و دیگر برندها رو داشته اند اذعان میکنند که این بدنه ها چیزی کمتر از برندهای دیگر مخصوصا نیکون و کانن ندارند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین