صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 54
Like Tree126تشکر

موضوع: وضعیت لنزهای پنتاکس

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: وضعیت لنزهای پنتاکس

والله زیاد به انتخاب ها و جوایزی كه هر روز و هر ساعت شاهد آنها هستیم اعتقادی ندارم...

جایزه زیاد است.منتخب عكاسان نمی دانم منتخب خریداران و .....

اما كلا در عرصه دوربین و عكاسی چیزی به نام امتیاز بندی و رده بندی و جایزه به نظرم زیاد ارزش ندارد...
    تا حد زیادی موافقم

در مورد پنتاكس باید عرض شود در دوران كودكی بنده دست اغلب عكاسان دوربین های پنتاكس را می دیدم.همین طور كه خودم هم پنتاكس داشتم و دارم...
    باید بگم حافظه خوبی داری ! اما در هر حال طرفدارنش تو ایران .شایدم تو جهان كم شده

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

علاقمندی مردم به پنتكس به خاطر قیمت خیلی منصفانه و خوب این دوربین ها در كنار كیفیت عكس و زیبایی بدنه بود. یادمه من كه نوجوان بودم یك دوربین Canon Canonette 28 داشتم كه حدود 1000 تومان خریده بودمش. اون روزا شب و روز خواب خریدن SLR می دیدم ولی اصلا و ابدا نمی تونستم بهش فكر كنم. چرا ؟ چون یك دوربین Canon AE-1 به عنوان مثال 5500 تومان قیمت داشت ( درست معادل حقوق ماهانه ی پدر مرحومم كه یك كارمند عالی رتبه بود ! ) . حالا در چنین شرایطی یك دوربین Pentax ME رو می شد با وجود اینكه خیلی كم از دوربین فوق نداشت با 3800 تومان خرید ( كه البته هنوز برای من یك رویا بود).
    Kaveh Ghobadi، smn، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

سلام

همه دوستان نوشتند بحث جالبیه هر از چند گاهی توی فروم اتفاقات از این دست میوفته

توی این چند روز گذشته اتفاقا با یکی از دوستان همسفر بودم که یک K10 و یک K100 داشت البته منم یک nikon D300 و یک nikon D80 البته از اون تایلندیهای...

برخلاف نظر این دوست عزیز به طور واضح از نظر رنگ و نورسنجی این نیکونهای ... به مراتب از Pentax سرتر بود

تصاویر توی LCD دوربین خیلی بهتر از حالت واقعی بود در حالت واقعی تصویر تا حدودی مات بود و رنگها شدت کمتری نسبت به حالت طبیعی داشتند و نور سنج هم در بیشتر مواقع اشتباه می کرد (البته در مقایسه با نیکون )
    تنظیمات دوربینها هم حدودا برابر بود

دوست عزیز شما اگر از پنتاکس خوشتون میاد دلیل نداره بهترین دوربین باشه ثانیا این آقایون که با شما همکلام شده اند هر کدوم از روی سلیقه شخصی نظر نمی دهند و تا به حال خیلی از بچه ها از راهنمائیهای منطقی شون استفاده کرده اند بهتر نیست با تعمق بیشتری بنویسیم
    Amir Mohebi، Persian، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

یكی از مسایل مهم كه بارها در پستها به اون اشاره شد این است که با خرید یک اس ال ار به یک سیستم وابسته میشویم که ممکن است در دراز مدت میلیونها تومان بر روی ان هزینه کنیم و هیچکس دوست ندارد پولی را برای سیستمی بپردازد که نسبت به اینده ان کمی بیمناک است.
    مشکل لنز و لوازم جانبی در ایران هم جای خود. در کوالالامپور فروشگاهی را دیدم که فقط دوربین و لنز المپوس و پنتاکس داشت و از دیدن این همه لنز المپوس و پنتاکس ادم سرش گیج میرفت ولی در ایران شاید کار به این سادگی نباشد.
    فکر میکنم چیزی که خریدار را به سمت پنتاکس میکشد قیمت مناسب است نه تکنولوژی غیر قابل رقابت.
    یعنی اگر واقعا بپذیریم که پنتاکس یک تکنولوژی فوق العاده و پیشرفته تر از نیکون و کنون در دوربینهای هم رده دارد و قیمت ان هم پایین تر است پس باید تمام سهم بازار را بلعیده باشد که واقعیت اینطور نیست.
    در انتها مطلبی را که باید اضافه کنم این است که چیزی که در این بازار و محیط تجاری متلاطم و شدیدا متغیر قابل پیش بینی نیست اینده دراز مدت است شاید 20 سال دیگر نام و نشانی از غولها نباشد و نامهای دیگری سر بر اورده باشند اما در شرایط فعلی هر کسی با توجه به انچه میبیند تصمیم گیری میکند.
    انچه گفتم اصلا به معنای توصیه برای نخریدن pentax K10D نیست شاید اگر من هم در شرایطی بودم که هیچ لنز و تجهیزاتی که به یک برند وابسته شوم نداشتم به طور جدی به pentax K10D فکر میکردم و بر خلاف انچه در بالا گفتم استدلال شخصی من چیز دیگری بود اما نه به خاطر خارق العاده بودن پنتاکس بلکه به خاطر ارزش برای پول پرداختی یا VALUE FOR MONEY بالاتر از رقبا
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، Amin Zarif و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    16459

شاید اگر من هم در شرایطی بودم که هیچ لنز و تجهیزاتی که به یک برند وابسته شوم نداشتم به طور جدی به pentax K10D فکر میکردم
    [
    مساله تجهیزات كه واقعا مهمه من تا امروز وضعم یه جوری بوده كه به جز لنز ها بقیه لوازمم هركدوم یه ماركه و همینم كلی دردسر پیش آورده ( مثلا عدم توانایی از حد اكثر قالیت های فلاش و ... ) یا لنز هایی كه در حال حاضر بدنشون رو ندارم ولی حیفم اومده بفروشم.

امامساله اعتماد هم بله ... من به آینده پنتاكس اعتماد دارم ( یه حس درونی كه شایدم غلط باشه) به نظرم امسال نه سال دیگه یه فول فریم هم بسازه! (جایی نگیدا بین خودمون باشه!!) حتما در باره K20 خوندید

من باید در باره D80 Nikon اطلاعاتم رو كامل كنم چون خبرها در مقایسه اون با k10d Pentax زد و نقیضه.

ممكنه یه وخت ...
    ویرایش توسط mreza1001 : Friday 25 January 2008 در ساعت 01:11

تشکر کرده
    16459

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

علاقمندی مردم به پنتكس به خاطر قیمت خیلی منصفانه و خوب این دوربین ها در كنار كیفیت عكس و زیبایی بدنه بود. یادمه من كه نوجوان بودم یك دوربین Canon Canonette 28 داشتم كه حدود 1000 تومان خریده بودمش. اون روزا شب و روز خواب خریدن SLR می دیدم ولی اصلا و ابدا نمی تونستم بهش فكر كنم. چرا ؟ چون یك دوربین Canon AE-1 به عنوان مثال 5500 تومان قیمت داشت ( درست معادل حقوق ماهانه ی پدر مرحومم كه یك كارمند عالی رتبه بود ! ) . حالا در چنین شرایطی یك دوربین Pentax ME رو می شد با وجود اینكه خیلی كم از دوربین فوق نداشت با 3800 تومان خرید ( كه البته هنوز برای من یك رویا بود).
    هنوز هم همین حالت هست و هنوزم تو بعضی موارد پنتاكس سره (حد اقل یكی دو مورد) اون زمان كه گفتی یا شاید یكمی بعدش برتریهای این مارك بیشتر بود مثلاسیستم نور سنج پنتاكس بهتر بود.

فرض كنیم یه لنز 18سری قدیم رو می بندم رو یه بدنه k10d Pentax با كراپ فكتور 6/1 لنز یه ویوی معادل حدود 30 (8/28 )بهم میده درسته؟

سوال دیگه اینكه كسی هست كه قیمت k10d Pentax رو تو دبی بدونه؟ چون اگه خیلی با قیمت امریكا فرق نداشته باشه بهتره از دوبی بگیرم كه خیلی زود تر به دستم میرسه

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    هنوز هم همین حالت هست و هنوزم تو بعضی موارد پنتاكس سره (حد اقل یكی دو مورد) اون زمان كه گفتی یا شاید یكمی بعدش برتریهای این مارك بیشتر بود مثلاسیستم نور سنج پنتاكس بهتر بود.

فرض كنیم یه لنز 18سری قدیم رو می بندم رو یه بدنه k10d Pentax با كراپ فكتور 6/1 لنز یه ویوی معادل حدود 30 (8/28 )بهم میده درسته؟

سوال دیگه اینكه كسی هست كه قیمت k10d Pentax رو تو دبی بدونه؟ چون اگه خیلی با قیمت امریكا فرق نداشته باشه بهتره از دوبی بگیرم كه خیلی زود تر به دستم میرسه
    دوست عزیز یك نگاهی به دوربین هایی كه پنتاكس امروز معرفی كرد بزن.شاید پیشمان شدی و یكمی بیشتر صبر كردی و مثلا K20D رو خریدی....

آقا ما بریم بخوابیم فردا ساعت 6 باید از كرج راه بیافتیم....

شب همگی بخیر...
    Persian، smn، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    سلام

اولا باید عرض كنم كه كراپ فكتور بدنه های پنتكس 1.5 است نه 1.6 (سنسور سونی) پس لنز 18 روی این بدنه می شه معادل 27 فول فریم. در ثانی قدیم و جدید نداره. یك لنز جدید 18 هم ببندی باز همون 27 خواهی داشت :biggrin:

ضمنا در مورد خرید از دوبی احتمالا اونجا بدتر از اینجاست ( از نظر وفور كنن و نیكن و قحطی بقیه ی برندها)
    Persian، Kaveh Ghobadi، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    16459

ممنون چون فكر می كردم 6/1 هستش.و در باره لنز هم فكرم درست بود.ممنون
    تو دبی هم من گفتم یكی از دوستا یه چرخی زده بود می گفت پیدا نكرده حالا شایدم گیج زده باشه. واسه همین اینجا پرسیدم.

بله K20D دیدم. اما آخه چیزی كه تازه در میاد به درد ما فقیر فقرا نمی خوره.احتمالا قیمتش بین 1400 و 1600 دلار باشه و نتونم بخرم اما از یه جهت حرفتون بجاست: قیمت K10D میاد پایین تر.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

در مورد مطلب زیر كه تو سایت پنتاكس در باره K10D نوشته شده كسی میتونه یكم توضیح بده؟ برای من فهمیدنش سخته منظورش چیه؟ یعنی با 22 بیت مثل 12 بیت عمل میكنه؟!!!

In all digital cameras, analog signals collected by the image sensor must be converted into digital signals by the A/D converter. For this crucial process, the K10D incorporates a 22-bit converter that can generate an astonishing 4.2 million gradations. Compared with conventional 12-bit converters (with 4,096 gradations), this high-performance converter can process 1,024 times more image data, assuring greater dynamic and graduation ranges. As a result, the K10D reproduces all elements of your images — from delicate skin tones to the subtle differences in material and texture — more faithfully and brilliantly than ever before. With the K10D, you can explore the fascinating world of digital SLR photography with greater freedom and energy than ever before.

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین