صفحه 7 از 51 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 507
Like Tree5272تشکر

موضوع: عکاسی از طلوع و غروب

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: عکاسی از طلوع و غروب

سلام: بقیه دوستان هم مثل آریو تصویر را بریده بریده میبینند؟

ممنون

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام: بقیه دوستان هم مثل آریو تصویر را بریده بریده میبینند؟

ممنون
    قشقایی جان شاید منظور آریو کراپ باشه و یا کادربندی عکس که خورشید دقیقاً به ضلع بالایی کادر نزدیک شده.
    وگرنه بنده از نظر کیفیت تصویر مشکلی نمیبینم.
    ممنون
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

18-55
    [IMG]http://i38.*******.com/2ylr6rk.jpg[/IMG]
    shabab، GITANE، Kasra.H و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    آریو عزیز سلام بگمانم موردی را که اشاره کردید. ابرهاییست که در آسمان پایین تر از خورشید وجود دارد. اگر درست متوجه شده باشم.....

آن مواردی که در باره بریدگی های اسمان میگویید احتمالا همان ابرها باشد. در غیر اینصورت حدس من بر اینست که تنظیمات در پروفایل های رنگی من و شما متفاوت است. چون من این بریدگی ها را روی مانیتورم ( به استثنا آثاری از ابرها) ندارم.

ممنون از نظر شما دوست خوب.

پاینده باشید
    اول از همه یک نکته رو اشاره کنم. من اون بریدگی های زیاد رو با مانیتور لپ تاپ میدیدم
    اما الان که با مانیتور PC میبینم حتی یک کدوم از اون بریدگی ها هم دیده نمیشه !! (بابت این مورد پوزش میخوام ) و صد البته منظورم ابرهای پایین خورشید نبوده چون با اون بریدگی که من دیدم خیلی تفاوت داره. در واقع اون بریدگی هایی که من دیدم شامل اون بریدگی های ناخواسته ای میشه که گاهی اوقات در عکسهای آسمان به علت کمبود عمق بیتی و یا ادیت مخرب دیده میشه.

جالب اینجاست که من این مورد رو در همه عکسها نمیبینم. بلکه در معدود عکسهایی که طیف وسیعی از سطوح روشنایی و رنگ رو شامل میشند مثل این آسمانی که شما گذاشتید یا آن عکس کاوه که عنوانش بود "جنگل ابر ، مرز بین استان گلستان و سمنان" . اون عکس رو هم در لپ تاپ در قسمت آسمان با بریدگی های زیادی میدیدم اما با مانیتور PC خیر.

فکر میکنم مانیتور این لپ تاپ بیش از حد این مورد رو اغراق میکنه.
    برای اینکه بتونم نشون بدم این عکس رو من در لپ تاپ چطوری دیدم رنگهای اون رو کم کردم :

[IMG]http://i36.*******.com/167o5xk.jpg[/IMG]

شاید بعدا از مانیتور لپ تاپ هم عکس انداختم.

ممنون.
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d نمایش پست ها
    اول از همه یک نکته رو اشاره کنم. من اون بریدگی های زیاد رو با مانیتور لپ تاپ میدیدم
    اما الان که با مانیتور PC میبینم حتی یک کدوم از اون بریدگی ها هم دیده نمیشه !! (بابت این مورد پوزش میخوام ) و صد البته منظورم ابرهای پایین خورشید نبوده چون با اون بریدگی که من دیدم خیلی تفاوت داره. در واقع اون بریدگی هایی که من دیدم شامل اون بریدگی های ناخواسته ای میشه که گاهی اوقات در عکسهای آسمان به علت کمبود عمق بیتی و یا ادیت مخرب دیده میشه.

جالب اینجاست که من این مورد رو در همه عکسها نمیبینم. بلکه در معدود عکسهایی که طیف وسیعی از سطوح روشنایی و رنگ رو شامل میشند مثل این آسمانی که شما گذاشتید یا آن عکس کاوه که عنوانش بود "جنگل ابر ، مرز بین استان گلستان و سمنان" . اون عکس رو هم در لپ تاپ در قسمت آسمان با بریدگی های زیادی میدیدم اما با مانیتور PC خیر.

فکر میکنم مانیتور این لپ تاپ بیش از حد این مورد رو اغراق میکنه.
    برای اینکه بتونم نشون بدم این عکس رو من در لپ تاپ چطوری دیدم رنگهای اون رو کم کردم :

شاید بعدا از مانیتور لپ تاپ هم عکس انداختم.

ممنون.
    آریو جان ببخشید من پست شما رو الان دیدم....... پوزش چرا؟ هستیم برای تبادل اطلاعات.

من هم بعضی مواقع این مورد را در باره عکس بعضی از دوستان میبینم. همان عکس کاوه عزیز که اشاره شد. البته بسیار کم روی مانیتور من دیده میشد بطوری که میبایست بسیار به مانیتور خیره میشدم. حالا این مورد چند حالت میتواند باشد. نکات اصلی در این دو لینک درباره آن توضیحاتی داده شده. که به سنسور و نوع ویرایش میتواند برگردد.

کد:
    http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Digital_Imaging/posterization_01.htm
    کد:
    http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Digital_Imaging/tonal_range_01.htm
    ========================
    اما بنظرم بعضی موارد عوامل دیگری هم دخیل هستند( زیاد مطمین نیستم دوستان وارد تر میبایست نظر دهند) (چون هر کدام ما با سیستم های متفاوتی تصاویر را میبینیم. و تنظیمات مانیتور میتواند متغیر باشد)

بعنوان مثال پروفایل رنگی انتخابی در کامپیوتر. اگر خاطرم باشد یکبار دکتر روشن عزیز در مورد color management برای یکی از دوستان توضیحی میدادند. که با پروفایل های موجود روی کامپیوتر من اگر خاطرم باشد این حالت میتوانست با هر پروفایل انتخابی متفاوت باشد.

البته این مورد اخیر را که اشاره کردم خودم هم نمیدانم بطور دقیق چه اتفاقی می افتد( در مورد پروفایل های انتخابی). ولی هست و اتفاق میافتد...... بعنوان مثال سایتی هست که عکسی را در آن آپلود میکنم قبل از آپلود عکس درست دیده میشود اما پس از آپلود در محیط آن سایت این موارد رخ میدهد حال ممکن است ان سایت از اسکریپت های خاصی استفاده میکند و الا آخر......

بازهم میگویم این موارد اخیر را خودم هم نمیدانم دقیقا چه اتفاقی می افتد دوستان وارد تر میبایست نظر دهند دکتر روشن عزیز و هادی هژیر آذر تا جاییکه میدانم اطلاعات خوبی در این زمینه دارند یا دوستانی دیگر که لطف میکنند.....

فی الواقع در این خصوص( تفاوت در مانیتورهای متفاوت) من هم مانند شما شنونده خواهم بود.

پاینده باشید
    Minoosepehr تشکر می‌کند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

آقای قشقایی اگر خاطرتون باشه عکس این مورد در این صفحه:

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=192&page=574
    و در این پست :

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=76522&postcount=5737
    اتفاق افتاد.
    زمانی که شما درمانیتورتان داستهایی بر روی تصویر دیده بودید که من اونها رو به زحمت با مانیتور PC میدیدم. اما با همین مانیتور لپ تاپ عکس رو مجددا که دیدم داستها بسیار بیشتر خودنمایی میکرد. جالبه که اونجا مانیتور شما بیشتر به laptop نزدیک بوده و در این مورد اخیر به مانیتور PC .
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

البته با پوزش از دوستان...

یکی از دلایل اینکه با مشکلاتی از این دست مواجه می شوید این است که نسبت به برخی مسائل قدری بی اهمیت بر خورد می کنید.یقینا دوستان از این کلام بنده رنجیده نمی شوند.اما اگر مثلا در آخرین کارگاه آموزشی سایت شرکت می کردید یقینا دیگر هرگز با این مشکلات مواجه نمی شدید.

مبحثی که در این کارگاه مطرح شد مدیریت رنگ و یا همان Color Management بود.چیزی که هر عکاس دیجیتالی باید بداند.

البته اینها را به دوستان نزدیکی مثل افشین و آریو گفتم که می دانم رنجیده نمی شوند.بقیه دوستان هم که.....
    Minoosepehr و EHSAN2 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Wink پاسخ: عکاسی از طلوع و غروب

سلام

[IMG]http://www.*******.info/files/qvu0pma8jsnfjxzsjqfu.jpg[/IMG]
    Av, 1/200sec, f/7.1, ISO80, FL 36mm
    Delbaz، Amir Tavakoli، Kavan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه farhad.b آواتار ها
    تشکر کرده
    950

[IMG]http://i37.*******.com/vrspkk.jpg[/IMG]
    طلوع آفتاب
    F/22 - 1/6sec - 28mm- iso 400
    Delbaz، Amir Tavakoli، Behnam_703 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد بابايي
    www.farhadbabaei.com
    تصویر ,زاده ذهن است;عکس,زاده ی قلب

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

[IMG]http://i33.*******.com/inx4wo.jpg[/IMG]
    Amir Tavakoli و KingArash تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 51 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین