صفحه 3 از 28 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 274
Like Tree1089تشکر

موضوع: عكاسي در مناسبت هاي ملي، مذهبي و اجتماعي

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: عاشورا از نگاه دوربین

[IMG]http://i1.*******.com/nmnwgw.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1.*******.com/nmwwvl.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1.*******.com/nmwx7o.jpg[/IMG]

خارجی ها هم بودند

[IMG]http://i1.*******.com/nmwxug.jpg[/IMG]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

طبق معمول بعضی ها هم انگار فقط برای معرفی خودشون اومده بودن

[IMG]http://i1.*******.com/nmx0mp.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1.*******.com/nmx1sx.jpg[/IMG]

عکاسان هم مثل همیشه حضور داشتن

[IMG]http://i1.*******.com/nmx3cw.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1.*******.com/nmx3pt.jpg[/IMG]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ودر پایان

[IMG]http://i1.*******.com/nmx4av.jpg[/IMG]

راستی یه سوال دارم که خیلی دوست دارم دوستان کمک کنن.می خواستم بدونم که عکس گرفتن از لباس فرم نظامی ممنوعه؟راستش داشتم از یه پلیس زن که داشت رانندگی میکرد عکس میگرفتم که یهو وایساد دوربینو از دستم کشید(راستش یه جوری دوربینو کشید که فکر کردم در حال خلاف کردن بوده!) بعد گفت بیا پاسگاه.منم اعتراض کردم که اعتراضاتم به این منجر شد که دوربینو نبرد پاسگاه برد داد به پلیسهای مرد اونطرف خیابون.اونا هم یه کم این ور اونور کردن و شانس اوردم که یه نفر توشون پیدا شد که میدونست دوربین دیجیتال چیه و راضی شد تا عکس رو جلوش پاک کنم و من هم این کار رو کردم و ماجرا تموم شد.
    اما سوالم اینجاست:یکی از اون اقایون گفت عکس گرفتن از لباس فرم ممنوعه اما من چند شب قبلش از یه پلیس درجه دار که داشت کنار یک دسته راه میرفت و سینه میزد عکس گرفتم تازه اونم از روبرو و با فلاش اما چیزی به من نگفت!قضیه چیه؟شما میدونید؟
    (ببخشید که سرتون رو درد اوردم)
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Sunday 12 February 2006 در ساعت 06:30

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

جناب نجفي عکس هاي خوبي گرفتين فقط يه حالي به کنتراست بدين خيلي بهتر ميشه!

می خواستم بدونم که عکس گرفتن از لباس فرم نظامی ممنوعه؟
    در اين مورد اگه يکي از دوستان مثل آرش يا ديگر دوستان توضيحات کلي بدن ممنون ميشيم . مثلا عکاسي از مساجد ... بازار... مکان هاي عمومي... اشخاص الخاص! و ....
    محسن مظهری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

ببخشيد من نميتوانم عكس اضافه كنم نه در صفحه نه در قسمت مديريت فايلهاي پيوستي.
    نميدان اشكال از من است يا سايت مشكل دارد
    عليرضا وحيد
    Canon EOS350D,Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II
    Canon EOS500, EF 28-80mm f/3.5-5.6 MC
    Flash:Canon Speedlite 220EX
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    ودر پایان

شانس اوردم که یه نفر توشون پیدا شد که میدونست دوربین دیجیتال چیه و راضی شد تا عکس رو جلوش پاک کنم و من هم این کار رو کردم و ماجرا تموم شد.

()
    البته با نرم افزارهایی که هست به راحتی می تونید اون عکس رو برگردونید!

موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام و ممنون که از همه که راهنمایی کردن.
    جناب نجفي عکس هاي خوبي گرفتين فقط يه حالي به کنتراست بدين خيلي بهتر ميشه
    جناب مظهری راستش من چون تازه کارم بعد از گرفتن عکسها فهمیدم که نورسنجی تو اکثر عکسها مناسب نبوده(یعنی باید از حالت اسپات استفاده میکردم)
    به خاطر این برای نمایش حداکثر جزئیات کنتراست رو پایین اوردم.حرفتون کاملا درسته.

البته با نرم افزارهایی که هست به راحتی می تونید اون عکس رو برگردونید
    نه افشین جان ترجیح میدم عکس آدم بی شخصیتی مثل اون خانوم که فکر میکنه با همه باید مثل جنایت کارا رفتار کنه هیچوقت برنگرده!
    ولی برای بالا رفتن سطح اگاهی خیلی دوست دارم یه توضیح مختصرومفید در این باره بدید.

در اين مورد اگه يکي از دوستان مثل آرش يا ديگر دوستان توضيحات کلي بدن ممنون ميشيم
    منم موافقم.فکر کنم آقا آرش خیلی با این جور موارد سروکار داشتن.واقعا اگه بشه مواردی رو در قانون که در باره ی عکاسی اومده یه جا جمع کرد خیلی خوب میشه.من اگه بدونم دقیقا باید از کدوم مرجع این موارد رو جمع آوری کنم این کار رو انجام میدم.

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

یه نرم افزار هست به نام photo recover (اگه اشتباه نکنم) که کارش خیلی عالیه
    به شرط اینکه رو اون کارته دیگه عکس نگرفته باشید... به هر حال یه امتحانی بکنید... یه روزی لازم میشه

موفق و پیروز یاشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یکی از اون اقایون گفت عکس گرفتن از لباس فرم ممنوعه اما من چند شب قبلش از یه پلیس درجه دار که داشت کنار یک دسته راه میرفت و سینه میزد عکس گرفتم تازه اونم از روبرو و با فلاش اما چیزی به من نگفت!قضیه چیه؟شما میدونید؟
    خیلی خوب بود از ایشان سوال میکردین که طبق کدام قانون؟ مصوب چه جایی؟ اصولا پلیس به عنوان مجری قانون باید این چیزها را بداند! و اطلاع دهد تا دوباره از قانون سرپیچی نکنید! و یا نکنیم!

من تا کنون همچین قانونی ندیدم...

یکی از دوستان میگفت در برنامه ای از دست چند تن از مردان قانون کتک مفصلی نوش جان کردم! چند روز بعد همان دوستان را در مراسم راهپیمایی دیدم همراه جرثقیلی بزرگ و به عکاسان کمک میکردند که از بالای جرثقیل عکاسی کنند!

چند نکته به نظرم میرسه:
    اینکه عموما عکاسان در کشور های مختلف آسوده تر عکاسی میکنند به این دلیل است که افراد... چه از نیروی پلیس، چه از افراد دیگر، یا مشغول انجام وظایف قانونی خودشون هستند و یا اگر به امری به قولی خلاف! مشغول هستند بر اساس اعتقادشون این کار رو میکنند! .... یعنی همه با جان دل مشغول کاری هستند!

به عنوان مثال آلفرد یعقوب زاده که یکی از بهترین و مشهور ترین عکاسان خبری ایرانی در سطح جهان هست... هنگام نمایش عکسهایش از فلسطین میگفت اصولا مشکل خاصی با هیچ یک از دو طرف درگیر ندارد...
    عکسهایی هم که از دو طرف دیوار انداخته بود...( سمت اسراییل و سمت فلسطین) و یا عکسهایی از درگیری ها.... همه به کار خودشون مشغول هستند! نه به عکاس... فلسطینی حق خودش رو میخواد، اسرائیلی هم ؟! دنبال برنامه های خودش!
    عموما در همه جا همین شکل هست... حتی در جنگها(البته عکاسان زیادی هم کشته شدند اما عموما به اشتباه)

یعنی من حس میکنم عموما در اختلاف بین عکاس و مامورین چیزی به نام پنهان کاری؟ عدم علاقه به شغل، عدم انجام مسئولیت در هنگام عکاسی، آگاه نبودن به قانون و یا ... چنین مواردی وجود داره....

اما یک نکته دیگه؟
    اصولا عکاسی آزاد هست؟ در خیابان، از مردم، اما اگر کسی راضی نباشه شما اصولا حق ندارین از اون عکاسی کنین... این مورد رو میتوان به مامورین نیروی انتظامی هم نسبت داد... (هرچند من خلاف این فکر میکنم.... گمان میکنم مامورین در لباس عادی و در مقام شهروند میتوانند مثل هر شهروندی حق شخصی داشته باشند از عکاس بخواهند از اونها عکس نگیره... ولی وقتی لباس فرم میپوشند و در هنگام انجام وظیفه گمان نمیکنم همچین حقی داشته باشند! اصلا عکاسی از مامورین یک کشور، از پلیس راهنمایی تا ماموران انتظامی یکی از جاذبه های توریستی به حساب میاد! همانطوری که تاکسی و اتوبوس و مناظر طبیعی و تاریخی برای توریست ها مهم و جذاب هستن لباس فرم مامورین یک کشور هم مهم هستند....)

خلاصه شما باید با تمام سوژه های درون کادر به توافق برسین!
    حالا چگونه ؟
    بسته به سیاست شما داره...
    برخی از همکاران هنگام عکاسی به همه ! از سرباز تا سرهنگ سلام میکنند!
    برخی اجازه میگیرند....
    بالاخره روشهای مختلفی هست....
    شخصا مواقع حساس مثل ملیجک لباس میپوشم! مامورین هم که ناراحت باشن میگن نو فتو!

اما مطمئنا مواقع حساس محرم و یا راهپیمایی 22 بهمن نیست!!! و یا روزهای عادی قدم زنان در خیابان! اگر در این مواقع با مامورین مشکلی داشتین بدانین بسیار بسیار غیر حرفه ای عمل کردین... و در اولین عکاسی حرفه ای مثلا از اعتراضات خیابانی و یا تسخیر سفارت کشورهای مزدور! شهید خواهید شد!
    SBadri تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

MCP
    MCP آنلاین نیست
    كاربر همراه MCP آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آرش خان ، بسیار ممنون . هم از اطلاعات مفید و هم از نوع نگارش بسیار زیبا و جالب شما !
    Amir Mokhtaryzadeh
    SONY DSLR-A100W ,18-70 F3.5-5.6 , 75-300 F4.5-5.6
    SONY VCT-D680RM Remote Control Tripod
    SONY F828
    SONY P73
    Amir[dot]Net[at]Gmail[dot]Com
    ُwww.Tonekabon.com

صفحه 3 از 28 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین